AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak namowi? rodzicow na mysz?
Autor Wiadomość
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-08-12, 19:40   

ja ze swoj? mam? te? wypróbowa?am terapi? szokow?... no, ale ja mia?am wtedy 19 lat i co miesi?c na konto przyp?ywaj? mi alimenty za, które mog? utrzyma? takie ma?e zwierz?tka...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Megi77 
M?ody Myszaty


Imi?: Iga
Wiek: 25
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 29
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-08-12, 20:34   
   Myszy: ?atka[*] Kreseczka[*] Szarusia [*] ?nie?ynka[*]


Najpierw spyta?am mam? czy je?li b?d? odpowiedzialna, zajmowac sie psem itd. czy mi pozwoli w ogóle na myszy. Powiedzia?a, ?e nawet jak bym si? dobrze wywi?zywa?a z obowi?zków (dobre oceny, po?wi?canie wi?cej uwagi psu itd.) nie pozwoli mi na myszki. Powiedzia?a absolutnie nie dlatego, ?e jest pies. R?ce mi opadaj?. Nie wiem co mam zrobi?. Jeszcze przed chwil? powiedzia?a, ?e jak nie sko?cz? z tymi propozycjami o myszy zakonczy to pasem. Pomocy! :/ :roll:
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-12, 20:53   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Megi77 napisał/a:
Najpierw spyta?am mam? czy je?li b?d? odpowiedzialna, zajmowac sie psem itd. czy mi pozwoli w ogóle na myszy.

Ju? ci co? pisa?y?my na ten temat. Ty jej tak to mówisz, jakby? mia?a si? zajmowa? psem tylko ze wzgl?du na myszy.. A jakby? ju? je mia?a to psem zajmowa? si? nie trzeba.
Skoro twoja mama ci?gle mówi o psie, tzn ?e to ty chcia?a? tego psa i teraz si? nim nie zajmujesz. Ja odda?abym naprawd? wiele, ?eby mie? psa. Mog?abym nawet odda? myszy! A pies to jest o wieeeleee wi?kszy obowi?zek od myszy i je?li mama zobaczy?a, ?e si? z niego nie wywi?zujesz, to normalne, ?e my?li, ?e z myszami b?dzie tak samo. Najpierw to ty sobie u?wiadom, jak dobrze ci, ?e masz psa. Zacznij si? nim zajmowa?. Wtedy dopiero pomy?l o myszach..
Mo?liwe te?, ?e twoja mama i tak nie zgodzi si? na myszy, wi?c na ni? nie naciskaj. Ja wiem, ?e dopóki mieszkam z mam? psa nie b?d? mia?a, bo u nas w domu ju? by?y psy i mama ma swoje powody. Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak poczeka? te pare lat, a? si? wyprowadz?, b?d? zarabia? i wtedy mog? kupi? psa.
Ostatnio zmieniony przez kiwi 2011-08-12, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-08-12, 20:55   

Megi77, jak pisa?am wy?ej sko?cz temat myszy na jaki? czas... np. do wrze?nia nic nie wspominaj... ale za razem staraj si? wykaza? odpowiedzialno?ci?... wybierz sobie jeden dzie? w miesi?cu i tylko w niego zagaduj o myszy...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Megi77 
M?ody Myszaty


Imi?: Iga
Wiek: 25
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 29
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-08-12, 21:01   
   Myszy: ?atka[*] Kreseczka[*] Szarusia [*] ?nie?ynka[*]


OK, dzi?ki ?e wyt?umaczyli?cie to takiemu t?pakowi jak ja :lol:
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-08-12, 21:08   

co do sposobu z pude?kiem, które ma by? atrap? hodowana myszy to mo?esz sobie tak? zabaw? urz?dzi?... ale to raczej szybko si? znudzi... kup modelin? albo plastelin? i ulep kilka myszek ?eby sta?y Ci na biurku. póki nie b?dziesz mie? ?ywych.
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Megi77 
M?ody Myszaty


Imi?: Iga
Wiek: 25
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 29
Skąd: Tarnów
  Wysłany: 2011-08-13, 11:06   
   Myszy: ?atka[*] Kreseczka[*] Szarusia [*] ?nie?ynka[*]


Dzisiaj si? bardzo stara?am - rano by?am d?u?ej z psem, pomaga?am w sprz?taniu itd. My?l? sobie, ?e to b?dzie troch? trudno przez rok stara? si? nie k?óci? zawsze pomaga? mamie, bardzo dobrze si? uczy?, codziennie wychodzic na te d?ugie spacery ale dla myszek jasne, ?e to zrobi?! Mama co? zacz??a podejrzewa?, ?e si? was tu pytam o rad? i tak bardzo jej pomagam powiedzia?a: mama-Chod?by? codziennie odkurza?a ca?y dom nie namówisz mnie na myszki!
:mad: :sad: :cry: :mcenzura: :mwrr: Przepraszam, ?e was tak zam?czam z t? moj? mam? ale nie wie kogo mam si? o to zpyta?. Co jeszcze mog? zrobi?, ?aeby mie? te myszki? :m:(:
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-08-13, 11:08   

ju? teraz chyba nic... po prostu musisz da? mamie czas... ale nie rezygnuj z bycia odpowiedzialniejsz?... mo?e za jaki? czas zmi?knie..
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-13, 11:10   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Biedroneczk4 napisał/a:
ale nie rezygnuj z bycia odpowiedzialniejsz?...

no w?a?nie, nawet je?li twoja mama dalej nie zgodzi si? na myszki. Mo?e nawet b?dziesz je mia?a dopiero za pare lat.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-08-13, 14:27   

Nic mnie nie irytuje bardziej jak pokazywanie na si??, ?e si? jest odpowiedzialnym w chwili, gdy si? co chce, a wcze?niej to olewa?o :) Ja psa mia?am od 4 roku ?ycia. Od 7 codziennie wychodzi?am co najmniej raz, jak by?am starsza trzy razy, przed szko?? równie?, wcze?nie rano. Nie by?o mowy o tym, aby mama wychodzi?a, ona tylko w weekendy, ?ebym czasem mog?a sobie pospa? :) ZAWSZE karmi?am, czesa?am na zmian? z mam?. TO jest odpowiedzialno??, nie co? na pokaz i s?dz?, ?e Twoja mama my?li podobnie i nie dziwi? si? jej, ?e si? nie zgadza. U myszek trzeba by? bardzo czujnym, wyczulonym na wszelkie drobne oznaki chorób. To nie pluszaczek na pó?k?. My?l?, ?eby? da?a czas nie tylko mamie, ale i sobie, aby to zrozumie?.
 
 
 
Megi77 
M?ody Myszaty


Imi?: Iga
Wiek: 25
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 29
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-08-13, 14:31   
   Myszy: ?atka[*] Kreseczka[*] Szarusia [*] ?nie?ynka[*]


Z psem chodz? 3 razy dziennie. Tylko wieczorem mama. Z zabaw? itd. jest niestety gorzej...Myszkami dobrze si? opiekowa?am, obserwowa?am je, mia?y swój placyk zabaw :) ale masz racj? musz? bardziej interesowa? si? psem.
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-13, 15:03   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Megi77 napisał/a:
Z zabaw? itd. jest niestety gorzej...

Czyli masz psa bo masz i jedynie wychodzisz z nim te pare razy dziennie?
 
 
Megi77 
M?ody Myszaty


Imi?: Iga
Wiek: 25
Dołączyła: 10 Sie 2011
Posty: 29
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-08-13, 15:20   
   Myszy: ?atka[*] Kreseczka[*] Szarusia [*] ?nie?ynka[*]


Tak, wiem ?e si? nim nie za dobrze zajmowa?am :roll: Ale teraz ju? napewno b?d? si? z ni? bawi? :m:D:
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-13, 15:22   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


A jakiego masz psa? Mo?esz opowiedzie? o nim w temacie Psy i wstawi? jego zdj?cia :)
 
 
Skittles 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 305
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-08-16, 09:10   

Megi77-Mama Ci nie pozwoli na myszki je?eli nie zajmujesz si? jednym zwierz?ciem...nie mo?esz zacz?? si? psem zajmowa? a po jakim? czasie (jak b?dziesz mia?a myszy) ju? nie... To nie o to chodzi..pies te? potrzebuje z twojej strony czu?o?ci,opieki i mi?o?ci!
Nie mo?esz go tak odstawia? ...przecie? psy to najlepsze przyjaciele..Twój piesek na pewno to czuje ?e nie za bardzo chcesz mie? z nim do czynienia.
Mo?e jak staniesz si? bardziej odpowiedzialna a propo zwierz?t to mama na pewno to zauwa?y i Ci pozwoli mie? myszki.Tak?e to zrozumia?e ?e twoja mama si? zgodzi? nie chce. :wink: Twoja mama boi si? ?e zostanie z psem i myszkami sama i b?dzie si? musia?a nimi zajmowa?..a uwierz mamy nie maj? tyle czasu i nie chc? za nas odwala? robot? :smile:
Przy??czam si? do pytania kiwi :grin:
_________________
---> http://sopockie-uszakowo.blog.pl/
---> http://www.kroliki.net/
---> http://withanimals.blog.pl/
---> http://withanimalsthroughlife.tumblr.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT