AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak namowi? rodzicow na mysz?
Autor Wiadomość
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-16, 10:21   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Skittles, ona ma chihuahue, ju? o nim napisa?a ;)
 
 
mycha2
Szara myszka


Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1
  Wysłany: 2011-11-04, 14:02   jak namówi? rodziców na myszke

mia?am 3 ?winki morskie ale je odda?am ,mia?am tak?e króliczki miniaturki które te? odda?am :m:): :m:): :m:): :m: .By?o to spowodowane poprzez to ?e ?winki musia?y byc w kot?owni a króliczki na polu!!!!mia?am te? w tedy 3 pogrzeby moich najbli?szych osób.Jak my?licie czy odzyskam zaufanie rodziny co do zwierz?t?jak przekona? rodziców ?e myszki sa s?odkie i maj? ?liczne ogonki. :m:D:
 
 
Damcios1 
M?ody Myszaty


Imi?: Damian
Wiek: 25
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-11-04, 14:22   
   Myszy: Mimi & Dibi


Moja mama te? ma pocz?tku nie chcia?a myszy, bo mówi?a ?e s? brzydkie.
Ale gdy powiedzia?em ?e b?d? adoptowa? od takiej jednej dziewczyny i klatka z wyposa?eniem w prezencie powiedzia?a, ?e mog? mie?.
By?a troch? zniech?cona ale gdy je zobaczy?a to si? jej spodoba?y;].




Mam nadziej?, ?e b?dziesz mia?a tyle szcz??cia co ja.


Mam? mo?esz namówi?, ?e myszki biegaj? po nocach w ko?owrotku ale nie ha?asuj? zbytnio w plastikowych.
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-11-04, 16:10   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


mycha2, a ile masz lat? Bo odnosz? wra?enie ?e myszki to taka twoja chwilowa zachcianka.
Mo?esz naprzyk?ad odzyska? zaufanie rodziców imponuj?c im jak?? wiedz? na temat myszy np ?e samice s? stadne, ?e minimalna ?rednica ko?owrotka to 17 cm, jakie s? minimalne wymagane wymiary klatki, co ile trzeba sprz?ta?, jakie firmy si? poleca. Po prostu poka? rodzicom ?e co? o tych zwierz?tach wiesz i b?dziesz umia?a o nie zadba?.
Oczywi?cie najpierw jest pytanie czy cokolwiek o nich wiesz.
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-11-04, 17:20   

mycha2, wybacz, ale po Twoim po?cie nie odda?abym ci ?adnego zwierz?tka.
Nie wiem, dlaczego przygarn??a? ?winki i króliki, skoro nie mia?a? na nie warunków.
Owszem, myszki s? s?odkie i maj? ?liczne ogonki, ale to ?ywe istoty, tak jak i ty, i nie mo?na ich oddawa? z byle powodu. ?adnych zwierz?t nie mo?na.
Przed przygarni?ciem zwierz?cia trzeba zastanowi? si? czy mamy na nie warunki - je?li nie mamy, to zwierzaka nie bierzemy, proste. Dlatego nie rozumiem, czemu wzi??a? ?winki a pó?niej trzyma?a? je w kot?owni, i czemu wzi??a? króliki i trzyma?a? je na polu.

Najpierw powinna? dojrze? do zwierz?t, to nie s? zabawki ani maskotki, które mo?na rzuci? w k?t jak si? znudz?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
michal6
Szara myszka


Imi?: Micha?
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-02-12, 15:27   

mi te? rodzice nie pozwalaj? :sad: mówi?, ?e mam psa i mi wystarczy :m:/:
Ale mam ju? tapet? z myszami w telefonie i w komputerze czytam o nich i opowiadam :razz:
Ale razie to nie dzia?a :cry:
A ja tak od zawsze marzy?em o takim ma?ym gryzoniu :sad:
_________________
(czasem pope?niam b??dy ort.)

kana? yt: http://www.youtube.com/us...i6?feature=mhee
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-02-12, 19:09   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


michal6, a cho? jedno z rodziców jest po twojej stronie?
Je?eli tak to pro?ciej b?dzie.
A mo?e zaproponuj czas próby, np.: Je?eli przez miesi?c b?dziesz wzorowym dzieckiem (?adnych k?ótni z rodzicami, dobre oceny i posprz?tany pokój) to mo?e pozwol??
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 19:23   
   Myszy: Pako (*)


Postawi? przed faktem dokonanym jak ja zawsze :P po?a?owali by po ka?dej próbie usuni?cia zwierza :P nawet je?li powiedz? nie, po tygodniu si? zes**j? z wra?enia nad zwierz?tkiem :D
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 19:46   

Ewa nie mów tak... rodzic te? cz?owiek, nie ka?dy mo?e chcie?/móc si? prze?ama? ?eby takiego malucha w domu trzyma?. Mam kole?ank? która tak panicznie boi si? myszy, ?e powiedzia?a ?e dopóki b?d? u mnie w domu to ona do mnie nie przyjedzie (jej ból swoj? drog? :P )
Micha? postaraj si? ogólnie przekona? rodziców do myszek, poka? jakie s?, zapro? ich na forum, niech zobacz? ?e to naprawd? fascynuj?ce zwierz?tka i jest mnóstwo ich pasjonatów :) we? przyk?ad jak si? zajmujesz psem, ?e myszkami te? si? zaopiekujesz, ?e nie odczuj? ich obecno?ci, ?e b?d? u Ciebie w pokoju, próbuj na ka?dym froncie :) trzymam kciuki
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 19:48   
   Myszy: Pako (*)


Ja si? ba?am, ale jak zobaczy?am u kole?anki ten pi?kny pyszczek, to go zabra?am do siebie :D
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
michal6
Szara myszka


Imi?: Micha?
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-02-12, 20:48   

Cytat:
michal6, a cho? jedno z rodziców jest po twojej stronie?
Je?eli tak to pro?ciej b?dzie.
A mo?e zaproponuj czas próby, np.: Je?eli przez miesi?c b?dziesz wzorowym dzieckiem (?adnych k?ótni z rodzicami, dobre oceny i posprz?tany pokój) to mo?e pozwol??


Jedynie m?odszy brat
W?a?nie to robi? :wink:
Ale ju? mi si? powoli udaje 8) bo mama powiedzia?a, ?e te? by chcia?a ?eby mysz by?a, ale mówi te?, ?e jest pies i to by by?o du?o (moim zdaniem s?dzi, ?e nie b?d? si? ni? zajmowa? ) ale musz? i??, doko?cz? pó?niej :m:):
_________________
(czasem pope?niam b??dy ort.)

kana? yt: http://www.youtube.com/us...i6?feature=mhee
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-12, 20:49   

Michal6 spróbuj powa?nie porozmawia? z rodzicami je?eli faktycznie jeste? w stanie zaopiekowa? si? odpowiedzialnie nowymi zwierzakami . Udowodnij im to . na pocz?tek rozmowa przekonaj jak bardzo ci zale?y poczytaj o myszach dowiedz si? o nich jak najwi?cej , przedstaw rodzicom zdobyt? wiedz? mo?e to ich przekona ?Spokojnie .
A oprócz tego zawrzyj z nimi uk?ad "co? za co?" nie wiem mo?e :o psa dbam o porz?dek w pokoju po szkole codziennie sam siadaj i odrabiaj lekcje to dobry argument , mo?e to faktycznie na nich wp?ynie :)
_________________
InfinitY ..
 
 
TolkaK 
M?ody Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 23
Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 34
Skąd: Swarz?dz-Pozna?
  Wysłany: 2013-04-02, 16:36   
   Myszy: Eda , Nike , Elenor , Catrina


ja niewiem czemu niektórzy rodzice niechc? mie? myszy lub psa bo ja jako? mam DWA psy,ryby,papug? i pi?? myszy
jakie? korniki w szafie i czasem psy jeszcze jakie? pch?y przynosz? :-D
 
 
alluette 
Szara myszka


Imi?: Ania
Wiek: 24
Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Okolice Wroc?awia
Wysłany: 2014-02-20, 18:18   Jak "namówi?" rodziców na myszki?

Ju? od d?u?szego czasu rozmy?la?am nad jakim? zwierz?tkiem klatkowym, poniewa? ca?kiem niedawno mój kanarek zdech?. Trafi?am na fan page na facebooku, gdzie dzieczyna wstawia?a zdj?cia swoich myszek itd. i si? zakocha?am w tych zwierz?tkach!
Nie jestem dzieckiem, które CHCE myszk? za wszelk? cen?.
Moi rodzice po kanarku nie chc? godzi? si? na ?adne tego typu zwierze (tzn. klatkowe).
I mam pytanie:
Jakim sensownym argumentem ich przekona?? Mówienie "jestem ju? du?a, wi?c odpowiedzialna" nie skutkuje.
Chodzi o jakie? zalety myszek :)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-02-20, 18:33   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


zalety :P slodkie , kochane , mozna je obserwowac , mozna sie zaprzyjaznic , zwlaszcza z samcami bo samiczki sa bardziej ostrozne w kontaktach ,jest to male zwierze maly klopot , sprzatanie przy 1 myszce nawet 2 razy w tyg nie sprawia problemu , maja swoja specycike gatunkowa ale trzeba sie tego nauczyc , generalenie uznaje ze na sile nie ma co ,,,,,,,samice sa kochane i stadne , samce bardziej sopolegliwe moga mieszkac w stadach lub pojedynczo ........wazne zeby rodzice mieli swiadomosc ze mysz tez moze wymagac leczenia i opieki weterynaryjnej , to takie samo weirze jaki kazde inne tylko mniejsze co nie znaczy ze wymaga mmniej uwagi
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT