AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogorek
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-09, 15:54   

Ogórek to wodniste warzywo, woda te? jest mokra i jako? myszom j? podajemy a nawet jest im niezb?dna.

Ogórek nie mo?e by? jedynym pokarmem, ale jako dodatek raz na jaki? czas zapewnie sprawdza si? znakomicie (byleby nie by? szklarniowy nawo?ony i pryskany - bo te ?rodki mog? myszy zaszkodzi?) i jest jak znalaz? w czasie podró?y.



Niedziou napisał/a:
I dziwne,?e to co mówi? sprawdza si? w 99%.

Nie zauwa?y?am tego....
(szczególnie cofanie si? z jelit :D :D )

Niedziou... Twoje doswiadczenie z myszami opiera sie tylko na obcowaniu z JEDNYM Fafikiem, który jak wszyscy wiemy jest chorowity i nie zachowuj? si? jak wszytskie inne myszy, wi?c mysim wyznacznikiem nie jest, tak wi?c by? mo?e jednak to co Ci si? wydaje nie zawsze musi by? prawd?. I jak jeste? poprawiana przez osoby z wi?kszym PRAKTYCZNYM do?wiadczeniem to nie ma si? co obrusza? (a cz?sto masz z tym problem niestety - ura?ona duma?) tylko mo?e jednak zastanowi? si? i zweryfikowa? swoje pogl?dy.

Niedziou napisał/a:
mnie si? zdaje ?e o po?owie rzeczy to poj?cia wi?kszo?? nie ma,a ale wytyka by nabi? posty.

Musisz si? oswoi? z my?l?, ?e osoby które maj? wiecej myszy przez d?u?szy czas b?d? o nich wiedzia?y wi?cej ni? Ty maj?c jednego Fafika...
Do?wiadczenie z myszami (podparte ich wiedz? teoretyczn?, bo chyba nie w?tpisz ?e na pewno du?o si? o myszach zd??yli dowiedzie? w czasie prowadzenia hodowli) jednak przebija czyst? wiedz? teoretyczn? zdobyt? na studiach biologicznych (biologia to jednak baaardzo rozleg?a dziedzina i w?tpie aby wszytskiego uczyli na myszach, ale za to daje pewne podstawy i ogolne pojecie, przez co powinno by? Ci ?atwiej zrozumie? to do czego hodowcy doszli w swoich "praktykach").



ps. je?eli masz tak? znakomit? wiedz? o myszach i wiesz ?e s? to zwierz?ta stadne (podstawowa informacja) to nie wiem dlaczego masz tylko 1 osobnika....
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-09, 16:30   

Niedziou napisał/a:
I dziwne,?e to co mówi? sprawdza si? w 99%

Posty innych uzytkownikow w tym temacie mowia co innego.

Niedziou napisał/a:
Najlepiej to wytyka? a samemu nic nie powiedzie?

Powiedzialam co sadze na ten temat. Wytknelam ci blad,bo wiedza o ukladzie pokarmowym,to wiedza ze szkoly podstawowej. Jesli piszesz takie absurdalne rzeczy,to udowodnij je,jesli potrafisz,a nie sie obrazasz,ze ktos osmielil sie z toba nie zgodzic.
To,ze twoja mysz miala biegunke od czegos(byc moze byl to ogorek),to nie znaczy,ze zaraz wszystkie beda miec biegunke od niego.
To jest forum o myszach i staramy sie tu nie wprowadzac ludzi w blad,tylko udzielac sprawdzonych rad,a ty ostatnio glosisz nieprawdopodobne teorie,ktore watpie czy pochodza z wykladow na studiach.
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-09, 21:41   
   Myszy: Fafik


Fauka ca?kiem mo?liwe, mój natomiast jak zjad? ogórka to go przegoni?o i to równo bardzo ?le si? czu? by?o po nim wida?.

Mnie w sumie chodzi?o tylko o sposób zwrócenia uwagi. Raczej nie przypomina? on dialogu.

Najprawdopodobniej tak jak u ludzi ?o??dki s? ró?ne i u myszek pewnie te? ta zasada funkcjonuje.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
pocahontas 
M?ody Myszaty


Imi?: Monika
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Maj 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-11-09, 21:48   
   Myszy: Czesia


A moja Czesia ma fio?a na punkcie ?wie?ych ogórków i nigdy nic jej nie by?o po nich :)
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-11-09, 21:52   

Niedziou napisał/a:
Fauka ca?kiem mo?liwe, mój natomiast jak zjad? ogórka to go przegoni?o i to równo bardzo ?le si? czu? by?o po nim wida?.


mo?e po prostu ogórek by? "sypany", czyli mocno nawo?one i to mu zaszkodzi?o, nie sam ogórek.
Moje myszy dostaja ogórka raz na jaki? czas i podczas transportów i nigdy nie mia?y problemów ze stolcem...
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-09, 22:40   
   Myszy: Fafik


No czy by? zawo?ony czy nie niestety nie stwierdze, ale ?e dzia?o si? to kilka razy to swojemy wi?cej nie dam i odradzi?am innym. Ogórek nie jest niezb?dny do ?ycia myszce wi?c po co ryzykowa?. Takie moje zdanie mo?na si? z nim zgadza? lub nie :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-11-09, 22:45   

No tak, racja jest jak d... ka?dy ma swoj? :P

sory moderatorowie, ale nie mog?am sie powstrzyma?
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 11:26   

Ja nigdy nie poda?am ogórka swoim myszkom ale ju? wcze?niej s?ysza?am o tym, ?e wi?kszo?? sk?adnika ogórka to woda i nawet mo?na go podawa? zamiast niej. Wi?c to prawda widz?c Wasze opinie?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-11-10, 16:24   

Luis napisał/a:
wi?kszo?? sk?adnika ogórka to woda i nawet mo?na go podawa? zamiast niej.

W wyj?tkowych sytuacjach (np, podró?) mo?na "zamiast"
Jednak ?wieza woda jest niezb?dna i powinna by? ca?y czas dost?pna.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2007-11-10, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-11-10, 17:22   

OK spoko dzi?x. I tak jak mówi?am, moje myszki ogórka nie dostaj? i równie? wol? im wod? podawa :smile: ?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
agata 
Szara myszka


Imi?: agata
Wiek: 31
Dołączyła: 02 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-08-03, 15:59   
   Myszy: diksi


mo?na dawa? myszk? ogorki? bo po przeczytaniu tego forum ju? niewiem.
:m:/: :m:/: :m:/:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-08-03, 16:01   

Naturalnie, ?e mo?na ale ogórek bardziej sprzyja podczas podró?y gdy bierzemy ze sob? gdzie? myszk?, a poide?ko czy miseczka z wod? za bardzo si? nie sprawdz? podczas podro?y. Ogórek jest wodnisty i jest odpowiedni na podró?. Ale jako dodatek do klatki czasem mo?e by? podany. Oczywi?cie jako g?ówny sk?adnik pokarmu nie mo?e by? brany :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT