AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie i rozkrwawianie uszu - mo?liwe przyczyny
Autor Wiadomość
magdalena608 
Szara myszka
magdalena608


Imi?: Magdalena
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-22, 09:35   
   Myszy: Mysia


jadla chrupki dla gryzoni i ringi warzywne ale juz to odstawilam i teraz wcina mieszanke dla myszy zbozowa

[ Dodano: 2007-12-22, 16:38 ]
dostawala chrupki dla gryzoni i ringi warztywne a teraz przeszlam na pokarm dla myszek zbozowy.

[ Dodano: 2007-12-22, 16:41 ]
a poza tym myszek duzo pije malo je i jest troche osowialy :( ( dzis jak zrobila kupke to taka troszke zielonkawa podwojna jakby wiecie czemu tak jest??
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-12-23, 10:03   

magdalena608 napisał/a:
jadla chrupki dla gryzoni i ringi warzywne

i to by?o jej jedyne po?ywienie?
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
magdalena608 
Szara myszka
magdalena608


Imi?: Magdalena
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-23, 10:16   
   Myszy: Mysia


przez pewien czas tak bo moja Mysia jest wybredna ale teraz odstawilam tamto i z braku wyboru chrupie to co dostaje a zreszta po zmianie wiorkow ma lepszy humorek i rozrabia :) apetycik tez ma :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-12-23, 15:58   

Cytat:
przez pewien czas tak

To Twoja mysza na pewno nie cierpi na przebie?aczenie, a raczej na niedo?ywienie - brak odpowienich sk?adnikówod?ywczych
To tak jakby? Ty jadla tylko chrupki i batony...
Tak ?le odzywiana mia?a os?abiony organizm i zapewne z?apa?a jakie? paskudztwo.

PODSTAW? W DIECIE MYSZY MUSZ? BY? ZIARNA ZBÓ?.
Pszenica, owies, j?czmie? i inne.
Lub p?atki owsiane, j?czmiennie, pszeniczne, orkiszowe.
Dodatkowo np. kasza j?czmiennia, gryczana (zazwyczaj ma sie w domu).
Mo?na podawa? psi? such? karm? ale odpowiedni? (nie tak? kupowan? w supermarkecie)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
magdalena608 
Szara myszka
magdalena608


Imi?: Magdalena
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-23, 19:22   
   Myszy: Mysia


:( niestety nie wiedzialam wczesniej o tym ale teraz juz Mysia je co innego i wrocil jej humorek ;)
 
 
 
Posse 
Mysi Rozmówca
poka? ?okcia



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 275
Skąd: K-G
Wysłany: 2007-12-23, 19:24   
   Myszy: Zanus <3 Szanta (*),Tequil (*)


to dobrze,pilnuj ?eby nie zmienia? diety :grin:
_________________
Letz go?.
 
 
magdalena608 
Szara myszka
magdalena608


Imi?: Magdalena
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-23, 19:28   
   Myszy: Mysia


bede pamietac bo chce miec zdrowa Mysie a nie chorowitka ;)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-12-23, 22:28   

magdalena608, a jak d?ugo masz ju? t? myszk??
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
magdalena608 
Szara myszka
magdalena608


Imi?: Magdalena
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 14
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-12-24, 09:19   
   Myszy: Mysia


od 17.09 ale taka diete miala nie tyle
 
 
 
Posse 
Mysi Rozmówca
poka? ?okcia



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 275
Skąd: K-G
Wysłany: 2007-12-25, 12:59   
   Myszy: Zanus <3 Szanta (*),Tequil (*)


magdalena608, ja?niej prosz? :wink:
_________________
Letz go?.
 
 
Ceres 
Szara myszka


Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-06-19, 15:57   

Znalaz?am bia?? myszk? na dworze siedz?c? z kotem. Kot by? nim wyra?nie zainteresowany w dos?ownym tego s?owa znaczeniu. Siedzia? w trawie, a mysz siedzia?a przed nim i si? my?a (!) Ten kot to taki podwórkowy, czyli niczyj, jedna babka z bloku go dokarmia, pewno gdyby nie to to z g?odu by go ze?ar?, a tak to tylko obserwowa?. W ka?dym razie wzi??am go na r?ce, bo si? ba?am, ?e kot znudzony patrzeniem zabije go. Mysz nie ucieka?a ani nic, wygl?da?a jakby by?a udomowiona, no bo jakby by?a dzika to by uciek?a i przed kotem i przede mn?. A skoro tak, to je?li trafi na innego kota mog?aby ju? tego nie prze?y?, tak wi?c zabra?am go do domu.
Posz?am z nim dowiedzie? si? jak? ma p?e?, bo pierwszy raz w ?yciu mia?am gryzonia w domu. Pani powiedzia?a, to samczyk i ?e jest jeszcze m?ody. Po jakim? czasie nie mia?am ju? ?adnych w?tpliwo?ci co do jego p?ci bo uros?o mu to i owo. Nazwa?am go sobie Albinek. Mam ju? go z miesi?c mo?e pó?tora, a teraz si? martwi? o niego.
Wczoraj pó?nym wieczorem zajrza?am do niego, wiem ?e to zwierz?ta nocne i w dzie? nie chce mu zak?óca? spokoju gdy ?pi. Wyci?gn??am go delikatnie z jego klatki , jest nauczony tak, ?e wk?adam d?o?, on pow?cha i sam na nim wchodzi i czeka a? go wyci?gn?. Tym razem te? tak zrobi?am, jak ju? go wyj??am to popiska? sobie troch?, wiem ?e z regu?y jak ju? myszy piszcz? to maj? jaki? powód, boj? si? lub co? w tym stylu. Ale jest przyzwyczajony do wyci?gania wi?c chodzi?o co? innego, patrze do klatki a tam w misce sucho, wyla? sobie wod? pewnie przez przypadek. Nala?am mu wody, napi? si? i wi?cej ju? nie piszcza?.
I teraz dochodzimy do najwa?niejszego zauwa?y?am ?e, on ma krew w uszach! Tak? zaschni?t?, skrzepni?t?. Albo mi si? wydawa?o w nocy przy takim ?wietle. Dodam, ?e jest to taki albinosek, bia?a mysz laboratoryjna, futerko ma bia?e, oczka czerwone a ?apki ogonek i uszka takie delikatnie ró?owe. Mo?e w g??bi uszu ma po porostu ciemniej albo ja wiem? Hasa?a normalnie po moim ?ó?ku, zmys? równowagi ma zachowany taki sam jak by? wcze?niej, normalnie je, pije, sika i robi tak? sam? kupk? jak wcze?niej, reaguje na d?wi?ki wi?c raczej s?yszy. Tylko wydaje mi si?, ?e cz?sto si? myje, drapie, piel?gnuje. mia?am wra?enie ?e wydrapuje t? zaschni?t? krew z ucha. Albo czasami si? drapie ?apk?, potem na nim patrzy i t? ?apk? li?e. Ale dla mnie to wygl?da tak jakby znalaz? co? w sier?ci i to zjada?. To jest normalne? Mo?e ma jakie? pch?y albo co? Mam psa, ale ma na szyi obro?e przeciwpcheln? i nie ma pche?.
Mysz nie sapie, nie chrapie, nie wydaje ?adnych niepokoj?cych d?wi?ków. Mia? w klatce trociny, ale czyta?am, ?e to mo?e uczula? wi?c zmieni?am jej na zwyk?e chusteczki higieniczne bezzapachowe. Pije normaln? wod?, je tak? mieszank? zbó?, jest tam du?o ziaren, pszenicy, kukurydzy, troszk? pestek s?onecznika i dyni (ale w bardzo ma?ych ilo?ciach), i takie tam otr?by, ma te? suchy chleb i ?wie?? marchewk? czyli takie tam mokre pokarmy. Codziennie si? z nim bawi? bo, po pierwsze ma ma?? klatk? i nie ma w niej kó?ka do biegania, po drugie nie ma ?adnego przyjaciela myszki to si? mo?e czu? samotna. Wi?c wyci?gam go zazwyczaj wieczorem i sobie biega albo po moim ?ó?ku albo po biurku. Zachowuje si? tak jak zawsze. Jedyna ró?nica jak? zauwa?y?am to to, ?e przesta?a sobie wy?cie?a? domek. No i ?e si? drapie i myje. Nie ma ?adnych ?ysych placków, ani strupów, nie wypada jej sier??, uszy ma ca?e, nie popodgryzane, dzi? te uszy wygl?daj? du?o lepiej ni? wczoraj.
Chc? jej pomóc jak najszybciej zanim si? rozwinie z tego jaki? ?wierzb albo co. To si? sta?o w nocy z soboty na niedziel?. teraz wydaje mi si?, ?e ?adnej krwi tam nie ma, ale wol? tego nie bagatelizowa?. Dzi? jest niedziela i weterynarz nie przyjmuje. Co mog? zrobi??
 
 
Skittles 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 305
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-06-19, 16:06   

Znajd? weta, który przyjmuje do pó?na i nawet w weekendy, bo znajd? si? tacy!Musz?!
Zale?y gdzie mieszkasz...
_________________
---> http://sopockie-uszakowo.blog.pl/
---> http://www.kroliki.net/
---> http://withanimals.blog.pl/
---> http://withanimalsthroughlife.tumblr.com/
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-06-19, 16:14   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


na twoim miejscu bym posz?a jutro, skoro w niedziel? wet nieczynny. A co do tego ?e twoja myszka mo?e by? samotna to si? nie przejmuj, samce myszy s? samotnikami :wink: . A jakie wymiary ma klatka ?
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-06-19, 17:08   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mysz moze miec wszoly,swierzba, grzybice uszu ,,,,roznie trzeba isc do weta , jesli nie traci rownowagi i nie przechyla go na ktorys bok to nie ma zapalenia uszu napewno , myszy nie posiadaja pchel ,poniewaz te pasozyty nie wyzyja na takim nosicielu , zadna z tych chorob czy pasozytow nie przejdzie na czlowieka z w/w powodow
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ceres 
Szara myszka


Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-06-24, 00:25   

Weterynarz powiedzia?, ?e to albo grzybica albo paso?yty i poda? lekarstwo na obie te rzeczy. Kupi?am mu te? tak? fajn? klatk? z jednym pi?trem i du?ym ko?owrotkiem. Teraz biega sobie i nie daje mi spa? po nocach.
Za tydzie? mam przyj?? do kontroli. Mam nadzieje, ?e teraz b?dzie czu? si? lepiej i wyzdrowieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT