AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Drapanie i rozkrwawianie uszu - mo?liwe przyczyny
Autor Wiadomość
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-06-24, 00:41   

Znaczy wet nie pobra? zeskrobiny, aby sprawdzi? co to? Ech w?a?nie nie lubi? takich weterynarzy, leczy, a nie wie na co dok?adnie. No nic, oby pomog?o myszakowi.
 
 
 
Nysza 
M?ody Myszaty
amat mus



Imi?: Paula
Wiek: 26
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 45
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2011-06-24, 16:14   
   Myszy: Filifionka i Panna Migotka


Wiara mo?e zdzia?a? cuda, wi?c miejmy nadziej?, ?e wet ma racj?. :m:):
_________________
Je?li nie ma myszy, co tu robi kot?

 
 
inpuls 
Szara myszka


Imi?: iza
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: k.polska m.warszawa
Wysłany: 2011-06-26, 23:49   
   Myszy: inpuls u?piona =-(


szkoda mi wam ja mam 1 myszk? :sad:
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-15, 14:19   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


zauwa?y?am w?a?nie, ?e Gryzelda ma pod uchem krew. tzn ma rozdrapane, albo która? j? pogryz?a.. nie uda?o mi si? zrobi? wyra?nego zdj?cia, bo si? ci?gle rusza, ale nie jest to du?a rana. Co mam z tym zrobi?, i?? do weta?
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-15, 15:10   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


przyczyna drapania moga byc rozne : swierzb, grzyb , wszoly , poczatki zapalenia ucha srodkowego , powinas isc do weta
moze to jest tylko ranka ........
pamietam ze tak tez moze objawiac sie rak skory ......atakuje najslabsze miejsca .......
wydaje sie ze jest tylko zadrapanie , stopniowo sie powieksza , przenosi na grzbiet , nie mozna wyleczyc ran i nic nie dziala

ale ie chce cie straszyc ,,,,,,,,,,lepiej dmuchac na zimne , przemyj rivanolem , poczekaj ze 2,3 dni czy to sie goi jesli nie idz do weta
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-08-15, 16:56   

kiwi, s?uchaj lilith i informuj co si? dzieje z mysz?... i mo?e inne obejrzyj dok?adnie czy nie maj? czego? podobnego...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Marita 
Myszowaty
Mysiasto :)



Imi?: Marita
Hodowla: Leominor z SHMR
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 406
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2011-08-15, 17:21   

widzia?am przypadek jak by?o rozdrapane uszy ale ??czni? z karkiem i odrobaczenie pomog?o ale po uchem nie spotka?am si?, moja laborka mia?a kiedy? rozdrapane ale wtedy prawdopodobnie z?apa?a grzyba i by?a w strupkach .. nie uda?o mi si? jej odratowa? ;/ ale fakt faktem je?li co? si? dzieje lepiej zrobi? wymaz ni? by mia?o si? roznie?? ;/
_________________
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-15, 19:32   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Ok, to jutro kupi? rivanol.

[ Dodano: 2011-08-16, 13:35 ]
Dzisiaj ju? nie ma krwi, zosta?o tylko wygryzione miejsce. Wi?c nie wiem, czy kupowa? ten rivanol? I tak musz? z nimi i?? do weterynarza, bo chyba znowu maj? paso?yty.. A tak przy okazji - jak rozpozna? czy s? to paso?yty wewn?trzne, czy zewn?trzne?

[ Dodano: 2011-08-16, 20:29 ]
kupi?am rivanol, tylko czy mam to przemy?? bo krwi nie ma.
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-08-16, 21:13   

mi si? wydaje, ?e nawet je?li krwi nie ma to warto przemy?... a to miejsce wygl?da na pogryzione? a? tak si? pogryz?y?
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-16, 21:53   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


nie wiem co innego mog?oby to by?. a ostatnio spa?am w innym pokoju, to nawet w nocy nie s?ysza?am, je?li si? gryz?y. Poczekamy ze 2 dni i zobaczymy. A mo?e sobie rozdrapa?a przez te paso?yty? nie b?dzie za pó?no w niedziele i?? do weterynarza? ew w poniedzia?ek, bo nie wiem jeszcze jak jest otwarte w niedziele.
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-08-16, 21:58   

a w niedziele b?dzie otwarte? id? jak najszybciej mo?esz...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-08-16, 22:02   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


w niedziele jednak nie jest czynne. Postaram si? w sobote. Ale nie jest to chyba a? tak powa?ne? (tzn nie, ?eby nie i?? w sobote, tylko tak ogólnie czy jest powa?ne:P)

[ Dodano: 2011-08-16, 22:25 ]
No próbowa?am, próbowa?am, ale nie uda?o mi si? jej tego przemy?. Strasznie si? kr?ci?a, a to jest takie ma?e i jeszcze na g?owie, któr? ci?gle rusza.. a ba?am si?, ?e moge jej otrze? oko o to. I oczywi?cie chcia?am dobrze, a wysz?o jak zwykle :?
(ten rivanol ma baaardzo ?adny kolor!)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-17, 00:18   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


pasozyty to powazna sprawa ,jedzac wytwarzaja kal ktory zawiera toksyny ,zatrowa on organizm od srodka powodojac rozne choroby oraz smierc , idz do weta jak najszybciej
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
misiek998
M?ody Myszaty


Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 16
Wysłany: 2012-10-21, 22:02   Problem z samcem

Witam. Mój pierwszy post na forum ;)
Dosta?em ostatnimi czasy myszk? od siostry i niestety wychodzi mi to ju? bokiem. Kiedy? dawno dawno temu mia?em chomiki, ale myszy nigdy. spróbuj? po kolei opisa? swoje problemy
Mo?e najpierw zj?cie tego przytulaka:
https://dl.dropbox.com/u/20332524/C360_2012-10-15-19-51-36.jpg

1. Myszka strasznie drapie si? po uchu - drapie si? a? do krwi. By?em z tym u weterynarza, dosta?em informacj?, ?e to nie bakterie, a raczej alergia i ?eby odstawi? wszelkie trociny i karmi? naturalnym jedzeniem. Jutro mam i?? znów na kontrol?, niestety myszka mimo lekarstwa drapie si? nadal i sam nie wiem co jej mo?e pomóc

2. Wynajmuj? mieszkanie, a na weekend, nie ma kto zosta? z myszakiem, wi?c w pi?tek uciek?em do domu, a pojawi?em si? teraz - niedziela. Przywita? mnie niebywa?y smród, ale to niewa?ne. Wymy?em akwarium, a mysz za wszelk? cen? próbowa?a da? dyla wyskakuj?c co raz z miski. Akwarium jest wymyte, a zachowanie jakie? dziwne. Mysz próbuje mnie gry??, wspina si? po rece, skacze po ?cianie akwarium i obgryza gum? - jak tak dalej pójdzie, to b?d? musia? kupi? klatk? :/ Piszczenie przesz?o dopiero po jakiej? godzinie. My?l? ?e bola?o go to ucho co si? drapie, ale teraz jest podejrzany spokój - pewnie co? planuje.

3. Niestety ucz? si?, tak?e w dzie? te? niewiele mam czasu. Mysz obserwuj? jak tylko si? da. Wypu?ci?em j? par? razy po biurku, czy po sobie. Myszka ogólnie by?a oswojona, ale mam wra?enie, ?e tym gryzieniem zdzicza?a (albo po prostu bardziej interesuj? go moje palce - chomiki te? zawsze mnie dzioba?y :D ). Efekt? Szorowanie biurka, pranie wszystkiego co mam na sobie i przebieranie ?ózka, bo wystarczy mysz wypu?ci? na minut?, a wszystko wokó? obszcza.... Ja tak nie mog?. Boj? si? go wypuszcza?, bo zaraz wszystko b?dzie ?mierdzie?. Jakby jeszcze na pod?odze by?y panele... ale gdzie tam, dywan - te? ju? pra?em. S?ysza?em ?e myszy s? inteligentne, ta chyba upodabnia si? do w?a?ciciela, bo jako? ma?o u?ywa my?lenia ;) Czy idzie go jako? oduczu? tego sikania? Ja tak nie wytrzymam, a bez sensu, ?eby siedzia? ca?y czas w klatce. ?eby to jeszcze tak nie wali?o na ca?y pokój, to da?o by si? ?cierpie?, odór jest taki, ?e otwarte okno nie pomaga.

Prosze was o jak?? rad?, szczególnie je?eli chodzi o punkt 3. Nie wiem co mam z t? wredot? zrobi?, mia?em si? cieszy?, ?e b?d? mia? jakie? zaj?cie w tym mieszkaniu, a okazuje si?, ?e nie bardzo mam na to czas i si?y.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-21, 22:37   

Po pierwsze radz? w miar? mo?liwo?ci zmieni? weterynarza specem od chorób nie jestem tu polecam zwracac si? do lilith lub prze?ledzi? w?tki a szczególnie pami?tam u?ytkownik rasta22 mia? u myszy chyba jakies podobne problemy .
Alergia to cz?ste stwierdzenie weta który nie chce si? podj?c szukania przyczyny(to moje zdanie ja bym dr??y?a dalej) lub nie ma o leczeniu myszy zielonego poj?cia . A jaki dosta?a lek ?
Mo?e t jaki? ?wierzb mo?e inne bakterie chyba zapelenie ucha to nie jest ale jak pisa?am wcze?niej to dziedzina lillith nie chc? ci? wprowadza? w b??d .

Smród hmm jest to samiec>? Je?eli tak zapach z klatki jest mocniejszy wiem bo mam dwóch .. zale?y co ile sprz?tasz klatk? ...

Mysz jak jest niepewna nie oswojona boi lub si? zrazi?a mo?e jej sie czym? przys?u?y?e? to Sika kupka gdzie popadnie(nie wiem czy siusianie mo?e byc spowodowane alergi? nie s?ysza?m o tym) moje tak robi?y na pocz?tku tu trzeba cierpliwo?ci .
Mysz przekonuj do siebie delikatnie i powoli wk?adaj r?k? do akwa ?eby oswoi?a si? z zapachem przekupuj przysmakami z czasem we?mie z r?ki a nawet sama na ni? wejdzie .
powoli daj jej czas b?dzie dobrze ... Cierpliwo?ci !

Na wszystko jest rada b?dzie dobrze i prosz? ci? zmie? weta ja ju? sama mam alergie na tych co na dzie? dobry alergi? orzekaj? tak naj?atwiej ale je?eli mysz sie wci?? drapie a wyeliminowa?e? ewentualne alergeny to wiadomo ?e alergia to niejest ja tam bym z innym konsultowa?a !

Jej zachowanie wskazuje ?e co? jej dolega staraj si? j? powoli do siebie jeszcze raz od nowa przekona? , i po?wi?caj jej wi?cej czasu tym bardziej ?e nie ma myszatego towarzysza ...

Polecam : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=196
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=9678
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=2449
http://www.myszy.info/vie...er=asc&start=60

Mi?ej lektury !

ps klatka chyba jest za ma?a a ko?owrotek do wymiany lub przeple? materia?em .
_________________
InfinitY ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT