AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kat
2008-03-20, 10:07
Wysypywanie jedzenia z miski
Autor Wiadomość
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-20, 14:36   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Heh Luis tylko ja nie skuma?em czemu nie mo?na zardzi? :P Czy wysypywaniu jedzenia, czy temu ?e myszy nie chc? je?? z trocin :lol: :razz: bo je?li wysypywaniu to tak jak napisa?em ja i Ty, a je?li temu ?e mychy z trocin nie jedz? to te? napisa?em, ?e nie :wink:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-20, 17:37   

hehe je?li nie chc? je?? z trocin to mo?na zaradzi? jednym ( bo nawet nie pomy?la?am o tym, ?e pytasz o to czy mo?na zaradzi? co? na nie jedzenie z trocin xD ) otóz wystarczy wsypywa? jedzenia do miseczki :P Myszki gdy zg?odniej? zjedz? wszystko ;) Ale ja jestem bardziej za umocowaniem miseczki do pr?cików. :]
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-21, 19:08   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Kiedy daje moim myszka jedzonko one przybiegaja i cala zawartosc wysypuja :m: Karma lezy w trocinach na puleczce itd
Co moge zrobic zeby przestaly tak robic? :m:):
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-21, 19:11   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


patusia63, wy?ej masz napisane... :m:/: mo?esz temu troch? zapobiec ale myszek si? nie da nauczy? tego aby wysypywa?y jedzenie.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-22, 20:30   

Luis napisał/a:
Mo?esz te? kupi? ju? tak? miseczk? z drucikami ( na pewno lepiej wygl?da ni? moja ) no ale s? dro?sze i zazwyczaj dosy? du?e ( bo np dla królików itd )


S? ma?e (nibu dla ptaków, zazwyczaj w zoologach obok ptasich akcesoriów) za kilka zeta (3-5z?)

Poza tym, ten sposów mo?e zapobiega WYWRACANIU miski lub jej ZAKOPYWANIU, jednak w jaki sposób ma zabezpieczy? przez WYSYPYWANIEM jedzenia z miski na trociny??

Ja stosuje takie podwieszane miseczki, s? do?? g??bokie, ale moja Dianka robi doklatnie to co napisa?(a) blackberry - tylnie nogi rozsze?one a przednimi zagarnia jedzenie z miski (nawet z dna) i wysypuje miedzy tylnimi nogami ;) No có?.... skoro tak lubi to b?dzie jad?a z trocin:P Jak b?dzie g?odna to na pewno odnajdzie ziarna w?ród trocin :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-23, 11:54   

Cytat:
Poza tym, ten sposów mo?e zapobiega WYWRACANIU miski lub jej ZAKOPYWANIU, jednak w jaki sposób ma zabezpieczy? przez WYSYPYWANIEM jedzenia z miski na trociny??

Hm je?li miska si? nie wywraca to i jedzenie si? nie wysypuje, proste? Proste :D Nast?pne, zazwyczaj miseczki te nie dostaj? do dna klatki tj lekko s? nad ziemi? ( je?li nie s? to zawsze mo?na o jeden szczebelek wy?ej usadowi? ). Myszki maj? normalny dost?p do jedzenia, a jednak na tyle jest wysoko, ?e nie wysypi? jedzenia. No chyba, ?e specjalnie wejd? do miseczki i zaczn? ?apkami wyrzuca? pokarm xD Ale to by?by przejaw chamstwa lub nauczenia si? je?? z trocin :P
Wg mnie samo to, ?e miska si? nie rusza jest ju? dobr? drog? do oduczenia myszki wywalania jedzonka. U Was ni jest tak, ?e je?li jedzenie le?y na trocinach to i miska zazwyczaj te? jest przewrócona do góry dnem lub ma inn? jak?? poz?? ;) Je?li tak to wg mnie oznacza to, ?e mysz wcale jedzenia nie chce wywali? tylko bawi si? misk?, mo?e siedzia?a na jej kraw?dzi i si? wszystko wysypa?o b?d? np robi?a sobie podkopy i trafi?a na misk? po czym j? wywróci?a nie my?l?c o tym co jest w ?rodku.
Z reszt? zawsze troch? jedzenia b?dzie na trocinach. Cz?sto z takiego zwyk?ego powodu, ?e mysz nie doje czego? i zostawi ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-23, 13:12   

Luis napisał/a:
No chyba, ?e specjalnie wejd? do miseczki i zaczn? ?apkami wyrzuca? pokarm


No i dokladnie o to chodzi?o przecie? blackbery.
Nie czyta?a? postu blackbery do którego przecie?cyba odpisywa?a???
A ty jej dajesz rady na wszytsko inne ni? na jej konkretny problem.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-23, 14:12   

Czyta?am ca?y post :) Ale przecie? gdy miska b?dzie ustawiona nieco wy?ej i b?dzie solidnie si? trzyma? to logiczne, ?e trudniej b?dzie myszce wysypa? jedzenie. Logiczne jest to, ?e nie ma konkretnej metody na to aby mysz nie wysypywa?a pokarmu ( chyba, ?e obci?cie jej ?apek :roll: no sorry ) wi?c poda?am inne sposoby, które w pewnym stopniu b?d? trudno?ci? dla myszki do wysypania pokarmu lub zniech?c? j? do tego.
Podaj sama jeden, konkretny, bezb??dny sposób, który zaniecha wysypywanie pokarmu, a nie szukasz problemów. Lepszy mój sposób ni? gadanie i narzekanie, ?e mysz pokarm wysypuje. Jak znasz jaki? sposób na to to go podaj, a nie, sama nie wiesz co zrobi? na to i si? jeszcze czepiasz bana?ów :P Z ch?ci? dowiemy si? co na to poradzi?, bo to pomog?oby nie tylko autorce tego tematu, czy blackbery ale i wszystkim u?ytkownikom. Z reszt? ja nie odpisywa?am tylko blackbery tylko te? Patusi ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-23, 14:46   

Nie ma na to sposobu, bo myszy si? nie "wychowa" ani nie przemówisz jej do rozs?dku.
Zmiana otoczenia (miski) mo?e wp?yn?? na zachowanie, ale ma?e szanse na to.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Motylek 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 28
Dołączyła: 21 Gru 2007
Posty: 317
Wysłany: 2008-05-24, 09:31   

Ja kiedy? trzyma?am miseczk? na plastikowym "kafelku", na pi?terku. Kiedy myszek wysypa?, ja zgarnia?am do miseczki. kiedy "kafelek" si? st?uk? (przedwczoraj) postawi?am misk? na chusteczce. Par? razy mój uparciuch odci?gn?? chusteczk?, ale na szcz??cie ja te? jestem uparta-myszek si? podda?.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-05-24, 13:14   

Hm ja z chusteczk? bym nie robi?a :) Bo pr?dzej mysz j? wyci?gnie, poszarpie i zrobi sobie pos?anie, a zabieranie jej tej frajdy sprawi, ?e przestanie Ci? lubi? :P
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Black Berry
Mysi Bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 169
Wysłany: 2008-06-10, 16:45   

moje mychy to normalnie sadystki :grin:
wysypi? jedzonko 10 minut po w?o?eniu go i udaj? g?upie (udaj? ?e nie widz? ogromnej ilo?ci wysypanej karmy)
a tu taki ma?y off zrobi? je?li mog? :m:):
wsypa?am troch? smako?yków do miseczki osobnej,patrze i Avi leniwie selekcjonuje co lepsze kawa?ki,podbiega Luna,zrzuca Avi z miski i chwyta w ?apki to co ta przed chwil? wybra?a.I zacz?? si? po?cig (taki dla zabawy :m:D: ).
Jedna popycha?a druga a w ko?cu zaborcza Avi zabra?a swoj? zdobycz na jedno z ma?ych pi?terek gdzie mie?ci si? tylko jedna mycha.My?la?a ze ma spokój a tu bach!Luna j? zepchn??a,podzieli?a kawa?ek na pó? (tzn. jedna cz??? by?? wi?ksza,ta jej xD) i sobie dumnie pocz?apa?a do domku.
To wszystko wygl?da?o tak komicznie ?e do tej pory si? ?mieje z nich :D
_________________
Hej, ciut za ma?o jest
Tego ?ycia ?eby ?y?,
Bo pstryk i nie ma nic.
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-10, 19:57   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


To moja myszka Porzeczka jest dominujaca a mloda Pozimka zawsze ulega. Jednak niedawno patrze na nie jak jedza i Porzeczka znalazla lepszy kasek a Poziomka nic. Mala powachala owies Porzeczki i jej sie spodobal. Wyrwala go jej i uciekla do domku :m:D:
Porzeczka jakby zdziwiona nie wiedziala co robic.. czy ja gonic. Stwierdzila ze poszuka kolejnego dobrego kaska xD
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
jakub
Szara myszka


Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 0
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-07-30, 10:05   wysyuje z miski

moja mysz wysypuje z miski pokar co to mo?e znaczy? ?e jej ju? nie smakuje ? albo sobie wybiera ten najlepszy niewiem co zrobic psze?iesz nie bede jej ?arcie co 5 minut zmienia?
 
 
Bogi 
Starszy Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 14 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2009-07-30, 10:35   

To normalne u myszek, moje kiedy? te? tak robi?y. Nie musisz jej co 5 minut zmienia? pokarmu, bo mysz poszuka go sobie w trocinach/?wirku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT