AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy bojka mo?e sko?czy? si? ranami i ?mierci?
Autor Wiadomość
MysiManiak 
Szara myszka


Imi?: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 9
Wysłany: 2008-03-28, 19:37   
   Myszy: Sprytek i Czekoladka


Zalezy od "przebiegu" hierarchi Je?eli temu , który dominuje co? si? nie spodobowa (Tak jak by?o u mnie) to walka b?dzie nieunikniona , je?eli b?d? ?yli w zgodzie to b?dzie to jedynie zabawa , od czasu do czasu jakie? ma?e zaczepki z obu stron. :m:D:
_________________
Sprytek i Czekoladka sa umnie 47
dni

Dbajcie o myszki bo ta sa nasze ukochane skarby!!!!
 
 
jagodina 
Szara myszka
jagodina


Imi?: Ola
Wiek: 38
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-06-11, 10:40   Zabawa czy bitwa?

Wczoraj kupi?am dwie myszki. Oba to samce. Na pocz?tku wszystko by?o dobrze, spa?y sobie razem, poznawa?y nowe otoczenie... Pod wieczór jednak bia?a myszka zacz??a goni? czarn? i podgryza? j? w, za przeproszeniem, jaja. Teraz ju? ca?y czas tak robi?, s?ycha? tylko jak piszcz? i ganiaj? si? po klatce. Co zrobi?? Bardzo wyra?nie wida? dominacje jednej myszy nad drug?, czy nigdy nie b?dzie mi?dzy nimi porozumienia i trzeba je rozdzieli???
Prosz? o pomoc
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-06-11, 11:14   
   Myszy: obecnie brak


A tutaj:
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3462
nie znalaz?a? odpowiedzi?
_________________
Mus to mus!
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-11, 11:14   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


wazne jest czy to bracia, u nich jest wieksza szansa na zgode. Byc moze narazie ustalaja hierarchie miedzy soba, poczekaj troche jezeli nic sie nie zmieni to byc moze bedziesz musiala je rozdzielic. Mozesz tez wyciagnac z klatki tego dominujacego na noc i gdy juz klatka przesiaknie zapachem slabszego wrzucic go z powrotem. Nie bedzie czul wtedy swojego zapachu i nie bedzie sie czul az tak pewie.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-11, 13:23   

Gotik napisał/a:
Nie bedzie czul wtedy swojego zapachu i nie bedzie sie czul az tak pewie.

Dok?adnie, nie b?dzie czu? ju?, ?e to jego terytorium. Je?li za pierwszym razem nie poskutkuje to mo?esz powtórzy? to kilka razy. Je?li nie pomo?e niestety ale myszki b?d? musia?yby osobno. Jednak nie spiesz si? z przenoszeniem samca. Mo?liwe, ?e ustal? hierarchi? mi?dzy sob?. Je?li jednak walki b?d? rwa? ci?gle ( przez kilka dni ) to wtedy próbuj tych sztuczek co wymienili?my ;) Dopiero po tym jak one nie poskutkuj? niestety ale lepiej aby samce by?y osobno.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-25, 22:05   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


ja mam 2 samice i powiem szczerze ze sie t?uk? strasznie jestem sama w szoku ich bitwy wygladaja powaznie no a kiedy sie bawia to bez piskow.
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-26, 09:49   

Ale krew si? nie leje? A jaki? z sensów boi si? drugiego lub ci?gle ucieka? I czy d?ugo ju? to wszystko trwa?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-26, 15:15   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


Powiem tak ?e samiczki ostro ze soba rywalizuja krwi nie ma co prawda ale mysle ze nie wiele brakuje do tego aby sie pojawila :( Sama ich nie rozumiem do ko?ca poniewaz spia razem itp. za chwile zaczynaja sie sprzeczki wiec ja im przerywam i biore na reke jedna z samiczek.Jak troszke sie z nia pobawie to wkladam ja spowrotem.Tak jak wczoraj by?o w?o?y?am do akwarioum podbieg?a druga i zacze?a ja w?cha? to ja chcialam wziasc ta druga tez na rece ale obie zacze?y sie grysc zdarzylo sie to tylko wczoraj jak wzielam na rece je a takto to nie reagowa?y tylko ?ata?y sobie razem w ko?owrotku i bylo wszystko wpo??dku.Prawdopodobnie pachnialy moje rece czyms co sie nie spodobalo myszka.Hmm ale jak ja bralam to nie wachala mnie ani nic takiego wiec to troszke dziwne.Wracajac do przebiegu zdarze? to podczas k?ótni wczorajszej próbowalam je rozdzielic ale nie reagowa?y tylko sie gryzly nadal jakies dobre 15-20 sekun no to dlugo bo inne sprzeczki byly o wiele krótsze.Jak sie troszke uspokoi?y to zacze?y my? swoje futerko ja oczywiscie przejeta powyciagalam kazda i dokladnie ogl?dne?am ale wszystko bylo dobrze bez krwi cale szczescie ufff mialy tylko potargana siersc gdzie niegdzie.Wiec troszke bylo spokoju pozniej znow cos im nie pasowalo aa o ko?owrotek poszlo.A ja juz nie mog?am patrzec i s?yszec tych piskow i wyciagne?am im wszystko z akrarium kolowrotek i domek zostawilam tylko miseczke z jedzeniem i jakos rurke zeby mialy wczym spac i sie schronic.No i jak narazie nic nie s?ysze zadnych piskow.Dziadek tez nie zaobserwowal nic niepokojacego.Ja jestem w pracy od 6.00 do 16.00 wiec nie mam jak ich obserwowac ale dziadek sprawdza sie w tym doskonale jak cos jest nie tak to dzwoni do mnie i mi o wszystkim mowi i pyta sie co ma ewentualnie zrobic.Dziedek tez sie myszo maniak zrobi? ;) uwielbia je obserwowa? mychy daja mu wiele rado?ci.Jednak wracajac do tematu to narazie nic sie nie dzieje zobaczymy jak sie obudza i co beda wyprawia?.Zabawki wsadze im dopiero jutro rano albo pod wieczór trudno taka maja kare jak narazie niestety moze im przejda zlosci a jak nie to beda rozdzielone na jakis czas a pozniej dopiero je polacze jak co?.Myszki sa juz u mnie niecaly miesiac nawet mniej ale od tego czasu juz zacze?y sie te sprzeczki pozniej z up?ywem czasu byly coraz to d?u?sze i powazniej wygladajace.Ale sie wszystko okaze jak cos zaopserwuje to napisze.Napiszcie co o tym s?dzicie czy dobrze post?puje.Pozdrawiam Delfinka :P
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-27, 16:25   

humanfactor napisał/a:
Sama ich nie rozumiem do ko?ca poniewaz spia razem itp. za chwile zaczynaja sie sprzeczki wiec ja im przerywam i biore na reke jedna z samiczek.

Mo?liwe, ?e nie dajesz im doj?? do ?adu :) Niech si? pok?óc? troszk?. Nic im si? nie stanie. Jedynie co mog? osi?gn?? to hierarchi? i wreszcie si? dogadaj?. Niestety my ju? na to wp?ywu nie mamy. Mo?esz wyjmowa? jedn? mysz na noc, a pó?niej z powrotem do drugiej puszcza?. Mysz nie jest na swoim terenie i nie powinna si? ju? czu? tak pewnie siebie itd ( du?o by?o tematów z tym ;) ).
A to, ?e w dzie? si? ganiaj?, a w nocy ?pi? razem to nic dziwnego :D Zazwyczaj tak jest :P
humanfactor napisał/a:
ale jak ja bralam to nie wachala mnie ani nic takiego wiec to troszke dziwne.

Niby czemu? :) Oswojona mysz nie b?dzie w?cha? ci?gle Ciebie skoro zapach poznaje ;) tj na pewno Ci? w?cha?a, bo one ci?gle niuchaj? ;) ale nie jako? straszliwie.
humanfactor napisał/a:
aa o ko?owrotek poszlo

Hmm dwa ko?owrotki wstawi?? :D Chyba, ?e miejsca nie ma. Mo?esz dokupi? drugi i gdzie? go postawi? w pokoju. Podczas biegania jednej myszki drug? mo?esz wyj?? i równie? wsadzi? do drugiego ko?owrotka je?li tego chce :P Albo kupi? jeden, a duuu?y ( nawet lepszy, dobry dla kr?gos?upka i dla ogonka )
humanfactor napisał/a:
Myszki sa juz u mnie niecaly miesiac nawet mniej ale od tego czasu juz zacze?y sie te sprzeczki pozniej z up?ywem czasu byly coraz to d?u?sze i powazniej wygladajace.

Oddzieli? wypada niestety :/ Ale ja bym stara?a si? je przy??cza? i w razie sprzeczek nie rusza?, bo nigdy nie dojd? do porozumienia i nigdy nie b?dzie si? jedna umia?a broni? przed drug? je?li zawsze b?dziesz wkracza? w ich walki.
Rzadko zdarzaj? si? tak uparte dziewczynki :D Ale masz szcz??cie ;) Nie przejmuj si?. Mo?liwe, ?e kto? mnie nie poprze ale wg mnie je?eli gryzienie ko?czy si? na piskach i potarganym futerku to nie ma o co panikowa? i mo?e nieco zastopuj swoj? interwencj? podczas walk :)
Wiesz ju?, ?e oddzielanie i wyjmowanie na par? minut nic nie daje wi?c mo?e spróbowa? tak na odwrót? ;)
humanfactor napisał/a:
jak cos zaopserwuje to napisze

Jak najbardziej pisz w razie dzego! I zaobserwuj?, a nie zaopserwu? :P
P.S. Mo?esz da? jaki? l?ejszy avatar? xD Te oczy mnie przera?aj? :mrgreen:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
humanfactor 
Mysi Bywalec



Imi?: Delfina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-06-27, 17:00   
   Myszy: AISHWARYA RAI NAPOLEON DIVA ZINGER INNY NI? WSZYSCY


Hehe no dobra zminie ten avatarek ;) Jak narazie wszystko jest wpo?adku nie gryza sie przynajmniej ja tego ani dziadek nie za?wa?yli?my.Natomiast za to rozrabiaja strasznie dziadek moj dzis spa? z mysz? na g?owie :D :D:D.Ale to inny temat wiec opisze w odpowiednim dziale.Zastanawiam sie teraz nad kupnem duny i zamontuje wtedy 2 kolowrotki i moze nie beda takie ciagle sprzeczki o t? zabawke.Dzieki za odpowie? ;) pozdrawiam. :m:):
_________________
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-27, 21:50   

humanfactor napisał/a:
Zastanawiam sie teraz nad kupnem duny i zamontuje wtedy 2 kolowrotki

No ?wity pomys? :) Mo?liwe, ?e przejdzie myszkom chocia? pewnie ko?owrotek nie jest jedynym powodem do bitwy a przynajmniej nie do takich straszliwych :P No ale powinno si? poprawi?
.
humanfactor napisał/a:
.Dzieki za odpowie?

Nie ma sprawy, od tego jeste?my.
P.S. Odpowied? :P Jest jeszcz jeden b?ad ale nie b?d? Ci? ju? poprawia? :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-06-27, 23:09   

Luis napisał/a:

A to, ?e w dzie? si? ganiaj?, a w nocy ?pi? razem to nic dziwnego :D Zazwyczaj tak jest :P

Zazwyczaj myszy w dzie? ?pi?, a w nocy si? ganiaj?. ;]
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-28, 08:11   

Bierz obie samiczki razem na rece (a nie pojedynczo), trzymaj je dlugo ze soba. Czesto to pomaga pogodzic sie takim ganiajacym sie samiczkom.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-28, 11:29   

Cytat:
Zazwyczaj myszy w dzie? ?pi?, a w nocy si? ganiaj?. ;]

Oj no tak, chodzi?o mi o to, ?e normalne jest to i? ganiaj? si? i walcz? ze sob? ale ?pi? mimo to wszystko razem : A z tym, ?e ?pi? zazwyczaj w dzie?, a w nocy ci?gle szalej? to nie prawda ;) Cz?sto myszki w dzie? walcz?, w nocy równie? ale spa? równie? ?pi? i w nocy i wtedy odpoczywaj? razem mimo swoich konfliktów. :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-28, 11:59   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


z Moimi myszami by?o tak, ?e najpierw by?y gonitwy i piski a potem mycie i spanie razem..
No có?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT