AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 21:05
Myszy a terrarystyka
Autor Wiadomość
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-08, 19:35   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Nie mam nic do tego ?e karmisz gady gryzoniami - co? musi w?? je?? przecie?. Ale zastanawiam si? jakich bajerów u?y?e? do przekonania hodowcy aby sprzeda? ci rasówki, b?d? ile o sobie zatai?e?. Powiedzia?e? ?e b?dziesz je rozmna?a? ?eby karmi? w??e i sprzedawa? oseski? Bo je?li tak to taki hodowca powinien by? zg?oszony do struktur PMC za nieprzestrzeganie regulaminów i statutu. A je?li nie powiedzia?e?.. có?, ?wiadczy to tylko o tobie.
_________________
 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 19:49   

Kupi?em od hodowcy.. i jak dobrze zauwa?y?a? nie powiedzia??m ?e b?d? s?uzy?y do hodowli karmowej... tak wi?c hodowca od którego kupi?em ma czyste sumienie bo nic nie wiedzia? wi?c o jakimkolwiek zg?aszaniu nie ma mowy...A zastanawia?a?/e? si? kiedy? dlaczego trzeba u?y? podst?pu ?eby dosta?/kupi? takie myszki? B?d?c szczerym nie mo?na ich uzyska? co czasami jest chore (nikomu nie ubli?aj?c). Sam znam obecnie 2 hodowców rasowych myszy/szczurów którzy posiadaj? w??e i chore b?d? nie nadaj?ce si? do wystaw gryzonie skarmiaj?, ale wiadomo, ?e nie mog? o tym powiedzie? g?o?no bo niestety mentalno?? innych ludzi na to nie pozwala :)

Do takich rozmów polecam priv bo b?d? co b?d? tego typu dyskusje za?miecaj? ten temat ;)
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-08, 20:00   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


My?l? ?e to dobre miejsce, bo inni mog? poczyta?, rozja?ni? sobie spraw?, wyrobi? pogl?d. Stowarzyszenie PMC powsta?o po to by zrzesza? ludzi hoduj?cych myszy dla polepszania ich wygl?du, budowy itp itd - priorytety tak jak w Zwi?zku Kynologicznym. Zrzesza ludzi którzy akceptuj? zasady zwi?zku. Je?eli kto? uwa?a te zasady za nie maj?ce sensu to nie powinien do zwi?zku si? zapisywa?. Mentalno??... To nie mentalno?? to zasady funkcjonowania pewnych organizacji. Je?eli ci pasuj? to si? do nich zapisujesz, je?li nie - to nie ma po co k?ama? i oszukiwa?. I to s? powody dla których tak trudno zdoby? rasowe rodowodowe myszy, a nie to ?e kto? jest "chory", bo kto? ma tak? mentalno??. Np w zwi?zku brytyjskim czy niemieckim te? redukuj? mioty, karmi? oseskami w??e. Ale oni maj? takie zasady a my takie. Jak dla mnie jeste? oszustem i tyle. Tak samo jak je?d??cy na gape, pij?cy alkohol kierowcy, ludzie nie sprz?taj?cy po swoim psie tam gdzie wyprowadza? ich nie wolno.

My?lisz ?e kto? hoduj?cy np beagle tylko dla psiego smalcu by?by d?ugo w Zwi?zku Kynologicznym? Mimo?e nawet zapewnia?by suce jak najlepsze warunki?
Jak nie pasuje ci celibat to nie zostajesz ksi?dzem. - to s? przyk?ady.
Je?li moderator uzna za stosowne mo?e moje wypowiedzi przesun?? w inne miejsce.
_________________
 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 20:19   

Nie mam ochoty komentowa? tego tutaj i w taki sposób :) tym bardziej z lud?mi którzy obrzucaj? mnie b?otem (oszust) nie znaj?c mnie i którzy nie mog? wytrzyma? bez z?o?liwo?ci:) pozdrawiam serdecznie
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-08, 20:23   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


W jaki sposób? Co ci sie nie podoba w mojej wypowiedzi? Daje argumenty, sensownie staram si? pisa?. Je?eli masz szensowne argumenty przeciw moim to z ch?ci? je poznam i my?l?, ?e nie tylko ja. A o za?miecanie si? nie martw, je?eli co? b?dzie nie tak moderator przesunie.
Nazwa?am ci? oszustem poniewa? zatai?e? ?wiadomie informacj? przed osob?, u której robi?e? zakup. Wiedz??, ?e je?li ujawnisz te plany nie uzyskasz tych zwierz?t. Je?eli masz lepsze s?owo na to, to zaproponuj. Nie napisa?am nic co by?oby z?o?liwe, pisa?am argumentacje moich opini i komentowa?am twoje.
_________________
 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 21:02   

Jestem terraryst? i zarówno mi?o?nikiem gryzoni lecz to pierwsze zas?ania w oczach niektórych to drugie a czasami wr?cz wyklucza. Ale czy kto? kto spo?ywa mi?so nie mo?e by? osob? na któr? si? mówi "mi?o?nik zwierz?t"? Przecie? niby kocha zwierz?ta a sam je zjada...ale przecie? po to s? ?winie, krowy itp ?eby je cz?owiek zjada? tak? Ale przecie? one te? maj? prawo ?y?. Gryzonie takie jak myszy czy szczury s? szkodnikami ale pomimo to cz??? osób je pokocha?o i zacz??o traktowa? jako pupile. Tak samo jest z w??ami. Czy ka?da Wasza wypowied? musi mie? w sobie jaki? element z?o?liwo?ci :) ? Nie b?d? podawa? kontrargumentów bo po co? :) i Tak zostan? zjedzony :) mog?em zatai? to ?e jestem terraryst?, udawa?, wy?udza? gryzonie by? wtedy naprawd? oszustem ale tego nie zrobi?em, bo uwa?a?em, ?e tak nie powinno by?. Co mam przeprasza? za to ?e bior?c myszki zatai?em fakt ze jestem terraryst?? Ale po co? Zrobi?em to bo chcia?em mie? oprócz zwyk?ych labo równie? myszki rasowe i nie ?a?uj? tego w jaki sposób je naby?em bo w inny sposób nie by?o by to mo?liwe. Naprawd? zawsze staram si? pogodzi? "zwa?nione" rody terrarystów i mi?o?ników gryzoni. rozumiem racje zarówno tych jak i tych i pomimo tego, ?e mam jakie? tam swoje wypracowane zdanie nie jestem "zamkni?ty" na zdanie innych wciskaj?c im, ?e s? tacy czy tacy tylko ze wzgl?du na to ?e ja uwa?am inaczej. Naprawd? w?ród nas terrarystów jest wielu którzy kochaj? równie? gryzonie hoduj? nie tylko zwyk?e pospolite myszki czy szczury ale równie? wiele innych gatunków i to nie w takim celu aby pos?u?y?y jako karma dla w??a czy innego stwora. Gryzonie s? tak samo interesuj?cymi w obserwacji zwierz?tkami jak ka?de inne, nie wszyscy z nas karmi? ?ywym pokarmem i patrz? jak mysz czy szczur zdycha w m?czarniach, nie wszyscy z nas trzymaj? gryzonie w z?ych warunkach. Czy naprawd? osoba która jest terraryst? jest mniej warto?ciow? osob? do rozmów czy wymiany do?wiadcze? ni? osoba która nie hoduje w??y? W swoim ?yciu mia?em setki gryzoni, jako domowe pupile za m?odu, teraz zarówno jako pupile czy karmówka. Czy to ?e karmi? w??e myszami jest z?e? Piszecie cz?sto, ?e na wolno?ci mysz ma szans? uciec, ale równie? na wolno?ci mysz mo?e zdechn?? z g?odu bo wpadnie np gdzie? do dziury,studni itp i nikt jest nie podstawi ziarenek pod nos. Nie mówi? gdybym zn?ca? si? nad gryzoniami, nagrywa? filmiki podczas posi?ków, wrzuca? ?ywe zwierz?ta i cieszy? si? móc patrze? jak w?? zabija mysz, wtedy bym rozumia?, ró?ne zarzuty w moim kierunku.Posiadam wiele gryzoni które nie id? na karm? ani do "masowego" rozrodu ale posiadam te? takie którymi karmi? w??e bo czym? musz? nakarmi?. Gatunki w?zy które ja posiadam nie mog? je?? innych rzeczy gdy? w gryzoni s? zawarte wszystkie sk?adniki które potrzebuje w??. Móg?bym karmi? kurczaczkami 1 dniowymi ale to te? by by?o z?e. Móg?bym te? karmi? np piersi? z kurczaka (cho? nie ka?dy w?? móg?by zje??) ale wtedy móje w??e by chorowa?y i w konsekwencji mog?y by zdycha? jeden po drugim bo w kawa?ku piersi nie ma wszystkich niezb?dnych sk?adników. Czy wtedy nie by?bym z?ym cz?owiekiem który nie zapewnia zwierz?ciu którego opieki si? podj?? odpowiednich warunków? Ka?dy podany przezemnie gryzo? jest w sposób HUMANITARNY u?miercany tak, aby w przeci?gu 1-2 umiera? nie m?cz?c si?. Kto? powie mi ?e np przerywanie rdzenia kr?gowego oseskowi jest bestialstwem... ale czy ?mier? w 1 sekundzie (bez ?wiadomo?ci nawet tego ?e si? umiera) nie jest lepsza od 2 minutowej ?mierci w m?czarniach w paczy w??a? Zanim zaczniecie mnie os?dza? poznajcie mnie najpierw i wtedy piszcie opinie na mój temat. Pozdrawiam serdecznie. Je?li kto? jeszcze ma jakie? pytania prosz? pisa? odpowiem tutaj, aby wszyscy zainteresowani mogli przeczyta?.
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-04-08, 21:14   
   Myszy: wci?? za ma?o...


No niestety te dwa ?wiaty nigdy sie ne zgodz? - to b?dzie wieczna walka.
Nie wa?ne co powie ka?da ze stron.
Dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu, ka?dy ma swoje racje.
_________________

 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 21:36   

Ja nie oczekuj? ?e kto? pójdzie w moje ?lady i przejdzie na "ciemn? stron? mocy" poprostu chcia?bym ?eby kto? pomimo tego ?e jestem terraryst? uwa?a? "ok jest terraryst? niech sobie b?dzie, pomimo tego, ze ja mam troch? inne pogl?dy i nie da?a bym myszki w??owi, rozumiem go bo w?? te? co? musi je??, a pomimo tego, ?e jest on terraryst? jest te? warto?ciowym cz?owiekiem i osobom z któr? mo?na porozmawia? na chocia?by tematy gryzoniowe tak jak z kazdym innym mi?o?nikiem gryzoni". Co innego je?li oka?e si? nie godny miana "warto?ciowej osoby" to inna sprawa, ale b?d? si? stara? ?eby tak nie by?o.
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-08, 21:42   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


Dobra we?cie ju? przesta?cie... :roll: w tym dziale si? witamy a nie prowadzimy takie dyskusje :razz:
 
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-08, 21:59   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Chcia?am zwróci? uwag? na inne zagadnienie. Nie pot?piam tego ?e karmisz w??e myszami co zaznaczy?am w pierwszym po?cie. W twojej wypowiedzi widz? argumenty ale nie odpowiadaj?ce na moje zarzuty. Szkoda ?e chcecie przerwa? dyskusj?. Bo z ch?ci? bym pozna?a dobre wyja?nienia które przekona?y by mnie np ?e nie post?pi?e? w sposób niew?a?ciwy chocia?by przy zakupie zwierz?t. No chyba ?e cel u?wi?ca ?rodki. Jestem upierdliwa ale chcia?am chocia? jedn? rozmow? doprowadzi? do ko?ca. Jak mówi?e? wcze?niej bez zb?dnych emocji, a tylko w?a?ciw? argumentacj?.

Bardzo prosz? kogo?o wyci?cie nieodpowiednich fragmentów rozmowy i je?li to mo?liwe przeniesienie do innego dzia?u.
_________________
 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 22:11   

Ja nie chc? jej przerwa?... nie chcia?em jej wcale w tym temacie zaczyna? ale jak ju? napisa?em skoro ju? si? rozwin??a to mog? j? ci?gn?? dalej i odpowiada? na pytania (zarzuty) skierowane do mnie.A co argumentów to nie wiem czy czyta?a? ca?? moj? wypowied? bo napisa?em ju? w niej, ?e wiem ?e nie post?pi?em dobrze ale post?pi?em tak tylko dlatego, ?e innego sposobu nie by?o a zale?a?o mi na myszkach rasowych (wiem ?e pewnie s?abe wyt?umaczenie ale tak w?asnie by?o). ?adna myszka z potomstwa myszek które zakupi?em w hodowli nie sko?czy?a w paszczy w??a. Mia?em ju? 3 mioty i wszystkie myszki s? przeznaczone do sprzeda?y lub ju? zosta?y sprzedane. Co inni zrobi? z nimi... ju? ich wybór. Co do 12 sztuk to jestem w 100% pewny, ?e posz?y do domów jako pupile do kochania, co do reszty niestety pewny nie jestem, ale nie ukrywam, ?e nie bardzo jako? wnikam w to kto w jakim celu je zakupi?.pozdrawiam
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-08, 22:24   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Daj?c og?oszenia na forum terrarystycznym, w dziale zwierz?t karmowych raczej jednoznacznie okre?lasz, nawet ze swojej strony, ich przeznaczenie.
Z twojej wypowiedzi wnioskuj?, ?e jednak zastosowa?e? zasad? "cel u?wi?ca ?rodki". No có?..

"?adna myszka z potomstwa myszek które zakupi?em w hodowli nie sko?czy?a w paszczy w??a" - to zdanie jest nieprawd?, bior?c pod uwag? twoje pó?niejsze zdania oraz chocia?by ofert? sprzeda?y.

Prosz? ci? jeszcze o opinie w temacie - je?eli kto? zosta? cz?onkiem jakiej? organizacji, a nie przestrzega jej zasad - to czy jest to zachowanie godne pochwa?? Jakie wed?ug ciebie powinna zaj?? stanowisko w takim przypadku ta organizacja?
_________________
 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 22:31   

Ametyst napisał/a:
Daj?c og?oszenia na forum terrarystycznym, w dziale zwierz?t karmowych raczej jednoznacznie okre?lasz, nawet ze swojej strony, ich przeznaczenie.
Z twojej wypowiedzi wnioskuj?, ?e jednak zastosowa?e? zasad? "cel u?wi?ca ?rodki". No có?..

"?adna myszka z potomstwa myszek które zakupi?em w hodowli nie sko?czy?a w paszczy w??a" - to zdanie jest nieprawd?, bior?c pod uwag? twoje pó?niejsze zdania oraz chocia?by ofert? sprzeda?y.

Prosz? ci? jeszcze o opinie w temacie - je?eli kto? zosta? cz?onkiem jakiej? organizacji, a nie przestrzega jej zasad - to czy jest to zachowanie godne pochwa?? Jakie wed?ug ciebie powinna zaj?? stanowisko w takim przypadku ta organizacja?


Chodzi?o o to ?e nie sko?czy?y w paszczy moich w??y a jak ju? pisa?em nie wnikam w to co si? sta?o z reszt?.

Co do organizacji to nie bardzo wiem dlaczego mnie o to pytasz bo ja w jakiejkolwiek organizacji nie jestem ale je?li tylko chcesz zna? moje zdanie to je?li kto? wst?puje do jakiej? organizacji = akceptuje jej warunki, regulaminy, zasady, wi?c je?li ?wiadomie i celowo ?amie jej zasady powinny zosta? wobec tej osoby wyci?gniete odpowiednie konsekwencje (wykluczenie z organizacji lub co? innego), no chyba, ?e kto? zosta? wykorzystany i sprzeda? np. myszki do hodowli karmowej nie wiedz?c o tym to zasad nie z?ama? bo on sprzeda? przyk?adowo do kochania o czym by? przekonywany, a nie na karmówk?.
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-08, 22:37   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


No to chocia? po cz??ci si? zgadzamy. (chodzi oczywi?cie o drug? cz??? twojej wypowiedzi)

A ktore hodowle od dawna sprzedaj? nadwy?ki m?odych dla gadów? Masz jakie? dowody na to?
_________________
 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 22:42   

Je?li chodzi o jedn? z nich to wiem od osoby prowadz?cej hodowl? , ?e nadwy?ki/chore/niewystawowe ida do w??y , w przypadku drugiej hodowli widzia?em hodowl? + 2 w??e osobi?cie, ale je?li chcesz wyci?gn?? odemnie to jakie to s? hodowle to nie ma szans. Konfidentem nie jestem i zawsze si? tym brzydzi?em a o ile mi wiadomo jest wi?cej osób b?d?cych w PMC i posiadaj?cych w??e, ale bior?c pod uwag? ?e 100% pewno?ci nie mam mo?ecie to potraktowa? jako mit, plotk?, bajk? jak tam chcecie :) tylko co do 2 jestem pewien.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT