AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-25, 21:05
Myszy a terrarystyka
Autor Wiadomość
Katia 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 22:44   
   Myszy: ca?e mnóstwo myszoosób


Chyba bym nie mog?a jedne myszki mie? do kochania a inne po to,?eby nakarmi? nim swoje inne zwierz?ta :m:(: .Wola?abym chyba kupowa? myszki np. mro?one.To tak jakby?my hodowa?y psy cz??? do kochania a cz??? nie. :m:/:
Je?li hodowca sprzedaj?cy myszki dowiedzia? si?,?e karmisz myszami w??e i po to je hodujesz to nawet ,je?li cz??? myszek masz do kochania ,to ja bym w takie kochanie nie uwierzy?a nigdy.Je?li hodujesz jedne myszki ,widzisz jak ?yj? i si? rodz?,rosn? i si? bawi? a potem dajesz je na zjedzenie to ba?abym si?,?e te do kochania te? mog? tak sko?czy?.
Je?li godzisz si? na ?mier? jednych myszek u siebie to w ka?dej chwili mo?esz zmieni? zdanie co do przeznaczenia innych.Jak mo?na dzieli? myszki na te do kochania i na te do ?mierci?
Wspó?czuje hodowcy,który sprzeda? ci myszki rasowe.Musi czu? si? okropnie.Ja sobie tego nie wyobra?am. :m:/:
?e sprzedaje myszki komu? i dowiaduje si?,?e on hoduje te? karmowe myszy.Bardzo bym si? ba?a o te myszki,które sprzeda?am.I chyba czu?abym si? oszukana jako hodowca.
_________________
Moje myszki s? jak promyczki-rozpraszaj? moje zmartwienia.
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-04-08, 22:52   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


"Konfidentem nie jestem", wcze?niejsze twoje opinie - raczej si? nie spodziewa?am ?e napiszesz kto to, bardziej mnie intereswa?o uzasadnienie, dlaczego nie powiesz. Ciekawe czy je?eli chodzi?oby o przest?pstwa które by? zobaczy? to te? by?nie powiedzia? bo np to twój kolega okrad? starsz? pani? (przyk?ad).

Poczytaj co pisze jedenastoletnia dziewczynka, bo m?dre rzeczy pisze. I dzi?ki Bogu ?e s? jeszcze osoby uczciwe i nie wyrachowane. Powiem tylko ?e zmartwi?e? choci?by Hodowczyni? tych myszy, które wy?udzi?e?. Cho? pewnie ci? to nie interesuje.
Z mojej strony chyba wszystko, wi?cej pyta? do ciebie nie mam.
Bardzo prosz? osoby czytaj?ce t? rozmow? o przemy?lenie swoich przysz?ych decyzji, nie tylko je?li chodzi o zwierz?ta.
_________________
 
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 22:54   

Do Katia ;)


Wiesz takie gdybanie ?e myszki do kochania mog? sko?czy? kiedy? jako karma jest bezpodstawne. Nie traktuj mnie jak osob? niedostosowan? spo?ecznie która w ka?dej chwili mo?e mie? jaki? odchy? i post?pi? w taki sposób. Id?c Twoim tokiem rozumowania mo?na powiedzie?, ?e równie dobrze myszki które s? przeznaczone na karm? moga si? sta? myszkami do kochania i tak cz?sto jest ( w odwrotnym przypadku nie zdarzy?o mi si?) gdy jaki? znajomy przyjdzie np z dziewczyn? i ona chce myszk? która jest w?ród myszek przeznaczonych na "karm?". Widzisz dla Ciebie problemem by by?o rozgraniczenie tego które myszki s? na karm? a które nie. Dla mnie nie stwarza to problemu, a kupowa? gryzonie maj?c 12 w??y jest nie zabardzo op?acalne.

Co do tego, ?e czu?a by? si? oszukana to rozumiem, bo nie da si? ukry?, ?e ?eby dosta? myszki rasowe oszuka?em hodowc? który niedawno (po tym jak si? dowiedzia? o myszkach) da? mi do zrozumienia, ?e czuje si? z tym ?le ?e zosta? oszukany i ze boi si? o myszki...

Do ametyst ;)

Nie powiem dlatego, ?e w moim interesie nie le?y to aby osoby zosta?y ukarane. Le?y to raczej w interesie PMC wi?c to ta organizacja powinna sama doj?? do tego bez mojej pomocy :) Kradzie? np. torebki jest przest?pstwem i s? na to paragrafy, a z?amanie regulaminu PMC nie jest przest?pstwem w ?wietle prawa wi?c nie wiem jak mo?esz porównywa? te 2 rzeczy :)

Nie zmartwi?bym tej osoby gdyby nie przyj?te przez PMC zasady,ale uwierz mi lub nie ale nie czu?em si? dobrze z tym, ?e ok?ama?em hodowc?, ale sta?o si?...innego sposobu nie by?o. Nawet gdybym hodowa? gekony p?acz?ce które gryzoni nie jedz? i tak nie zosta?y by mi sprzedane myszy bo i nadal by?bym terraryst?.
 
 
Katia 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 23:06   
   Myszy: ca?e mnóstwo myszoosób


Argos ja jestem bardzo m?od? osob?.Dzieckiem.Nie os?dzam ci? w taki sposób.
w ogóle chyba nie mam prawa do os?dzania jaki jeste?.
Pisze,pewnie niepotrzebnie,o swoim zdaniu.I tak,masz racje,dla mnie jest to niemo?liwe do rozdzielenia:tu karma a tu kochanie.Nie potrafie tak patrze? na zwierz?ta.Ty umiesz ja nie.Dlatego ja nie mam w??a mimo,?e to pi?kne zwierz?ta.To wybranie czego? dla siebie.
Gdybam,bo nie potrafie u?y? empatii,?eby wyobrazi? sobie siebie w twojej sytuacji.Za bardzo kocham swoje myszki.Nie potrafie sobie nawet wyobrazi? decyzji o tym,?e jedne s? do kochania a drugie do jedzenia.Pewnie dlatego,?e jestem jeszcze bardzo m?od? osob?.Pisze tylko swoje zdanie i nie czuje si? zbyt pewnie w rozmowie z doros?ymi. :moops:
_________________
Moje myszki s? jak promyczki-rozpraszaj? moje zmartwienia.
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-04-08, 23:13   

Katia napisał/a:
Argos ja jestem bardzo m?od? osob?.Dzieckiem.Nie os?dzam ci? w taki sposób.
w ogóle chyba nie mam prawa do os?dzania jaki jeste?.
Pisze,pewnie niepotrzebnie,o swoim zdaniu.I tak,masz racje,dla mnie jest to niemo?liwe do rozdzielenia:tu karma a tu kochanie.Nie potrafie tak patrze? na zwierz?ta.Ty umiesz ja nie.Dlatego ja nie mam w??a mimo,?e to pi?kne zwierz?ta.To wybranie czego? dla siebie.
Gdybam,bo nie potrafie u?y? empatii,?eby wyobrazi? sobie siebie w twojej sytuacji.Za bardzo kocham swoje myszki.Nie potrafie sobie nawet wyobrazi? decyzji o tym,?e jedne s? do kochania a drugie do jedzenia.Pewnie dlatego,?e jestem jeszcze bardzo m?od? osob?.Pisze tylko swoje zdanie i nie czuje si? zbyt pewnie w rozmowie z doros?ymi. :moops:


Niejedna osoba doros?a nie potrafi wypowiada? si? w taki sposób :) ka?dy ma prawo do w?asnego zdania i nie pisz ?e jest niepotrzebne bo jak najbardziej jest potrzebne :) nie musz? si? zgadza? z Twoimi pogl?dami, ale je szanuj? :)
 
 
Katia 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 23:22   
   Myszy: ca?e mnóstwo myszoosób


Dzi?kuje za mi?e s?owa.Staram si? pisa? wolno i co my?le. :moops: bo w ogóle jestem roztrzepana. :m:D:
To s? bardzo cie?kie sprawy takie o jakich rozmawiacie i ja troche te?.Zostawiam je ju? wam-doros?ym.
_________________
Moje myszki s? jak promyczki-rozpraszaj? moje zmartwienia.
 
 
Maciek 
Myszo?ak


Imi?: Maciek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 634
Skąd: Wa?cz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-04-09, 08:00   
   Myszy: gdzie jeste?cie?


My?l? ?e na forum nie ma ró?nicy wiekowej tyko ró?nicy w rozumowaniu, chodzi o praktyk? i wiedz? :razz: mo?e si? zdarzy? ?e 10 latek b?dzie w jednej sprawie wiedzia? wi?cej ni? na przyk?ad 16 latek :wink: ale nie koniecznie to by? tylko przyk?ad :razz:
 
 
 
churro 
Mysi Bywalec
xyz


Wiek: 24
Dołączyła: 09 Mar 2008
Posty: 162
Wysłany: 2008-05-25, 21:58   

Zgadzam si? z tym, ?e hodowca zosta? oszukany, co do przeznaczenia myszek.

Ale zastanawia mnie inna sprawa, a mianowicie czy myszki (w znaczenia samczyk i samiczka) zosta?y kupione w tej samej hodowli?
 
 
Frania 
Szara myszka



Wiek: 45
Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-05-29, 22:24   
   Myszy: Morfeusz, Kostek, Ksenon, Aksamit, Blondyna,Zora, ?nie?ynka, Plamka, Mokra W?oszka


churro napisał/a:


Ale zastanawia mnie inna sprawa, a mianowicie czy myszki (w znaczenia samczyk i samiczka) zosta?y kupione w tej samej hodowli?


Churro bardzo dobre pytanie zada?e?. Mo?e kolega odpowie nam.
 
 
pixxa 
Mysi Rozmówca
uwaga gryz? :)


Imi?: Kamila
Hodowla: Vision Mouse
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Paź 2007
Posty: 216
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-05-29, 22:58   
   Myszy: za du?o ;) nie mie?ci si?


Dlatego ja wole si? zabezpieczy? i przed sprzeda?? myszki osoba podpisuje "umow? .. "
_________________
 
 
 
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-05-30, 09:30   
   Myszy: Erupcja Rado?ci


ja mam ptasznika - nie jest jeszcze zbyt du?y ale nie wyobra?am sobie podania mu na obiad myszki. w sumie co za ró?nica czy podam mu robaka czy mysz ?ycie ka?de takie samo ale mimo wszystko nie potrafi?abym. gdy id? do zoologika prawie si? rozklejam patrz?c na te ma?e labki s? takie s?odkie.
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
 
 
Tu?cia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Rita
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 227
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-30, 18:20   
   Myszy: Tamara i ?nie?ka


futrzasta napisał/a:
gdy id? do zoologika prawie si? rozklejam patrz?c na te ma?e labki s? takie s?odkie.

W ten sposób zakupi?am sobie pierwsz? mysz. ;]
My?l?, ?e ta debata w sumie ma sens.. ^^
Pzdr ;*
 
 
 
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-05-31, 08:32   
   Myszy: Erupcja Rado?ci


ja swoj? pierwsz? mysz ukrad?am ze szko?y.one na pot?g? si? rozmna?a?y.by?a taka kochana a po kilku dniach urodzi?a 6 m?odych :\ pewnie z bratem lub innym spokrewnionym
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
 
 
Argos 
M?ody Myszaty


Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 45
Wysłany: 2008-06-03, 22:06   

churro napisał/a:
Zgadzam si? z tym, ?e hodowca zosta? oszukany, co do przeznaczenia myszek.

Ale zastanawia mnie inna sprawa, a mianowicie czy myszki (w znaczenia samczyk i samiczka) zosta?y kupione w tej samej hodowli?


Tak zarówno samce jak i samice s? z jednej hodowli.
 
 
churro 
Mysi Bywalec
xyz


Wiek: 24
Dołączyła: 09 Mar 2008
Posty: 162
Wysłany: 2008-06-04, 15:53   

W takim razie hodowca mo?e mie? pretensje tylko do siebie. Jesli by?by odpowiedzialny, to pomimo wszelkich pró?b i zobowi?za?, nie powinien by? sprzeda? parki osobie nieb?d?cej hodowc?. Przecie? je?li kto? chce kupi? samiczki i samczyki, to bardzo prawdopodobne, ?e pójd? do hodowli poza PMC.
To oczywi?cie nie usprawiedliwia oszustwa :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT