AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ha?asy - ko?owrotek, gryzienie pr?tow, itp.
Autor Wiadomość
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2005-12-29, 13:05   Ha?asy - ko?owrotek, gryzienie pr?tów, itp.
   Myszy: tak


No, w?a?nie, jak sobie radzicie ze snoszeniem ha?asów produkowanych przez Wasze nocniki... ;) Ja chyba sobie nie radz?... Chomik ma blokowany ko?owrotek, a myszy zostaj? eksmitowane do schowka... :twisted:
 
 
 
ogryzek 
Mysi Bywalec
<:3)~



Imi?: Olga
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2005
Posty: 189
Skąd: Z.G.
Wysłany: 2005-12-29, 14:25   
   Myszy: Sith (*)


Mój siti na szcz??cie nie ha?asuje
_________________

gg 3474439 l e-mail ogryzek8@o2.pl
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2005-12-29, 14:59   

Nie ma problemu,bo Mili i Chrumcia(to znaczy ich klatka)stoi w kuchni.Chocia? wczoraj wyj?tkowo sta?a na szafce w przedpokoju i mojemu bratu zdawa?o si?,?e ich klatka stoi na biurku w pokoju :lol: .Problem w tym,?e ta klatka nawet tam si? nie mie?ci(na biurku)wi?c ...
 
 
Fredziaa 
Szara myszka



Imi?: Anita
Wiek: 33
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 7
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2005-12-29, 15:20   

Mexa nie ha?asowa?a, nie wiem jak te :P Ale pwenie nie bo mieszkaja w akwa <lol>
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-29, 15:55   

Hmm... przy mojej mysiarni (27 wliczaj?c maluszki) mo?naby pomy?le?, ?e to istna kakofonia d?wi?ków :lol: , ale do odg?osów biegania, chrupania itp. mo?na si? przyzwyczai?. Co do ko?owrotków to te plastikowe nie wydaj? ?adnych d?wi?ków (je?li si? myl? prosz? mnie poprawi?), a te metalowe je?li skrzypi? mo?na "naoliwi?", czyli po portus pola? oliw?/olejem tam gdzie skrzypi (mo?e by? konieczne powtórzenie :P ). Ewentualnie mo?na u?y? wazeliny (bardziej skuteczna moim zdaniem, a myszy nie zlizuj? jej), tylko nie tej kosmetycznej (bia?a), a takiej "zwyk?ej" przezroczystej (u?ywana np. do naprawy drukarek).

Aha, rodzinka nie narzeka, bo wszystkie myszy s? u mnie w pokoju ;) ...
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2005-12-29, 15:57   

Presea - plastikowe turkocz?,?e a? szok !Metalowe za to s? ciche ?e nie wiem(nie s?ycha? ich w ogóle).
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-29, 16:07   

Eee.. no wiesz, jak postawi? obok czego? i ko?owrotek "obija" si? o co? jak si? kr?ci to i metalowy mo?e tak turkota? ;) . Zreszt? nie wiem, mo?e uszkodzone s? ? Ja mam same plastikowe, bo metalowych nie u?ywam i jako? jest cichutko jak jaka? mysz biega... za to mia?am jeden tzw. "jogging ball" (plastikowy) i to po jakim? czasie trzeba by?o porz?dnie naoliwi?, bo pisk by? straszny (rety, jakby kto? paznokciami po tablicy je?dzi?, brrr...), ale ?eby turkota? te? nie s?ysza?am. Mo?e napisz jaki masz ko?owrotek ?
Ja mam taki jak tu sprzedaj? -> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79357255 (chyba jak dam linka do allegro nie z?amie regulaminu :P ?). Mam jeszcze jeden podobny, ale szczebelki (te które tutaj s? metalowe) s? plastikowe, poza tym jest identyczny.
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-12-29, 16:17   

Kat - ja tez se nie radze :P
Martin jak je?dzi w kólku to najmniejszy problem bo mozna naoliwic zwyklym kuchennym olejem ... (wczoraj o 2 w nocy szlam do kuchni po olej bo spac nie moglam)
Jednak je?li chodzi o buszowanie w sció?ce (zwirku) lub wskakiwanie na katronik i tutpanie (dos?ownie0 to niestety ja se nie radze - Martin l?duje w innym pokoju lub w korytarzyku mi?dzy pokojami :mrgreen:
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2005-12-29, 16:19   

Ja mam plastikowy zamkni?ty(bez pr?tów).Taki te? mam(ten co poda?a? link do allegro)i nie skrzypi.To znaczy,takie mam dwa,a trzeci podobny do tych.Plastikowy mi skrzypi,metalowy(e) nie.
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-29, 16:28   

Nie jestem pewna... to co nazywasz metalowym to jest to co poda?am na allegro ? Bo ja na has?o "metlowy" mia?am na my?li taki ca?y z metalu :oops: . Takie maj? cz?sto w sklepach zoologicznych, a jak to mia?am to w?a?nie niby wszystko naoliwione, a jak si? kr?ci to normalnie wszystko s?ycha?... np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79357255, ja to ?rednio polecam w ka?dym razie, bo ja mia?am du?o wi?kszy (i ci??szy), wi?c mo?e tych mniejszych tak nie s?ycha?.

Ten plastikowy "zamkni?ty" to chyba w?a?nie jogging ball ? Przepraszam, teraz jak szuka?am po necie wysz?o mi, ?e to ró?nie si? nazywa. Jak ja to kupowa?am na pude?ku by?o napisane "jogging ball", st?d to nazewnictwo ;) . http://www.animalia.pl/pr...kat=111&id=2878
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2005-12-29, 16:37   

Metalowy nazywam ten co poda?a? na allegro.A ten "zamkni?ty"to nie jogging ball tylko taka jakby po?ówka.Zamkni?ty znaczy?o ?e bez pr?tów ;) .
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-12-29, 16:37   

a mialam kiedy? co? w tym stylu tyle ze zielone ... mysle ze o to te? chodzi Nati ... -> http://www.psiaki.pl/skle...ixie/6082_g.jpg i on potwornie halasowal - jak ciuchcia ...
Teraz mam metalowy taki - http://www.psiaki.pl/skle...ie/i_6083_g.jpg
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-29, 16:46   

Aha, to takiej "po?ówki" nie widzia?am, pardon ;) .
Jogging Ball tak w?a?ciwie nie ma pr?cików... jest "zamkni?ty" podobnie jak ta po?ówka...
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-12-29, 16:52   
   Myszy: tak


Tzn. nie wiem jak plastikowe ha?asuj? (platikowy mam taki jak na stronce mojej w wyposa?eniu, czerwony), bo jak chomik biega, to wali chyba to pi?terko w Dunie do którego jest przyczepiony... To jest normlanie straszne. Pierwszej nocy jak mia?am chokia, to w ?rodku dony "?up, ?up, ?up", ja zaspana próbow?am go blokowa? kolb?, wyjmowa?, itp. byle by pój?? spa? (bo d?ugo próbowa?am snosi? ten od?os ju? tej nocy i nic... ;) ). ?mieszne jest to, ?e w ci?gu dnia na trze?wo wyj?cie czy blokada ko?owsrotka to ?aden prolem... :lol:

Myszy maj? jogging bala... ;) Skrzypi fakt, nie razi mnie to jak Perse? jako?, nie zwraca?am uwagi (za dnia nie s?ucham, noc? nie mam kontaktu), ale mój ojciec si? zaoferowa? mi oliwi? i nie skrzypi przewa?nie. I d?ugo si? trzyma ten olej, chyba moje mysiaki go nie zlizuj?. Dopiero po zamianie klatek mog?abym odczu? skrzypienie... :P Ja wci?? prze?ywam zamin? klatek... :lol: Te myszy si? kisz? w Miki, a chomik w rezydencji (DUNA). Jakby si? przynios?y, to bym im jeszcze jeden ko?owrotek da?a... :( Ju? nie wiem...
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-12-29, 17:35   

KAT napisał/a:
I d?ugo si? trzyma ten olej, chyba moje mysiaki go nie zlizuj?

Lol - witaj w klubie - moje myszoskoczki zawsze gdy naoliwilam to biegaly naokolo kolowrotka i lizaly - po 5 min. znowu skrzypail :lol:
naszcz??cie Martinek nie kapn?? si? ze mo?na to zlizywa? (on wogole jesli chodzi o ?arcie to ma?o kumaty jest ...) :mrgreen:

KAT napisał/a:
?mieszne jest to, ?e w ci?gu dnia na trze?wo wyj?cie czy blokada ko?owsrotka to ?aden prolem...

Taaa, tyle ze w now\cy dochodz? zaspane oczy ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT