AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Gady
Autor Wiadomość
Db-db 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 18
Wysłany: 2007-05-12, 16:06   

Je?eli chodzi o gekony, to jest taki jeden pó? na pó?. Gekon madagaskarski. Jest pi?knie ubarwoiony (ca?y zielony z czerwonymi kropkami na grzbiecie i g?owie... patrz w google ;]). Czasem zje owada czasem co? zielonego.
Legwany zielone potrafi? sta? si? mutantami :ble: . Mialam kiedy?... Z reszt? ka?dy organizm w pewnym stopniu potrzebuje troche miesa. W nim jest duzo bia?ka. Chocia? z drugiej strony to bia?ko te? jest w:czarnej i szparagowej fasoli ( praktycznie w wszystkich fasolkach ;]), ?ubinie, soi.
Najlepiej i?? do jakiegos sklepu z gadami i po prostu zapyta? ;-) .
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-05-13, 16:18   

A w?a?nie ,?e taki legwan z przyjemno?ci? myszk? zje :ble: od czasu do czasu sobie diet? tak urozmaicaj?,nie mam legwana jesli komus do g?owy wpadnie,ale widzia?am jak zjada mysz.Sam zapolowa? na ni?,mia? jakie? 1.20cm.
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-29, 19:03   

srata tata! tylko legwan gekon itd. i ciagle z neta sciagacie informacje :twisted: a cos z wlasnej glowki nic nie rpzyjdzie h?? :razz: powiem wam, ze s? nawet weze, ktore nie jedz? myszy tylko... ryby hehe. s? to np. Diony ( elaphe dione), ktore oprocz tego ( jak wiekszosc innych wezy) zjada jaja ptakow ( nie te pod piórami u samcow tylko te w gniazdku :lol: ee z restz? ptaki samce maj? jaja?! :? :m:D: ), zaby i jaszczurki. wiec nie boj zaby :razz: jest wiele wezy, ktore wecale nie musza jesc myszy. to jest ich gl. pokarm bo dosc latwo go zdobyc no i myszy nie brakuje w zadnym srodowisku. dlatego tak sie przyjelo w sumie, z ejak waz to jedyne rozwiazanie --> mysz. Zeby byc bardziej wiarygodn?, dla wielu wezy taka myszka to jest NIC, bo wol? zjesc krolika ( pyton tygrysi), koze lub owce ( pyton siatkowy) albo nawet czlowieka :lol: ( anakonda) hehehehe
,
mam nadzieje, ze rozwialam watpliwosci? 8)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Irek 
Starszy Myszaty
Mysi agent 007



Wiek: 28
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 72
Skąd: Andebu
Wysłany: 2007-05-29, 19:16   

kup se warana z komodo :P jak dasz mu kangora to bedzie tylko przystawka :P lol
_________________
www.wolfcity.webplus.net.pl forum o wilkach wciel sie w ?ycie wilka i prowa? jego ?ycie!
Nie eksperymentujcie na myszach, to te? istoty ?ywe i maj? swoje uczucia
Moje myszy :Milka, Rózia, Zózia
Odesz?y :Pysia, Krysia... i chyba nied?ugo Rózia ;(
 
 
osesek 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 16
Wysłany: 2007-05-29, 19:48   

ja polecam gekony lamparcie:) (hoduje 2 samiczki). Tyle, ze absolutnie nie wolno trzymac dwoch samców razem, poniewa? te zwierz?ta sa bardzo silnie terytorialne! Najlepiej trzymac je w haremach (np. 1 samiec, 2 samiczki - wtedy samiec b?dzie wy?adowywa? swój pop?d na obu) albo tak jak ja mam - 2 samiczki, 3 samiczki itd. ?ywi? si? g?ownie owadami (?wierszcze, m?czniki, "plankton ??kowy" ;) ) Do tego witaminy + sepia. Niektóre lubi? tak?e trzykrotki (ro?lina). Potrzebuj? ciep?a (ok 35 stopni pod promiennikiem, ?rednio 25 - 28 stopni (taka temp mozna juz osiagna? przy 40 wattowej lustrzance) ogrzewa? w lecie 12 godzin, w zimie 8, w nocy temp. powinna spadac do 18 - 23 stopni) wilgotno??: 40 - 50% Co do mieszkanka to wychodz? z za?o?enia, ?e im wi?cej przestrzeni tym lepiej:) Moje maj? terra o wymiarach 80x30x40. Pod?o?e: piasek, drewienka bukowe, chips kokosowy. Koniecznie kryjówki (np. z kokosa, czy z kory)... t?o wykonane np z wy?lobionego korka aby mog?y si? wspina?. Do ?rodka mo?na w?ozyc konar w tym samym celu, roslinki - sukulenty.

Co do zachowania: Gekony lamparcie s? raczej spokojne, choc oczywi?cie zdarzaj? si? bardziej agresywne wyj?tki;) ?atwo oswajalne, ale to nie znaczy, ?e lubia jak sie je glaszcze i przytula (to nie sa zwierzatka do glaskania i przytulania!) Nalezy uwa?ac na ogon, nie powinno sie go dotykac, a tymbardziej za niego lapac jaszczurke, poniewaz mo?e go odrzucic! A to wlasnie w nim gekony gromadza skladniki odzywcze, dzieki ktorym mog? d?ugo wytrzymywa? bez jedzenia. Im grubszy ogon tym wiecej zmagazynowanego pokarmu. hmmm... zapomnialam wczesniej dodac o koniecznosci codziennego wymieniania wody, sprzatania resztek pokarmu, stolca.

Jakby by?y jakie? pytania to smialo;)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-29, 20:38   

osesek napisał/a:
?ywi? si? g?ownie owadami (?wierszcze, m?czniki, "plankton ??kowy" )


Hehe, ?wierszcze potrafi? nie?le umila? ?ycie :D
Mój ch?opak mia? kiedy? tarczowca i jakiego? gekona i karmi? je w?a?nie drewnikami, m?czaniakami, ?wierszczami i jakimis innymi owadzimi paskudztwami ;)
Z tego wszytskiego najbardziej pami?tam ?wierszcze... g?o?nie niemi?o?iernie i wytrwa?e... Szczególnie upierdliwe noc? hehehe
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
osesek 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 16
Wysłany: 2007-05-29, 21:33   

to prawda, niestety.. mlode sa znosne, ale te starsze graj? i graj? dniami i nocami... mozna si? przyzwyczai?;)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-30, 17:46   

Emielcia napisał/a:

Z tego wszytskiego najbardziej pami?tam ?wierszcze... g?o?nie niemi?o?iernie i wytrwa?e... Szczególnie upierdliwe noc? hehehe


o matko... wez nic nie mow mi o swierszczaach! nigdy wiecej nie chce tego widziec u mnie w domu! :P boje sie tego zar?biscie hehe. mialam przygode makabryczn?:
kupilam 2 opakowania swierszczy i myslalam, ze spokojnie sobie z nimi poradze tj. z wyjmowaniem i podawaniem Killerowi(paj?k). Chcialam je wziasc do innego pudeleczka ( przenosz?c je w woreczku), w ktorym, beda mialy jedzonko i picie, a tu sie okazalo, ze wszystkie sie pchaja do wyjscia! byly takie wielkie i sie ich balam :lol: i jeden mi uciekl to go pudeleczkiem przygniotlam... mialam uciekac ale bylam wytrwala i go pokonalam lol. no a reszta ugrzezla miedzy woreczkiem a opakowaniem ( bo wyjac z woreczka juz nie moglam, bo po?owa swierszczy zostala w nim i by pouciekaly na wszystkie strony). no i smierdzialo w calym pokoju, az wreszcie wpadlam na genialny pomysl, zeby je wypuscic na dwor... 8)
sorry za t? historyjke ale tak jakos mi sie skojarzylo :roll:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-30, 18:31   

Luis napisał/a:
jeden mi uciekl to go pudeleczkiem przygniotlam...


Szcz??ciara :P

Pami?tam ?e Pawe? wstawa? w nocy i je o?ówkiem albo p?dzlem chcia? u?mierca?, a one skubane s? nie do zdarcia i nawet przepo?owione na pó? wydawa?y swoje odg?osy hehehe
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-30, 18:40   

o matko.. to bylo straszne wyznanie... :shock: mialabym koszmary przez cal? nos jak przepolowiony siwerszcz jesszcze brzeczy... matko.. totalny zombie!!!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-05-30, 18:50   

A ja kiedy? sp?dzi?am pó? nocy na poszukiwaniu ?wierszcza,nie posz?am spa? póki go nie znalaz?am i nie u?mierci?am :twisted: raidem :razz:
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-05-30, 21:40   

pff tez bym szukala do upadlego!zebytylko zabic... jakby mi to do lozka wskoczylo to bym na zawal pierwsza umarla hehe..ale tak do tematu: jezeli chodzi o gady toja polecam zbozowke :lol: maly wezy, dla kazdego wsam raz :P jaszczurki robi? duzo halasu i wiecej z nimi klopotu na ogol. chyba ze chodzi o gekony no to spoko... male, poreczne :wink: hehehe. aa! zapomnialam, ze wy nie w??owaci raczej... :h??: hmm no to jednak zostaj?c przy jaszczurkach: nieco wieksza od gekonow: agama brodata? blotna - nie, za duze terra i wiecej mordowania sie z ni? :grin:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-05-30, 22:21   

ja osobi?cie nie lubie w??y. nie podobaj? mi si? i ju?.
lubie za to niektóre jaszczurki (szczególnie uwielbiam kemeleony) :D i ?abki :D
paj?ków te? nie lubie brrrrr, niektóre ?adne s? to fakt, ale jako? si? boje i brzydze.
i jeszcze podobaj? mi si? kraby :D (wpisz? je mimo ?e to nie gady hehe)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-30, 22:24   
   Myszy: tak


Mi tak na "podobanie si?" to raczej nie ma zwierzaka który by mi si? nie podoba?... mo?e "murkwie" :P jak w szafy wylatuj? i mnie atakuj?. :lol: Ale inan sprawa co bym mia?a ochote przyj?? do domciu. ;)
 
 
 
osesek 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 16
Wysłany: 2007-05-31, 12:12   



Gertruda (w skrocie Gercia)

[ Dodano: 2007-05-31, 12:22 ]


Stefcia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT