AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Powi?kszony/wzd?ty brzuch a oty?o??
Autor Wiadomość
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
  Wysłany: 2008-06-03, 09:46   Powi?kszony/wzd?ty brzuch a oty?o??
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


Witam!
Moja myszka Krówka , nowa myszka z zoologicznego dziwnie sie od wczoraj w nocy zachowuje , ma przymkniete oczy , ospa?a , najezona , uszy roztawione bardzo na bok , i baaardzo przyty?a - boje sie co z jej brzuszkiem bo ma miekki ale bardzo duzy
i ogon taki do gory bardziej wziety i sztywniejszy troche ... :cry: boje sie , ze to ci?za chociaz przyznam , ze w zoologicznym w którym j? kupi?am samice i samce by?y osobno ale moze jakis samiec sie ;;przedosta?;; ?
Co zrobic ? - isc do Weta ? dzisiaj specjalnie do szko?y nie posz?am zeby z ni? byc i obserwowac ewentualnie isc do weta
tylko jezeli ma byc to ci?za to dlaczegoprzez noc nie urodzi?a ? a moze cos in nego ?
boje sie ze jak pojde do weta bedzie to dla niej stres i mi umrze :cry: :cry:
teraz j? wzie?am do transporterka , ma wode , troszke jedzonka i domek tylko ale ma tam ma?o miejsca
potem pojde do zoologicznego po trociny i dam j? do wiekszego akwa..
chyba , ze powiecie zeby jej nie odizolowac od pozosta?ych
HEEELP
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2008-06-03, 09:51   

Mo?e to by? wzd?cie, podaj napar z rumianku do poid?a.
_________________
 
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-06-03, 09:56   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


wzdecie ? - ale ona ma miekki ten brzuszek
zaraz moja mama idzie po zakupy to kupi i dam to mysi do poide?aka
ale mi jej zal ...biedulka taka smutna

[ Dodano: 2008-06-03, 10:00 ]
i jeszcze jedno - ile mysz chodz w ci?zy ?
kurcze ale mi to wygl?da na ci?ze bo ma duzy , miekki , roz?ozysty na boki brzuszek
i nie robi kupek na reke
moze foto zrobic ?
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-03, 12:29   

Oliwia01, nie jestem pewna, ale ci??a u myszek trwa chyba ok. 3 tygodni.

To mo?e by? raczej wzd?cie, ale nie wykluczam ci??y. Obejrzyj jej brzuszek i sprawd?, czy sutki s? powi?kszone. Je?li tak, to niemal na pewno ci??a. W takim wypadku oddziel j? od reszty samiczek.

Cytat:
boje sie ze jak pojde do weta bedzie to dla niej stres i mi umrze
Taa, to po co w ogóle chodzi? do weta? Stres stresem, ale do weta lepiej id?.

[ Dodano: 2008-06-03, 12:35 ]
Cytat:
i nie robi kupek na reke

Poobserwuj j?, czy robi kupki (najlepiej ci b?dzie, je?li j? oddzielisz). Je?li nie, to mog? by? problemy trawienne, albo nawet zator.
Najlepiej id? do weta.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-06-03, 13:04   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


myszka oddzielona od reszy , masowalam delikatnie jej brzuszek to zrobi?a 3 kupki
wsumie troche juz lepiej sie zachowuje tylko brzuszek ba wielkasny i miekki ...sutki nie wiem sama czy s? powiekszone ale raczej nie
narazie odczekam ...

[ Dodano: 2008-06-03, 13:05 ]
?adnie je i co jakis czas podchodzi i pije
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-03, 13:56   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Dodaj fotke najlepiej.
Ja i tak bym poszla do weta. Z moimi mychami chodze na sama kontrole co 1-2miesiace. Nie wiem czy to potrzebne mimo wszystko chodze...
Pzdr :*
Oby z Krowka bylo lepiej...
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-06-03, 14:53   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


wiecie co
ona chyba w ci?zy jest bo kupi robi , je , pije a brzuch ma wielksny i chyba jeden sutek ma mniej w?osków taki troszeczke ?ysawy ale to tak z 1minimetr

[ Dodano: 2008-06-03, 14:54 ]
potem dam foto bo aparat sie ?a
duje

[ Dodano: 2008-06-03, 16:10 ]
dobra ide do weta bo mysia znów zle sie czuje
ma drgawki , jest ch?odna , odziwlona od innych myszek , ma duzy brzuszek , najezona i wogole biedna
znów zacze?a sie meczyc a juz by?o dobrze jad?a , pi?a i oczka norlamnie otwarte a teraz ???
boje sie ze bedzie trzeba j? uspic bo sie biedna meczy
dobra ide z ni? 3 majcie kciuki kochanie
tak j? kocham i nie chce jej stracic :cry:
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-03, 16:32   

Wiesz, trzeba od razu by?o pój?? do weterynarza, bo cz?sto objawy wracaj? po pewnym czasie. Specjalnie nie posz?a? do szko?y, ?eby j? obserwowa?. Ale wiesz to w niczym raczej nie pomo?e. Je?li zrobi?a? ju? sobie wolne to trzeba by?o dzia?a? i pój?? do weterynarza.
Oliwia01 napisał/a:
w zoologicznym w którym j? kupi?am samice i samce by?y osobno ale moze jakis samiec sie ;;przedosta?;; ?

Przedosta? si? na pewno nie przedsta? :) Myszki s? oddzielone zazwyczaj szk?em. Pr?dzej myszki by?y mo?e trzymane razem i niedawno je dopiero oddzielono albo kto? strzeli? gaf? i niechc?cy samca wsadzi? do samiec.
Oliwia01 napisał/a:
Co zrobic ? - isc do Weta ?

Naturalnie, ?e tak. Objawy s? dosy? niepokoj?ce tym bardziej, ?e wróci?y. Je?li teraz znowu znikn? to po pojawieniu si? po rz kolejny mog? by? znacznie silniejsze.
Cytat:
tylko jezeli ma byc to ci?za to dlaczegoprzez noc nie urodzi?a ?

Mysz od tak nie urodzi bo jest gruba :) To trwa. Nie wiesz dok?adnie kiedy by?a zap?odniona o ile jest zap?odniona ). Nawet napisa?a?, ?e sutki nie s? powi?kszone wi?c mo?e to by? dopiero pocz?tek ci??y chocia? wg mnie za ma?o jest dowodów na ci???. Oty?o?? mo?e powstawa? z ró?nych przyczyn nie tylko z ci??y. Niestety inne przyczyny od ci??y s? niebezpieczne.
Oliwia01 napisał/a:
boje sie ze jak pojde do weta bedzie to dla niej stres i mi umrze

To najwi?ksza g?upota jak? mog?a? tu napisa? ;) Mysz nie b?dzie si? a? tak stresowa? ( chocia? zale?y od charakterku i od cz?sto?ci pobytu u weterynarza ). Twoja jest w kiepskim stanie, wolisz aby cierpia?a do ko?ca swoich dni? A nie lepiej pój?? raz do weterynarza na par? chwil, on j? pomaca itd ( czyli wszystko to co Ty do tej pory robi?a?. W?tpi? aby to j? stresowa?o :) ), najwy?ej przepisze co? lub da zastrzyk... I koniec jej hmm cierpienia ( zarówno spowodowanego wizyt? u weterynarza jak i jej stanem ).
Oliwia01 napisał/a:
dam j? do wiekszego akwa..

Nie widz? sensu. Lepiej trzyma? j? w znanym jej miejscu. Nie zmieniaj jej otoczenia, bo to na pewno nie pomo?e a tylko straci orientacj? w terenie. Mo?e si? te? tylko przestraszy?. Co innego je?li by?aby zdrowa to spox. Czym wi?cej miejsca tym lepiej, ale je?li jest chora b?d? w ci??y to zmiana otoczenia dobrze nie wró?y. Wystarczy, ?e zdrowiem si? biedaczka przejmuje to jeszcze musia?aby ogarn?? now? klatk?. Poczekaj a? wszystko si? wyja?ni.
Oliwia01 napisał/a:
chyba , ze powiecie zeby jej nie odizolowac od pozosta?ych

To ju? zdecyduje weterynarz, chocia? wg mnie izolowa? jej nie trzeba. Nie wygl?da to na chorob? zaka?n? ale je?li chcesz j? oddzieli? dla jej spokoju to ja radzi?abym w?a?nie na odwrót zrobi? tj. reszt? myszek wrzuci? do wi?kszej klatki, a j? zostawi? w mniejszej i znanej jej klatce.
Oliwia01 napisał/a:
boje sie ze bedzie trzeba j? uspic bo sie biedna meczy

Sama sobie odpowiedzia?a? :( Lepiej u?pi? zwierzaka aby si? nie m?czy? ni? trzyma? przy ?yciu i niech cierpi, ?eby tylko opiekun nie musia? patrze? na jej ?mier?. Wg mnie lepsze rozwi?zanie da? zwierzakowi spokój i u?pi? go ?eby nie cierpia? ni? katowa?. Trzeba czasem spojrze? na ?wiat oczyma zwierz?cia. Ty te? wola?aby? umrze? ni? cierpie? do ko?ca ?ycia. Mimo wszystko trzymamy kciuki za myszk? i napisz koniecznie jak tam po wizycie!
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-03, 16:47   

Luis napisał/a:
Czym wi?cej miejsca tym lepiej, ale je?li jest chora b?d? w ci??y to zmiana otoczenia dobrze nie wró?y
Ale je?li by?aby w ci??y (w co teraz bardzo w?tpi?) to w ko?cu i tak trzeba by ja oddzieli? od pozosta?ych, dla dobra m?odych.

Luis napisał/a:
Oty?o?? mo?e powstawa? z ró?nych przyczyn nie tylko z ci??y.
Przyczyna oty?o?ci jest jedna - zbyt kaloryczne jedzenie i myszka obrasta w t?uszczyk. To jest po prostu powi?kszony brzuch, spowodowany najpewniej wzd?ciem jelit. Sorry, ?e si? czepiam s?ówek, ale jestem wyczulona na niezbyt prawid?ow? terminologi? :P

Oliwia01, na przysz?o?? pami?taj, jak z brzuszkiem (i nie tylko) jest co? nie tak, od razu do weta. Inaczej mo?e to si? sko?czy? uszkodzeniem narz?dów wew., a ?e w przypadku myszek nie s?ysza?am o operacjach w jamie brzusznej, wtedy myszka po prostu umiera lub trzeba j? u?pi?, ?eby nie cierpia?a.

A na razie kciukam za Krówk?.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-03, 17:15   

Mangalarga napisał/a:
Luis napisa?/a:
Oty?o?? mo?e powstawa? z ró?nych przyczyn nie tylko z ci??y.
Przyczyna oty?o?ci jest jedna - zbyt kaloryczne jedzenie i myszka obrasta w t?uszczyk.

Chodzi mi o ogóln? zmian? cia?a myszki. Czyli o jej gruby brzuch :) ( oty?y brzuszek :P ). Nie musi on by? od razu z takiego powodu, ?e mysz jest w ci??y czy w?a?nie za du?o jje kalorycznych rzeczy ale np mo?e to by? wzd?cie jak wy?ej zosta?o napisane. :) S?owo oty?o?? w tym przypadku powinno by? zrozumiane ( mówimy o myszce, która ma spory brzuszek, a nie np o tym, ?e du?o jje :) Napisa?a potocznie no :P Twoja uwaga kojarzy mnie si? z uwagami pewnej osoby na forum hehe Wszyscy wiedz? o co kaman ale jednak ona musi si? doczepi? i to skomentowa? :twisted: ).
Mangalarga napisał/a:
Ale je?li by?aby w ci??y (w co teraz bardzo w?tpi?) to w ko?cu i tak trzeba by ja oddzieli? od pozosta?ych, dla dobra m?odych.

Nie koniecznie. Je?li reszta myszek s? samiczkami ( mam tak? nadziej? :> ) to powinny same pomaga? w utrzymaniu m?odych przy ?yciu itd. Je?li myszka, któr? Oliwia uwa?a za ci??arn? zd??y?a oswoi? si? z reszt? i jest spokojnie w akwarium to ja nie widz? problemu z miotem. Nawet mo?e to by? bardziej pomocne ni? jakby sama musia? si? morsowa? z maluchami. No ale to tylko zale?y od reszty myszek i Oliwia najlepiej wie jakie myszki maj? stosunki mi?dzy sob? ( przyjazne czy te? nie ). Masz racj?, je?li co? mi?dzy nimi jest nie tak to lepiej myszki przetransportowa? do tej wi?kszej klatki matk? zostawiaj?c z m?odymi w starej. Ale w sumie nie mamy pewno?ci ( póki co, czekamy na powrót Oliwii od weterynarza :) ) czy mysz jest w ci??y i pisz?c, ?e nie ma raczej konieczno?ci izolowania jej chodzi?o mi równie? o to, ?e jakby mysz by?a chora to oznaki nie sugeruj?, ?e jest mo?liwo?? zara?enia innych myszek. Z reszt? co si? b?d? powtarza? :) Wszystko wyja?nione w poprzednim po?cie ;) Wzi??am pod uwag? równie? inne opcje ni? ci??a. Je?li oka?e si?, ?e jest ci??arna to wtedy b?dziemy my?le? co i jak.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-03, 17:26   

Cytat:
gruby brzuch :) ( oty?y brzuszek :P ).

Luis, definicja oty?o?ci :http://www.sjp.pl/co/oty%B3o%B6%E6

Powi?kszony brzuch, a oty?o?? to dwie ró?ne rzeczy. Oty?o?? dotyczy nie tylko brzuszka, t?uszczyk odk?ada si? w ró?nych miejscach. Powi?kszony brzuch najcz??ciej jest spowodowany nagromadzeniem gazów trawiennych w ?o??dku/jelitach (no, chyba, ?e mamy do czynienia z ci???, ale to inna sprawa). Dwie KOMPLETNIE ró?ne przyczyny. Dlatego trzeba rozró?nia? te dwie dolegliwo?ci.
By?am na wecie, poj?cie o tym mam.
I nie spotka?am si? jeszcze z takim potocznym u?yciem tego s?owa.

Precyzja musi by?. Czepialska jestem, zw?aszcza w takich sprawach. Jak mówi? Anglicy, bear with me.

W razie ci??y ja bym mimo wszystko oddzieli?a samic? od innych. nigdy nie wiadomo, jak pozosta?e zareaguj? na m?ode.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-06-03, 17:38   

Mangalarga, mysiej mamy nie trzeba oddziela? od stadka samiczek (chyba, ?e sa wyj?tkowo wojownicze), bo tak jak napisa?a Luis pomagaj? one sobie ;]
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Oliwia01 
Mysi Bywalec
Crezy mause



Imi?: Oliwia
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2008
Posty: 188
Skąd: Toru?
Wysłany: 2008-06-03, 20:38   
   Myszy: Viki z czarnymi oczkami i Fiona z czerwonymi oczkami ( s? to bia?e myszy) oraz M?.CH Dynamimaus PANJARE Short satin dove tan , Krówka ?aciata :)


Myszka tak czy siak oddzielona
by?am u weta - który nic nie pomógl
babka ogl?dne?a myszke i powiedzia?a ze trza czekac ...
a ja na to ale moze jest w ci?zy ? a moze ma wzdecie
a ona na to ze u myszy trudno to stwierdzic i mia?am jej podac troszke no spa
myszka zyje , je , pije troche lepiej ale brzuszek nadal wielgasny i kupek zrobila tylko dzisiaj 4
nie wiem ...ale mama wogole zla ze ze mn? pojecha?a 10 kmdo weta przez ta g?upi? babe :evil:
_________________
Pozdrawiam Serdecznie :)
!!!!!!! :m:D: KUPIE SAMICZKE RED !!!!!!!

marzy mi sie mysia rasy - hairless i RED :m:D:
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-03, 22:28   

Jak jest lepiej to mo?e si? wyli?e z tego chocia? ju? raz by?o lepiej i objawy powróci?y :/ Miejmy nadzieje, ?e b?dzie OK. W razie czego pisz, mo?e wi?cej pomo?emy ni? weterynarz.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-04, 17:44   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Wety tak maja...
Jak z myszka cos nie tak to pisz... :?
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT