AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie pr?tow
Autor Wiadomość
blazej1104 
Szara myszka


Imi?: B?a?ej
Wiek: 31
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: Jastrz?bia Góra
  Wysłany: 2008-06-13, 23:35   Gryzienie pr?tów
   Myszy: [*]


Witam
co mam zrobi? je?li mysz gryzie klatk?(pr?ty) a gdy daj? jej ga??zie to nic z nimi nie robi?b?dzie ?ciera? z?by tylko na tych pr?tach??
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gotik 
Starszy Myszaty


Imi?: Madzia
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 95
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-14, 00:56   
   Myszy: ?atka, hika, czarna


nie zmusisz myszki zeby bawila sie tym co jej dasz. Ona sama sobie wybiera co gryzie. Raczej nie ma szans zebys oduczyl ja gryzienia pretow. Daj jej galaz i poczekaj, moze sie jeszcze zainteresuje.
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-14, 08:28   

Mo?liwe te?, ?e mysz chce wyj?? dlatego gryzie pr?ty ;) po?wi?caj jej mo?e nieco wi?cej czasu ni? zwykle to robisz przynajmniej przez kilka dni i zobaczymy czy co? to da. Oczywi?cie nie non stop, bo mysz si? tak przyzwyczai, ?e b?dzie cz??ciej gry?? te pr?ty ni? robi to teraz. Wszystko z umiarem.
Nie s?dz? aby myszka gryz?a pr?ty z powodu ?cierania z?bków. Pr?ty bowiem to nie najlepszy wybór, bo przecie? nie z?ami? si?, nie rozkrusz? ani bardzo myszka nic z nimi nie zrobi. Wg mnie do ?cierania z?bków myszka wybra?aby co? innego, najlepiej plastikowego z klatki np. ko?owrotek, domek, gum? od poide?ka itd. Chocia? mo?e akurat na takiego wariata trafi?e?, kto wie :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-14, 09:02   
   Myszy: wacik


wszystkie moje chomiki, myszoskoczki, teraz szynszylek- jak ju? razy nauczy?y sie gry?? pr?ty, to nie przestawa?y, pomimo najwi?kszego zainteresowania z mojej strony. to rzeczywi?cie ?wiadczy o tym, ?e chcia?yby wyj?? (chocia? nie wszystkie tak robi?y). w ka?dym razie myszki raczej tego nie oduczysz- chocia? mo?esz spróbowa? w momencie kiedy to robi podk?ada? pod pyszczek patyczek (dost?pne np. w ofercie herbal farmu) b?d? kartk? papieru (ew. jaki? przysmak, który zajmie mu troche czasu;))- to czasem zainteresuje mojego szynszylka, pomimo, ?e zwykle bierze w ?apki i z impetem wywala za siebie;). myszk? trzymam w akwarium, wiec problem automatycznie znika;)
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
blazej1104 
Szara myszka


Imi?: B?a?ej
Wiek: 31
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: Jastrz?bia Góra
  Wysłany: 2008-06-14, 12:43   
   Myszy: [*]


no dzi?ki za odpowiedzi..ale nie s?dz? ?eby to by?a kwestia po?wi?cania czasu bawi? si? z ni? co najmniej 1,5 godz. dziennie.mo?e ma jaki? kaprys..
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-14, 19:21   

Hm no to odpada. Tj ja nie s?dz? aby taki by? jej kaprys, bo myszki niestety cz?st gryz? pr?ty. Szuka?am nawet podobnych temacików ale bardzo nie znalaz?am. Ja rad? na noc wynosi? klatk? np do ?azienki albo w inne ciche miejsce gdzie gryzienie nie b?dzie przeszkadza? :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-14, 20:01   
   Myszy: wacik


my?l?, ?e w ?azience jest za wilgotno, ?eby mysz mog?a sp?dza? tam tak znacz?c? cz??? doby(przy du?ej wilgoci nietrudno o grzyby itp). u mnie dodatkowo zawsze ?mierdzi chlorem (mama ma wstr?t do brudu i nagminnie u?ywa domestosa czy czego tam:)) mo?e zainwestuj w stopery do uszu:).
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
blazej1104 
Szara myszka


Imi?: B?a?ej
Wiek: 31
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: Jastrz?bia Góra
Wysłany: 2008-06-14, 22:02   
   Myszy: [*]


Nie chodzi mi za bardzo o ha?as bo to mi akurat nie przeszkadza..tylko to czy ta klatka wytrzyma jaki? czas..? :eek:
 
 
 
patusia63 
Mysi Bywalec



Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-06-14, 22:15   
   Myszy: Poziomka, Porzeczka [*], Szynka [*]


Co do klatki to sie nie martw ona wytrzyma :m:D:
Duzo zwierzakow gryzie prety. :grin:
_________________
<:3 )~~~~~~( 8: >
 
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-15, 10:38   
   Myszy: wacik


pr?ty wytrzymaj?- tylko je?eli sa malowane, farba brzydko zejdzie no zwierzak sie jej naje. dlatego ja polecam ocynkowane, niemalowane klatki.
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-15, 11:37   

olka napisał/a:
zejdzie no zwierzak sie jej naje

eee... naje? :D Pr?dzej oskubie i wywali resztki. Je?li gryz? plastik i go nie jedz? to farby te? raczej nie tkn?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-15, 13:13   
   Myszy: wacik


w takim razie mialam walni?tego myszoskoczka- bo sie zajada?a ta farb?:) owszem znajdowa?o sie p?atki odpadni?tej farby, ale na w?asne oczy widzia?am jak zo?za odgryza i prze?uwa ze smakiem. szynszylek z kolei zjad? (nie wiem czy kojarzycie) otoczk? do uchwytu od poid?a, jak i gum? od rurki. zjad?- powinny zosta? okruchy an pó?eczce- a tu nic:)
z autopsji wnioskuj?, ?e to mo?liwe.
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-15, 13:22   

No, ba, zwierzakom ró?ne g?upoty strzelaj? do g?owy :P Moje szczury te? nie tolerowa?y tej otoczki od drutu przy poidle, ale nie zjada?y tego.

Nawet je?li mysz nie zje farby, to taka obdarta klatka raz, ?e wygl?da nieestetycznie, to go?e pr?ty du?o ?atwiej rdzewiej? i wchodz? w "reakcj?" z mysim moczem. Dlatego te? jestem zwolenniczk? ocynku, co prawda te? mo?e poczernie? od moczu, ale przy regularnym myciu nie powinno by? problemów ;) Inna sprawa, ?e nie widzia?am jeszcze klatki ocynkowanej z odst?pami odpowiednimi dla myszy.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
olka 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: wieliczka
Wysłany: 2008-06-15, 14:10   
   Myszy: wacik


dok?adnie! zapomnia?am o tym napisa?.tez przejrza?am mnóstwo klatek dla myszy- wszystkie by?y kolorowe! ale producenci znaj? mniej wi?cej profil klienta i w posiadaczu myszy widza dziecko, dla którego wygl?d klatki i akcesoriów (du?o kolorów, wymy?lne kszta?ty) s? wa?niejsze ni? dobro zwierzaka. i dlatego takie klatki powstaj?- zeby wi?cej ich sprzeda?;) natomiast dla szylek, koszatniczek czy ?winek morskich s? ju? dwa warianty:)
_________________
he's another perfect wonder and he's so white as snow:)
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-06-16, 12:26   

Poprawka, dzisiaj w zoologu widzia?am jedn? ocynkowan?. Co? na kszta?t myszki kwadratowej, podobne wymiary, tylko ma drzwiczki z boku. Niestety, nie znam nazwy modelu, ani ceny, bo nie przygl?da?am si? specjalnie :P
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT