AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepis na kolb? dla myszki
Autor Wiadomość
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-06-20, 11:59   Przepis na kolb? dla myszki
   Myszy: Sunday


A oto przepis na kolby dla myszek. ?ci?gni?ty ze strony o papugach, http://www.papugi.resnet....wlasnekolby.htm wi?c to co napisano o papugach to o myszach. Robi si? j? dok?adnie tak samo jak dla myszek :D . Przepisu ja sama nie napisa?am, wi?c tak naprawd? nie robi?am ?adnej sama.

Sk?adniki

Na 4 do?? du?e kolby:

80g m?ki pszennej
1 jajko
pó?torej lub dwie ?y?ki miodu
mieszanka dowolnych ziaren (mo?e to by? zwyk?a codzienna karma)
4 patyczki, mog? to by? patyczki ze starych kolb (trzeba tylko zabra? plastikow? cz???) lub patyczki do szasz?yków
ew. ?rodki po rolkach papieru toaletowego lub papierowych r?cznikach
Przygotowanie
Z m?ki, jajka i miodu robimy ciasto. Ciasto musi by? wilgotne i klej?ce, ale nie mo?e la? si?. Do ciasta dodajemy mieszank? ziaren i mieszamy. Ziarna ma by? tyle, aby by?o ono obklejone tylko cieniutk? warstw? ciasta. Ciasto nie ma bowiem by? cz??ci? sk?adow? kolby, ma by? tylko spoiwem. Na blach? k?adziemy papier do pieczenia (koniecznie) i na nim formujemy kolby w taki kszta?t jaki chcemy, polecam jednak tradycyjn? form? walca. Do ?rodka wciskamy patyczek, tak aby cz??? wystawa?a - pos?u?y ona do zaczepienia kolby. Od drugiego ko?ca patyczek musi dochodzi? do ko?ca uformowanej kolby - tak wi?c d?ugo?? kolby zale?y od tego jakie d?ugie b?dziemy mieli patyczki.

Ciekawym pomys?em (nie sprawdzanym jednak przeze mnie osobi?cie) jest umieszczenie wymieszanego z ciastem ziarna we wn?trzach ?rodków z papieru toaletowego (z tym, ?e wydaje mi si?, ze takie najpopularniejsze maj? za du?? ?rednic?). Nast?pnie wbijamy do ?rodka patyczek. Tak? kolb? po upieczeniu odwijamy z papieru albo podajemy myszkom z papierem, b?dzie to dodatkow? atrakcj? dla myszki. Aby u?atwi? myszy dostanie si? do ?rodka mo?na odwin?? kawa?ek papieru.

Pieczenie
Kolby nale?y piec 20 minut w temperaturze 200 stopni. Nie radz? u?ywa? do tego funkcji z termoobiegiem poniewa? za bardzo wtedy wysusza si? ca?a kolba (piek?am z termoobiegiem w temp. 180 stopni i kolba wysz?a za twarda i za sucha). Gotowa kolba ma mie? br?zowoz?oty kolor. Aby sprawdzi? czy kolba jest ju? upieczona mo?emy wbi? do ?rodka wyka?aczk? i sprawdzi? czy ciasto nie klei si? do niej - czyli tradycyjnie, tak samo jak sprawdzamy ka?do ciasto.

Dodatki
Do kolby mo?emy doda? najró?niejsze rzeczy: zio?a, owoce, warzywa, wap?. Dodatek witamin ma mniejszy sens poniewa? wiele witamin zostanie zniszczone w czasie pieczenia. Nie wolno te? do kolb dodawa? ?adnych leków!

Uwagi
Kolby nie mog? mie? za du?ej ?rednicy, bo w ?rodku pozostan? niedopieczone. Nie mo?e te? by? za wysoka temperatura bo za bardzo si? spiek? z wierzchu
Ostatnio zmieniony przez Daria 2005-06-22, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kita 
Przyjaciel



Imi?: Kasia
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 09 Maj 2005
Posty: 104
Skąd: K?odzko
Wysłany: 2005-06-22, 11:38   

Cytat:
albo podajemy ptakom (zw?aszcza wi?kszym papugom) z papierem, b?dzie to dodatkow? atrakcj? dla papugi. Aby u?atwi? papudze dostanie si? do ?rodka mo?na odwin?? kawa?ek papieru.


no có?... wypada?oby chocia? to zmieni?... :wink:
_________________
WINA JEST ZAWSZE PO STRONIE ADMINA ;p

<:3 )~
Radz? odwiedzi?: REGULAMIN FORUM
 
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-06-22, 14:01   
   Myszy: Sunday


Dobra, ju? to zmieni?am. Dzi?ki :wink: W tedy mi si? nie chcia?o i dlatego w tedy nie zmieni?am tych wyrazów. Jak zobaczycie gdzie? jeszcze jaki? wyraz "papuga" to, bardzo prosz?, mnie o tym poinformujcie. ^_^

Ju? sprawdzone. ^_^ Jest oki. Admn
 
 
 
miliutka13 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 4 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Lip 2005
Posty: 391
Wysłany: 2005-07-17, 21:46   

Ostatnio zmieniony przez miliutka13 2007-07-30, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wackowa 
Starszy Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 81
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-08-20, 15:40   

Super ten przepis!!!!!!!!!

[ Dodano: 2005-08-20, 15:41 ]
A tak w ogóle to mog? go umie?ci? na mojej mysiastej stronce?
_________________
.::MYSZFY S? KOCHANE::.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2005-08-20, 17:42   

W?a?nie jestem w trakcie robienia kolbym ;] zobaczymy co wyjdzie :D
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-08-22, 18:30   
   Myszy: Sunday


Wackowa, oczywi?cie, morzesz :) (to nie mój przepis ;) ). Te? bym chcia?a spróbowa?, ale teraz nie mog? bo mi rodzice nie pozwol? u?y? miodu itp. a sama nie kupie bo zbieram :? .
 
 
 
Wackowa 
Starszy Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 81
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-08-23, 20:10   

Zrobi?am im ten przysmak i wyszed? ?wietny! a one same jedz? tak a? im si? uszy trz?s?!! ;-)
_________________
.::MYSZFY S? KOCHANE::.
 
 
 
Dari a
Gość
Wysłany: 2005-08-24, 17:24   

Jak zwykle mnie wylogowa?o :? chyba musz? si? przyzwyczai?... :roll:
No i chcia?am was jeszcze ostrzec co do tego przepisu: gdzie? czyta?am, ?e kto? zrobi? takie kolby i myszkom bardzo smakowa?o, ale po jakim? czasie, troch? przyty?y ;) .
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2005-08-25, 21:01   
   Myszy: Sunday


Wiem.. ale nawet jedna porcja te? mo?e by? tucz?ca... mo?e ta wiadomo?? komu? si? przyda ;) . poza tym, kto? by mnie jeszcze o co? oskar?y?... ?e nie napisane (strasznie tego nie lubi?) :roll:
 
 
 
kuchcia 
M?ody Myszaty
Cool Girl !!


Imi?: Natalia
Dołączyła: 15 Sty 2006
Posty: 29
Wysłany: 2006-03-04, 20:36   

Zrobilam taka kolbe i placki jak jeszcze nie bylam zarejestrowana na tym forum. Moje mychy zjadly juz ponad polowe. Jest to bardzo dobry wybor,poniewaz wiemy co nasze myszki jedza. I... to na 100% bez konserwantow. :D
_________________
http://chom.fotolog.pl/

<:3)~

Cool Girl !!
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-27, 10:25   
   Myszy: tak


To i ja dodam przepis: http://myszy.net/zywieniewl.htm :)
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2006-12-03, 18:57   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


Jeja, jka b?d? mie? mych?, to znaczy myszki, to im zrobi? ^_^
Teraz, to mog? moim ?winkom morskim zrobi? ^_^
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
  Wysłany: 2006-12-07, 13:49   

Daria napisał/a:
A oto przepis na kolby dla myszek. ?ci?gni?ty ze strony o papugach, http://www.papugi.resnet....wlasnekolby.htm wi?c to co napisano o papugach to o myszach. Robi si? j? dok?adnie tak samo jak dla myszek :D . Przepisu ja sama nie napisa?am, wi?c tak naprawd? nie robi?am ?adnej sama.


Jednak twierdz?, ?e jest to bardzo dobry przepis i za pewne go zastowuj? dla chomików (w sumie maj? podobny pokarm, wi?c nie zaszkodzi!!!) :)

KAT napisał/a:
To i ja dodam przepis: http://myszy.net/zywieniewl.htm :)


Ten co Ty poda?e? takze wydaje mi si? bardzo dobry wi?c równie? zamierzam zastosowa?
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
mija 
Gadu?a Myszaty
Tao Tao(*)



Imi?: Misia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Strzelce Op.
Wysłany: 2008-02-10, 13:36   Kolby domowej roboty
   Myszy: brak:(


Witam!
Nigdzie nie znalaz?am tematu gdzie mog?a bym poda? przepis na kolby wiec stworzy?am nowy temat.
kolby dla gryzoni
40g maki pszennej
1 bia?ko jajka
1 ?y?eczka miodu
karma lub mieszanka w?asnej roboty lub karma dla ptaków domowych( kanarek,papuga)
zio?a najlepiej HP
warzywka suszone HP lub Zuzala
owoce suszone np. chipsy bananowe(w ma?ej ilo?ci)





Sposób przygotowania:
wsypujemy sk?adniki do miski mieszamy do po??czenia si? sk?adników
nak?adamy na patyczki(po uprzednim odkr?ceniu uchwytów je?li s? to patyczki z kolb np. Vitapol)smarujemy bia?kiem jajka i wk?adamy do piekarnika mo?na te? piec kilka razy nak?adaj?c nast?pne warstwy.
?ycz? smacznego Waszym mysiom a wam mi?ej zabawy







P.S. moje zwierzaki je uwielbiaj? :smile:

[ Dodano: 2008-02-10, 13:39 ]
Je?li macie jakie? pomys?y lub zastrze?enia prosz? pisa? krytyka mile widziana
_________________

[url=http://pavic.co.cc/zwierz/2922][img]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT