AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-23, 21:59
Utrata w?sow/wygryzanie w?sow
Autor Wiadomość
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-07-09, 18:22   Utrata w?sów/wygryzanie w?sów
   Myszy: obecnie brak


Przepraszam, je?li dubluj? temat, ale ostatnio zauwa?y?am, ?e jedna z moich samiczek, konkretnie mamy?ka Parda, straci?a swoje ?liczne w?siki :m:(: . Zachowuje si? normalnie, nawet ostatnio poprawi?a si?, przyty?a i nie ma ju? problemów z trawieniem (za rad? weta zaaplikowa?am jej parafin? i przesz?o jak r?k? odj??). Czy jej odrosn??
_________________
Mus to mus!
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-07-09, 19:50   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Myszka nie ma w?sów poniewa? w trakcie mycia druga myszka jej wyskubuje :wink: (jedna z moich te? tak ma).
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-07-09, 20:21   
   Myszy: obecnie brak


Acha. Czyli to dzie?o której? córy. Dzi?ki.
_________________
Mus to mus!
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-07-09, 21:52   

ratoncita napisał/a:
Zachowuje si? normalnie, nawet ostatnio poprawi?a si?, przyty?a i nie ma ju? problemów z trawieniem

To równie? normalne, poniewa? w?siki nie maj? z tym nic wspólnego ;) U psa by?oby gorzej gdyby nie mia? w?sów ale myszka da sobie rad?. Z reszt? mo?liwe, ?e mysia ma leciutkie w?siki.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-09, 22:19   

Myszy wygryzaja sobie lub innym myszom wasy prawdopodobnie ze stresu lub z nudow. Niektore tez maja po prostu do tego sklonnoci. Nie wiem czy mozna to porownywac do psa, pies ma szczatkowe wasy, czego nie mozna powiedziec o myszy... Ja bym doszla do tego ktora mysz goli wasy i oddzielila ja.
 
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-07-09, 22:44   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


U mnie ta s?absza mysz wygryza w?siki tej dominuj?cej, ale ja nie oddzieli?am ich jak na razie i wszystko jest ok, wi?c nie widz? potrzeby rozdzielania myszek.
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-10, 08:02   

Jak chcesz... Dla mnie mysz z wygryzionymi wasami nie znaczy ze jest ok.
 
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-07-10, 10:09   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Mysza, to si? dzieje podczas mycia :wink:



Tak wygl?da Chi Chi bez w?sików. Ja nic w tym kierunku nie robi? poniewa? od pó? roku nie widzia?am ani nie s?ysza?am aby si? k?óci?y :grin:

(Chi Chi myje Mimi tak ?e ma pi?kne w?siki ^^)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-07-10, 13:16   

Cy ta czerwona plamka na pyszczku to ,pozosta?o?ci" po w?sach?? O rany to jednak zbyt ciekawie nie wygl?da. Przy myciu i iskaniu pyszczka w?siki s? wygryzane ale bardzo delikatnie i zawsze troch? ich odstaje a tu jest normalna golizna O.o Odwiedzi?abym weterynarza. Chocia? mówisz, ?e myszka ma si? dobrze. Je?eli co? zauwa?ysz, ?e np gdy tamta myszka j? iska po pyszczku i ta ucieka to reaguj od razu. Sama mo?esz myszk? dotkn?? w tych rejonach przy wygryzionych w?sikach i spr reakcj? mysi.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-07-10, 14:57   
   Myszy: obecnie brak


Moje po prostu nie maj? w?sików (albo krótkie maj?, bo co? mnie jednak smyra, jak obniuchuj? mi palce). Pisz?: moje, bo w?a?nie odkry?am drugiego "go?ow?sa" - Szarotk?, córk? Pardy, najmniejsz?, ale za to naj?mielsz? i najbardziej ciekawsk? myszk? w ca?ym miocie (ona pierwsza z mysiaków urodzonych u mnie zacz??a mi wchodzi? na r?k?).
_________________
Mus to mus!
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-10, 15:43   

Luis napisał/a:
Cy ta czerwona plamka na pyszczku to ,pozosta?o?ci" po w?sach?? O rany to jednak zbyt ciekawie nie wygl?da. Przy myciu i iskaniu pyszczka w?siki s? wygryzane ale bardzo delikatnie i zawsze troch? ich odstaje a tu jest normalna golizna O.o Odwiedzi?abym weterynarza. Chocia? mówisz, ?e myszka ma si? dobrze. Je?eli co? zauwa?ysz, ?e np gdy tamta myszka j? iska po pyszczku i ta ucieka to reaguj od razu. Sama mo?esz myszk? dotkn?? w tych rejonach przy wygryzionych w?sikach i spr reakcj? mysi.


Dlatego wlasnie mowilam,ze ja bym je rozdzielila. Takie wygryzanie wasow jest patologia. To nie jest przypadkowe wygryzanie przy myciu. Mimo,ze nie leje sie krew ta mysz jest krzywdzona. W wasach znajduja sie receptory czuciowe. Pozbawiajac ja wasow mysz pozbawia ja czesci zmyslow.
Weterynarz nic tu nie pomoze, tego nie da sie leczyc.
 
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-07-10, 18:29   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


A ja swoich myszek nie skarze na samotno??... lepiej dla niej ?eby mia?a przyjació?k? i nie mia?a w?sów ni? by?a samotna ale z w?sami.

(mysz która nie ma w?sów jest mysz? dominuj?c?)
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-07-10, 18:42   

Myszy i inne gryzonie s? krótkowidzami i wibrysy pomagaj? im lepiej orientowa? si? w otoczeniu. Na nich nie ma ?adnych receptorów, to s? po prosty d?ugie, sztywne w?osy. Przy korzeniach tych w?osków znajduje sie wiele zako?cze? nerwowych, które informuj? mózg o zmianie pozycji w?osa (np. wygi?cie w wyniku blisko?ci ?ciany). Mysz bez "w?sów" mo?e mie? trudno?ci z orientacj? poza klatk? (któr? zna bardzo dobrze), co mo?e j? bardzo stresowa?.
Oczywi?cie, tak jak ka?de inne w?osy, co jaki? czas wypadaj?, a na ich miejscu rosn? nowe, ale to si? odbywa pojedynczo.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-10, 20:34   

O to mi chodzilo, tylko zle ujelam ;)
 
 
 
Doma 
Mysi Rozmówca
Doma



Imi?: Dominika
Wiek: 28
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 209
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-07-11, 18:28   
   Myszy: Chi Chi i Mimi


Mi si? wydaje ?e podczas mycia bo to czerwone ma od k?d j? wzi??am ze sklepu, a tak to w?sy by jej ju? odros?y...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT