AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Symetryczne ?ysinki na pyszczku
Autor Wiadomość
softmoth 
Szara myszka


Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-09-25, 03:13   Symetryczne ?ysinki na pyszczku

hej,
przejrza?am chyba wszystkie wcze?niejsze posty, ale nie znalaz?am odpowiedzi na mój problem. Moja mysz Marysia ma dwie symetryczne ?ysinki po bokach pyszczka (wypad?y jej w?sy), które si? powi?kszaj? i ko?o oka te? ju? si? jej robi. Poza tym si? nie drapie i zachowuje jak zwykle. Ma lekk? nadwag?, ale ma j? odk?d pami?tam (jest albinosem z zoologa). Poza tym ma ok. 1,5 roku i nie wiem czy te ?ysinki to ze staro?ci czy to grzybica... By?am u weta i powiedzia? ?e to mo?e by? grzybica, ale nie by? pewien na 100%, na wszelki wypadek da? mi ma?? na grzybic? i smaruj? ju? od paru dni, ale te ?ysinki si? nie zmniejszaj?, tylko zwi?kszaj?. Druga mysia Honorata te? ma podobne, tylko du?o mniejsze. I te ?ysinki im si? robi?y d?ugo, par? miesi?cy... Macie jakie? pomys?y co im tak naprawd? jest?...
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-09-25, 12:11   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Mo?e by? grzybica. Je?li nie ma w?sów mo?e jej druga mysz wygryza? te miejsca. Ze staro?ci - ewentualnie, mo?e jakie? zmiany hormonalne z tym zwi?zane (ale to raczej na zadku si? robi a nie pysku), mo?e alergia na jedzenie (ale by sie drapa?a pewnie i by?o zaczerwienione). Wi?cej pomys?ow nie mam.
_________________
 
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-25, 13:22   Re: Symetryczne ?ysinki na pyszczku
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Podpisuj? si? pod tym, co napisa? rozmówca nade mn?. Mo?e by? wiele powodów takiego stanu: starzenie si?, grzybica, zmiany hormonalne, choroba, niedo?ywienie (brak odpowiednich sk?adników od?ywczych, itp. Nie mam poj?cia, co to mo?e by?. Ja mia?am podobny problem z moj? mysz? [?p]. Z tak? ró?nic?, ?e dotyczy?o to oczka i ucha. Lekarz nie móg? si? okre?li?, co do "wyroku" Mo?e warto by?oby wybra? si? do innego, lepszego weterynarza, który by?by bardziej "zdecydowany", co do stawiania diagnozy.

softmoth napisał/a:

Druga mysia Honorata te? ma podobne, tylko du?o mniejsze. I te ?ysinki im si? robi?y d?ugo, par? miesi?cy...


Nie ma co pisa? na forum, tylko dzia?a?!
Piszesz, ?e robi?o si? to przez kilka miesi?cy, a tak?e, ?e od kilku dni ma lek. Czyli mam rozumie?, ?e przez ten czas lekcewa?y?a? objawy?

A teraz spokojnie mówisz, ?e druga ma podobne. Czym pr?dzej id? z obydwiema do innego weta. Sk?d wiesz, czy druga mysza, nie ma "tego samego"? Spróbuj zmieni? im karm? i zdrowiej je od?ywia? (wi?cej witamin), zmie? im ?ció?k?, wyparz wszystkie elementy klatki(czy akwarium). Spróbuj im przemywa? pyszczki rumiankiem, to naprawd? pomaga.
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
Ostatnio zmieniony przez Nawiedzona 2008-09-25, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Eleonore 
Starszy Myszaty
Zwierzomaniaczka



Imi?: Agnieszka
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 51
Skąd: Ostrowy Baranowskie
Wysłany: 2008-09-25, 14:38   
   Myszy: Wiki i (Mysia([*])


Mo?e maj? ma?o witamin. Mojej mysi te? kiedy? wypada?y w?siki i okaza?o si? ?e ma niedobory witamin. A tak przy okazji to czym je karmisz?
 
 
softmoth 
Szara myszka


Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-09-25, 16:26   

Wcze?niej nie by?am u weta, bo im si? ledwo co przerzedzi?y tylko te w?siki, trzeba by?o si? dobrze przyjrze? ?eby to dostrzec, poza tym nie by?o ?adnych innych objawów. Zachowywa?y si? normalnie i nie drapa?y si?. Dopiero w ostatnim miesi?cu starsza mysia zacz??a ?ysie? bardziej, a? jej ca?e w?sy wypad?y ale innych objawów nadal nie by?o i wtedy pokaza?am je wetowi. To jest dobry wet, wi?c mo?e mia? racj? z t? grzybic?, ale podobno przy tej chorobie zwierzaki zawsze si? drapi?, st?d moje w?tpliwo?ci. Mo?liwe te?, ?e Zuza jej wygryz?a te w?sy (je?eli tak si? mo?e zdarzy? u myszy), bo ci?gle j? myje, najcz??ciej w?a?nie w okolicy pyska. A karmi? je karm? Euro-zoo (mieszkam w ma?ej miejscowo?ci ko?o Szczecina i nie mam wielkiego wyboru karmy, s? tylko Animals i Euro-zoo), poza tym daj? im ?rednio co 2 dni warzywa i owoce (marchewk?, sa?at?, jab?ko, ogórka i czasami ?dziebko trawy z ogródka. Czasami jeszcze pietruszk?). I my?l? nad tym, ?eby je przerzuci? na pe?nowarto?ciowy granulat, ?eby jad?y wszystkiego po równo i nie wybiera?y samego s?onecznika i kolorowych chrupek (chocia? i tak jest ich nie wiele, bo je wyrzucam).
Poza tym myszki s? ju? w podesz?ym wieku bo wzi??am je z zoologa jako doros?e zwierzaki i mam je 1,5 roku, dlatego nawet dok?adnie nie wiem ile maj? miesi?cy (lat)...
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-25, 18:55   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Z tego, co piszesz mo?na wnioskowa?, ?e to po prostu objaw staro?ci. Wierz?, ?e nie zaprzestaniesz ich kuracji.
Mo?e to by? grzybica, jednak ta zazwyczaj bywa sw?dz?ca. Natomiast nie mo?na tej opcji ca?kowicie wykluczy?, poniewa? bywaj? skrajne, bolesne przypadki tej choroby, które s? rozleg?e, lecz czasem nie dostrzegalne go?ym okiem.
Nie masz mo?liwo?ci pobrania u swojego weterynarza próbki skóry z pyszczka do badania pod mikroskopem? Mo?e warto by?oby pojecha?, do takiego, który móg?by takie badanie zrealizowa??. A wtedy przyczyny s? jasne i sprawa jest zazwyczaj zamkni?ta, bo ?atwo mo?na ustali? odpowiedni lek.
No có?, nie jestem wszechwiedz?ca ani wszechwidz?ca, wi?c okre?li? sprawy nie mog?. Mam nadzieje, ?e zagadka jak najszybciej sie rozwik?a.
Powodzenia w leczeniu myszek i pozdrowienia :mmycie:
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
gribshift 
Szara myszka


Imi?: Micha?
Wiek: 35
Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: 2008-09-26, 10:25   

Witam.
Wygryzanie w?sów u myszy jest z tego co wiem niecz?ste, ale jak najbardziej mo?liwe. Jest objawem ch?ci podporz?dkowania jednej myszy drugiej, bardziej zaborczej (niekoniecznie silniejszej). Sam mia?em taki przypadek. Na pocz?tku równie? by?o podejrzenie grzybicy, ale tak jak piszesz nie by?o innych objawów, ?adnych ranek itp.
W ko?cu na prób? oddzieli?em myszy od siebie (codziennie wyjmowa?em i ??czy?em pod nadzorem, ?eby si? nie nudzi?y). Po jakich? dwóch tygodniach w?sy odros?y w 3/4.
Twój przypadek jest o tyle inny, ?e o ile dobrze zrozumia?em druga mysz te? traci w?sy. Dziwne jest te? to, ?e dopiero po 1,5 roku jedna mysz chce zdominowa? drug?. Najlepiej wi?c traktuj to na razie jak chorob?, zrób badania tak jak radzili przede mn?. Je?eli nic si? nie wykryje, spróbuj rozdzieli? myszy i poobserwowa?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT