AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-26, 10:04
Czy siostry walcz?
Autor Wiadomość
2pac71
M?ody Myszaty


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 26
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2008-09-26, 09:16   Czy siostry walcz?

Siema all.
Nast?pi?a nieprzewidziana zmiana myszki kupie dopiero jutro kupie je prawdopodobnie w zoologu tam nie ma gwarancji ze kupie dwie siostrzyczki tylko dwie samiczki które tylko razem ?y?y to czy mog? one si? pogry?? podkre?lam ?e je?li by?y zawsze w tej samej klatce
Pozdro al
:m:): :m:): :m:): :m:): :m:): :m:): :m:):

a i jeszcze jedno myszki mog? zosta? zap?odnione od pewnego wieku czy od razu gdy mog? ju? wyj?? z gniazda czyli jak s? wi?ksze itp.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chigi 
Starszy Myszaty
Mysia Pysia :)



Wiek: 35
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-26, 11:02   
   Myszy: Sakura, Dokuro, Zakuro i Sabato


nie trzeba mie? myszek siostrzyczek ?eby si? nie pogryz?y bo nawet one mog? si? k?óci? :razz: a wi?c nie ma ró?nicy czy rodzina czy nie, a k?ótni? s? zazwyczaj z powodu ustalania hierarchii lub po prostu "babskich" k?ótni :wink: do póki nie poleje si? krew to jest ok :smile: o ile mi wiadomo myszki s? gotowe do rozrodu po 4-5 miesi?cach od urodzenia (je?li si? myl? to prosz? mnie poprawi? ) :smile: wi?cej na ten temat w dziale Rozmna?anie i m?ode
_________________
 
 
rybka1103 
Starszy Myszaty


Wiek: 52
Dołączyła: 19 Lip 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-09-26, 11:54   

Chigi napisał/a:
o ile mi wiadomo myszki s? gotowe do rozrodu po 4-5 miesi?cach od urodzenia (je?li si? myl? to prosz? mnie poprawi? )

to jest najlepszy czas na m?ode, ale gotowe do zap?odnienia s? nawet po uko?czeniu pierwszego miesi?ca ?ycia
 
 
Kamila_:) 
Mysi Rozmówca



Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 294
Skąd: ta pewno???
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-26, 11:58   
   Myszy: Liliowa Chmurka, Xola, A nie mówi?am


2pac71 napisał/a:
pogry?? podkre?lam ?e je?li by?y zawsze w tej samej klatce
Pozdro al


Na pocz?tku - w nowej klatce b?d? ustala?y now? hierarchi?, wi?c piski b?d? ;)
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-26, 13:01   

Chigi napisał/a:
o ile mi wiadomo myszki s? gotowe do rozrodu po 4-5 miesi?cach od urodzenia (je?li si? myl? to prosz? mnie poprawi? )

Wi?c poprawiam, bo si? mylisz ;)
S? gotowe ju? po ok. miesi?cu, ale hodowcy nie rozmna?aj? myszy w tym wieku, bo to nie wychodzi na zdrowie samicy.

Powiem tak - dopóki nie b?dzie fruwa?o futerko i nie poleje si? krew, nie ma co si? martwi? ;)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
2pac71
M?ody Myszaty


Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 26
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2008-09-26, 13:12   

ale jest mo?liwo?? ze krew sie poleje?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-09-26, 14:03   

Zawsze jest mo?liwo??. Zdarza si? ale nie siej paniki. Cz??ciej myszki dochodz? do porozumienia. Chyba w ka?dym stadzie nie tylko u myszy mówi? ogólnie s? osobniki, które czasem si? bardziej lubi? a czasem wr?cz nienawidz?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-26, 20:46   

W przypadku gatunków stadnych (równie? myszy) zdarzaj? si? osobniki aspo?eczne, ale to bardzo rzadkie przypadki, wi?c nie martw si? na zapas :)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-10-02, 11:44   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


Hm, odkopuj? starh temat...
Mam u siebie mysie labo Anto?k?. jest o 1/3 mniejsza od moich rasowców jednak za nic nie daje si? jej po??czy? z reszt? stada (gryzie do krwi - jedna ma ju? przegryzione uszko na wylot :? ). Ma?a dosta?a wyrok, ?e zamieszka sama. Ale do rzeczy.
Dosta?am info od jej poprzedniej w?a?cicielki, ?e Anto?ka ma siostre, z któr? sie nie gryz?a (reszte sióstr i mam? t?uk?a na poteg?).
I tu jest moje pyt. Czy jest szansa, ?e po 3 tyg. roz??ki Antosia b?dzie na tyle pami?ta? siostr?, ?e j? zaakceptuje? Czy lepiej nie ryzykowa? ??czenia?
_________________
[Rado?? S?o?ca - Ariel :( ], [Power Lady - Lejdunia Ciapunia :( ], [Tessa :( ], [Alutka :( ], [Pysia :( ]
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-10-02, 11:59   

Spróbowa? zawsze warto. Myszy maj? swoj? ustalon? hierarchi? i najwyra?niej ta agresorka u siostry nie widzia?a wroga, a sprzymierze?ca.
 
 
 
wojtek0011 
M?ody Myszaty



Imi?: Wojtek
Wiek: 26
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 34
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-10-02, 12:02   

W zoologu nigdy nie masz gwarancji, ?e te myszki to siostry, bo w hodowlach do zoologa to trzymaj? 3 rodzinki razem w jednej klatce, to nawet nie wiedz? czy samca daj? czy samiczk?.
Ostatnio zmieniony przez wojtek0011 2010-10-02, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-10-02, 12:17   
   Myszy: Bobek


wojtek0011, chyba tematy Ci si? pokie?basi?y. :razz:
Agnieszka, warto spróbowa?. Zawsze jest szansa, ?e Twoja myszka-agresorka jednak nie b?dzie musia?a mieszka? sama. :wink:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Agnieszka 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 110
Wysłany: 2010-10-10, 07:10   
   Myszy: Antosia i Anto? (labskie rodze?stwo:-D); Krysia, Rysia & Tysia :)


wojtek0011 napisał/a:
W zoologu nigdy nie masz gwarancji, ?e te myszki to siostry, bo w hodowlach do zoologa to trzymaj? 3 rodzinki razem w jednej klatce, to nawet nie wiedz? czy samca daj? czy samiczk?

Ja nie mam mysiów z zoologa, a z adopcji :wink:

Dzi?ki wszystkim za podpowiedzi, ?e warto spróbowa?!!! Co? mi si? wydaje, ?e to by? strza? w 10 :grin:
W pi?tek odebra?am siostr? moich bli?niaków (na miejscu okaza?o si?, ?e ta mysia musi zmieni? dom, bo podgryza reszt? stada - w?osy stan??y mi d?ba :? ). Ale skoro t?uk?am si? taki kawa? PKS to stwierdzi?am, ?e spróbuje :lol:
Na teraz sprawa wygl?da tak: od pi?tku Antosia i jej siostra Alutka mieszkaj? razem. W pi?tek na neutralu przez kilkadziesi?t sek. chodzi?y z nosami pod ogonami...i to wszystko. Nie ma pisków, nie ma podgryza?... :shock: W akwa pobi?y si? tylko raz (wczoraj), ale chwilk? pó?niej ju? si? my?y nawzajem :shock: Robi? prawie wszystko razem ...jest tak dobrze, ?e a? si? boj?... :lol:
Naprawd? jestem Wam wdzi?czna za ka?de zdanie, które mnie przekona?o, ?e warto spróbowa?...moja Anto?ka od?y?a!!! :lol:
ps. Patrz?c na Antosie i Alutk? stwierdzam, ?e chyba nigdy nie zrozumiem mysiej psychiki:-D Wg. mnie, albo: trafi? swój na swego i wiedz?, ?e nie ma sensu walczy? :wink: , albo: te dwie pch?y w wi?kszych stadach czuj? si? tak przera?one, ?e atakuj?, albo: to jest cisza przed burz? i jeszcze dojdzie do rozlewu krwi :?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT