AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rany, strupy (alergia na roztocza)
Autor Wiadomość
natalka337
Szara myszka


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 8
Wysłany: 2008-10-12, 19:55   Rany, strupy (alergia na roztocza)

Hej! Moja mysia ( DOlar ) od dwóch dni? na grzbiecie ma ogromn? rank? i strupy na ca?ym karku. Dzisiaj by?am z ni? u Weta. powiedzia? ?e to albo alergia albo roztocza. Da? mi jak?? ma??i mam smarowa? rank? 1 x na dzien ide na kontrole do weta w ?rode lub wtorek. Bardzo si? boj? o Dolarka Czy kto? mo?e wyt?umaczy? mi co to s? te roztocza? i czy to jest bardzo powa?ne?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-10-12, 22:26   

http://www.babyboom.pl/dz...e/roztocza.html
tu masz o roztoczach s? w ka?dym domu.
 
 
natalka337
Szara myszka


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 8
Wysłany: 2008-10-13, 08:34   

Dzi?ki
_________________
Smutek przychodzi z ka?dy nie?ywym cia?em...
 
 
fredzia1988 
Szara myszka



Imi?: Kamila
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-11-09, 00:21   
   Myszy: FISIA


Moja mysz w?asnie tez to ma :( jest cala w rankach :( mysla?am ?e mo?e to alergia na sianko albo na wiórki wi?c cz?sto zmieniam firme i rodzaj na bardziej mi?kie... Ale teraz zauwazy?am cos okropnego :( Fisia (moja mysia) przechyla si? ci?gle na praw? stron?... w sumie to strasznie sie chwieje i ledwo chodzi :( poza tym mam wra?enie ?e wysch?o jej oko :| jest takie dziwne i w przeciwie?stwie do drugiego jest bardziej matowe :( czy to od tych roztoczy? kiedys mia?am chomika, który mia? chyba wylew bo g?owa mu napuch?a i w?a?nie oba oczka mu wysch?y :| by?y jak rodzynki :( boje sie ?e to samo mo?e sta? si? z Fisia :( pomocy!! czy ktos ju? si? z tym spotka? i wie co robi??? bo weterynarz to weterynarz... podejdzie do tego bardziej oschle i by? mo?e jesli dok?adnie nie sprecyzuje choroby zastosuje z?e leczenie :( PLIIIS ODPOWIEDZCIE SZYBKO!!
 
 
para-noir 
Starszy Myszaty
humanitas



Imi?: Natalia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 79
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-11-09, 00:28   
   Myszy: Joyce, Fonda i Niagara


fredzia1988 napisał/a:
pomocy!! czy ktos ju? si? z tym spotka? i wie co robi??? bo weterynarz to weterynarz... podejdzie do tego bardziej oschle i by? mo?e jesli dok?adnie nie sprecyzuje choroby zastosuje z?e leczenie :( PLIIIS ODPOWIEDZCIE SZYBKO!!


Weterynarz za ca?? pewno?ci? lepiej zdiagnozuje ten przypadek od nas. Dlaczego? Bo:
1- my nie jeste?my WETERNARZAMI
2- na podstawie twojego opisu mo?emy jedynie wywnioskowa?, ?e z myszk? jest bardzo ?le.
Swoj? drog? dziwie si?, ?e jeszcze si? z ni? do niego nie wybra?a?.
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-11-09, 00:30   

Ja bym podejrzewa?a co? neurologicznego, a z tym nie ma ?artów. Biegiem do weta, póki mysz jeszcze ?yje!
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-11-09, 00:32   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Nie zak?adaj, ?e weterynarz nie pomo?e, sama jej przecie? nie uleczysz,my te? nie. a wet nawet je?li nie b?dzie wiedzia? co to jest, to da zastrzyk na wzmocnienie chocia?by, skonsultuje si? z kim?, czy najgorsza opcja: u?pi ?eby nie cierpia?a.
Moim zdaniem to co? powa?niejszego ni? roztocza, ranki- ok, ale nie zaburzenia równowagi... A oko mo?e by? po prostu zaropia?e. Mo?esz spróbowa? przemy? ?wietlikiem, ale przede wszystkim musisz pojawi? si? jak najszybciej u weterynarza, albo go sprowadzi? do domu je?li jest taka mo?liwo??.
Dziwi? si? ?e wcze?niej nie posz?a?, kiedy pojawi?y si? ranki, takie diagnozowanie na w?asn? r?k? i leczenie mo?e si? ?le sko?czy?.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
fredzia1988 
Szara myszka



Imi?: Kamila
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-11-09, 08:43   
   Myszy: FISIA


Kiedy pojawi?y si? ranki, zmieni?am jej ?ció?k? na innej firmy, usun??am kilka rzeczy które podejrzewa?am o alergeny i powróci?a do normalnosci... ona zawsze troche sie drapa?a wi?c nie uwaza?am tego za cos dziwnego. Bardzo pogorszy?o jej si? dopiero w piatek wieczorem... :( normalnie z dnia na dzie?. niestety ca?y weekend pracyje, poza tym wterynarze w soboty i niedziele chyba nie przyjmuja... Poczekam do poniedzia?ku... Mo?e przezyje. Biegne do weta z samego ra?ca!
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-11-09, 13:46   

moze zmien scio?ke,jaka to by nie by?a na lignine albo papier toaletowy.jesli sie drapie to jesli masz drewniany domek zapawki prawdopodobnie sa w nim bakterie.i radzi?abym zmienic na inny nie drewniany,ale o tym niech sie juz wypowiedza doswiadczeni hodowcy lub weterynarz.trzymam kciuki za myszke!
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
fredzia1988 
Szara myszka



Imi?: Kamila
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-11-10, 08:18   
   Myszy: FISIA


Wczoraj moja myszka dosta?a szaleju :( zacze?a sama wysoko skaka?. Weterynarz powiedzia? ?e to zaburzenia neurologiczne czy co? takiego... Jest na antybiotyku :( mam nadzieje ?e j? wyleczy :(
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-11-10, 09:16   

trzymam kciuki za mysie :wink:
 
 
Mysiaczek 
Myszomaniak



Imi?: Krumlich
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 733
Skąd: Opole
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-10, 11:35   
   Myszy: Po [*], Whiser [*], Mia [*], Panna Smerfetka [*], Lexi [*],Tusia[*], BIA [*]


kciukasyza mysiaka :m:):
 
 
 
fredzia1988 
Szara myszka



Imi?: Kamila
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-11-11, 23:18   
   Myszy: FISIA


Poniewaz dzisiaj weterynarz zamkni?ty to chcia?am sama podac myszce antybiotyk, ale nie uda?o mi sie jej go wcisn?? do pyszczka i kropelka ze strzykawki (oczywi?cie bez ig?y tylko sam plastik xP) przepad?a :( ale powiem wam ?e ju? z nia lepiej :) troche jakby wydobrza?a. Czyta?am na jakim? forum, ?e myszki chi?skie zapadaj? na t? chorob? gdy maj? wad? genetyczn?. No ale jak widac to chyba nie to :P jutro ide na kolejn? dawk? antybiotyku, mo?e uda si? j? uratowa? :m:D:
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-11-12, 14:09   

trzymam kciuki za ma?? :grin: jak co? to myszka japo?ska to to samo co labolatoryjna :wink:
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-30, 18:45   

Miko rozdrapa?a uszko. Generalnie siad? jej pewnie troch? system immunologiczny przez nowotwór i st?d przypa??ta?a nam si? Miobia (najprawdopodobniej). Dziewczyny dosta?y, tzn. my?my dostali Insectin (puder) i b?dziemy sypa? i wciera?. Po pierwszym wcieraniu przez pani? weterynarz myszki straci?y blask futerek, ale jest ok. Teraz pudrujemy myszki za tydzie? i za 14 dni.
Jak ja nie lubi? pasa?erów na gap? :roll:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT