AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddzielenie ci???rnej myszy od innych samic
Autor Wiadomość
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-11-20, 13:40   

Cytat:
Czekam na dalsze wskazówki odno?nie oddzielenia dwóch samiczek przed porodem.


anka_87 napisał/a:
jest to miot ?wiadomie zaplanowany


Jakby to by? miot ?wiadomie i dobrze zaplanowany, to odpowiedzi na te pytania pozna?aby? przed po??czeniem pary...
Moim zdaniem wymy??i?a? sobie ma?e myszki i po fakcie chcesz szybko si? wszytskiego dowiedzie?...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Sergio 
Szara myszka



Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-20, 14:37   

Emielcia napisał/a:
Cytat:
Czekam na dalsze wskazówki odno?nie oddzielenia dwóch samiczek przed porodem.


anka_87 napisał/a:
jest to miot ?wiadomie zaplanowany


Jakby to by? miot ?wiadomie i dobrze zaplanowany, to odpowiedzi na te pytania pozna?aby? przed po??czeniem pary...
Moim zdaniem wymy??i?a? sobie ma?e myszki i po fakcie chcesz szybko si? wszytskiego dowiedzie?...


No tak a zamiast dosta? porad? co robi? dostaje si? g?upia uwag? i zero pomocy.
 
 
meainex
Szara myszka


Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-20, 15:37   

Ja na Twoim miejscu zostawi?abym drug? samiczk?, ale bardzo uwa?nie bym obserwowa?a czy nie dzieje si? co? z?ego, je?li zachowywa?a by si? agresywnie po prostu bym je oddzieli?a, spróbowa? chyba mo?na.
 
 
kola 
Starszy Myszaty
Kasioki rz?dz?! :)


Wiek: 27
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 96
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-11-20, 16:08   
   Myszy: Ciicha, Atticus, Salwador, Fuczu? [*]


Sergio, Przecie? wszyscy jej napisali, ?e je?eli myszki s? zaprzyja?nione, to mog? zosta? razem :wink:

Poza tym nikt tutaj nie popiera rozmna?ania myszek z zoologicznego. Bo s? z sklepu zoologicznego jak rozumiem, tak?
_________________
Nie rezygnuj z marze? tylko dlatego, ?e wymagaj? czasu! Czas i tak up?ynie...
 
 
 
anka_87 
Szara myszka


Imi?: Anka
Wiek: 37
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 13
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-11-20, 23:31   
   Myszy: Mysia, ?atka


Emielcia, Dlaczego u?ywasz takich sformu?owa?? Jakim prawem mnie oceniasz? Je?li chodzi o rozmna?anie moich myszek, nie podj??am tej decyzji od tak sobie, d?ugo si? nad tym zastanawia?am. To mia? by? mój pierwszy miot, wi?c mia?am równie? w?tpliwosci... chyba jak ka?dy... Dlatego zapyta?am na forum... chyba od tego ono jest... A skoro jeste? administratorem to najpierw pomy?l zanim napiszesz co? takiego.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-11-21, 14:45   

anka_87 napisał/a:
nie podj??am tej decyzji od tak sobie, d?ugo si? nad tym zastanawia?am.

Zastanawianie to jedno, a zdobywanie wiedzy to drugie - to powinno si? zrobi? przed takim dzia?aniem. Zwierz?ta to nie zabawki.

Sergio, b?dziemy zwraca? uwag?, bo mo?e kto? nast?pny wyci?gnie z tego jakie? wnioski i najpierw jednak cos poczyta i popyta, zanim zmajstruje sobie "miocik".

Mo?e dla Ciebie jest to g?upie, ale du?o osób na tym forum jest na tym forum duuu?o d?u?ej ni? ty i ma jednak pewne do?wiadczenie i obserwacje.

Tak si? wydaje, ?e to "tylko myszki"... czy tak samo bez przygotowania "zrobi?by?" miot kotce, suce, klaczy?


I nie mam poj?cia jakie mo?na znale?? argumenty za rozmna?aniem myszy z zoologa, o których si? nic nie wie (pochodzenie, obci?zenie genetycznie, stopie? inbredu przodków, w?a?ciwie nic)...
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
kola 
Starszy Myszaty
Kasioki rz?dz?! :)


Wiek: 27
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 96
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-11-21, 16:07   
   Myszy: Ciicha, Atticus, Salwador, Fuczu? [*]


anka_87, Emielcia, ma racj?, poza tym po co rozmna?asz te myszy? ?eby mie? wi?cej? Lepiej mie? dwie porz?dne myszy z hodowli ni? 10 ma?ych chorowitków o nie wiadomym pochodzeniu :wink:
_________________
Nie rezygnuj z marze? tylko dlatego, ?e wymagaj? czasu! Czas i tak up?ynie...
 
 
 
Sergio 
Szara myszka



Wiek: 36
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-21, 20:19   

no dobra ale jak ju? myszka jest w ci??y to nale?y jej pomóc a nie powiedzie? ?e g?upio post?pi?a i zostawi? j? sam?, oczywi?cie mo?na powiedzie? a najlepiej najpierw spyta? si? dlaczego postanowi?a je rozmno?y? a pó?niej "wypomina?", "skarci?" je?li powód by? nie stosowny, a mo?e ma ch?tnych na te myszki :wink:
 
 
anka_87 
Szara myszka


Imi?: Anka
Wiek: 37
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 13
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-11-22, 14:06   
   Myszy: Mysia, ?atka


Emielcia, Có? szczerze mówi?c zastanawia mnie Twoja agresywna postawa wobec mojej osoby. Czemu z góry zak?adasz, ?e skoro jestem krótko na forum nie mam ?adnej wiedzy. Zanim zdecydowa?am si? na swoje posuni?cie odno?nie powi?kszenia mojej rodzinki myszek sporo przeczyta?am i to nie tylko na forum. A odno?nie wiedzy o pochodzeniu moich myszek wiedzia?am sporo. Kobieta z zoologa to moja dobra znajoma. Natomaist je?li chodzi o temat inbreedingu, wad genetycznych podejrzewam, ?e moge mie? wi?ksz? wiedz? od wi?kszo?ci osób z tego forum - jestem studentk? Wydzia?u Biologii. Poza tym dobra dla Ciebie wiadomo??, nie uda?o mi si? rozmno?y? moich myszek. Mysia jest ju? zbyt stara na zaj?cie w ci???. Mam pro?b?: przesta? mnie atakowa?, bo ja si? Ciebie nie czepiam.

[ Dodano: 2008-11-22, 21:32 ]
Emielcia, Zastanawiam si? gdzie jest mój post? Czy?by moje s?owa Ci? urazi?y... Jeste? wyj?tkowo nieobiektywna, skoro nie potrafisz znies? s?ów zas?u?onej krytyki. Na marginesie nic Ci nie da usuwanie moich postów.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-11-25, 14:22   

anka_87, chyba sobie nie od?wiezy?a?... bo ja nic nie kasowa?am...

Nie naskakuje na ciebie jako osoby, tylko krytykuje wszytskich którzy sobie rozmna?aj? myszy z zoologa. Je?eli Ty te? to robisz, to nara?asz si? na "ataki" moje jak i wielu innych osób.

anka_87 napisał/a:
Mysia jest ju? zbyt stara na zaj?cie w ci???.

No to gratuluj?... czy w ten sposób chcia?a? dowie?? ?e to by? zaplanowany i bardzo rozs?dny miot? I czy nadal si? dziwisz sk?d nasza reakcja?

Sergio napisał/a:
ale jak ju? myszka jest w ci??y to nale?y jej pomóc a nie powiedzie? ?e g?upio post?pi?a i zostawi? j? sam?

Nale?y jedno i drugie...

Sergio napisał/a:
najlepiej najpierw spyta? si? dlaczego postanowi?a je rozmno?y? a pó?niej "wypomina?", "skarci?" je?li powód by? nie stosowny, a mo?e ma ch?tnych na te myszki

to NIE jest wystarczaj?cy powod!!!
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
anka_87 
Szara myszka


Imi?: Anka
Wiek: 37
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 13
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-11-25, 16:31   
   Myszy: Mysia, ?atka


Emielcia, Nie wiem dlaczego ale ?adne moje i Twoje posty od pewnego momentu nie by?y dla mnie widoczne, pomimo od?wie?ania. A co do myszek to chcia?am z tego miotu, który zaplanowa?am chcai?am zatzymac wszystkie ma?e. Jednak si? nie uda?o. Ma?ych nie ma. A co do myszek to dokupi?am sobie trzeci? myszk? i na razie jest dobrze. Póki co je?li b?d? mie? ch?? na ma?e to kupi? wi?cej.
 
 
 
jula078 
M?ody Myszaty
:)


Imi?: Julia
Wiek: 27
Dołączyła: 26 Kwi 2009
Posty: 36
Skąd: Grodzisk Maz.
Ostrzeżeń:
 1/3/6
  Wysłany: 2009-04-27, 15:16   ale super
   Myszy: Alex, Sisi, Foxy, Alix, Keva


mi dzi? w nocy (26-27.04.09) urodzi?y mi si? myszki ... mamusia oczywi?cie by?a z niespodziank? ;D
 
 
 
andzia 
Szara myszka


Imi?: agata
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-04-27, 15:21   
   Myszy: nie mam


ciesze sie a ile tych myszek sie urodzi?o?? :smile: mi sie wczoraj rano urodzi?y. :m:): :m:D:
_________________
Pisz? poprawnie po polsku
.
 
 
jula078 
M?ody Myszaty
:)


Imi?: Julia
Wiek: 27
Dołączyła: 26 Kwi 2009
Posty: 36
Skąd: Grodzisk Maz.
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-04-27, 17:06   
   Myszy: Alex, Sisi, Foxy, Alix, Keva


7 :mmycie:
 
 
 
Wiewioraaa 
Szara myszka
Myszolub ^^


Imi?: Micha?
Wiek: 113
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: ?winouj?cie
Wysłany: 2009-04-28, 21:28   
   Myszy: Dyzio :)


Po co temat odkopujecie.. SPÓJRZCIE NA DATY :)
_________________
Pisz? poprawnie po polsku
.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT