AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachowania myszy gdy druga mysz umrze
Autor Wiadomość
Rubinek 
M?ody Myszaty
Kochaj?ca myszki



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 16
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2009-03-11, 20:13   Zachowania myszy gdy druga mysz umrze
   Myszy: Bella[*],Princessa[*],Edward


Moja ?nie?ka od ?mierci Princessy troche dziwnie si? zachowuje.Du?o czasu sp?dza na pi?terku i si?dzsi patrz?c na nas.Siedzi tak?e cz??ciej w domku i ?adziej biega w kó?ku.My?le ?e brakuje jej mojej drugiej mysi.Jak my?licie??
_________________
Per i forum:
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-03-11, 20:22   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Z pewno?ci? tak jest, czuje si? samotna i na pewno bardzo jej si? nudzi.
Proponuj? zakupi? kole?ank?, a teraz po?wi?ca? jej wi?cej uwagi, bierz j? cz?sto na r?ce, do kieszeni, kiedy tylko mo?esz, myszka nie jest uci??liwa pod tym wzgl?dem, mo?e sobie spa? gdzie? w kieszeni lub wtuli? si? w kark a Ty mo?esz wykonywa? normalne czynno?ci.
Dodaj te? jakie? nowe zabawki ?eby si? nie nudzi?a.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-13, 22:26   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Myszki bardzo lubi? swoje towarzystwo, one siebie nawzajem rozumiej? najlepiej, bawi? si?, ?pi? razem a nawet myj? si? wzajemnie. Myszce brakuje tego wszystkiego, teraz cala nadzieja w Tobie by? jej ?ycie urozmaici?a i pokaza?a, ?e ?ycie bez kole?anki równie? mo?e by? mi?e i fascynuj?ce. Powodzenia!
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-13, 23:35   

Rubinek napisał/a:
My?le ?e brakuje jej mojej drugiej mysi.Jak my?licie??

Ja te? tak s?dz?.. Nie mo?esz jej dokupi? kole?anki? By?oby najpro?ciej chyba.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
lady_k 
M?ody Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 41
  Wysłany: 2009-06-13, 10:44   Bardzo bardzo smutny
   Myszy: Szarlotka, Ka, Pralinka, Ginger, Muffinek, Pipi, Mi?


Wiem ze juz byl podobnmy temat ale nie pomogl mi jakos szczegolnie:P

W akwarium mieszkaly dwie myszki. Ciagle sie bawily, smaly na domku razem, a kiedy sie myly nawzajem widac bylo ze nie moze im byc lepiej. Pewnego dnia jedna myszka musiala odejsc. Biedny Karmelek zostal sam i teraz siedzi w domku i patrzy sie gdzies w dal, czasami wyjdzie przebiec sie chwile w kolowrotku, nie reaguje na nowe zabawki, malo je, ucieka przed ludzmi (wczesniej tylko czekal az bedzie mogl wejsc na reke), zeby go wyciagnac trzeba sie niezle natrudzic (wiec myszka lapana sie stresuje, ale z drugiej strony nie mozna jej nie wyciagac w ogole). Jak pomoc takiej myszce? Nie ma mysich antydepresantow:P
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-13, 12:02   

Nie s?dz? aby uciekanie przed lud?mi by?o spowodowane brakiem drugiego samca. Jezeli by? z samcem innym ( domy?lam si?, ?e bratem skoro nie by?o spi?? ) to teraz po jego utracie gdyby by? bardzo samotny to by w?a?nie wchodzi? na r?k?. S?dz? pr?dzej, ?e mo?e na co? zachorowa? je?eli jest osowia?y i mniej je. Mysz to nie cz?owiek, ?eby wpada? w tak? depresj? po stracie drugiej myszki. Warto odwiedzi? weterynarza na wszelki wypadek. Aha i je?eli my?lisz o dokupi? drugiego samca - nie rób tego. B?d? walki. Chyba, ?e na swoj? odpowiedzialno??, a ich klatka bedzie du?a.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-06-13, 12:07   

Musi zosta? ju? na zawsze sam. Mo?e mu troch? smuto teraz samemu skoro wcze?niej by? z innym samcem ale nic na to nie poradzisz.
Ja widz? jak reaguj? moje samce które mieszka?y z samiczk?, gdy j? zabieram to te? pzrez kilka dni s? troch? smutne ale potem im przechodzi.
Tak jak mówi Lusi mo?e jest chory wiele problemów zaczyna si? od takiej osowia?o?ci. Obserwuj go, podaj cos lepszego do jedzenia i zapewnij mu wi?cej kontaktu z sob?, mo?esz tez poradzi? si? weta.
 
 
lady_k 
M?ody Myszaty



Imi?: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 41
Wysłany: 2009-06-13, 12:40   
   Myszy: Szarlotka, Ka, Pralinka, Ginger, Muffinek, Pipi, Mi?


kamila napisał/a:
podaj cos lepszego do jedzenia
co masz na mysli?
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-06-13, 12:58   

nie wiem co obecnie dostaje ale mo?na mu da? np. jogurt naturalny, ?mietan? bia?y twaróg, karm? dla psa lub co? innego o czym wiesz ?e to lubi a do wody glukoz?.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-06-13, 17:00   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Ja mia?am dwa samczyki, gdy jeden odszed? myszak te? nie za bardzo chcia? si? bawi? zabawkami. A by?o to spowodowane tym ?e przyzwyczai? si? do tego ze pierw ta druga myszka "testuje" sprz?t a on wchodzi? za nim :) Poza tym ju? by? stary bo 1,5 roku i on jako? sam nie wykazywa? nigdy ch?ci do niczego. Szed? za synem.

Te? na pocz?tku nie wiedzia? co ze sob? zrobi?. Spali razem jeden na drugim i nie móg? si? potem u?o?y? do snu. Z czasem nauczy? si? wykonywa? wszystko samodzielnie, zmieni? swoje przyzywczajenia. Mo?e Twoja myszka ma nadziej? jeszcze na powrót brata. Z czasem powinien si? zachowywa? normalnie je?li nie jest chory.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT