AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 20:09
Odpowiednia ilo?? pokarmu
Autor Wiadomość
janette 
M?ody Myszaty


Imi?: ?aneta
Wiek: 30
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 38
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2009-03-27, 18:44   Odpowiednia ilo?? pokarmu

moje myszki (labolatoryjne) od dnia zakupu ile tylko widz? w miseczce tyle jedz? (oczywi?cie daje im bardzo ma?o 2 razy dziennie w takiej sytuacji). chcia?abym im da? kolb? no ale jak zjedz? j? od razu :shock: . my?la?am ?e to przez to ?e w sklepach zoologicznych daj? im troszeczke karmy (a w dodatku musz? o ni? mi?dzy sob? rywalizowa?). no ale ile to mo?e trwa?? jak im dam kolb? to zjedz? ca??, skoro ile widz? w miseczce tyle zjedz??
_________________
na zawsze w mojej pami?ci pozostanie Czekoladka, Sier?ciuszka i Tequilla :*
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-27, 19:33   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Moje mychy te? wcina?y bardzo du?o :) Kolby tak nie wpruj? - jednak przy niej jest wi?cej roboty - musz? troch? si? napracowa? by zdoby? pokarm. Kolba wi?c tak szybko znikn?? nie powinna :)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-03-27, 21:23   

Jedz? tyle, bo nigdy zapewne nie mia?y takich smako?yków w zoologicznym je?li stamt?d je masz :) Tutaj wol? si? naje?? do syta gdyby w razie czego nagle karma znikn??a ( inne myszki by j? zjad?y ) a wcale by si? nie dosypywa?a tak szybko ( có?, wiadomo jak karmi? w sklepach zwierzaki ). Po pewnym czasie im przejdzie. Gwarantuje. Jaki to czas to trudno powiedzie?, zale?y od myszki xP Mo?liwe, ?e czym szybciej si? oswoi tym mocniej b?dzie przekonana, ?e jedzonko dostanie zawsze a no i pilnuj aby w miseczce zawsze co? by?o. Gdy zobacz? myszy, ?e wcale pokarm nie znika to przestan? si? ,,martwi?", ?e b?d? g?odowa?.
Kolby nie zjedz? od razu. Ale kolba to te? dobra rzecz dla urozmaicenia pokarmu oraz dobra na skrobanie z?bków zamiast o domki itd. ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
janette 
M?ody Myszaty


Imi?: ?aneta
Wiek: 30
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 38
Skąd: Cz?stochowa
Wysłany: 2009-03-27, 21:33   

Luis - postanowi? wi?c kupi? kolb? :smile:
_________________
na zawsze w mojej pami?ci pozostanie Czekoladka, Sier?ciuszka i Tequilla :*
 
 
 
myszowata 
Starszy Myszaty


Imi?: Julia
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-03-28, 15:53   
   Myszy: Rex "Rudy" [*], Balbina, Norka, Tosia, Puma(Gryzolinda), Endo(Gryzak)


Ja daj? moim myszkom kolb?. Jedynie tylko Balbinka j? lubi, Rex (Rudy) strasznie ich nie lubi, woli jedzienie Vitakraftu.
 
 
Ewka 
Mysi Bywalec
Cookie Monster ^_^



Imi?: Ewa
Hodowla: Fanaberia
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lis 2008
Posty: 106
Skąd: P?ock
Wysłany: 2009-03-30, 15:51   
   Myszy: sporo...


Zapewnij im jak?? niezbyt t?ust? karm? (ja, tak jak Myszowata polecam Vitakrafta) i niech jedz? ile chc?. Tylko pami?taj aby koniecznie mia?y ruch bo inaczej utyj?!
_________________
 
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-05-25, 10:40   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


Ewka napisał/a:
Tylko pami?taj aby koniecznie mia?y ruch bo inaczej utyj?!


ja mam strasznie m?od? myszk? ma oko?o 2-3 tygodni... mam j? kilka dni i ci?gle je i je i ko?ca nie ma... ju? zaczyna ty? i nie chce biega? w kó?ku... jak j? wyjm? to troch? pobiega po ?ó?ku ale to i tak za ma?o...
macie jaki? sposób na nauk? biegania w kó?ku?
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-05-25, 10:58   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


2-3 tygodnie? Jest za ma?a! Myszki powinny by? roz??czane od matki po oko?o miesi?ca! Myszka mo?e mie? zaburzone zachowania socjologiczne, mo?e nie umie? si? zachowywa? dobrze jak mysz. Poza tym to w tym wieku ona w?tpi? by ty?a tylko duu?o ro?nie. Powinna jeszcze pi? mleko matki tak apropos...
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-05-25, 11:08   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


no mo?e przesadzi?am z tym wiekiem..... ja nie wiem dok?adnie ile ma bo nawet w zoologu nie wiedzieli.... zadzwonili do mnie jak stwierdzili ?e ju? nie ssie matki.... zobacz zdj?cia to mo?e mniej wi?cej ocenisz ile Kiler ma ;)
_________________


GALERIA KILLERKI zobacz moj? myni? :) :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5340
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-05-25, 14:14   

Nie no, Killer to spora mysz ju?! :P I na jak?? grub? nie wygl?da :) Je?eli w sk?adzie po?ywienia nie ma dropsów dla gryzoni, s?onecznika i podobnych sk?adników tucz?cych to myszce nic si? nie stanie a zawsze myszki z zoologicznego niedawno przby?e do domu jedz? wszystko co tylko zobacz?, poniewa? w zoologicznym zazwyczaj nie maj? odpowiedniej ilo?ci po?ywienia lub jest stare, ?mierdz?ce albo ci?gle to samo, a powinno si? czasami dawa? co? innego dlatego gdy mysz zobaczy?a tyle ?wie?ysz smako?yków to chce je?? ile si? da aby nikt jej nie zabra?. Poczekaj par? dni, minie jej i zacznie normalnie je?? gdy zobaczy, ?e w nowym domku ni jej nie grozi a to co w jest w miseczce nale?ny tylko do niej ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Karina 
Mysi Bywalec
<:3=~~



Imi?: Karina
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 129
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-05-25, 17:29   
   Myszy: Killer'ka [*] Diller'ka [*], Jordan'ka [*] i inne ;) Obecnie szczurzyca Bletka i jej male?stwo


Luis, no tak... ju? teraz nawet to wida? ;) faktycznie jedzonko w miseczce le?y troch?... na pocz?tku od praktycznie od razu nie by?o. Ba?am si? ?e co? mu si? stanie ?e tyle je :( ale jest ok... :)
wydawa? mi si? grubiutki bo mia? tak? kulk? na brzuszku, jakby pi?k? po?kn?? no ale on sie po prostu duuu?o najad? :D
_________________


GALERIA KILLERKI zobacz moj? myni? :) :
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=5340
 
 
 
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-11-13, 00:02   Ilo?? zjadanego po?ywnenia
   Myszy: Visna, Varia


Chcia?bym si? dowiedzie?, czy myszki mog? je?? w ró?nych okresach ró?n? ilo?? jedzenia? Pytanie to zadaj?, poniewa? zaniepokoi?o mnie, ?e z miseczek znika z dnia na dzie? coraz mniej jedzenia.

Na pocz?tku by?a opró?niona prawie ca?a du?a miseczka oraz niewielka cz??? ma?ej. Potem troch? zjad?y z jednej i z drugiej i przysypywa?y miseczki trocinami. A dzisiaj prawie nic nie ruszy?y, miseczki s? prawie pe?ne, by?y lekko przysypane trocinami.

Wczoraj co prawda dawa?em im troch? p?atków ?niadaniowych z r?ki, ale nie na tyle, ?eby nic nie zjad?y. Mniej wi?cej miesi?c temu bra?y jeden po drugim, raz zjad?y prawie gar??. Wczoraj natomiast wzi??y po jednym, a ten trzeci p?atek myszka lekko pochrupa?a i rzuci?a do trocin. Czy dlatego, ?e ros?y jad?y wi?cej?

By? mo?e zrobi?y sobie w trocinach czy w domkach jakie? zapasy, dlatego z miseczek znika mniej. Ale wydaje mi si?, ?e nawet po zmianie trocin zjadaj? mniej ni? miesi?c temu.

Cz?sto przyk?adam je sobie do ucha, ?eby sprawdzi? czy przypadkiem si? nie przezi?bi?y. Nigdy nie s?ysza?em nic niepokoj?cego, w zasadzie nie s?ysza?em nic. S? bardzo ruchliwe, uwielbiaj? wspina? si?, kopa? i ca?ymi nocami bawi? si? na ko?owrotku. Pij? cz?sto, ale martwi mnie, ?e ma?o jedz?.

Czy powinienem si? martwi??
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-13, 01:29   
   Myszy: Pako (*)


One sobie dziel? jedzenie. Mój to teraz co kilka godzin podbiega do miseczki, a by? okres, ?e tylko 2 razy w ci?gu dnia jad?. :wink:
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-13, 01:31   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja bym nie patrzy?a na to, ile jedz?, tylko raczej czy nie chudn? :wink:
 
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-13, 01:32   
   Myszy: Pako (*)


zuza911 napisał/a:
Ja bym nie patrzy?a na to, ile jedz?, tylko raczej czy nie chudn? :wink:


Jak nie chudn?, to ok.
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT