AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-07, 09:01
Rzadkie odmiany
Autor Wiadomość
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-06-18, 22:36   Rzadkie odmiany

Tudzie? s? chinchille rodem z Polski, (z Lublina) których typ poprawiam kojarzeniem z myszami w typie wystawowym. My?l?, ?e wcale nie ust?puj? myszom z Morakullana ;) Zreszt? nawet w oryginalnej linii trafia?y si? satyny, teraz s? nawet satin astrex :)

Myszy i inne ma?e gryzonie faktycznie naj?atwiej przewie?? cichaczem :)
Ostatnio zmieniony przez kat 2013-02-27, 20:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-06-19, 09:45   

Cytat:
Tudzie? s? chinchille rodem z Polski, (z Lublina)


I ten gen sie tak sam tam wyczarowa? w lublinie? ;-)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-06-19, 12:06   

Nie wyczarowa?, po prostu by? w populacji myszy. W naszych krajowych liniach z laboratoriów s? np. pearl, s? satyny. By? mo?e pocz?tek tej linii szynszyli da?a kiedy? jaka? mysz rasowa importowana z zagranicy, ale nie da rady tego doj??.
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-19, 20:28   

Albo z myszy kupionych od hodowcow i krzyzowanych z labkami :lol: Zakladajac ze to w ogole jest chinchilla ;)
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-06-19, 23:56   

Jest to chinchilla, daje ?adne foxy i burmy zreszt? :)

Cytat:
Albo z myszy kupionych od hodowcow i krzyzowanych z labkami

By? mo?e, ale pierwsze chinchille dotar?y do znajomej dobre 1,5 roku temu, a w Polsce pierwsze myszy z c(ch) pojawi?y si? troch? ponad pól roku temu. Chyba, ?e wcze?niej MCP co? sprowadzi?o i zapomnia?o, w co w?tpi?. W dodatku one s? w czystej postaci szkaradne, ma?e prawie bezuche kulki z cienkim doczepionym ogonkiem :) W?tpi?, ?eby mia?y cokolwiek wspólnego z wystawowymi myszami.
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-07-09, 09:22   

Co? mi tu pachnie krzy?owaniem z labkami i to sporo :roll: raczej to s? chinchilo podobne kundelki,je?li nie to poprosze o rodowód :twisted: a szcególnie terrary?ci sie w tym lubuj?,bo w??e musz? mie? przecie? odmian? :evil: nie tylko ma?e bia?e myszki ale np.astrexika satynowego lub chinchil? podan? na przystawk?.No ale nic z tym nie zrobimy tak samo jak z pseudohodowcami psów.Natomiast o Lublinie czyta?am,?e tam w?a?nie terrary?ci bawi? si? w takie mieszanki rasowa z labk?.W niedalekiej przysz?o?ci b?d? mia?a hairless(oby w ko?cu :lol: ) i wiem ,?e(czyta?am na terrarystycznym forum) co? sie marzy terrarystom ta odmiana,mozecie mi wierzyc jesli bede mia?a m?ode na sprzedaz to ?eby sie zabezpieczyc,maluchy pójda tylko w r?ce hodowców z PMC :twisted: nie dopuszcze do tego aby potem kto? napisa?: hairless pochodz?ce z "czystej" linii z Lublina :evil: hehehh jak mozna tu w ogóle pisa? "czysta linia" ?? ojjjj ale sie rozpisa?am sorki :lol:
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-07-09, 20:23   

Cytat:
Co? mi tu pachnie krzy?owaniem z labkami i to sporo


Nie "co? pachnie" tylko jasno napisa?em, ?e myszy z c(ch) pochodz?ce z Polski by?y krzy?owane z myszami w typie wystawowym, aby wyhodowa? ?adn? lini? o korzystnych cechach tych?e szynszyli.

Cytat:
raczej to s? chinchilo podobne kundelki


S? to myszy w kolorze chinchilla o ?rednim typie i bez oficjalnie udokumentowanego pochodzenia.

Cytat:
je?li nie to poprosze o rodowód


Na kartce w kratk? mo?esz dosta? ;) Prawdziwy. Ja zapisuj?, co z czym kojarz?, moje linie mysie i szczurze czasem maj? pochodzenie udokumentowane na kilka lat wstecz ( od kiedy trafili do mnie protopla?ci danej linii).
Za to u mnie nie ma zwierz?t, które wychodz? z niemo?liwych kojarze?. Wam si? trafiaj?...

Cytat:
mozecie mi wierzyc jesli bede mia?a m?ode na sprzedaz to ?eby sie zabezpieczyc,maluchy pójda tylko w r?ce hodowców z PMC nie dopuszcze do tego aby potem kto? napisa?: hairless pochodz?ce z "czystej" linii z Lublina


Ale? prosz? bardzo, ja b?d? mie? hairlessy niemieckie, lepsze w typie od czeskich :) .

Ja lubi? myszy, lubi? je hodowa?, mia?em je zanim mia?em gady, i gdybym nie mia? gadów tak?e mia?bym myszy. Taka ju? natura, ?e s? zwierz?ta, które myszy zjadaj?. W??e tak?e bardzo lubi?, i nie rozpaczam nad zjadaniem przez nie myszy, cho? robi? wszystko, aby myszy nie cierpia?y, m. in. nie podaj? ich prawie nigdy ?ywych.


Przesta? robi? z terrarystów potworów i pseudohodowców- pseudohodowla to m. in. dziwaczne karmienie, prowadz?ce do ma?ych miotów i wy?eranych m?odych- u "Was" na porz?dku dziennym. Ciekawe czemu u mnie niedawno urodzi?o si? w miocie 19 maluchów, a mioty po 12-14 sztuk s? typowe? Z g?odu i zaniedbania pewnie? Popatrzcie na swoje podwórko, a potem krytykujcie...
A ?eby by?o ?mieszniej, to w polskich zwi?zkach rasowych gryzoni s? osoby hoduj?ce ró?ne w??e i inne gady i z powodu dziwacznego stosunku reszty do tego nie przyznaj?ce si? ;)

Nie mam ochoty prowadzi? g?upiej i zb?dnej wojny terrarystyczno- gryzoniowej i t?umaczy? ?e nie jestem "wielb?adem" po raz 10.
Dla mnie EOT.
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-09, 20:38   

U terrarystow rodza sie mioty po 10-20 maluchow,bo na to nastawiona jest hodowla ;) Nie raz wchodzilam na terrarystyczne fora i czytalam o tym ;)
To samo dotyczy matek zjadajacych mlode. Samice,ktore zjedza swoje mlode sa zabijane,dlatego terrarysci nie maja takich u siebie.
 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-07-10, 18:51   

A kto Ci wspomnia?,?e z czeskiej hodowli?? widocznie sie rozpytywa?e? :wink: mam jeszcze wtyki w Angli,które b?d?"100%" lepsze od niemieckich heheh je?li juz mamy is? w te zawody ,które lepsze :twisted: 8 ka?dy hoduje co mu pasuje.Bardzo ci si? chwali ,?e prowadzisz jak?s dokumentacj? ,przynajmniej jako jeden z niewielu terrarystów masz poj?cie o myszach.Nie wiem o co ci chodzi z tymi miotami? ja takiego przypadku nie mia?am,zebym nie wiedziala co mi miot przyniesie. Ps. wiem ?e specjalnie selekcjonujecie myszy aby rodzi?y jak najwi?ksze mioty a my aby by?y jak najlepsze w typie.
Ostatnio zmieniony przez BellaSouris 2007-07-16, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-07-12, 12:49   

Cytat:
Nie wiem o co ci chodzi z tymi miotami? ja takiego przypadku nie mia?am,zebym nie wiedziala co mi miot przyniesie.


Spooner's MR LUCKY - sh blue burmese imp.D
VIOLA Klan Myszkiewiczów - sh satin burmese fox

Samce:
Dynamimaus FAN FALCO sh chocolate

Np. o to chodzi. Po 2 burmese [c(ch)c(h)] nie ma prawa urodzi? si? mysz z allelem C, kóry dominuje nad obydwoma... Czy Viola to aby nie "burma z ma?o widocznymi oznakami"?

Cytat:
co do terrarystów sami si? chwal? jak ?adnie zabijaj? myszy d?ugopisami i jeszcze s? z tego dumni


A jak maj? nakarmi? w??a? Da? ?yw? mysz? Sorry, ale za niehumanitarne traktowanie karmówki na maszym forum dostaje si? niez?? nagan?, bany te? by?y...
Ja lubi? myszy i inne gryzonie tak samo jak w??e i wszystkie inne zwierz?ta. W?a?nie to mnie denerwuje najbardziej w tej dyskusji, bezsensowne podzia?y.
Podzia? na terrarystów i mi?osnikowe gryzoni jest wobec tego bzdurny, równie bzdurny jak podzia? na konsumentów roso?u i mi?o?ników kur ozdobnych, bo mo?na by? i jednym i drugim...
Ciekawe czemu nawet wieloletnim mi?o?nikom i pasjonatom hodowli kur nawet przez my?l nie przejdzie, ?eby pomstowa? na sklepy mi?sne, ba, sami kury jedz? i nie widz? w tym niczego zdro?nego.


Cytat:
wiem ?e specjalnie selekcjonujecie myszy aby rodzi?y jak najwi?ksze mioty a my aby by?y jak najlepsze w typie



Ja selekcjonuj? na typ. Na p?odno?? nie musz?, wystarczy dobre karmienie. Rodze?stwo i potomstwo waszych "daj?cych ma?e mioty" myszy daje od razu liczne i odchowane w 100% mioty. Ale ja nie karmi? ziarenkami...
Swoj? drog? Wasz typ to czasem bardzo efektowny chomik ;)



Proponuj?, aby mod wyci?? temat i przeniós?, bo odbiegli?my tak daleko, jak si? da...
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-12, 13:06   
   Myszy: tak


Ok, tylko mi powied? jaki jest tego temat. ;)

P. S. A w ogóle to cz??? hodowców woli w?a?nie selekcje w kerunku ma?ych miotów z tego co wiem. 9 samców trudniej przeda? jak 2. :) No ale ju? si? zamykam.
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-07-12, 13:28   

pituophis napisał/a:
Np. o to chodzi. Po 2 burmese [c(ch)c(h)] nie ma prawa urodzi? si? mysz z allelem C, kóry dominuje nad obydwoma...


Jezeli obie burmy niosly gen chocolate "Bb"
to mog?o si? trafi? dziecko aa bb c(ch)c(ch) D* P*
które fenotypowo chyba wygl?da jak chocolate (i w cale nie musia? si? wyczarowa? gen "C")

Wg mnie homozygota genu chinchilowego przy selfach (nie tan i nie ticked) nie ma wp?ywu na fenotyp.
Bo jak dzia?a gen c(ch) - przy homozygocie rozja?nia u tickedów ?ó?t? cze?? w?osa do bia?ego, albo u tanów ?ó?te w?osy tana tez bo bia?ego. A u selfa to nie ma co rozja?nia?. Czy dobrze my?l??
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-07-12, 20:09   

Niewiem czym ty karmisz swoje myszy ,ja nasionami,koci? karm?,zielon? karm?,i tak?e ziarnem,wi?c je?li mo?esz to powiedz czym,pytam nie z z?o?liwo?ci ale ciekawo?ci :wink: nie mo?na si? dziwic ?e macie liczne mioty,kundelki te? maja wi?cej m?odych :twisted: a nie przecz? ,?e mo?na lubi? i gady i gryzonie i nie mam nic przeciwko ludziom którzy hoduja w??e,jaszczurki i ?ó?wie,ale mam przeciwko tym ,którzy maja frajd? ze zn?cania si? nad zwierzakami bo zabijanie d?ugopisem i m?czenie osesków to dla mnie nie jest normalne,a z tego co czyta?am na waszym forum to one do?c d?ugo nie mog? w trakcie tego "zabiegu" pa?? :evil: Karmienie myszy samym mi?sem...te? idiotyczne i dziwne bo mysz w naturze samego mi?sa nie je.A zapisywanie si? do hodowców mysich ,terrarysty ....heheheh no samam nie wiem czy g?upie czy bezczelne :twisted: a? tacy debile u nas nie s? :shock:
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-12, 21:42   

pituophis napisał/a:
A jak maj? nakarmi? w??a? Da? ?yw? mysz? Sorry, ale za niehumanitarne traktowanie karmówki na maszym forum dostaje si? niez?? nagan?, bany te? by?y...

Jeszcze zalezy na jakim forum siedzisz ;)
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-07-13, 15:14   

Cytat:
ezeli obie burmy niosly gen chocolate "Bb"
to mog?o si? trafi? dziecko aa bb c(ch)c(ch) D* P*
które fenotypowo chyba wygl?da jak chocolate


Mo?e to by? burma ze s?abymi oznakami, tudzie? matka to mo?e by? chocolate fox i maluch mo?e by? zszynszylowan? czekolad? (C c(ch). Chodzi tylko o to, ?e chocolate to wy??cznie aa bb CC. To ma?e "chocolate" powinno mie? moim zdaniem zaznaczone wyra?nie w opisie, ?e nie jest chocolate. Chyba, ?e opisuj?c mysz patrzy si? wy??cznie na fenotyp, co moim zdaniem nie jest sensowne...

Cytat:
Wg mnie homozygota genu chinchilowego przy selfach (nie tan i nie ticked) nie ma wp?ywu na fenotyp.


Ma na pewno na czarny. U mnie szynszylowe czarne (sepie) s? bardziej grafitowe ni? czarne. Na czekolad? nie wiem.



Cytat:
Niewiem czym ty karmisz swoje myszy ,ja nasionami,koci? karm?,zielon? karm?,i tak?e ziarnem,wi?c je?li mo?esz to powiedz czym,pytam nie z z?o?liwo?ci ale ciekawo?ci :wink:


Ja daj? karm? o ok. 25% zawarto?ci bia?ka - granulaty psie, kocie ( bez barwników i o ma?ej zawarto?ci mi?sa). Do tego dodatek granulatów laboratoryjnych, p?atków zbo?owych, buraczka, marchwi. Ale przynajmniej 90% to ta psia i kocia karma. Tylko uwaga- dla myszy nierozmna?anych, i powy?ej 3 miesi?ca ?ycia to jest dieta zbyt bogata- 16-18% bia?ka wystarczy wtedy.

Cytat:
zabijanie d?ugopisem


Przerwanie rdzenia to jedyna humanitarna metoda u?miercenia gryzonia m?odszego ni? 2 tygodnie i jedna z kilku mo?liwych dla starszego, tak?e doros?ego. Umiera on bez bólu, od razu. Naczyta?a? si? jaki? cudactw, albo kto? by? nieudolny, aklbo celowo si? zn?ca?.

Cytat:
Karmienie myszy samym mi?sem...te? idiotyczne i dziwne

Gdzie o tym wyczyta?a?? Faktycznie idiotyczne.

Cytat:
.A zapisywanie si? do hodowców mysich ,terrarysty ....heheheh no samam nie wiem czy g?upie czy bezczelne


A jak kto? jest i jednym i drugim? I zapisuje si? bo faktycznie lubi myszy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT