AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-07, 09:01
Rzadkie odmiany
Autor Wiadomość
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-07-24, 11:43   

Trudno ;)

To, ?e liczniejsze mioty to efekt lepszej diety to nie teoria tylko fakt, sprawdzony na wielu gatunkach gryzoni( i nie ja go potwierdzi?em, tylko wiele bada? laboratoryjnych i terenowych- ja tylko z tego korzystam). Oczywi?cie pojedyncze ma?e mioty trafiaj?ce si? od czasu do czasu wcale nie musz? by? potwierdzeniem z?ej diety, ale regularne ma?e/podjadane mioty ju? tak.

Je?li pojemniki 60 x 40 cm i 80 x 40 cm s? z?e dla myszy, to w takim razie faktycznie mam z?e warunki bytowania.
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-07-24, 16:38   
   Myszy: wci?? za ma?o...


pituophis napisał/a:
Je?li pojemniki 60 x 40 cm i 80 x 40 cm s? z?e dla myszy, to w takim razie faktycznie mam z?e warunki bytowania.

Oczywi?cie wszystko zale?y ile myszek znajduje si? w takim pojemniku.
Ok, uwa?am dyskusj? za zako?czon?.
Wniosek jest taki ka?dy ma inne priorytety i cele i ich si? trzyma ( no i s?usznie) :wink:
_________________

 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-07-24, 16:41   

W pojemniku znajduje si? od 6 do 10 doros?ych myszy + ew. m?ode. W przypadku odchowu m?odych zwierz?t do dojrza?o?ci obsada jest wi?ksza.
S?usznie, ja ?ycz? wszystkim mysiarzom zwi?zkowym powiodzenia- i takich miotów jakie chc?, porz?dnie odchowanych i silnych.
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-07-24, 16:45   
   Myszy: wci?? za ma?o...


No to jak na ten pierwszy wymiar 60 na 40 to ca?kiem sporo myszy. Ja w takich trzymam max 4-5 doros?ych myszy.
Drugiego nie mam wi?c nie mam porównania.
Dzi?ki za ?yczenia :smile:
A mam jedno pytanie - ??czy?e? ju? urodzone mioty ze sob?? Znaczy takie samice ze ?wie?o urodzonymi ma?ymi.
_________________

 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-07-25, 11:33   

Samice u mnie wspólnie odchowuj? m?ode- ale nie ??cz? ich po urodzeniu m?odych, tylko od razu po od??czeniu od matek zestaswiam w grupy i wychowuj? razem. Takie stadko samic w wieku 3-4 miesi?cy dostaje samca i zaczyna rodzi? i odchowywa? m?ode.
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-07-25, 18:18   
   Myszy: wci?? za ma?o...


No ale wiesz potem które dzieci s? której? Czy maj? po prostu t? sam? odmian? i nie ma to znaczenia?
_________________

 
 
 
BellaSouris 
Mysi Bywalec


Hodowla: BellaSouris
Wiek: 113
Dołączyła: 22 Mar 2007
Posty: 184
Skąd: ?wiecie
Wysłany: 2007-07-26, 19:57   

Ejj prosz? :evil: poczu?am si? ura?ona poniewa? u mnie nie zdarzy?o si? zjadanie m?odych oraz ma?e mioty :twisted: poprzedni miot mia? 6 maluchów ale ogromnych a obecny 11,mysl? ?e to wystarczaj?co :wink: a tak poza tym trzeba powiedzie? ,?e myszy rasowe s? mimo wszystko inne genetycznie od labo,wi?ksze,silniejsze itp :razz: to te? napewno ma jaki? wp?yw na wielko?? miotów :wink:
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-08-13, 15:46   

Cytat:
Ma na pewno na czarny. U mnie szynszylowe czarne (sepie) s? bardziej grafitowe ni? czarne. Na czekolad? nie wiem.


tak jeszcze znalaz?am w temacie czekoladek z genami sznszylowymi:
"When the chinchilla gene has little to no effect on the brown pigment, a chinchillated self Chocolate looks like a regular Chocolate mouse."
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-28, 16:37   Rzadkie odmiany
   Myszy: Lilka


Z tego co czyta?am, s? to rzadkie odmiany i raczej w hodowlach ich nie ma. W styczniu w hodowli Mysiad?o si? urodzi?o kilka chinchila i chyba w From Mousehouse s? jakie? szynszylki z tego co widzia?am. Tych innych które wymieni?am, to jeszcze nie widzia?am, szczerze mówi?c, mo?e burmese pojedyncze sztuki. Czy tylko u nas s? takie rzadkie czy w innych krajach te? s? rzadko?ci?? I czy który? z hodowców ma mo?liwo?? i planuje w najbli?zym czasie mioty w takich odmianach? No i jeszcze na PZHMMR s? ró?na odmiany marked (tricolor, variegated, rumpwhite, even, dutch, capped), z którymi NIGDY si? nie spotka?am. Czy która? z hodowli posiada w ogóle takie rzadkie osobniki? Pytania s? z czystej ciekawo?ci i pog?ebiania wiedzy na temat ró?nych odmian. Mam nadziej?, ?e moderatorzy nie uznaj? tego tematu za niepotrzebny...

I tak przy okazji, tak z ciekawo?ci - s? jeszcze jakie? odmiany, których nie ma w polsce? By?am na stronach niemieckich i fi?skich hodowli i maj? dok?adnie to co u nas...
Ostatnio zmieniony przez kat 2013-02-27, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-04-28, 16:42   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


junkpile myszki co wymieni?a? w nawiasie czyli tricolory dutch itd nie uda?o si? jeszcze wyhodowa? w Polsce ani z tego co iwem nikt nie sporwadza? jeszcze takiej.

Burmy bardzo cz?sto si? rodz?! Blue burmese, burmese i inne odmiany ko?cem tamtego roku a pocz?tkiem tego by?y na porz?dku dziennym :) Nie s? rzadko?ci?, ale na pewnie s? tak cz?sto hodowane jak popularniejsze odmiany.

Chinchilla te? coraz cz??ciej si? pojawia jak i silver si? pojawi?a, blue agouti te? od ostatniego czasu.

Prawdziwy sza? robi? teraz brindle i fuzzy, hodowle ju? powoli wprowadzaj? te ?liczne myszki w przeró?nych umaszczeniach.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie jest poogl?danie urodzonych miotów w tym dziale :)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-28, 17:33   
   Myszy: Lilka


Nie wszyscy tu si? og?aszaj? z miotami, szczególnie ?e jak jakie? rzadkie si? rodz?, to wszystkie s? zarezerwowane zaraz po urodzeniu ;] Brindle rzeczywi?cie s? prze?liczne. Obecnie przeszukuje strony wszystkich hodowli w celu znalezienia jakiego? wyj?tkowego myszaka. Jak narazie mam na oku blue. ;)
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-28, 17:34   
   Myszy: Lilka


A tak przy okazji rzadko?ci. Czy kto? ma obecnie longhairy? Bo jako? mam wra?enie,?e te zanikaj?...
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
pixxa 
Mysi Rozmówca
uwaga gryz? :)


Imi?: Kamila
Hodowla: Vision Mouse
Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Paź 2007
Posty: 216
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-04-28, 17:36   
   Myszy: za du?o ;) nie mie?ci si?


Nie znikaj? :twisted:
U mnie by? ostatnio miot :grin:
_________________
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-04-28, 18:02   

chinchila bywaja, ale jest to trudna w hodowli odmiana

marten to chyba tylko czasami z przypadku albo z importu, trudno sie je hoduje, polaczenie genu rudego Ay (obarczony genetycznie sklonnoscia do otylosci) i pary genow chinchilowych

burmese i blue burmese sa popularne w PL

silvered sa stosunkowo nowe w PL, u mnie byly 2 mioty na silvered i nawet udalo mi sie wyhodowa? silver brown :)
bylo jeszcze kilka miotow w silvered w PL
teraz mam/bede miala 2 mioty w celu wyhodowania np. silver red czy silver fawn
ale raczej przekaze "polprodukty" innym hodowcom bo wszystkie odmiany mi sie nie zmieszcz? ;)

Rzadkie odmiany raczej s? przedmiotem wymiany pomiedzy hodowcami... ma to na celu to, aby przestaly byc rzadkie ;)

A d?ugow?ose.... to moja g?ówna specjalizacja i najwa?niejszy punkt zainteresowan;)
Póki ja hoduje to lh nie zgin? :P
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
junkpile 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2008
Posty: 361
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-28, 18:14   
   Myszy: Lilka


Szkoda, ?e obie hodowle z Wroc?awia... Jako? nie mog? si? przekona? do przesy?ek PKP, a Wroc?aw daleko od W-wy, chocia? piekne miasto i warte zobaczenia przy okazji ;)
_________________
"Whatever people say I am, that's what I'm not..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT