AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 22:07
Oznaki staro?ci
Autor Wiadomość
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-03-23, 19:40   

hmmm.... czy mniej je to nie wiem... mój chomik zdech? przy misce z jedzeniem...mia? jedzenie W PYSKU... ale mo?e myszy maj? inaczej...
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-09-24, 15:29   Zbli?a si? koniec ?
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Zauwa?y?am, ?e Szczurek moja myszka od jaki? 2 tygodni nie biega w ko?owrotku. Zawsze biega?a ca?? noc, buszowa?a, kopa?a a teraz nic- cisza. Ca?? noc ?pi i ca?y dzie? te?. Tylko wstaje zje?? i pi?. Wczoraj wieczorem pu?ci?am j? na ?ó?ko to troch? pochodzi?a. W ogóle sier?? jej tak powylatywa?a, i zdeczka jest osowia?a. Ona nie jest taka stara.. ma mo?e z roki i kilka miesi?cy.. Co my?licie ?
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-24, 17:16   
   Myszy: Fafik


Je?li jest zwierzakiem w podesz?ym wieku to normalne, starsze zwierzaki i ludzie tak samo maj? mniej si? i wi?cej ?pi?. Ale jak je to nie jest to chyba nic z?ego,ale ja tego nie mog? stiwerdzi? specjalist? nie jestem. Wszystkie objawy, które podajesz odpowiadaj? objawom staro?ci ,ale i chorobom i tylko wet mo?e stwierdzi? , która hipoteza jest prawdziwa:)
Takie moje zdanie i ja bym tak zrobi?a.
Mo?liwe te??e brak jej jaki? witamin lub sk?adników od?ywczych st?d wy?ysienie i osowienie. Od dawna tak ma? Bo jak kilka dni to te? mo?e poprostu jej sie nie chce? mój nie jad? ze trzy tygodnie nic prawie i znowu zacz??, mo?e myszka potrzebuje odpoczynku bo co? jej tam dolega?
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-09-24, 18:10   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Znaczy ma wszystkiego pod dostatkiem: karm?, wapno, zio?a (niby wp?ywaj?ce na sier?? i ?e co? tam nowotworowi zapobiegaj?) Ma 1 rok i kilka miesi?cy a myszki u mnie mia?y po 4 lata.. By?am u weta i nic nie stwierdzi? tylko przepisa? ma?? ale moja myszka si? ju? do tej ma?ci ?e tak powiem przyzwyczai?a, wi?c ju? ta ma?? nie daje tych skutków. Ona zawsze biega?a i buszowa?a ca?? noc.. nie wiem, mo?e masz racje, mo?e musi odpocz??. Oby :)
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-24, 18:17   

hm ma ponad rok... Powiem ci, ?e wiele osób uwa?a, ?e to ju? do?? du?y wiek jak na myszk?. To si? wydaje, ?e jest m?odziutka. Najwa?niejsze, ?e je i pije. Niepokoi mnie tylko osowia?o?? i kiepska sier??. To z?e oznaki... Je?eli stan si? nie polepszy to wizyta u wiesz kogo... :wink:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-24, 21:38   
   Myszy: tak


Na wszelki wypadek mo?esz j? zabra? do weta. :) Mog?o co? j? dopa??, ale faktycznie jej zegar biologiczny mo?e taki mie? wyznaczony czas. :(

Dodam tylko, ?e ró?nie to bywa. Jedni do ostatnich dni s? ?ywi, inni trac? si?y. Mo?e troszk? jeszcze od?ywczych pokarmów, spacerków poza klatk?. :) Mój chomik ?y? dwa i pó? roku... pod koniec uszkodzi? sobie oczko i mimo leczenia by?o to dla niego zbyt m?cz?ce, ale jeszcze tego samego dnia, kiedy odszed?, tu? zanim usiad? osowia?y w miseczce biega? w ko?owrotku.
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-24, 23:30   
   Myszy: Fafik


Zgadzam si? w opinia poprzedników. Wizyta u weta nie zaszkodzi a mo?e pomóc wi?c zabierz myszaka. Czekamy na rezultyty i trzymam kciuki za malucha.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-25, 11:10   

Jadzia406 napisał/a:
myszki u mnie mia?y po 4 lata..

Czy to jakie? myszy mutanty?
Z tego co czytuje to myszy rzadko do?ywaj? ponad 2 lat.
Zazwyczaj dopada je wcze?niej jaka? choroba, a jak s? zdrowe to wyj?tkowe osobniki ?yj? ponad 2 lata.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-25, 13:42   

No dobre pytanie Emielcia... :shock: ?e ja tego nie zauwa?y?am. Myszki do?y?y 4 lat... Na pewno to by?y myszki?? :roll: A mo?e tak ci si? wydawa?o, ?e a? tyle? Wiesz ja czasem mam wra?enie, ?e mam myszk? ju? z 3 lata a ona ma nieca?y rok...
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-09-25, 14:53   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Emielcia napisał/a:
Jadzia406 napisa?/a:
myszki u mnie mia?y po 4 lata..

Czy to jakie? myszy mutanty?


Jak Boga kocham moja jedna myszka ?y?a 3 lata i 7/8 miesi?cy i druga te? tak ?y?a. A reszta odesz?a szybko.

kat napisał/a:
spacerków poza klatk?.


Spacerki s? :) Tylko ?e na tych spacerkach myszka sobie szuka ciemnego k?ta na moim ciele i sobie siedzi :) Codziennie j? wyjmuj?.

A ko?owrotek ju? w ogóle odpad?, myszka ju? w ogóle si? nie kr?ci. Mo?e jej si?znuszi?o, mo?e nie ma si?y...
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-25, 15:01   

Mo?liwe wiesz. Jak si? nalata poza klatk? i ko?o ciebie to jej mo?e wystarcza :smile:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-25, 18:20   
   Myszy: Fafik


Mój te? lata poza klatk? du?o :) ale te? i drzemie pod maskotkami :)

A co do wieku myszek to a? z ciekawo?ci sprawdzi?am w moich skryptach do zoologii i tam jest napisane, ?e ?yj? rok. do 3 lat nawet do 4! W naturze wiek taki nigdy nie est osi?gany,ale w warunkach hodowlanych owszem :)
I mnie si? wydaje,?e odrobina mi?o?ci opieka i pomoc gdy tego potrzeba i dobra droga do tego rekordu :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-25, 18:26   

Hm a ja zawsze by?am pewna, ?e ze zwierz?tami hodowlanymi to na odwrót jest... W domach powiedzmy do?yj? do 10 lat a na wolno?ci 25... I to, ?e do?yj? do tych 10lat to ju? jest sukces czasem. Z myszkami tak nie jest?
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2007-09-25, 18:34   

w domu nie czychaj? na nie drapie?niki... ;)
st?d ?rednia wieku d?u?sza ni? na wolno?ci zapewne :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-25, 18:36   
   Myszy: Fafik


Luis jest dok?adnie na odwtót ni? my?la?a? i to bardzo lpogiczne gdy?:

Zwierz?ta ?yj?ce na wolno?ci s? nara?one na ataki drapie?ców i czynników ?rodowiska wszelkiego rodzaju, Choroby czy te? sami ludzie, którzy poluj? czy zak?adaj? na nie pu?apki.Nie wspominaj?c ju? o dost?pno?ci po?ywienia, które jest niezb?dne do ?ycia, takim dzikim zwierzakom cz?sto go brakuje. Tak samo osobniki odrobin? s?absze s? eliminowane ju? zaraz po urodzeniu, zwierze musi by? w 100% zdrowe by mie? jakie takie szanse.
Natomiast zwierzaki domowe maj? od urodzenia opiek?, przez co nawet osobniki s?absze prze?ywaj?, maj? pokarmu pod dostatkiem, a nawet wi?cej, jak te? s? trzymane w warunkach w miar? "sterylnych" a nie w brudzie jak na wolno?ci, a co najwa?niejsze s? pod opiek? weterynaryjn? co równie? zmniejsza ?mietelno?? i przed?u?a ?ycie , poniewa? paso?yty jak te? inne czynniki wywo?uj?ce chorob? i w naturze pe?ni?ce rol? kontrolerów liczebno?ci zwierz?t s? wykrywane przez lekarzy i zabijane zanim zdo?aj? si? rozwin?c na tyle by swoja rol? wype?ni?. I powszechne hest to, ?e zwierz?ta hodowlane maj? zdecydowanie d?u?sze ?ycie ni? zwierz?ta dziko ?yj?ce. Wystarczy popatrze? na filmy przyrodnicze. Widzia??? kiedy? star? antylop?? Na pewno nie, Poniewa? organizmy starsze (cz?sto s?abe i chore) s? szybko eliminowane przez drapie?ców by zrobi? miejsce m?odszym i slilniejszym które mog? si? rozmna?a?, natomiast starego konia czy krow? w oborze widzi si? cz?sto :)
My?l?, ?e t jako? Ci Luis wyja?nia spraw? i innym te? :)
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT