AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
Agresja w stosunku do opiekuna i innych myszy
Autor Wiadomość
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-07-04, 17:25   

poczekam 2 tygodnie jak nie to niewiem co zrobi? nikt nie we?mie w?ciek?ej myszy...
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-04, 19:38   

Po prostu kupisz mu osobn? klatk?(je?li masz kas?).
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-07-04, 20:48   

Kase mam ale miej?ca nie i to nie jest proste mama kategorzycznie powedzia?? ?e musz? odda? jednego.
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-04, 22:27   

Je?li kochasz go,to nie mo?esz na to pozwoli?!Pop?acz i wyznaj mamie,?e naprawd? go pokocha?a? ...Je?li oczywi?cie nie jest potworem :wink: .
 
 
Daria 
Myszowaty
[*][*][*][*]



Imi?: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2006-07-04, 22:52   
   Myszy: Sunday


Mo?e ma okres dorastania xD .

U psów jest tak: jak pies ma charakter dominuj?cy, to ch?tnie przejmie w?adz?. Na pocz?tku musi sprawdzi? czy w ogóle ma szanse z w?a?cicielem. W tym celu b?dzie go straszy? z?bami (to wygl?da jakby chcia? dziabn??, ale zrobi to np. delikatnie). Je?li w?a?ciciel cofa r?k?, pies widzi ?e ma przewag? i próbuje ugry?? mocniej, stawia? na swoim coaraz bardziej uparcie itp. w sumie przejmowa? w?adz? b?dzie próbowa? coraz intensywniej. W sumie wszystko zacz??o si? od cofania r?ki.

Nie wykluczone, ?e u myszy jest podobna sytuacja.

Warto spróbowa?.

Je?li chcesz spróbowa?, radz? za?o?y? r?kawiczk? (najlepiej grub?, tak? jakiej u?ywa mechanik ;P) i wsadzi? r?k? uparcie do klatki. Ca?kowicie ignoruj mysz, nie próbuj jej ?apa? czy dawa? ?arcie w ?apki. Syp jedzenie do miski i poprostu wi? nad klatk? z r?k? w ?rodku. Po kilku dniach (lub krócej!) mo?esz zacz?? denerwowa? mysz ( :twisted: ) robi?c normalne ruchy jakie mog? ci si? zdarzy? w jego obecno?ci, czyli poka? mu ?e gwa?towne ruchy to normalno?? (xP). Na koniec mo?esz zdj?? r?kawiczk? nie okazuj?c strachu (koniecznie) i tak: raz wk?ada? r?k? w r?kawiczce, raz bez. Byle by? si? nie ba?a!
~~
Co innego, je?li mysz si? boi. Wtedy jest gorzej. (u psów to wygl?da tak: kiedy podchodzisz, jest agresywny, kiedy próbujesz si? wycofa? lub wykona? cho?by niewielki ruch, tak?e; pies dominuj?cy pozwoli ci si? powoli wycofa?) Wtedy musisz zdoby? zaufanie myszki. Np. dawaj jej przez kraty smako?yki.
~~
Ka?dy ma z?e dni, mo?e poprostu ?le si? czuje? To kolejny mo?liwy powód.
~~~
Czemu by nie spróbowa? upodobni? mysz do psa ;P ?
~~

Nie wiem, czy uda si? je po??czy? razem tak by ju? bez szwanku razem mieszkali. ja jestem pewna ?e uda?oby mi si? ich razem ??czy? chwilowo, by si? bawili. Ale na mieszkanie razem... mo?esz spróbowa?.
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-07-05, 08:34   

Spróbuje tak ale jest jeszcze jeden problem bo w?ciek?a na mnie mysz to piku? co innego z Tomem... oddzieli?am je narazie ale mama ka?e mi wybra? którego mam odda? a to niemo?liwe!! Tom jest spookojny i mi?y lubi siedzie? mi na ramieniu i nie z?azi mi z reki a Bill kocha biega? skaka? i w ogóle obu kocham!!
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-05, 14:35   

Twoja mama przesadza.Powiedz,?e kochasz,ale obu.
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-07-05, 16:12   

Moja mama to chodz?cy Adolf Hitler a mój dom to obóz koncentracyjny, mo?na powiedzie? ?e jej niecierpi? bo nigdy nic dobrego od niej nie us?ysz??am (nie przesadzam tak jest). Gdyby nie babcia to bym chyba sie pocie?a...
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-05, 16:14   

Fauka,nie mów tak...Mo?e niech babcia ci pomo?e - jako? przemówi do rozs?dku mamie.I tak masz szcz??cie,?e si? zgodzi?a na myszki,moja za nic w swiecie nie chce si? zgodzi? na towarzyszki dla Chrumci :( .
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-07-05, 20:18   

Najlepiej to ty kup mysz i ju? nie mów nic jak zauwarzy ze jest jedna wiecej to dobrze, moja mama nie zgodzi sie bo ju? robi mi awantur? za 1 klatk? no mówi ?e klatkia jest za du?a.
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-07-05, 22:17   

Lepiej nie ...mam niemi?e wspomnienia po kupieniu bez pozwolenia.
 
 
Patryk 
M?ody Myszaty
Lubi? myszki



Wiek: 31
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 18
Skąd: Krosno
  Wysłany: 2007-03-16, 20:40   

Gdy ja sprz?ta?em klatk? i chcia?em wyci?gn?? ksi?cia to by?o w porz?dku ale gdy obudzi?em jerrego i w?o?y?em to tak si? na mnie rozz?o?ci? ?e mnie gryz? i nie mog?em go wyci?gn??. :lol:
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-16, 20:51   
   Myszy: tak


Mo?e mysia nie jest do ko?ca oswojona. Zw?aszcza, ?e zosta?a obudzona - przestraszy?a si? i zareagowa?a jak umia?a.
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-03-16, 21:03   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Przerazi?a si?... :P
Poprostu zosta?a wybudzona ze snu i si? zdenerwowa?a (jak mnie mama w sobot? budzi to te? si? wkurzam ^_^ )
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Oskar
Szara myszka


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-08-08, 14:05   Agresja myszy do w?a?ciciela po przy??czeniu nowej myszy

Posiadam od oko?o roku mysz japo?sk?, niedawno dokupi?em jeszcze jedn? (ju? nie japo?sk?) troche m?odsz?. Nowa mysz boi si? mojej r?ki a starsza skacze na moj? r?ke i gryzie mnie. Co mam zrobi? ?eby mysz mnie nie atakowa?a? (obydwie to samice)
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 15:58, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT