AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
Agresja w stosunku do opiekuna i innych myszy
Autor Wiadomość
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-03-21, 17:34   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Z tego co wiem to masz samiczk?, prawda?

Gdzie? ju? kiedy? s?ysza?am o takim zachowaniu, tylko nie pami?tam za bardzo, chyba chodzi?o o .. papug?.

Poza klatk? ufa Ci ta myszka? Bo je?li nie to pierw to przyda?oby si? zmieni?. By wiedzia?a ?e mo?e Ci w zupe?no?ci ufa?, wchodzi? Ci na r?k? i na dodatek na niej je?? :) Mo?e w klatce przestanie Ci? traktowa? jak intruza

[ Dodano: 2009-03-21, 17:35 ]
Gdzie? by?o te? na forum ?e je?li myszka ma?o Ci ufa to puszczanie j? na du?y teren poza klatk? wyzwoli jeszcze wi?ksz? niech??, lepiej oswaja? j? ze sob? w czym? typu wanna
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Natalia 
M?ody Myszaty
Bmth and Ollie MOUSE



Imi?: Natalia
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 48
Skąd: z Olinkowa
Wysłany: 2009-03-22, 11:54   
   Myszy: Oliver Ollie


ka? napisał/a:
Od kiedy biega po tym biurku?


Mo?e od nieca?ego miesi?ca.

Dzi?kuj? wszystkim za odpowiedzi.Równie? zdaje mi si?,?e wzi?? te miejsca za swoj? w?asno??.
Ju? mu przesz?o,jest moj? kochan? myni? :)
_________________
Kup sobie zwierz?. To jedyny sposób, aby? móg? naby? mi?o?? za pieni?dze. ?w. Augustyn
 
 
 
flea 
Mysi Bywalec
We got the Funk



Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 167
Wysłany: 2009-03-23, 08:45   
   Myszy: Irish, Bootsy, Chocolate <:3D~


Moja kochana Bootsie zawsze najpierw atakuje a potem daje si? mizia? :) ) Zauwa?y?am, ze atak nast?puje tylko w akwarium. Broni swojego terytorium? Pewnie tak. Ugryzienia tak mikrego pyszczka na szcz??cie nie s? tak dotkliwe. Jest to cz??? zachowa? myszek i chyba nie ma jakiego? wi?kszego powodu do zmartwie?.
_________________
Mice are nice :)
 
 
Alba 
M?ody Myszaty


Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2010-02-12, 10:57   Agresja do opiekuja i innych myszy
   Myszy: Alba, Melba, M?dra, Potter, Kwadracik, Gryzak, Czarny, Kropek, ?wir


Bardzo prosi?a bym was o rade bo nie bardzo wiem co zrobi?. Urodzi?y mi si? myszki wszystko dobrze potem trzeba by?o je rozdzieli? w dniu 6 lutego ale niestety by?am na feriach. Uzgodni?am z rodzicami (którzy nie chc? mie? z tym nic wspólnego) ?e ka?d? myszk? w?o?? do oddzielnego..boksu poniewa? nie znaj? si? i nie b?d? dzieli? p?ciowo.

Wróci?am wczoraj i wszystko by?o dobrze myszki zadbane picie jedzenie mia?y (niestety smutne ?e musia?y mieszka? same). Wzi??am si? od razu za dzielnie ich i z tym nie mia?am wi?kszego problemu wysz?o 2 samiczki i 5 samców.
Jednak jeden z samców jest nadzwyczaj agresywny kiedy moja mama je dzieli?a ugryz? j? a jak ja sprawdza?am p?e? wczoraj to te? mnie dziabn?. Prze?o?y?am go do samców ale gania? okropnie pozosta?ych wi?c z powrotem go oddzieli?am.

I teraz tak 2 samiczki siedz? na razie razem potem zamieszkaj? z mam? i jej przyjació?k?, 4 samców mieszka razem i w?a?ciwie nie przejawiaj? agresji w stosunku do siebie tylko wczoraj na pocz?tku ale nic nikomu nie jest a dzi? nie s?ysza?am. No i ostatni 1 agresor nie bardzo wiem co zrobi?, próbowa? go prze?o?y? do reszty czy pozycja stracona i mam szykowa? dla niego oddzieln? klatk??
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alishia 
Mysi Rozmówca


Imi?: Agnieszka
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 273
Skąd: Legionowo
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-02-12, 12:23   
   Myszy: Fama, Amfa


Niestety z samcami tak jest, obawiam si?, ?e bez osobnej klatki si? nie obejdzie. Samczyk musi mieszka? sam.

Musisz si? przygotowa?, ?e którego? dnia i inne samce mog? stwierdzi?, ?e ju? niechc? razem mieszka? i b?dziesz musia?a kolejne klatki zakupi?. Nie wiadomo czy tak si? stanie, ale istnieje taka mo?liwo??. Pami?taj, ?e dla grupki samców im wi?ksza klatka tym lepsza. Samce s? terytorialne i przez to mog? by? nieporozumienia.
 
 
Alba 
M?ody Myszaty


Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-12, 13:31   
   Myszy: Alba, Melba, M?dra, Potter, Kwadracik, Gryzak, Czarny, Kropek, ?wir


Niestety spodziewa?am si? tego ?e nie b?d? go mog?a po??czy? ale chcia?am si? upewni?.
Mam ju? dla nich du?? klatk? i w?a?nie tworze dla nich du?o rozmaitych zabawek co by im g?upoty do g?owy nie przychodzi?y ;]
 
 
 
padaka 
M?ody Myszaty



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 2010-02-13, 10:32   

No niestety ale pomy?l o tym z innej strony wi?cej myszowatych, wi?cej zabawy w pochmurne dni :mshock:
_________________
Jak mnie widzi ?wiat to bez znaczenia
Gdy bardziej ni? opinii boj? si? sumienia
 
 
Alba 
M?ody Myszaty


Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 10:43   
   Myszy: Alba, Melba, M?dra, Potter, Kwadracik, Gryzak, Czarny, Kropek, ?wir


Ja naprawd? kocham te zwierz?ta i dla mnie mo?e by? ich jeszcze wi?cej tylko moi rodzice strasznie cierpi? ?e te wszystkie myszy zostaj? a na dodatek 1 musi mieszka? sama bo...co? jest ?le.
 
 
 
padaka 
M?ody Myszaty



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 2010-02-13, 10:48   

No ale jak to jest samiec to koniecznie musi mieszka? sam inaczej b?d? si? gry??
_________________
Jak mnie widzi ?wiat to bez znaczenia
Gdy bardziej ni? opinii boj? si? sumienia
 
 
Alba 
M?ody Myszaty


Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 11:16   
   Myszy: Alba, Melba, M?dra, Potter, Kwadracik, Gryzak, Czarny, Kropek, ?wir


Wiem spokojnie o wszystko zadbam. Zrobi? jak nale?y dla mnie najwa?niejsze jest dobro tych zwierz?t dlatego dbam o nie jak tylko mog? i s?dz? ?e naprawd? nie jest im ?le :)
 
 
 
padaka 
M?ody Myszaty



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 2010-02-13, 11:35   

No to tylko pozosta?o ci jedno...
wstawi? ich zdj?cia
_________________
Jak mnie widzi ?wiat to bez znaczenia
Gdy bardziej ni? opinii boj? si? sumienia
 
 
Alba 
M?ody Myszaty


Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 11:49   
   Myszy: Alba, Melba, M?dra, Potter, Kwadracik, Gryzak, Czarny, Kropek, ?wir


Dobrze ale to nie dzi? bo nie dam rady mo?e jutro :)
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-02-13, 18:25   

Alba , przygotuj si? na to, ?e wszystkie samce b?dziesz musia?? trzyma? osobno. Troch? czarnowidztwo si? mi w??cza, ale niestety jest du?a szansa, ?? zostaniesz do tego zmuszona.
Powodzenia
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Alba 
M?ody Myszaty


Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 20:12   
   Myszy: Alba, Melba, M?dra, Potter, Kwadracik, Gryzak, Czarny, Kropek, ?wir


Mam nadzieje ?e Twoje proroctwo si? nie spe?ni ale je?eli zajdzie taka potrzeba to tak zrobi?.
A mam jeszcze pytanie jednego z samców zamierzam odda? osobie która ma ju? myszk? samca nie jest stary bo zosta? kupiony miesi?c temu. Taki schemat ogólny to znam ?e na neutralnym terenie, klatka nie du?a itp. ale czy ró?nica wieku mo?e powodowa? k?opoty i czy samiec który mieszka? sam no ju? jaki? czas zechce zaakceptowa? drugiego samca.
Aha...dodam ?e tamta myszka jest przesympatyczna, oswojona bardzo ciekawska i ch?tna do zabawy naprawd? bardzo fajna. A ja wybra?a bym z grupy najspokojniejszego samca to czy da?o by rade?
 
 
 
padaka 
M?ody Myszaty



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 2010-02-13, 20:33   

No raczej chyba na pewno nie z regu?y tylko samice potrafi? zaakceptowa? potencjaln? lokatork? u samców raczej to nie wypali oni s? z regu?y samotnikami tylko niektóre rasy myszy potrafi? zaakceptowa? siebie nawzajem je?eli chodzi samców
_________________
Jak mnie widzi ?wiat to bez znaczenia
Gdy bardziej ni? opinii boj? si? sumienia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT