AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kana
2009-02-15, 20:57
Dokarmianie sierotek.
Autor Wiadomość
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-04, 18:01   Dokarmianie sierotek.
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Dos?ownie dziesi?? minut temu zdech?a mi karmi?ca myszka. Nie mam poj?cia, dlaczego ,to si? sta?o. Normalnie zachowywa?a si? przez ostatnie dni. Nawet dzisiaj kr?ci?a si? na ko?owrotku. Pi?? minut przed zgonem mia?am ja na r?ku. Od?o?y?am j? do klatki, potem po ni? przysz?am, a ona nie ?y?a. Osieroci?a 5 myszek w wieku 18 dni. Wiem, ?e musz? je wykarmi?. Mam mleko dla dzieci i pipet?. B?agam napiszcie mi co ile mam je karmi? i w jakich dawkach. Wiem, ?e by? taki temat, ale nie b?d? teraz wertowa? wszystkich stron, aby poszuka? tych informacji. Pomocy! Co mam zrobi??

Przepraszam za niedoci?gni?cia, ale chce mi si? p?aka? i dr?? mi r?ce, wi?c nie mog? pisa?.

ADHD [*]
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
Ostatnio zmieniony przez Nawiedzona 2008-10-04, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-10-04, 18:07   

Jej pisz w jednym temacie! Karm ma?e co oko?o 2 godziny mlekiem dla koci?t. Tyle wiem.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Ingas 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-10-04, 18:14   

Trzeba karmi? co 2 godziny mlekiem dla koci?t (krowie si? nie nadaje bo posiada laktoz?).

Masz szcz??cie, ?e to s? ju? spore maluchy, lada moment (kwestia góra dwóch dni) powinny zacz?? podjada? ziarenka. W ogóle poobserwuj, czy ju? nie próbuj?, mo?e nie trzeba b?dzie odkarmia? mlekiem. Mo?e mo?na by im poda? jaki? mi?kki pokarm (co? w stylu jakiego? gerberka, albo serka naturalnego? ale nie wiem na pewno).
Nie s?dz?, ?eby by? problem z wych?adzaniem, myszy w tym wieku maj? ju? normalne futro no i siedz? razem, wi?c raczej nie trzeba nic robi?, daj im tylko du?o r?cznika kuchennego lub papieru toaletowego do domku.
No i na szcz??cie nie b?dzie problemu z masa?em brzuszków, bo w tym wieku mychy ju? same robi? kup? :-)

I nie martw si? o maluchy, na pewno prze?yj?. :-)
Ostatnio zmieniony przez Ingas 2008-10-04, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-10-04, 18:15   

Nawiedzona@_@, pami?taj ?eby karmic ma?e równie? w nocy ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-04, 18:31   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Na szcz??cie mam pó?torarocznego brata w domu, wi?? dost?p do gerberków, mleka modyfikowanego i ró?nego typy przetworów mam nieograniczony. Myszki maj? w klatce wat?, wi?c jest im cieplutko, a poza tym wzajemnie si? ogrzewaj?. Wcze?niej czyta?am ju? takie tematy, gdy myszka by?a w ci??y, ale teraz po prostu jestem w szoku. ADHD zdech?a w przeci?gu pi?tnastu minut, a ja ju? musz? dzia?a?. Rozdrobni?am gerberka o smaku jab?ek i jagód, rozcie?czy?am przegotowan?, wystudzon? wod? i rozmiesza?am. Teraz w?a?nie karmie jest strzykawk? (pipeta si? gdzie? zapodzia?a) Mam nadziej?, ?e sobie poradz? i myszki nie zdechn?.
Zaopiekuje si? nimi samiec. Ju? wcze?niej przy codziennych wizytach si? nimi zajmowa?. Myje je, ogrzewa, itp. Mam nadziej?, ?e wyrosn? na zdrowe myszki.

ADHD [*]

EDIT: Myszki jedz? ziarenka.
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-10-05, 10:32   

Nawiedzona@_@ napisał/a:
Zaopiekuje si? nimi samiec. Ju? wcze?niej przy codziennych wizytach si? nimi zajmowa?. Myje je, ogrzewa, itp. Mam nadziej?, ?e wyrosn? na zdrowe myszki.


Tylko oddziej samice od ojce jak b?d? mia?y 26 dni (wtedy b?d? ju? samodzielne na pewno).
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
martulek3
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-01-13, 11:39   

Witam , nie widzia?am czy za?o?yc nowy watek wiec dopisuje si? do tego bo mam podoby problem .
Mój ch?opak kupi? wczoraj 2 male?kie myszki dla paj?ków :( jeszcze rózowe ale w?oski maj? ....
wiem ze pajaki musze jesc ale nie mog?am na to patrze? i jak on zasna? to jedn? wyci?gne?am i teraz pytanie .... bardzo zalezy mi na tym aby przezy?a ale boje sie ze jest za malutka .... przeczyta?am wyzej zeby dac jej mleko dla koci?t ale ona ma taki malutki pyszczek nawet strzykawk? trudno jest ja nakarmi? :(
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-13, 14:34   

martulek3 napisał/a:
Witam , nie widzia?am czy za?o?yc nowy watek wiec dopisuje si? do tego bo mam podoby problem .

No i bardzo dobrze. Wreszcie kto? pomy?la? jak nale?y.

Co do myszki:
Jest jeszcze oseskiem ( ró?owa ma?a myszka ) wi?c trudno utrzyma? j? przy ?yciu. Dobrze by by?o jakby? te? i drug? uratowa?a :P Dobrze by by?o te? aby? myszk? ogrzewa?a tj pod lampk? ale o mocy jako? 15W nie wi?cej raczej no i nie za blisko myszki. ,,Opatuli?" j? w wiórkach, karmi? wenflonem
( http://www.wildcat.com.pl/sklep/pics/ipn_1.jpg ) bo ma mi?kk? i ma?? ko?cówk?, w sam raz aby wsun?? do pyszczka ( nale?y trzyma? myszk? w d?oni trzymaj?c jej ?ebek dwoma palcami blisko pyszczka aby nie kr?ci?a ?ebkiem i ?eby mo?na by?o j? nakarmi?. Wystarczy par? kropelek mleka i karmi si? co ok 2h ).

Przy okazji: Powiedz ch?opakowi, ?e paj?ki mog? od?ywia? si? mnóstwem robactwa ?wierszcze, karaczany, pinki, koniki polce i ?e mysz wcale nie jest mu potrzebna do szcz??cia ( przynajmniej tyle, ?e da? ma?? a nie doros?? gdzie by?aby przera?ona i mog?aby te? porani? paj?ka - sama o tym nie wiedzia?am jaki? tam czas tematu, dobrze aby i on o tym wiedzia? ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-01-13, 15:09   
   Myszy: vanilka i lila


Wed?ug mnie, lepiej b?dzie takiego maluszka trzyma? w szmatkach lub chusteczkach ni? w trocinach.
Pami?taj ?e takiego maluszka trzeba masowa? po brzuszku ?eby wydala? ka? i mocz. Siusiu powinien robi? po ka?dym karmieniu. Kupka b?dzie mie? inna konsystencje ni? taka normalna kupka myszki.

A co do karmienia ptaszników gryzoniami, sama hoduje ptaszniki i ogólnie nie poleca si? podawania myszy paj?kom, mog? im zaszkodzi? ze wzgl?du na za du?a ilo?? bia?ka, najcz??ciej podaje si? oseski samic? po kokonie aby szybko wróci?y do si?.
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
martulek3
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-13, 15:55   

Musz? Wam powiedzie? ,?e ona ma troszke futerkaa (niewiem czy dobrze napisa?am) :)
Nie jest ?ysa .... co godzine do niej zagl?dam i niby wszystko dobrze ! ehhh biedne male?stwo
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-13, 17:30   

fully napisał/a:
najcz??ciej podaje si? oseski samic? po kokonie aby szybko wróci?y do si?.

No w?a?nie to jest osesek... Tylko nie znam dok?adniejszego powodu karmienia paj?ka chocia? w sumie to nie jest istotne na tym forum. Wa?ne, ?e poda? mysz no a to dobrym rozwi?zaniem nie jest.
Dobrze, ?e zagl?dasz do myszki. Karm j? regularnie i w?a?nie pomagaj w wypró?nianiu si? ( dlatego si? lekko masuje po brzuchu bo to jakby zast?puje lizanie matki co ma przynie?? taki sam efekt - wydalenie ).
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
martulek3
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-13, 17:52   

Zastanawiam si? czy jej nie przeniesc do szklanego akwarium ,jest w pude?ku od aparatu ale boje sie zeby w nocy nie wysz?a .... co my?licie?
 
 
fully 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 55
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-01-13, 17:56   
   Myszy: vanilka i lila


Luis napisał/a:
fully napisał/a:
najcz??ciej podaje si? oseski samic? po kokonie aby szybko wróci?y do si?.

No w?a?nie to jest osesek... Tylko nie znam dok?adniejszego powodu karmienia paj?ka


tak, wiem ze osesek. A co do powodu, szczerze wydaje mi si? ?e w przypadku karmienia ptaszników oseskami-myszami to ch?? poogl?dania sobie polowania ptasznika na co? wi?kszego ni? ?wierszcz czy karaczan, pewnie niektórym wydaje si? to by? efektywniejsze, tylko niestety zapomina si? ?e w?a?nie dla paj?ka nie jest to najzdrowsze. I prawdziwi pasjonaci rzadko kiedy czerpi? satysfakcje z ogl?dania cierpienia gryzonia, fakt ?e sposób polowania niektórych zwierz?t jest fascynuj?cy, ale to jest to innego.
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Ostatnio zmieniony przez fully 2009-01-13, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-13, 17:57   

martulek3, dobrym pomys?em jest przeniesienie jej. Karton mimo wszystko kiedy? przemoknie albo mysia go przegryzie.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
martulek3
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-13, 18:00   

:)
Ale zrobi?a kupsko ;) to chyba dobrzeeeee ...... pierwszy raz ciesze si? na ten widok ;P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT