AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Utrata z?bow
Autor Wiadomość
johanna150 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-25, 20:03   Utrata z?bów
   Myszy: bl?dusia, czarnulka


Mojej myszce chyba wypada zab,jest ruchomy, biedna caly czas lapkami dotyka buzke bo jej to przeszkadza. Jak mozna jej pomoc i czy zdechnie jesli straci tego zeba.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Madziunia 
Starszy Myszaty


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Jastrz?bie Zdrój
Wysłany: 2009-08-25, 20:06   

Pierwszy raz s?ysze o czym? takiem :shock: Do weterynarza szybciutko!!! Jak jej wypadnie to nie bd mog?a je?? i raczej zdechnie z g?odu... :( :(:(
_________________
Tofi :m: Suzi :m: Ofelia :m: Zahara :m:
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-08-25, 20:38   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Jak sprawdzi?a? ?e si? on rusza?

Weterynarz powinien usun?? tego z?ba, ?eby jej nie przeszkadza?, ale nie martw si?! nie umrze z g?odu, ma przecie? jeszcze inne z?by i na pewno sobie poradzi. Je?li z?bek jest tylko nad?amany to z pewno?ci? jej odro?nie, gdy? z?by gryzoni rosn? przez ca?e ich ?ycie.

Mo?esz podawa? jej mi?kkie pokarmy, np. gotowane warzywa, ale my?l? ?e i z jedzeniem karmy sobie poradzi jak tylko wet zajmie si? feralnym z?bkiem.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Madzik 
Starszy Myszaty



Imi?: Magdalena
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-25, 21:05   
   Myszy: Kulka, Kostka, Kruszynka [*], Kreseczka[*],Chiko


te? jestem ciekawa jak to sprawdzi?a?.Przecie? ich z?bki s? takie malusie?kie. No ale je?li wydaje Ci si?, ?e co? nie tak to do weta. I jakie? mi?kkie jedzonko nie jest z?ym pomys?em je?li myszak ma problemy z jedzeniem.
_________________
"-Pani Profesor Chiko si? zepsu?a! Niech pani j? naprawi!
-Niestety kochanie, Chiko umar?a nie mo?emy ju? jej pomóc"

FullMetal Alchemist Rozmowa dziewczynki z Izumi
 
 
johanna150 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-25, 22:07   
   Myszy: bl?dusia, czarnulka


Moja corka mi pokazala. Trzeba myszke troche odwrocic i leciutko rozchylic usta. Dotknelam jej zabka i jeden z tych dwoch przednich rusza sie. Wzielam rolke od papieru podstawilam pod nosek, zawsze odrazu chrupala teraz chciala ale nie mogla. Moje myszki nie lubia gotowanych warzyw ani zadnych tylko suszone gotowe jedzenie. A wiec na tarce utarlam jej i je. Musiala byc bardzo glodna bo jadla bardzo dlugo. Poczekam jeszcze moze ten zabek jej wrosnie z powrotem. Moja corka zauwazyla wczoraj rano ze ma jeden zabek krotszy i trzymajac ja na reku dala jej do chrupania taka wysuszona galaz, mysle ze przez to ten zabek sie rusza.
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-08-26, 09:45   

Przez to ?e gryz?a ga????
Nie s?dz?. Moje myszki maja w klatce mnóstwo zabawek z drewna które obgryzaj? a z?bki im nie wypadaj? poza tym myszkom rosn? z?by ca?y czas, nie tak jak ludziom wiec musz? je czym? ?cierac. A ga??zki nadaj? sie do ?cierania z?bków.

I wydaje mi si? ?e nie ma na co czeka? a? sprawa sama si? rozwi???, tylko trzeba i?? z myszk? do weta. Lepiej dmuchac na zimn?. Jeszcze by sie okaza?o ?e mysz po?knie tego z?bka i on pokaleczy jej prze?yk.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
johanna150 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-26, 11:04   
   Myszy: bl?dusia, czarnulka


Dzsiaj rano miala juz jeden zabek, zobacze jak bedzie sobie z tym jednym zabkiem radzila.
 
 
Madzik 
Starszy Myszaty



Imi?: Magdalena
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-26, 20:06   
   Myszy: Kulka, Kostka, Kruszynka [*], Kreseczka[*],Chiko


Napisz jak b?dziesz co? wiedzie?. Moje niunie te? gryz? ró?ne drewniane rzeczy. Maj? kupione te? ga??zki jab?oni do gryzienia z herbal petsa i jako? nigdy im si? nic z?ego nie sta?o z z?bkami. Poza tym widzia?am nawet mysz bardzo nami?tnie próbuj?c? przegry?? pr?ty klatki i jej z?bki jako? na tym nie ucierpia?y. Moim zdaniem to weterynarz jest konieczny nawet je?li b?dzie sobie z tym jednym z?bkiem jako? radzi?a.
_________________
"-Pani Profesor Chiko si? zepsu?a! Niech pani j? naprawi!
-Niestety kochanie, Chiko umar?a nie mo?emy ju? jej pomóc"

FullMetal Alchemist Rozmowa dziewczynki z Izumi
 
 
mouselover 
Mysi Bywalec


Wiek: 28
Dołączyła: 01 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-08-26, 22:28   

johanna150 napisał/a:
Moje myszki nie lubia gotowanych warzyw ani zadnych tylko suszone gotowe jedzenie.


Spróbuj da? myszce naturalnego jogurtu. Jak moje myszki i szczur by?y chore to te? im dawa?am.
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-08-27, 13:21   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Czyli wypad??

Jak ju? go nie ma to pó? biedy, poradzi sobie z jedzeniem z pewno?ci?. Patrz tylko czy nic jej nie puchnie ani si? nie babrze dodatkowo.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-27, 14:43   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Mo?na wiedzie? co normalnie ma do jedzenia? Mo?e myszka ma niew?a?ciw? diet?, ubog? w wap? czy bia?ko, nie wiadomo czy reszcie z?bków nie grozi to samo
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
johanna150 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-27, 19:52   
   Myszy: bl?dusia, czarnulka


Kupuje myszkom gotowa karme, do tego daje ziarna zboz, siemie lniane. Fakt myszki sa chude choc nie lubia kolowrotka. Obawiam sie jednak teraz jak bedzie sobie zabki scierala, bo niczego nie gryzie . Jedzenie je tarte na tarce.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-08-27, 20:32   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Potrzebuj? na pewno bia?ka od zwierz?cego - bia?ko jajek, karma dla koci?t. Poza tym spróbuj podawa? cykorie na przyk?ad (surow?) powinny lubi?. myszki potrzebuj? warzyw/owoców raz na jaki? czas.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
johanna150 
Szara myszka



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 12
Wysłany: 2009-08-29, 14:25   
   Myszy: bl?dusia, czarnulka


Mam do was prozbe. Myszcze rusza sie rowniez drugi zab . Prawdopodobnie paradontoza albo uszkodzenie poprzez gryzienie twardego drewna. Mieszkam w Niemczech , moj niemiecki nie jest perfekt, poza tym nie wydam na weterynaza 100 €. Chcialam was prosic jesli ktos z was bedzie u weterynarza aby zapytac jakie konsekwencje moze miec utrata dwoch gornych siekaczy, napewno myszka juz nie bedzie gryzla i nie bedzie mogla scierac sobie dwoch dolnych zabkow wiec beda jej rosly az przestanie jesc i zdechnie. Czy jest moliwosc usuniecia tych dwoch dolnych zebow aby jej nie przerastaly, jesli tak wtedy pojde tu do weterynarza. Jesli nie ma ratunku to aby nie cierpiala musialabym jej jakos ulzyc. Juz jak siedzi w klatce to wychodzi tylko na chwile z gniazda, popatrzy pobiega i wchodzi z powrotem, nudzi jej sie. Druga myszka tez cos czuje ze jest nie tak. Nie gryzie tak duzo, zawsze razem robily sobie gniazdo po swojemu po kazdej wymianie trocin i trawy. Teraz nawet druga myszka tego nie robi. Papier lezy nie pociety i nie zaniesiony do gniazda itp.

[ Dodano: 2009-09-09, 23:42 ]
Mysiunia zyje, i co ciekawe albo jest mutantem albo zabki ulamyly sie w dziasle. Bo najpierw pierwszy zabek zaczol rosnac , drugi wychodzil. Pomoglismy jej wyrac jak na wlosku wisial bo nic nie jadla, nawet tartego jedzenia. A tu nagle wczoraj drugi zabek tez rosnie to jakis cud albo nasza Renmaus jest mutantem. A juz ja oplakiwalismy.

[ Dodano: 2009-09-09, 23:46 ]
To tyczy sie tej kochanej mysiuni na zdjeciu, naszej bladusi.
 
 
jamaica1407
Szara myszka


Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 2
  Wysłany: 2010-06-30, 09:27   z?amane z?bki... pomocy!

witam.
wczoraj w nocy zauwa?y?am ?e ca?e wapienko mojej myszki (kolczasta), domek i miseczka s? we krwi. Mysz te? by?a w krwi (pyszczek i ca?y tu?ów). Dziwnie si? zachowywa?a, jakby co? prze?uwa?a. Wydaje mi si? ?e po?ama?a z?bki. Zmieni?am jej trociny, umy?am miseczk?, domek, nape?ni?am miseczk? ?wie?? karm?, nala?am w zakr?tk? wody i obserwowa?am. Myszka pi?a wod? z zakr?tki, obmy?a si? troch?. Pow?cha?a miseczk? z jedzonkiem i skubn??a pestk? s?onecznika, ale nie da?a rady jej wy?uszczy?. To wy?uska?am jej troch? i zacz??am jej podawa?. Wy?uskane jad?a. Potem ?azi?a po klatce i posz?a do domku. Dzisiaj rano zajrza?am - jedzonko z miseczki nie ruszone. Co mam robi?? :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT