AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Martwica skory
Autor Wiadomość
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-21, 13:24   Martwica skóry

Mój Portos po kuracji zastrzykami dosta? najprawdopodobniej martwicy skóry na karku. To wygl?da tak, jakby mu skóra sie odwarstwia?a razem z futerkiem. Nie chc? go dodatkowo m?czy? i podwa?a? mu tego.Wiem, ?e mój staruszek si? m?czy - od dwóch dni je male?ko, prawie wcale, siedzi w k?cie, nie biega, ma?o pije.
Po lekach by?o ?wietnie (Piesecki mu ?ycie uratowa?), ale strasznie si? martwi? tym co z nim jest teraz.Siedzi w k?cie i si? trz?sie, a ja nie wiem jak mu pomóc - jest zdrowy, tylko ta martwica. Nie rozdrapuje tego, samo mu schodzi. Wygl?da fatalnie, a ja mam wra?enie, ?e mysz si? bardzo m?czy.
Pomó?cie - co zrobi????

Wiem, ?e kto? kiedy? mia? z tym problem. Mój myszon jest bardzo osowia?y. Szkoda mi go strasznie. Prosz? o pomoc.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-21, 14:11   

to jest strup po zastrzykach. Odpadnie sam, rana si? zagoi i sier?? odro?nie, ale z tego co piszesz, ?e jest osowia?y to nie wiem co mu jest. Moje nie by?y osowia?e.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-21, 14:17   

Dulce napisał/a:
to jest strup po zastrzykach
s?o?ce, ja wiem co to jest martwica, ale i tak dzi?ki za prób? pomocy :wink:
Pytam jak to wygl?da?o u Was z myszkami, bo mój staruszek jest osowia?y. By? zdrowy, biega? i jak zacz?? mu sie robi? ten strup, to by?o ok. Dwa dni temu osowia? (nie by?o mnie i narzeczony si? nim zajmowa?), ma?o je, ma?o pije, ma?o chodzi. ?le wygl?da. Mo?e to, ?? stara z niego myszka ma wp?yw. Prosz? piszcie, jak sobie radzi? z jego osowia?o?ci? i brakiem apetytu.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Dulce 
Myszo?ak


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 661
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-21, 14:20   

Nie wiem mo?e id? do weta. U mnie co? takiego si? nie zdarzy?o.
 
 
Bogi 
Starszy Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 14 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2009-11-21, 14:28   

Na osowia?o?? Jutrzence wet poda? jaki? zastrzyk i glukoze do podawania w domu, ale jakie sa efekty - tego nie wiem, bo nawet nie zd??y?am jej poda?
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-21, 15:44   

Do?ka napisał/a:
Nie rozdrapuje tego, samo mu schodzi.

Skarbie ciesz si?, ?e nie drapie, bo jakby drapa?a to by dopiero by? problem. Mo?e na okres gojenia jakie? witaminki mu poda?? Albo przedzwo? do weterynarza i powiedz, ?e jest tak i tak i czy co? myszce grozi, opis jak to wygl?da a jak bardzo b?dzie chcia? mysz zobaczy? to mu j? zanie?. Mo?e co? wymy?li sensownego. Oby nie drugie zastrzyki ;p
Wiesz jak to bywa, zawsze po leczeniu najpierw wszyscy happy, a dopiero pó?niej podczas gojenia zaczyna si? dopiero dramat i najd?u?szy okres czekania ,,a? b?dzie dobrze".
Ja of course trzymam kciuki za myszk? i zg?o? si? z ni?/przedzwo? koniecznie do weterynarza ale tego co robi? zastrzyki, bo wie co podawa? itd i co w razie czego robi? aby myszce nie zaszkodzi?.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
kajka 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Micengard
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-21, 16:50   
   Myszy: calutka hodowla ;)


Moje dwie myszki niedawno mia?y kuracj? zastrzykow? i po niej martwic?, ale ?adna z nich nie mia?a problemów podczas gojenia. Teraz ju? maj? nawet futerko i nie zosta?y ?adne ?lady. Osowia?o?? Portosa mo?e by? spowodowana czym? innym ni? ta martwiaca. Odwied? dra Piaseckiego, na pewno co? poradzi :)
_________________
Je?eli w czym? jeste?my inni, nie jest to naszym b??dem. Wszystko zale?y od tego, co z tym zrobimy.
 
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-11-21, 17:12   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Posmaruj Tribiotic'iem, to zapobiegnie zakarzeniom i szybciej mu si? zagoi. Moja szczurzyca w?asnie ma martwic? po zastrzykach :?
Jednak nie s?dz?, ?eby ta martwica mia?a bezpo?redni zwi?zek z osowia?o?ci?, prawdopodobnie przyczyna le?y g??biej, czyli mo?e kwestia tego na co mia? te zastrzyki robione.
Drug? przyczyn? mo?e by? fakt, ze z pewno?ci? troch? mu ta martwica dokucza, jednak naprawd? w?tpi? ?eby przez to przesta? je??, to tak naprawd? tylko strup.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-11-21, 20:52   

Do?ka, posmaruj Tribiotic'iem jak radzi ka?, a ja si? do tego przy??czam. Moja weterynarz wspomina?a, ?e u myszek i innych gryzoni po zastrzykach lubi si? takie cudo robi?, niestety...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT