AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy myszy ha?asuj? w nocy
Autor Wiadomość
szarak 
Szara myszka


Imi?: Pau
Wiek: 36
Dołączyła: 06 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-06, 17:23   Czy myszy ha?asuj? w nocy

Przepraszam, je?li taki temat ju? by?, nie mog? znale??.

Czy myszki g?o?no si? zachowuj? noc?, czy ?pi??

Mia?am jako dziecko szczury, niestety na noc by?y wynoszone do ?azienki, bardzo ha?asowa?y. By?o to do?? k?opotliwe dla rodziny.
Podejrzewam, ?e ze wszystkimi gryzoniami jest podobnie.. ale mo?e...? Na pewno cisza nocna by?aby w moim przypadku mocnym argumentem...

Dzi?kuj? z góry.

Szarak :m:D: ( przecudne emotki tu macie ! )
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-01-06, 17:47   

szarak, myszki to zwierz?ta nocne, wi?c logiczne jest, ?e ich "ha?asowanie" przypada na noc.
Lepiej poczytaj forum, bo niewiele wiesz o myszkach, co wnioskuj? z tekstu
szarak napisał/a:
Czy myszki g?o?no si? zachowuj? noc?, czy ?pi??

:wink:
Jednak je?li masz naoliwione ko?owrotki, a zwierzaki jako? bardzo nie gryz? rolek po papierze tudzie? innych ha?a?liwych elementów wyposa?enia klatki, to ten ha?as jest ok.
Ja to Ci powiem szczerze, ?e nie mog? zasn?? jak nie s?ysz? moich pociech.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
szarak 
Szara myszka


Imi?: Pau
Wiek: 36
Dołączyła: 06 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-06, 18:45   

dzi?ki.

ano niewiele o myszkach wiem, w ogóle o gryzoniach. Pracuj? w schronisku dla psów, zwierz?ta s? u mnie na pierwszym miejscu wi?c krzywdy na pewno nie zrobi?, a dokszta?ci? si? oczywi?cie planuj?. Niestety, nie mam swojego pokoju a przenoszenie klatki do ?azienki nie wchodzi w gr?, my?l? ?e i myszki by si? przy tym stresowa?y. Tym bardziej, ?e ogl?da?am du?e wypasione klatki :)
mam nadziej?, ?e wkrótce b?d? na swoim a do tego czasu zbior? potrzebne info.

dzi?ki, temat chyba do usuni?cia.
_________________
www.middlesex.fotolog.pl
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2010-01-06, 21:56   
   Myszy: brak


Mi strasznie ten ha?as na pocz?tku przeszkadza? , teraz najg?o?niejszy nie jest mi straszny i normalnie ?pi? :wink: I w?a?nie te? mam podobnie jak Do?ka - je?li nic nie s?ycha? to dla mnie nie jest w porz?dku i zawsze zagl?dam co si? dzieje z myszakami :wink:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2010-01-07, 17:33   

U mnie by?o tak, ?e jak by?a jeszcze Cofi i razem z Bueno w dwójk? mieszka?y to by?o cicho i ?atwo mi si? zasypia?o. A teraz kiedy Cofi ju? nie ma i jest dodatkowo Daisy i Bianka male?stwa niestety l?duj? na noc w innym pokoju ni? ja ?pie. Nie chcia?am ?eby tak wysz?o, ale nowe panienki nie do??, ?e kopi? w granulacie niezwykle g?o?no to wyrzucaj? jedzenie z pojemniczka z najwy?szego pi?terka, które l?duje na daszku domku.. I ha?as przy tym jest niesamowity.
_________________
za T?czowym Mostem: Cofi [*], Bueno [*], Ana [*], Esme [*], Princessa [*], Daisy [*], Bianka [*], Calipso [*], Eska [*], Floriana [*], Adi [*], Amaretto [*], Dex [*], Neil [*], Odie [*]
 
 
 
szarak 
Szara myszka


Imi?: Pau
Wiek: 36
Dołączyła: 06 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 18:41   

Ju? troch? przejrza?am forum i inne strony... w wielu w?tkach jest napisane, ?e myszki stworzonka ewidentnie nocne. Sorry, napali?am si? i od razu po zalogowaniu za?o?y?am temat. W sumie czyta?am te?, ?e niektórzy wynosz? klatk? do ?azienki. Ale chyba lepiej poczeka?, mi tam nocne myszkowanie nie przeszkadza i wola?abym mie? je przy sobie. Niestety, rodzina, jak zwykle, same z ni? problemyyy;)
_________________
www.middlesex.fotolog.pl
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2010-01-07, 21:44   

To nie jest ?aden problem na kilkana?cie godzin wynie?? myszki do innego pokoju. Kiedy si? tylko upewni, ?e nie uciekn?, maj? pod dostatkiem jedzenia i wody b?dzie wszystko okey. Oczywi?cie rozumiem ci?, ?e wola?aby? je mie? przy sobie w nocy, ale na prawd? skoro zale?y ci na kupnie myszki to opcja dawania myszek do innego pokoju nie jest taka straszna.
Po za tym te? zale?y jakie myszki kupi?. Tz. u mnie by?o na pocz?tku cicho, dopiero kiedy jedna myszka mi zdech?a i przysz?y dwie m?ode (misi?c i dwa miesi?ce) to dopiero zacz?? si? sajgon.
_________________
za T?czowym Mostem: Cofi [*], Bueno [*], Ana [*], Esme [*], Princessa [*], Daisy [*], Bianka [*], Calipso [*], Eska [*], Floriana [*], Adi [*], Amaretto [*], Dex [*], Neil [*], Odie [*]
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-07, 22:43   

U mnie wszystkie nocuj? w innych pomieszczeniach i nie uwa?am tego za problem, Wynosz? wieczorem przynosz? rano i jest ok.
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-07, 23:23   
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


Ja po przygodzie z szalon? szynszyl? zdecydowa?am si? na stopery do uszu - plus fakt, ?e lubi? spa? przy uchylonym oknie, a panowie wywo??cy ?mieci pracuj? nieetycznie wcze?nie, wi?c to taka zapora i na ha?asy z zewn?trz, i na zwariowane myszy. Szybko si? przyzwyczai?am i bardzo sobie chwal? - nocuj?cy jednak czasem u mnie mój ch?opak nie da? si? namówi? na zatkanie uszu i z uporem maniaka utrzymuje ka?dego wieczoru ?e 'one wcale nie s? takie g?o?ne i on wytrzyma' - wi?c podczas gdy ja spokojnie zapadam w sen, on wierci si? w ?ó?ku z min? cierpi?tnika, co?tam skwierczy pod nosem, a na koniec i tak wstaje z j?kiem i wynosi po ciemku mena?eri? za drzwi po lodowatej pod?odze, obijaj?c si? o meble. Wcale mi go wtedy nie ?al :lol:
 
 
 
Laayla 
Starszy Myszaty
raaawwrrrrr.!! : E



Imi?: Lilek
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 51
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-01-08, 19:20   
   Myszy: Dziabek, Drop i Dead. ^^"


haha. Tan, jak si? upar? to ma ;p
a stopery- ?wietny pomys? ! :D tylko jak mnie budzik dobudzi..

co do ha?asów, mam magiczny trójk?cik ( :lol: ) ha?asowania w nocy stworzony przed dwóch moich kolczastych panów i chomika. wygl?da to mniej wi?cej tak:
wszyscy ?pi?, wy??czam komputer i gasz? ?wiat?o. Oli (chom) zaczyna biega? w ko?owrotku, us?ysza? to Dead, te? zaczyna biega?, us?ysza? ?e biegaj? Drop to si? przy??cza.. O.o'
i tak pó? nocy ;d
no i niestety klatka z Dead'em stoi zaraz za moim ?ó?kiem. ma du?y pude?kowy domek, a nauczy?am go ?e jak siedz? na ?ó?ku to daje mu jaki? przysmak... to teraz jak tylko chc? zasn?? chodzi w te i z powrotem po pude?eczku a jak w??cz? lampke to patrzy si? na mnie tymi ma?lanymi oczkami :shock: :lol:
tak to u mnie wygl?da ;p
_________________
"Stajesz si? odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoi?e?. "

moje mychy ^^
 
 
 
Ejcia 
Starszy Myszaty
Eyjafjallajökull : P



Imi?: Ela
Dołączyła: 11 Gru 2009
Posty: 88
Skąd: P-ce
Wysłany: 2010-01-08, 21:57   
   Myszy: biegaj? po T?czowej ??ce [*]


Powiem jedno "masz skrzypi?cy ko?owrotek, masz przechlapane"

Miesi?cami ?azi?am za ko?owrotkiem zeby sie zmiescil. Kupi?am i co..

Skrzypi niemi?o?iernie przez calutk? noc (Franek ma manie biegania) :roll:
Ale przyzwyczai?am sie <troche :m:): >
_________________
Jak do mnie mówisz, to milcz!
Pisz? poprawnie po polsku
.

Franio \biegajcie kochani /
Benio \po T?czowej ??ce/ <3
 
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2010-01-08, 23:14   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Ko?owrotek mo?na smarowa? olejem ro?linnym albo smarowa? mas?em. na 2-3 dni wystarczy. I to nie jest wina myszek, ?e skrzypi. Tutaj chyba bardziej chodzi o kopanie, wywalanie z ostatniego pi?tra miski i takie tam xD

Ja niby jestem przyzwyczajona, a czasem przez laski zasn?? nie mog?...

Swoj? drog?, Ejcia, masz ma?? klatk?, skoro nie mie?ci Ci si? ko?owrotek...
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Av. 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 102
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2010-01-08, 23:49   

ju5tys nie koniecznie je?li chodzi o t? klatk? ;) Ja mam klatk? spor?, mieszcz?c? trzy myszki ze spokojem, z dwoma pi?terkami jednak odst?p mi?dzy pi?terkami jest tak ma?y, ?e u mnie niestety te? ko?owrotek si? nie mie?ci.
_________________
za T?czowym Mostem: Cofi [*], Bueno [*], Ana [*], Esme [*], Princessa [*], Daisy [*], Bianka [*], Calipso [*], Eska [*], Floriana [*], Adi [*], Amaretto [*], Dex [*], Neil [*], Odie [*]
 
 
 
ola:* 
Szara myszka
M?ody Weterynarz


Imi?: Ola
Wiek: 27
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 2
Wysłany: 2010-01-09, 13:15   
   Myszy: Sonia


moja myszka najpierw nie ha?asowa?a ale potem zacz??a i to tak strasznie ?e musia?am j? co noc wynosi? do kuchni :m:/:
 
 
Maximysz 
M?ody Myszaty



Hodowla: Ach chcia?bym
Wiek: 27
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 31
Skąd: Trójmiasto {Gda?sk}
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-01-09, 14:56   

moja myszka prawie nie ha?asuje .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT