AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kat
2010-09-07, 10:50
Czy samica mniej ?mierdzi od samca
Autor Wiadomość
Charlotte 
Starszy Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 66
Wysłany: 2010-03-30, 15:07   Czy samica mniej ?mierdzi od samca
   Myszy: Dexter :)


Witam, zaczn? od tego, ?e dawno nie by?o mnie na forum :) Nietsety mój kochany ?atek nie ?yje. Zostawi?am go podczas ferii u mojej siostry i zapomnia?a domkn?? klatki. W nocy wyszed? i dorwa? mojego malucha jej pies ;[ Tak wi?c od stycznia nie mam myszki.

Ale to nie o tym.

Moja znajoma powiedzia?a, ?e samiczki mniej ?mierdz? od samców. Podobno samce maj? bardziej smierdz?cy mocz i cz??ciej si? za?atwiaj? bo zaznaczaj? terytorium. Czy to prawda?


Przepraszam, ale nie wiedzia?am w którym to dac dziale.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-09, 16:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-30, 15:10   

Hmmm nie wiem, czy u wszystkich samców tak jest, ale prawda. Od jakiego? czasu mój myszol zacz?? intensywniej pachnie? [dojrza?], cho? ten zapach akurat mi specjalnie nie przeszkadza. Ale wystarczy, ?e wejdzie mi na r?k? i wcale nie musi na ni? nasiusia? czy zrobi? kupk?, a ju? moja r?ka jest w ca?ym jego intensywnym zapachu. Z samiczkami jest inaczej, zapach jest delikatniejszy i mniej gryz?cy.
 
 
 
Charlotte 
Starszy Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 66
Wysłany: 2010-03-30, 15:17   
   Myszy: Dexter :)


Och to super! Mo?e dzi?ki temu mama pozwoli mi na 2 myszk? i to b?dzie samiczka.
Moj? mam? zacz?? ju? powoli irytowa? mój myszol. Za ka?dym razem jak mu si? umy?o dok?adnie klatk? to zaraz zacz?? biega? i "zaznacza?" wszystkie k?ty, a to niestety strasznie ?mierdzia?o.
W takim razie zadzwoni? do przyjació?ki aby zostawi?a mi samiczk? :m:):

Dzi?kuj? za pomoc.
 
 
hazynabq 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 65
Wysłany: 2010-03-30, 15:32   

nie beirz jednej samiczki, one musza byc w grupei przynajmniej 2 samiczki
 
 
Charlotte 
Starszy Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 66
Wysłany: 2010-03-30, 15:36   
   Myszy: Dexter :)


Dlaczego? Znalaz?am widaomo??, ?e one mog? by? w grupie ale nigdzie nie znalaz?am wiadomo?ci, ?e musz?, a miedzy tymi s?owami jest du?a róznica.
 
 
hazynabq 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 65
Wysłany: 2010-03-30, 15:41   

jedna bedzie osowiala mniej ruchliwa i ogolnie smutna. moga byc w stadzie to prawda, bo do niczego zmusic sie nei da. wiec od razu najlepiej wziasc 2. a i najlepiej nie kupuj w zoologu tylko adoptuj lub kup w hodowli myszke
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-03-30, 15:43   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


hmmm . dlatego , ?e to zwierz?ta STADNE , no tak? informacj? to powinna? wiedzie? ! Mog? by? w parkach , trójkach itd. kiedy to samce (musz? by? bracia lub syn i ojciec) , a MUSZ? by? w grupie (najmniej 2 mychy , lepiej 3) kiedy s? to samiczki . samcom (raczej) samotno?? nie przeszkadza , o ile maj? dobrego w?a?ciciela , za to samiczki stan? si? bardzo osowia?e i smutne . CZYTAJ , A NAWET DUUUU?O CZYTAJ . :)

EDIT : literówka . :D
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Charlotte 
Starszy Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 66
Wysłany: 2010-03-30, 15:48   
   Myszy: Dexter :)


Moja mama ledwo zgodzi?a si? na jedn? myszk? i to i tak cudem wi?c nie wiem jak b?dzie z dwoma...
Myszke bior? od przyjació?ki która jaki? czas temu kupi?a "samczyka" który potem okaza? si? samiczk? i to w ci??y... Tak wi?c teraz ma na wydaniu 3 myszki w tym jedn? samiczk? i od niej bior?.

Nasza rozmowa schodzi z tematu...
 
 
hazynabq 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 65
Wysłany: 2010-03-30, 15:59   

dobra wezmiesz mysz od niej, ale kup jej kolezanke. albo bierzesz przynajmniej 2 samiczki albo zadnej wybieraj. jak mozesz tylko jedna to wez samca
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-30, 18:04   

Charlotte, temat dotycz?cy zapachu samców i samic ju? by?. Wystarczy?o poszuka? zamiast nowy zak?ada?.
http://www.myszy.info/vie...ghlight=#119789
http://www.myszy.info/vie...ighlight=#99240
http://www.myszy.info/vie...ghlight=#113687
http://www.myszy.info/vie...ghlight=#119789
Charlotte napisał/a:
zapomnia?a domkn?? klatki. W nocy wyszed? i dorwa? mojego malucha jej pies
nie skomentuj? ... Powiem tylko, ?e mam nadziej?, ze nikomu wi?cej u was nie zdarzy sie tak powa?ne zaniedbanie. :roll:
Charlotte napisał/a:
Podobno samce maj? bardziej smierdz?cy mocz i cz??ciej si? za?atwiaj? bo zaznaczaj? terytorium. Czy to prawda?
wystarczy poszuka?, bo jest na forum
Samce s? terytorialne i ich mocz ma intensywniejszy zapach. Ale s? wyj?tki.
Yun napisał/a:
wcale nie musi na ni? nasiusia? czy zrobi? kupk?, a ju? moja r?ka jest w ca?ym jego intensywnym zapachu
dziwne, myszy moje zawsze pachn? trocinami i siankiem, samce te? tak pachnia?y ... Tylko mocz ?mierdzia?. Mo?e myszek jest chory, ?e wydziela sam z siebie intensywny zapach. Bo przecie? sama w sobie zdrowa mysz nie pachnie w?a?ciwie wcale.
Charlotte, samiczki te? b?d? sika? i te? ich mocz b?dzie czu? ...
Charlotte napisał/a:
Moj? mam? zacz?? ju? powoli irytowa? mój myszol.
podejrzewam, ze to si? nie zmieni, bo mocz mysi ma charakterystyczny zapach w ogóle, czy to mocz samców czy samic
A je?li zamierzasz trzyma? tylko jedn? samotn? samiczk? to zrezygnuj z tego pomys?u - samica musi mie? kole?ank? samiczk?.
Czytaj i szukaj nast?pnym razem troch? dok?adniej :wink:
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-30, 18:16   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Cytat:
Yun napisa?/a:
wcale nie musi na ni? nasiusia? czy zrobi? kupk?, a ju? moja r?ka jest w ca?ym jego intensywnym zapachu
dziwne, myszy moje zawsze pachn? trocinami i siankiem, samce te? tak pachnia?y ... Tylko mocz ?mierdzia?. Mo?e myszek jest chory, ?e wydziela sam z siebie intensywny zapach. Bo przecie? sama w sobie zdrowa mysz nie pachnie w?a?ciwie wcale.
Charlotte, samiczki te? b?d? sika? i te? ich mocz b?dzie czu? ...


Hehe ze 4 lata temu u mnie taki problem wyst?powa?... przez rzadkie zmienianie trocin (w efekcie potem by?a grzybica i wet g?upiej nastolatce wyja?ni? ?e dla samca to za rzadko trochu) Jak si? zmienia 2-3 razy w tygodniu to sama myszka pachnie ?adnie
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-03-30, 18:34   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


mia?am niedawno samca ...
to znaczy tak my?la?am ...
dzisiaj okaza?o si? , ?e mój Sid by? samic? !!! :shock:
mam 3 samiczki , a porównuj?c je do Sida , s? takie same ... pomyli?am si? , ale to by?y moje pocz?tki . :moops: czyli nie Sid , a Sidolinka . ;)
za tem , zapach samiczki w ogóle mi nie przeszkadza , o samcu nic nie wiem . ;) ale zapach samicy , to nawet lubi? . ^^ zawsze tak klatk? w?cha?am . xD
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Charlotte 
Starszy Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 66
Wysłany: 2010-03-30, 18:59   
   Myszy: Dexter :)


Nikita napisał/a:
Hehe ze 4 lata temu u mnie taki problem wyst?powa?... przez rzadkie zmienianie trocin (w efekcie potem by?a grzybica i wet g?upiej nastolatce wyja?ni? ?e dla samca to za rzadko trochu) Jak si? zmienia 2-3 razy w tygodniu to sama myszka pachnie ?adnie


Ja mojemu zmienia?am co 2 dni a jego zapach i tak by? bardzo mocny i ciagle musia?am wietrzy? pokój :m:/:
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-30, 19:21   

Do?ka napisał/a:
dziwne, myszy moje zawsze pachn? trocinami i siankiem, samce te? tak pachnia?y ... Tylko mocz ?mierdzia?. Mo?e myszek jest chory, ?e wydziela sam z siebie intensywny zapach. Bo przecie? sama w sobie zdrowa mysz nie pachnie w?a?ciwie wcale.


Jest zdrowy, by?am na wizycie kontrolnej u weta i jedyne co mia? to lekki katar, który ju? mu przechodzi.
A co do zapachu to wystarczy, ?e przed wej?ciem na moje r?ce nadepn?? na w?asne siu?ki i ju? mo?e ?atwo przenosi? zapach :)
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-30, 20:10   

Yun napisał/a:
przed wej?ciem na moje r?ce nadepn?? na w?asne siu?ki i ju? mo?e ?atwo przenosi? zapach
to owszem, ale sama w sobie myszka nie powinna "?mierdzie?"
:wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT