AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie elementow klatki
Autor Wiadomość
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-11-01, 21:43   Gryzienie elementów klatki
   Myszy: Erupcja Rado?ci


Witam!
pisze bo nie wiem ju? co robi?. 2 z moich mych siedz? w klatce ferplast combi 2.2 (pierwszy lepszy link) http://naszepotworki.pl/g...-klatk_2712.jpg jak wida? od klatki prowadzi tunel do "domku" i tu najwi?kszy problem: w domku na górze s? do?? spore otworki, moja myszunia nami?tnie to wygryza boje si? ?e b?dzie gryz?a a? przez nie wyjdzie... z?ar?a ju? pogrubione kraw?dzie :evil: i moje pytanie co mam zrobi?? :P licz?, ?e pomo?ecie. Dmucha?am na ni?, dostawa?a po pyszczku chusteczk? higieniczn?... zaczyna?a tylko nami?tniej gry?? i rzuca? si? przez otworki z ?apkami i z?bami. Brzegi smarowa?am czym do g?owy wpad?o co mog?oby by? niesmaczne: cytryn?, wod? z ogórków kiszonych, p?ynnym kwaskiem cytrynowym, który tylko zliza?y....jak tak dalej pójdzie posun? si? do drastyczniejszych sposobów jak pieprz. wiem ?e macie jakie? pomys?y
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-06, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-11-01, 22:20   

sadze ze smarowanie tymi rzeczami nie jast dobrym pomys?em,jeszcze myszki sie zatruj?.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Rita90 
Mysi Bywalec



Hodowla: Arco Iris
Pomogła: 2 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 148
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2008-11-01, 22:30   

a próbowa?as od?aczy? ten domek (bo chodzi Ci o ta taka kulke na zewn?trz klatki?) ?
 
 
 
futrzasta 
Mysi Rozmówca



Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 241
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-11-01, 22:59   
   Myszy: Erupcja Rado?ci


tak chodzi o t? kul?, myszki j? uwielbiaj?...dzi?ki temu maj? wi?cej miejsca. ju? pare razy od??cza?am ale wtedy z rozbiegu wpadaj? w zatyczk? dziury od tunelu...
_________________
Goplana [*], Histeria [*], Samara [*], Enamorada [*], Erupcja rado?ci [*]...
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2008-11-02, 00:01   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


A tego tunelu od??czy? nie mo?na te??
Moim zdaniem lepiej ?eby przez pierwszy dzie? wpada?y na t? zatyczk?, d?ugo im nie zajmie odzwyczajenie si? ?e tej kuli nie ma, za to lepiej ni?li mia?yby mie? nadal plastikow? diet? i jeszcze zwia? ;)

A mo?e.... wystarczy?oby te dziury czym? zaklei?. Trudno by im by?o wtedy odgry??. Tylko nie wiem jak to wyl?da wtedy z cyrkulacj? powietrza, ?eby si? nie podusi?y.
Ale my?l? ?e zaklejenie tego czymkolwiek, nawet kawa?kiem grubej tektury, tylko tych dziur mo?e przynajmniej cz??ciowo za?atwi? spraw?. Bo wiesz, ?eby ugry?? to musz? wychyli? troch? mordki przez dziur? nazewn?trz, a tak nie mog?, wiec gryzienie jest zgo?a utrudnione.
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-18, 18:29   Zjada kuwet? Duny... Co zrobi??
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


Witam,
Falka to potwór i z uporem maniaka z?era to miejsce w Dunie, w które wsadza si? rurk? od poide?ka. U mnie jest puste, bo poide?ko maj? zainstalowane gdzie indziej, i Falka ma jeszcze bardziej u?atwiony dost?p. Jest to dla mnie problem tym wielki, ?e jest to najdono?niejszy d?wi?k, jaki dobiega z ich klatki noc? i po prostu mnie budzi :sad: Bywaj? noce w których budz? si? co godzin?, albo w ogóle przez pó? nocy nie mog? zasn??. No i ta dziura robi si? coraz wi?ksza i ju? prawie im mordka przechodzi... :?
Czy mia?y?cie te? takie problemy z tym miejscem ? Czy mo?na sobie jako? z tym poradzi? ? Mo?e jest co? czym mo?na posmarowa? to miejsce, ?eby smakowa?o paskudnie i odrzuca?o ? Albo jaki? inny sposób ?
Tak to wygl?da :

 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-06-18, 18:34   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


No to si? Ci laski uwzi??y...

Moje te? skuba?y tunele ale zaprzesta?y po 2 dniach...

Chyba dobrym wyj?ciem jest posmarowanie czym?, bo albo tam czuj? jaki? zapach albo maj? taki wybryk.

Da?a? im do klatki wapno i np. sól? Moje mniej gryz? cokolwiek gdy maj? co? do ?cierania z?bków + smaczny smak :) No i te? wol? papierowe rurki. Albo ga??zie drzew owocowych te? dzia?aj? uspokajaj?co na myszki a na pewno nie ha?asuj? tak przy tym ;)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-18, 18:45   
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


W?a?nie w tym problem, ?e maj? wapienko (i jest gryzione, ubywa go), maj? drabinki z drzew owocowych (poskubane tez) i maj? rolki papieru, które gryz? i wy?cie?aj? nim domek, wi?c alternatywy maj?, ale mimo wszystko ?r? to miejsce, kurcze... I to samonagradzaj?ce si? jest, bo widz? efekty swojej pracy i coraz wi?cej mordki wystaje, wi?c gry?my, gry?my... Aktywno?ci maj? chyba du?o, codziennie biegaj? po mnie, biurku, ?ó?ku, w?a?ciwie kiedy tylko oka?? zainteresowanie s? wypuszczane i klatka stoi otwarta, ale mimo to noc? wy?eraj? t? dziur?... :sad:
Posmarowa? czym?, tylko czym...?
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-06-18, 18:45   

Ja w tym miejscu w dunie mam pojnik wiec nie maja jak tam gry??. Daj im jakie? ga??zki pude?ka kartonowe jakie? nowe zabawki.
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-18, 18:48   

mo?e zastaw to czym?... domkiem czy jak?? zabawk? ?
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
milimetka 
Starszy Myszaty



Imi?: Dominika
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 89
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2009-06-18, 18:52   

Albo zaczep tam wapienko po prostu ;)
_________________
"...by si? pozby? z?ych humorów, robi? zup? z muchomorów...":)
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-18, 18:55   
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


Faktycznie... roboczo to zastawi? czym?, nie chc? myszy pozatruwa? smaruj?c czym?, no i dodam im jeszcze jakie? fajne rzeczy do klatki. Te? bym ?ar?a dziur?, jakby przez ni? wia? mi w nos powiew wolno?ci ;)
 
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-06-18, 19:43   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Mo?esz te? to czym? zatka?, chocia?by kulk? papieru na ?cis?o, zeby nie wypad?a i ?eby nie wyci?gn??y ;)
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-18, 19:44   

ka?, mo?liwe, ?e to je jeszcze bardziej zaintryguje i b?d? chcia?y koniecznie zbada? co to takiego ;)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-06-18, 22:18   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Mo?liwe, ale nawet je?lipodnadgryzaj? kawa? papieru, to nie bedzie tak g?o?no. A do plastiku z duny nie b?da mia?y dost?pu, bo nie b?dzie jak chwyci? z?bami ;)
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT