AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie elementow klatki
Autor Wiadomość
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2009-06-18, 23:50   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Najpro?ciej b?dzie kupi? wapienko, takie z drucikami. Prze?o?y? druciki i zakr?ci? na o?ówku np.
_________________
 
 
 
Tan 
M?ody Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-19, 11:38   
   Myszy: Ma?a Bia?a Myszka vel Merlin i Paseczek


W?a?nie, bo one maj? w klatce takie wapienko z plastikowym zahaczaczem o pr?ty... Hahaha, one s? w pude?kach sprzedawane, b?d? w sklepie otwiera? i zagl?da? jak? maj? zahaczk? :lol:
 
 
 
kajura 
M?ody Myszaty



Imi?: kajka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-06-20, 12:51   
   Myszy: Rozpusta ['], Malibu,


A wpakowanie na to "miejsce na rurk?" jednego z patyczków do gryzienia? zapchasz dziur? ?eby im si? nochal nie mie?ci?, a jak patol b?dzie du?y to nie wyjm? :]
 
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-06-20, 13:46   

A mo?e umie?ci? tam jednak poid?o. :m:):
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
olissja 
M?ody Myszaty
czarownica



Wiek: 40
Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 30
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2009-11-05, 18:42   
   Myszy: onufry-klamot; arkadio-morales


Hmmm... to ja si? dopisz?, tutaj bo nie bardzo wiem gdzie, a nie chc? zaczyna? nowego tematu. Moja mysz zjada Dune. Obgryza j? gdzie si? da. W rogu wyjad?a ju? spor? dziur? i boj? si? ?e mi ucieknie pewnej pi?knej nocy. Ma wszystko co jest jej potrzebne do ?cierania z?bów, wapno, patyki, rolki, ma przestrze? a mimo to wy?era dziur?. Nie przeszkadza mi d?wi?k, ale si? boj? ?e czmychnie mi gdzie?. Nie mam poj?cia jak to zabezpieczy?, jak zniech?ci? gryzonia do wyjadania klatki, boj? si?, ?e jej ten plastik zaszkodzi. Zas?oni? z jednej strony to zaczyna gry?? z nast?pnej.... Co ja mam zrobi? z Arkadiem????
Ma kto? pomys?? :sad:
 
 
 
kajka 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Micengard
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-05, 19:08   
   Myszy: calutka hodowla ;)


moje te? maj? rurki, kolb? i drewnian? drabink? a i tak ?r? kuwet? duny. Jedynym na nie sposobem jest wrzucanie im czego? nowego - patyka albo zwyklego pude?ka. Jak zobacz? pude?ko to gryz? a? ze?r?, ale kuwety ju? wtedy nie ruszaj? :)
Mo?esz te? po?o?y? pleksi na dno - gry?? pewnie b?d?, ale to zawsze nie kuweta :)
 
 
 
pumbusniunia
Szara myszka


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-05-29, 20:03   gryzienie klatki

Moja 3miesieczna myszka, ktora mam od 3 tygodni zacze?a odgryzac klatke z farby. wczesniej tak nie robila. Karmie ja suchym zarciem dla myszy firmy Vitapol, gotowanymi warzywami, raz w tygodniu dostaje kawalek szynki, ma specjalne wapno. Wiec nie wiem czym to moze byc spowodowane. Ktos mi pomoze?
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2010-05-29, 20:09   
   Myszy: brak


Problem nie w tym co je ale w tym ile myszka ma atrakcji.

Pierwsze pytanie - to samiec czy samiczka ? Je?li samiczka to najzwyczajniej w ?wiecie brakuje jej towarzysza,je?li samiec nudzi si?,bo mo?e po?wi?casz mu za ma?o czasu.
Druga kwestia - jakie zabawki mysz ma w klatce ? Je?li by si? nie nudzi?a to pr?tów by si? nie czepia?a.Mia?am przez d?u?szy okres czasu myszy w klatce i nigdy nie s?ysza?am i nie widzia?am,?eby pcha?y z?by w pr?ty.

One potrzebuj? rozrywki,to tak jak pies - zm?czony i wybiegany nie b?dzie niszczy? w domu :wink:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
pumbusniunia
Szara myszka


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-05-29, 20:13   

Takie cos. To mo?liwe ze chodzi o zabawki, bo w klatce nie ma ?adnych, gdy? Pani w zoologicznym powiedzia?a, ze Ciapek jest za ma?y na takie rozrywki... I nic jej nie dodawa?am, ale teraz ju? to zmieni?. Dziekówka za odpowiedz
 
 
justysiaryn 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: 2010-06-01, 11:23   
   Myszy: Szado?, Groszek, Kabi


za ma?y o bo?e moja mysz ma 2 miesi?ce i od pocz?tku ma zabawki typu ko?owrotek i takie tam tuneliki patyczki do wspinania ca?? klatk? ma tego i nigdy te? nie s?ysza?am ?eby klatk? obgryza?
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-01, 11:46   

pumbusniunia, nie dawaj jej szynki! To po pierwsze. Lepiej kup garstk? dobrej psiej albo kociej karmy (ale poczytaj na forum, jakie polecamy!) i to jej dawaj zamiast szynki!
Po drugie, gdybym by?a mysz? i jedyne co bym mia?a w klatce to domek i jedzenie oraz poid?o, to bym za wszelk? cen? próbowa?a opu?ci? to nudne miejsce :wink: Zabawki to podstawa i nie musisz ich kupowa? tylko sama co? wykombinuj - to mi?e tworzy? co? dla swoich ma?ych przyjació?, no i taniej wychodzi.
Po trzecie, jeste? pewna, ?e to samiec? Upewnij si? na 100% co do p?ci... Bo w zoologach to ró?nie jest.
pumbusniunia napisał/a:
gdy? Pani w zoologicznym powiedzia?a
w?a?nie dlatego nie nale?y wierzy? tym "paniom z zoologa"... Niestety w zdecydowanej wi?kszo?ci nie znaj? si? na zwierzakach w ogóle. To po czwarte.
Po pi?te - czytaj forum :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
justysiaryn 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: 2010-06-01, 11:51   
   Myszy: Szado?, Groszek, Kabi


ej a z tymi karmami dla kotów ja mam kota daje mu karm? purina dla kastratów (to taka karma jakby miej kaloryczna jeden kg. kosztuje 15z? i 50 gr) czy by Szado? te? móg? troszeczk? jej dosta?
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-01, 12:00   

justysiaryn, powtórz?: przeczytaj dzia? o ?ywieniu. Ca?y. Przyda Ci si?.
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=370 a to jest temat o karmach dla kotów i psów
Poza tym troszk? by si? przyda?o zacz?? u?ywa? w postach znaków interpunkcyjnych ...
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Eowyn 
Szara myszka


Imi?: Ewa
Wiek: 26
Dołączyła: 30 Maj 2010
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-02, 18:36   
   Myszy: Lara i Mania


Je?li chodzi o te panie z zoologicznych, to ja te? im nie wierz? :?
mi powiedziala, ?e moja mysz "na pewno nie jest w ci??y", a mojej przyjaciólce z doroslego myszorka zrobila samice :m:D: ,
to ja nawet mog? rozpozna? ple?.
A co do tych myszek, to wi?cej po?wi?caj czasu, kup lub zrób jej jakie? zabawki (np. rolka po papierze toaletowym, kolowrotek, nawet jakie? sznurki!), a na stów? nie b?dzie gryzla :)
Mialam kiedy? chomika, który ci?gle obgryzal szczebelki klatki, a mial mnóstwo rozrywek w swojej klatce! Ale jednak mysz ró?ni si? od chomika :m:
_________________
ach te myszki...
Klarcia [*]
 
 
Akroba 
Starszy Myszaty



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 65
Wysłany: 2010-06-03, 14:23   
   Myszy: Sasame [*],Lamelia,Tsume


Eowyn napisał/a:
Ale jednak mysz ró?ni si? od chomika

Tak,mysz ró?ni si? zachowaniem od chomika i to bardzo!
Pomys?owa myszka je?li upatrzy sobie jak?? rzecz to uparcie trzyma swojego,ale mo?na j? przekupi? ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT