AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy p?ochliwo?? jest "zara?liwa"
Autor Wiadomość
sain1
Szara myszka


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-07-03, 10:04   Czy p?ochliwo?? jest "zara?liwa"

witam, mam prawie juz 2 miesieczne myszki, 3 samice.sa u mnie juz od miesiaca.Jedna byla zawsze jakas plochliwa, dzika, skakala w ta z i z powrotem jak tylko zblizylo sie do klatki.Dwie inne byly w miare spokojne jedna juz nawet udalo mi sie prawie oswoic ze sie mnie nie balo. Od paru dni zauwazylem, ze 2 "normalne" myszy zaczynaja sie zchowywac jak ta plochliwa, uciekaja, pokonuja wszystkei odleglosci z predkoscia swiatla, sa strasznie nerwowe biegajac z ukrycia do ukrycia.Czy myslicie ze moze miec na to wplyw zachowanie tej plochliwej myszy, czasami widuje jak ona zaczepia tamte 2 normalne, kiedys tez sie kotlowaly z piskami ale odebralem to jako zabawe.Czy na zachowanie tamtych mzoe wplywac dziwne zachowanei tej jednej, moga stac sie przez nai bojazliwe i tak samo plochliwe?
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-07, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-03, 10:16   

sain1 napisał/a:
Jedna byla zawsze jakas plochliwa, dzika, skakala w ta z i z powrotem jak tylko zblizylo sie do klatki

To normalne, bo ma?e myszki zawsze tak skacz?.
My?l?, ?e mo?e dopiero ,,doros?y" do tego zachowania. Myszki b?d? ma?e zawsze wariuj?, trudno je z?apa? itd. Czy masz jakie? inne zwierz?ta ? Typu pies, kot, które mog? mie? dost?p do Twojego pokoju gdy np Ci? nie ma w domu? Poniewa? mog? takie zwierzaki denerwowa? i stresowa? niektóre myszy.
Ogólnie rzecz bior?c nie masz si? raczej o co martwi?. Cz?sto wyjmuj swoje myszki, baw si? z nimi i oswajaj, a na pewno dojdziesz do celu, którym jest oswojenie ich. :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
sain1
Szara myszka


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-07-03, 10:31   

nie nie mam innych zwierzat, tylko myszki :) ale tak sie zstanawialem czy jescze w wieku 2 mieiscy sie tak zachowuja? no i mowie tamte dwie byly w miare normalne, a teraz jak tamte biegaja od punktu do punktu zostawiajac za soba tylko latajace trociny;p staram sie je oswajac wkladajac reke do klatki ze smakolykami czasami je wyjmuje. ale mowie nie zachowywaly sie tak nerwowo nie biegaly w ta i z powrotem wiec myslalem ze to moze jakis zly wplyw tamtej ktora do poczatku byla taka , nie wiem myslalem ze moze je terorryzuje ;p
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-07-03, 11:19   

sain1, ja mam myszk? 3miesi?czn? i wci?? skacze jak pche?ka. Poza tym moja mysz, która sko?czy za par?na?cie dni rok, a wi?c ju? taka starsza mysia panna z niej wci?? kangurzy i bryka. :wink: Wi?c to nic dziwnego.
Chyba, ?e tak jak mówi Luis, co? straszy te Twoje myszy. Oswajaj je i b?dzie dobrze.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
sain1
Szara myszka


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-07-03, 11:48   

wlasnei bylem swiadkiem jak ta plochliwa, rzucila sie nata najspokojniejsza i poprostu zaczela jak gwalcic;/ tamta z piskiem zaczela przed nia uciekac , czy moze rzeczywiscie jest tak ze ta nadpobudliwa ma na nie jakis zlyw plyw przez co i boja si mnie ?;/ nie wiem mam odizolowac ta odpowiedzialna za gwalt?;p
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-07-03, 11:51   

sain1, nie, nie oddzielaj myszy! Ma ruj? i potrzebuje roz?adowa? pop?d seksualny. To normalne i tym si? nie przejmuj.
Tylko zacznij je porz?dnie oswaja? i ju?. (Przewertuj dzia? o oswajaniu ca?y jeszcze raz je?li czyta?e? zbyt dawno ...)
A je?li si? boj? ciebie to nie przez nadpobudliwo??, tylko przez nieoswojenie.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
Ostatnio zmieniony przez Do?ka 2010-07-03, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sain1
Szara myszka


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-07-03, 12:00   

az dziwne ze taka najmniejsza i najbardziej bojazliwa jest szefowa stada;p dobrze nie rozdziele ich ,chociaz mowie nie podoba mi sie ze tamte 2 myszki zaczely sei tak zachowywac no i ze ta je tak atakuej ale skoro to naturalne to jakos przezyje;p
a oswajam je dzien w dzien, wieczorem trzymama 3h reke w klatce ze slonecznikiem lub czym innym.one tylko czasami podejda wezma i odrazu uciekna.czsami biore je na rece przekladajac z reki na reke i tak od miesiaca a jakis efektow i tak nie widze ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT