AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kupowa? myszy w sklepie
Autor Wiadomość
ashtonek 
Szara myszka


Imi?: Ashton
Wiek: 35
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2010-08-15, 09:42   

Przepraszam;) Ju? nie b?d? si? tak do nikogo odnosi? :) Wiem, ?e ka?dy chce dobrze dla myszek. ale jak napisa?em w innym temacie. Myszki z zoologicznego maj? prawo do super ?ycia, a nie tylko rasowe. Jak si? oka?e ?e malec to samczyk to albo spróbuj? go wymieni? w zoologicznym na samiczk? bo w ko?cu chcia?em, a Pani by?a tak mi?a i mi wybra?a. Nie wzi??em niestety paragonu;/ A jak nie wymieni? b?d? go ??czy? z Gustawem:) Mam nadziej?, ?e si? uda;) Wczoraj by? dla niego mi?y opiekowa? si? nim itp;) Oby tak dalej. A je?li to samiczka to Gustaw b?dzie sam, a samiczka z towarzystwem:)

Pozdrawiam Was i przepraszam jeszcze raz:) Nie denerwujcie i nie krzyczcie na mnie :) !
_________________
Cz?owiekiem szcz??liwym jest ten co znalaz? swoje szcz??cie
 
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2010-08-15, 12:19   
   Myszy: -


A ja uwa?am, ?e mo?na bra? zwierz?ta ze sklepu zoologicznego, je?li taki sklep zapewnia dobre warunki zwierz?tom. Mamy przecie? osobny temat o dobrych zoologach, czemu mieliby?my od nich nie kupowa? zwierz?t? No, ale w tej sprawie i tak b?d? tu w mniejszo?ci.

Dalszy ci?g postu tu.
kat
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-15, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ashtonek 
Szara myszka


Imi?: Ashton
Wiek: 35
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2010-08-15, 12:48   

Pocz?tek postu tu.
kat


Wiem ju?, ?e tak nie wolno, a jestem tego samego zdania co przedmówca;)

Pozdrawiam i dzi?kuje za pomoc i odpowiedzi;)!
_________________
Cz?owiekiem szcz??liwym jest ten co znalaz? swoje szcz??cie
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-15, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lola330 
Szara myszka
Szlona nstoltka



Imi?: Elcia
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: Wro?aw
Wysłany: 2010-09-28, 10:51   
   Myszy: Hera i Krystyna


Ja te? mam dwie myszki z dobrego zoologicznego i nic im nie jest.
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2010-09-28, 15:54   

lola330, ok, ale nap?dzasz zoologom biznes. A poza tym u myszki z czasem mog? wyj?? ró?ne choroby (oczywi?cie tfu, tfu).
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-09-28, 17:34   
   Myszy: Bobek


Tak choroby mog? wyj?? z czasem(tfu tfu). Ale po prostu bezpieczniej jest kupi? u dobrego hodowcy. :wink:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-28, 22:04   

lola330 napisał/a:
z dobrego zoologicznego
nie ma takich moim zdaniem
A to czy s? zdrowe... nie, nie s? i ju? teraz mog? Ci to powiedzie?, pochodz? z wielokrotnego chowu wsobnego ...
Podajcie mi chocia? jeden sklep zoologiczny, który nie jest nastawiony na zysk, ale na dobro zwierzaków. Znacie cho? jeden taki, który spe?nia ten warunek? Bo ja nie.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-28, 22:09   

W Strzelinie u mnie, sklep zoologiczno w?dkarski. Moje mychy stamt?d [kupowane dawno temu] by?y zdrowe, l?ni?ce i nie spokrewnione [teoretycznie], a na pewno nie ?wiadomie. W?a?ciciel mia? swojego domowego samca i kry? nim dokupowane samice. Nigdy nie chorowa?y i ?y?y mi dwa lata. Pó?niej przej?? sklep kto? inny, kogo nie znam i nie wiem jak si? to dalej potoczy?o.

Wi?c to nie jest tak, ?e nie ma dobrych zoologów. Bo tam zajmowali si? przede wszystkim asortymentem, rybkami, a zwierzaki by?y dodatkiem [np przyniesione przez kogo? z wpadki, sam rozmna?a? tylko myszy i chyba chomiki]. W akwa nigdy nie widzia?am wi?cej jak 5 osobników, osobnej p?ci [podpisane na szybie, aby pó?niej nie musia? si? zastanawiac, gdzie to mia? samice, a gdzie samców].
 
 
 
anmanika
M?ody Myszaty


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 18
Wysłany: 2010-10-21, 11:04   

Witam, jestem nowa. Moja córka zaskoczy?a mnie mysz? potocznie nazwan? "japo?sk?" czyli tak? ma?? czarnobia??. Po jakim? czasie dokupili?my jej kole?ank?, niestety odesz?a za t?czowy most po 4 miesi?cach. I znowu moja córka postawi?a mnie przed faktem dokonanym i przynios?a mysz, która po pierwsze na mój gust by?a samcem i te? niestety po 3 tygodniach odesz?a za t?czowy most. Wszystkie myszy by?y kupowane w zoologu.
I teraz ju? nie chc? tam kupowa?, mam w zwi?zku z tym pytanie, gdzie mog? naby? tak? bia?oczarn? samiczk? w Warszawie?
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-10-21, 12:19   

bia?oczarn? to nie wiem ale w warszawie jest kilka hodowli ;)
http://pzhmmr.mojeforum.net/temat-vt3154.html
http://pzhmmr.mojeforum.net/temat-vt3170.html
/ z reszt? jest jeszcze przesylka konduktorska :)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-10-21, 12:25   

Bia?o-czarne hoduje si? np. w hodowli Elino www.elino.pl

Myszek japo?skich w Polsce nie ma. W sklepach zoo nazywaj? je tak, aby brzmia?o bardziej egzotycznie.

Zapraszam w grudniu na wystaw? w Warszawie. B?dzie du?o myszek na sprzeda?. Najlepiej ju? teraz zarezerwowa? mysz u hodowcy, nie tylko z Warszawy [wi?kszo?? polskich hodowców zjawi si? na wystawie].
 
 
 
anmanika
M?ody Myszaty


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 18
Wysłany: 2010-10-21, 13:06   myszka

Ja wiem, ?e to nie mysz japo?ska tylko taka zwyk?a czarnobia?a. Nie musi by? rasowa byleby by?a zdrowa. Na tej wystawie takich nierasowych to chyba nie b?dzie?
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-10-21, 13:08   

Nie b?dzie ale nie wszystkie myszy u hodowców s? wystawowe wi?c za ni?sz? cen? mo?na tak? kupi? :)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-10-21, 13:09   

Nie, tylko rasowe. A o laborki w pe?ni zdrowe bardzo trudno. Choroba mo?e si? uaktywni? dopiero po jakim? czasie. Albo si? b?dzie mia?o wielkie szcz??cie i mysz nie poka?e co w jej ?y?ach siedzi.
 
 
 
anmanika
M?ody Myszaty


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 18
Wysłany: 2010-10-21, 13:11   

Yun napisał/a:
Nie, tylko rasowe. A o laborki w pe?ni zdrowe bardzo trudno. Choroba mo?e si? uaktywni? dopiero po jakim? czasie. Albo si? b?dzie mia?o wielkie szcz??cie i mysz nie poka?e co w jej ?y?ach siedzi.


W?a?nie si? o tym chyba dwukrotnie przekona?am :cry: z 3 jedna tylko jest zdrowa. Jeszcze jedno pytanie. te rasowe to chyba wi?ksze s? od tej mojej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT