AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kupowa? myszy w sklepie
Autor Wiadomość
rysieek 
Gadu?a Myszaty
myszkowelove



Imi?: Dorota
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Tychy .
Wysłany: 2011-08-12, 10:00   

Nie rozumiem dlaczego naskakujecie na Mi?tuska ? Przecie? nie napisa?a, ?e zap?aci?a za te myszy tylko adoptowa?a czyli dosta?a za darmo, wiec 'hodowca' ma strat? a nie zysk...
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-12, 11:07   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


ma powod do nastepnego rozmnazania , generalnie o to chodzi , pojecie zysku moze byc wzgledne , pojecie szkody dla zwierzecia tez moze byc wzgledne lub wydawac sie zadne w tym wypadku , czytaj we wczeniejszych postach dlaczego nie powazamy niekontrolowanego rozmnazania ,
wcale tu nie chodzi o swiadome rozmnazanie ,np: ty tez mozesz wrzucic samca do samiczki i powiedziec ze to planowalas i jest to swiadoma , ale nie jestes siwadoma zagrozen zwiazanych z nieznanymi genami , brakiem kontroli nad chorobami genetycznymi , oraz z czym wiaze sie inbred i czyszczenie krwi ........
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
LaVenda 
Mysi Bywalec


Hodowla: LaVender Dream
Wiek: 33
Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Wroc?aw/Pi?a
Wysłany: 2011-08-12, 11:21   

Przecie? hodowle karmowe s? nastawione (jak sama nazwa mówi) na produkcj? jak najwi?kszej ilo?ci gryzoni. One naprawd? nie s? dobrej jako?ci, dobrego zdrowia. Poniewa? przewa?nie w hodowlach karmowych u?ywa si? do?? przypadkowych gryzoni. Co innego je?li s? to linie genetyczne czysto laboratoryjne, wtedy takie gryzonie s? w troch? lepszej formie. Aczkolwiek 'adopcja' gryzoni jakichkolwiek z hodowli karmowych czy laboratoryjnych nie ma sensu, poniewa? takie zwierzaki s? przeznaczone do czego innego i mog? przynie?? du?e rozczarowanie. Chocia?by szybk? ?mierci?, cz?stymi chorobami czy totalnym brakiem oswojenia.
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-28, 19:38   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


Ja bym wychowa?a w ko?cu to nie myszek wina tylko Twoja, ale zaznaczam ?e to moje osobiste zdanie :wink:
 
 
Joanna K. 
Szara myszka


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-28, 19:41   

Hmm, moj? win? jest to, ?e dosta?am myszk? w ci??y? (bez jej widocznych oznak)
Gratuluj? dedukcji.


Ju? poprawiam.
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-28, 19:44   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


To ja gratuluj? braku lektury przed zakupem myszek, zapewne male?stwa nie by?y oddzielone w sklepie ???? No w?a?nie a to pierwszy krok do tzw "k?opotów".
Ostatnio zmieniony przez tafla 2012-02-28, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Joanna K. 
Szara myszka


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-28, 19:47   

Zapewne nie by?y. Co nie zmienia faktu, ze to nadal nie jest moj? win?, ja ich nie zap?odni?am. Lektur? czyta?am, dzi?kuj? bardzo. Potrzebn? wiedz? ju? mam.
A teraz prosz? sobie darowa? wypominanie mi b??dów, których nie ma.
Dzi?kuj?.
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-28, 19:53   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


To moje pytanie brzmi, skoro nie by?y to po jakiego gnacika je zakupi?a????? Oczywi?cie pytanie tylko tak, bo ju? po fakcie i trzeba si? male?stw pozby? :h??:
 
 
Joanna K. 
Szara myszka


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-28, 20:00   

Male?stw nie trzeba si? pozby?, bo to nie byle ?mie? tylko odda? komu? kto b?dzie si? nimi cieszy? równie jak ja. Je?li nikt taki si? nie znajdzie to zostan? ze mn? i krzywda im si? nie stanie.
Po co zakupi?am?
A po co Wy drodzy forumowicze kupujecie myszy? - bo my?l?, ?e kierujemy si? wszyscy tym samym.
Chcia?am przygarn?? zwierz?tko, uwa?am ?e lepiej si? ?yje w prywatnym domu ni? w zoologicznym a ?e nagle z dwóch zrobi?o si? 8 - zdarza si?. Ka?demu mo?e si? zdarzy? taka sytuacja. I nie widz? powodu, ?eby teraz takie problemy tutaj robi?.
Krew si? we mnie gotuje jak kto? tak na mnie naskakuje bez powodu, nie jestem 10letnim dzieckiem, które sobie mno?y myszki w domu, bo uwa?a ?e s? s?it, tylko jestem doros?? kobiet?, która ma swoje cele, powody i warunki odpowiednie do utrzymania zwierz?tek.
 
 
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-28, 20:08   
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


A czy ja naskakuj???? Pytam po prostu, bo nie bardzo rozumiem !!!!!
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2012-02-28, 20:10   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Joanna K., tafli chodzi o to, ?e nie powinno si? kupowa? zwierz?t w zoologicznym, bo tam s? trzymane samce z samicami i ci?gle si? rozmna?aj?, równie? rodze?stwo, przez co ma?e mog? mie? wady genetyczne, a mama mo?e nie prze?y? porodu.
Dlatego powinno si? kupowa? z hodowli, lub adoptowa?.
Joanna K. napisał/a:
Chcia?am przygarn?? zwierz?tko, uwa?am ?e lepiej si? ?yje w prywatnym domu ni? w zoologicznym

oczywi?cie, ale to jest nap?dzanie handlu, bo im wi?cej sprzedadz? gryzoni, tym wi?cej ich sprowadz?.
To ju? tak na przysz?o?? ;)
 
 
Joanna K. 
Szara myszka


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-28, 20:10   

Czego jeszcze nie rozumiesz, mo?e rozwiej? Twoje w?tpliwo?ci. Cho? je?li do tej pory to mi si? nie uda?o to kiepsko to widz?. Zapraszam na pw.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-28, 20:14   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Nie widz? sensu naskakiwania na kogo?, kto chce znale?? myszakom dobry dom :roll: Fakt, ?e nie powinno si? kupowa? zwierzaków w zoologu to jedno, a spokojne wyt?umaczenie to drugie. I nie ma co pisa?, ?e jak si? urodzi?y to powinno si? je wychowa? - na wi?cej myszy trzeba mie? wi?ksz? klatk?, ju? nie wspominaj?c o trzymaniu samców osobno. Nie ka?dy ma na to warunki i zwyczajnie ch?ci.

tafla, wpisywanie po kilka wykrzykników mówi samo za siebie, poza tym sam wyd?wi?k Twojej wypowiedzi sympatyczny nie jest.
 
 
 
Joanna K. 
Szara myszka


Wiek: 32
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-28, 20:17   

kiwi napisał/a:
Joanna K., tafli chodzi o to, ?e nie powinno si? kupowa? zwierz?t w zoologicznym, bo tam s? trzymane samce z samicami i ci?gle si? rozmna?aj?, równie? rodze?stwo, przez co ma?e mog? mie? wady genetyczne, a mama mo?e nie prze?y? porodu.
Dlatego powinno si? kupowa? z hodowli, lub adoptowa?.
Joanna K. napisał/a:
Chcia?am przygarn?? zwierz?tko, uwa?am ?e lepiej si? ?yje w prywatnym domu ni? w zoologicznym

oczywi?cie, ale to jest nap?dzanie handlu, bo im wi?cej sprzedadz? gryzoni, tym wi?cej ich sprowadz?.
To ju? tak na przysz?o?? ;)


Rozumiem, ale popyt jest i b?dzie nap?dzany przez hodowców w??y i paj?ków. A je?li mog? tym samym sprawi?, ?e dwie na pewno nie trafi? na kolacj? to mi?o mi z tego powodu. Tak?e powtarzam POPYT zawsze b?dzie - jest nieodzowny rynkowi w tym przypadku rynkowi myszy laboratoryjnych i b?dzie.
Mog? mie? wady genetyczne, samica mo?e nie prze?y? - oczywi?cie. Nie powiem, ?e nie spodziewa?am si?, ?e jedna z myszy mo?e by? w ci??y. Zawsze istnieje takie prawdopodobie?stwo kiedy kupuje si? myszy w zoologicznym - my?la?am, ?e jest to sklep m?drych ludzi oddzielaj?cych maluchy, okaza?o si? ?e nie.
Nie widz? powodu, ?eby teraz - musztarda po obiedzie - robi? z tego problem.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-02-28, 21:36   

Nie ka?dy zoologiczny jest taki z?y- na moim osiedlu jest podzia? p?ci u ka?dego gatunku zwierz?t ;) Zgadzam si?, ?e popyt i poda? b?d? ZAWSZE bez wzgl?du na to kto te myszki kupi.. wi?c lepiej ?eby kupi?a je osoba która da im dobre d?ugie ?ycie mimo ich mo?liwych wad genetycznych ni? ?eby trafi?y jako posi?ek.. Tak samo nie uratujesz krów, kurczaków czy ?wi?, przestaj?c je?? ich mi?so. Takiego nap?du nie da si? zatrzyma?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT