AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Bia?y ?upie?, ?uszczenie naskorka (chejletieloza)
Autor Wiadomość
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-06, 22:27   Bia?y ?upie?, ?uszczenie naskórka (chejletieloza)
   Myszy: Fafik


akaem1985 napisał/a:
dziwna sprawa. :h??: Mój Ormo zacz?? si? drapa? kilka dni temu, przede wszystkim za uszkiem, a tak?e po pleckach, zmniejszy? mu si? apetyt.


Czy ma na skórze strupki? w okolicach grzbietu i miedzy uszami?. ?uszczy mu si? skóra? Wypada sier??? Je?li tak to jest to ?upie? w?druj?cy o podobnych oznakach jak ?wierzb lub grzybica. W?a?nie mojego Fafika z tego lecz?. Z tym trzeba szybko do weta, gdy? roztocz powoduj?cy t? chorob? (Cheylotiella sp. ) przenosi si? te? na ludzi. Powinna? u weta dosta? iwermektyn?, która to wyeliminuje, ale oczywi?cie nie wiadomo czy to to i najpierw trzeba sie upewni?.
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-09, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
akaem1985
Szara myszka



Wiek: 38
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 13
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2008-02-06, 22:34   
   Myszy: Ormo


o raju!!! ma strupki, faktycznie to wygl?da jak ?upie?... ic hyba si? na mnie przenios?o od wczoraj cholernie sw?dz? mnie ?ydki i drapi? to..aaaa! my?la?am, ze to jakie? uczulenie na balsam nowy czy co?.. :shock: a sier?? faktycznie w tych miejscach si? przerzedzi?a nieco... :cry:

[ Dodano: 2008-02-06, 22:41 ]
Niedziou, zobacz co znalaz?am w necie:
Chejletieloza-czyli ?upie? w?druj?cy jest jedn? z cz??ciej wyst?puj?cych chorób.
Odpowiedzialny za to jest roztocz cheyletiella spp. Charakterystyczny jest bia?y ?upie? i ?uszczenie si? naskórka. Nie wyst?puje ?wi?d skóry. Czasami wyst?puj? miejscowe wy?ysienia.
Leczenie-k?piele w preparatach owadobóczych 3 x co 4 dni lub preparaty owadobójcze nanoszone na skór?. W zwi?zku z tym ?e paso?yt bytuje równie? w szparach pod?ogowych zaleca si? spryskanie pod?óg

Ale Ormo si? drapie.. Kurcze i sama nie wiem co mam robi? czy czeka? do ko?ca tygodnia ismarowa? go t? ma?ci? co mam czy i?c do innego weta... :cry:
 
 
 
Niedziou 
MegaMysz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 1314
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-06, 23:41   
   Myszy: Fafik


No to z opisu wynika, ?e to to ?wi?stwo co ma mój Fafik!

akaem1985 napisał/a:
Ale Ormo si? drapie..

Mój te? si? drapa? bez przerwy, ale po leku przesta?.

Fafik mial robione badania zeskrobiny skóry i tak doszli, ?e to ten roztocz. Ale osoby do?wiadczone widz? to na oko. U mojego zauwa?y?a kobieta co robi?a to badanie od razu, ?e to ten roztocz i powiedzia?a, ?e nawet nie ma sensu robi? mu badania. z tym wynikiem od razu do weta poszlam i da? jak ju? pisa?am wy?ej iwermektyn? ( to najlepszy lek na to )Z tym trzeba dzia?a? jak najszybciej, bo maluch wy?ysieje i rozdrapie si? do krwi. A na dodatek ja to przegapi?am na pocz?tku i to si? tak rozwin?lo, ?e myszka straci?a apetyt i by?a osowia?a, na nic nie mia?a ochoty :(
_________________
Fafik suuuuper Mysz :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT