AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z tarczyc?
Autor Wiadomość
Wednesday 
Szara myszka


Dołączyła: 06 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-06, 19:25   Problemy z tarczyc?
   Myszy: Niunis?aw


Witam,
opiekuj? si? mysz? otrzymana niejako w spadku. Mia?a ona ?wierzb, który by? leczony zastrzykami, które nie pomaga?y. ostatnio smaruj? j? fioletem, dzi?ki czemu ranki praktycznie znikn??y i sier?? zacz??a myszce odrasta?. Jednak martwi mnie poruszanie si? myszki. Chodzi ona z wysoko wygi?tym grzbietem, st?paj?c na palcach, ma problemy z utrzymaniem równowagi podczas stania s?upka, problem stwarza jej zej?cie z jakiej? podstawki. Myszka bardzo schud?a podczas ?wierzbu i zacz??a du?o pi?, posila si? stosunkowo ch?tnie.
Czy jej chodzenie mo?e by? zwi?zane z otrzymywaniem zastrzyków? Czy mo?na co? na to poradzi?? Pocz?tkowo my?la?am, ?e to tak?e przez ?wierzb, ale on ju? praktycznie przeszed?,a myszka wci?? dziwnie chodzi.
Weterynarz nie zwróci? uwagi, poniewa? je?li myszka siedzi na r?ce lub na stole nie wida? tego tak bardzo, natomiast bardzo rzuca si? w oczy gdy chodzi po pr?tach w klatce.
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-08, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-06, 19:40   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


mo?e mie? paso?yty wewn?trzne. zale?y te? czym jest leczona, ale fiolet to raczej nic dobrego dla myszki bo ona to na pewno zlizuje. Na ?wierzb dobra jest ivermektyna. Ale mo?e o by? grzybica to wtedy smaruj clotrimazolum.
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Wednesday 
Szara myszka


Dołączyła: 06 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-06, 19:58   
   Myszy: Niunis?aw


Wet stwierdzi?, ?e fiolet nie b?dzie jej szkodzi? - smarowa?am tym samym szczura i nic mu nie by?o.
Nie wiem co mia?a w zastrzykach, ale gdy by?am u weterynarza, u którego mysz jest zapisana podsun??am mu teori?, ?e to grzybica, ale stwierdzi?, ?e ten lek, który dostawa?a powinien pomaga? te? na grzyby.

A jak leczy? paso?yty wewn?trzne u myszy? Poniewa? ostatnio przygarn??am kotk?, któr? kto? mi podrzuci? i j? odrobacza?am. Nie mia?y ze sob? kontaktu, ale mo?e si? zarazi?y? Kotek mia? glist? koci?.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-12-07, 06:18   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jesli wet leczy mysz fioletem a nie podaje ivermektyny doustnie lub naskornie na swierzb czy pasozyty jest to dla mnie conajmniej dziwne i podejrzane
nie wiadomo co tez podano je wczesniej .........

"Nie wiem co mia?a w zastrzykach, ale gdy by?am u weterynarza, u którego mysz jest zapisana podsun??am mu teori?, ?e to grzybica, ale stwierdzi?, ?e ten lek, który dostawa?a powinien pomaga? te? na grzyby."

watpie by 1 lek pomagal na pasozyty i na grzyby sa to 2 rozne sprawy
jak dla mnie on zciemnia

ja bym zmienila weta na twoim miejscu

na swierzb i pasozyty pomaga SKUTECZNIE ivermektyna podana doustnie i naskornie zupelnie to wystarcza bez smarowania calej myszy ,efekty widac juz po kilku dniach ( nie poleca sie zastrzykow,myszy roznie na nie reaguja i moga spowodowac smierc w niewlasciwej dawce)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2009-12-07, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-12-07, 09:41   

Wednesday, zmie? weterynarza!!!!! Polecam ivermektyn?, dzia?a szybko i skutecznie! Daj myszce siemi? lniane - pomaga na sier?? i myszy bardzo je lubi?.
 
 
 
Wednesday 
Szara myszka


Dołączyła: 06 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-09, 21:39   
   Myszy: Niunis?aw


Mysz mia?a podawany lek naskórnie i w zastrzykach. Leczy j? dwóch lekarzy, chodze do nich tak?e z moim kotem, chodzi?am ze szczurem i jestem z nich bardzo zadowolona.

Mysz ju? nie ma problemu ze ?wierzbem - wci?? ma problem z chodzeniem i o to chcia?am si? dowiedzie?. Ze ?wierzbem potrafie poradzi? sobie sama, natomiast jej zdolno?? motoryczna przekracza moje do?wiadczenie.
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-12-09, 22:34   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


?wierzbowiec w zaawansowanym stadium mo?e wywo?ywa? ró?ne problemy.

tak leki mog?y wywo?a? te? ten stan

myszka mog?a równie? mie? parali? (np. przy bieganiu w ko?owrotku)

weterynarz powinien postawi? diagnoz?
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Wednesday 
Szara myszka


Dołączyła: 06 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-11, 21:25   
   Myszy: Niunis?aw


Myszka nie ma ko?owrotku, wiec raczej nie. Czyta?am, ?e przez ?wierzbowca mysz mo?e schudn?? i faktycznie teraz widz?, ze myszka powoli przybiera na wadze - wcze?niej by?a strasznie chuda.
 
 
 
kindaxD 
Mysi Bywalec
:D


Imi?: Kinga
Wiek: 28
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 122
Skąd: Cz?stochowa :]
Wysłany: 2009-12-12, 15:30   
   Myszy: George [*],To?ka ,Emi [*]


mysz nie ma ko?owrotka -,-?
To chyba sie nudzi w tym swoim domku ?

ale tak do tematu to ja bym zmieni?a weta i to szybko .
_________________
Ratujmy foki szare
___________________________________
Po?ykam w ca?osci ; D
 
 
 
Wednesday 
Szara myszka


Dołączyła: 06 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-16, 21:55   
   Myszy: Niunis?aw


Nie nudzi sie - da?am jej inne zabawki, ale mysz ma klatke podzielon? na pieterka i ko?owrotek po prostu si? nie mie?ci, wszystkie s? troszke za du?e.

[ Dodano: 2010-01-04, 19:23 ]
Okaza?o si?, ?e myszka ma chor? tarczyc?. Czy kto? wie, czy mo?na to wyleczy? u myszki? Weterynarz stwierdzi?, ?e mam trzy wyj?cia:
-u?pienie myszki, ?eby si? nie m?czy?a
-odka?a? jej ranki p?ynem dla myszek, ?eby nie wdziera?o si? tam zaka?enie
-podawa? jej lek jednak bardzo ?atwo jest go przedawkowa?
Szczerze mówi?c nie wiem, które wyj?cie jest najlepsze. Nie chc? jej usypia? i chce spróbowa? je?li nawet nie wyleczy? myszki, bo tarczyc? to raczej trudno, lecz poprawi? jej komfort ?ycia na tyle by mog?a jeszcze po?y? w spokoju i bez bólu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT