AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Owady w karmie
Autor Wiadomość
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2005-10-11, 19:46   Owady w karmie

Dzisiaj kupi?am moim myszkom karm? Mika Dako-Art.Jak otworzy?am,to mia?a dziwny zapach,ale pomy?la?am ?e ta karma ma taki normalny zapach.Potem,po podaniu myszom jedzenia,patrz?,a na grzbiet pude?ka wysz?a zapewne z karmy ma?a larwa!Wyrzuci?am j? za okono,ale karmy nie wyrzuci?am.Potem jednak co? mnie tkn??o i urwa?am kawa?ek jednego sk?adnika z karmy,a tam...Mikrorobaki(male?kie,zielone).Wysypa?am sobie ca?? karm? i zrobi?am 'sanepidow?' kontrol?...Fuu,robali,jak si? bli?ej przyjrza?o,by?o pe?no.Poci?te przez nie jedzenie....:/Wyrzuci?am ca?? karm?..Kupi?am t? karm? w tym samym sklepie,gdzie kiedy? kupi?am zepsute dropsy(ale reklamacj? przyjeli i mi wymienili dropsy).Dzi? by?o za pó?no ju? na reklamacj?.Ale nigdy ju? pokarmu w tym sklepie nie kupi?...A wy mieli?cie takie sytuacje?
Ostatnio zmieniony przez kat 2006-10-06, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-12, 09:15   
   Myszy: tak


Hmm... mi zda?y? chyba taki Animals, jak mia?am królika. Ta karma obi?a mi si? o uszy, ale w ?yciu jej nie widzia?am, a co do piero u?ywa?. W ogóle, to trzeba uwa?a?, chodzi? do sklepów, gdzie jest wzgl?dy ruch, i towar szybko znika z pó?ek. Pami?ta?, ?e z przodu pó?ki przewa?nie stoi karma z krótszym terminem wa?no??, no i w?a?nie na niego zwraca? uwag?. nO, ale jak si? zarobaczy?o w magazynie, to ju? nie dojdziemy... :(

[ Dodano: 2005-11-16, 17:52 ]
Mama dzi? kupi?a karm? dla szczurów (Megan'a) i jak przysz?am do domu, to karma czeka?? na biurku. Jako ?e w domu ciep?o wylaz?y z niej czarne owadziki. Mam paragon wi?c jad? wymieni? karm?. W tym pokarmie przed zamkni?ciem go szczelnie taki owad z?o?y? jaja i one si? wyklu?y tam... :( Najgorzej, ?e wykorzysta?am sytuacj?, ?e mama jedzie do tego sklepu gdzie jest ta karma... a teraz musz? tam i tak dra?owa?... Eh... Wi?c uwa?ajcie... ;)

EDIT: Ok, ju? wymienione. :) ZACHOWUJCIE PARAGONY! :)
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-06, 16:25   robale w karmie

jak to trzeba uwazac,co sie kupuje :| wczoraj wchodze sobie do sklepu zoologicznego (kupowalam klatke) i patrze - wystawione plastikowe sloiczki z karma dla myszek, krolikow itp. piekne opakowanie, na nakretce naklejka z wielkim napisem "gwarancja jakosci". podeszlam blizej,patrze a w srodku miedzy ziarnem jakis robal sobie spaceruje :?
 
 
 
Minnie 
Starszy Myszaty



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Pozna?/Warszawa
Wysłany: 2006-10-06, 17:52   

i wychodzilas z sklepu? a sprzedawca nie zauwazy cos?
_________________
Moje kochane myszy:
*Tina od 13.09.06r - 30.09.08 [*]
*Eufemia od 4.06.07r - 25.09.08 [*]
*Rudka od 13.09.06r - 19.08.07 [*]
*Bonita od 24.03.07r - 01.10.07 [*]
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-06, 18:26   

Bia?ko :lol: nie no ja bym zwróci?a uwag?...
_________________
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-06, 19:56   
   Myszy: tak


mysza4 napisał/a:
robal

Robal to mo?e by? ob?y, p?aski, itp.... to by?y owady. :P

Jak pisa?am wcze?niej mog?y tam wle??, bo np. towar by? d?ugo wa magazynie, ale mo?gy te? by? jaja, z których dopiero si? wyl?g?y jak si? zrobi?o ciep?o - czyli w sklepie.
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-06, 20:01   

oj,sorki,szukalam podobnego tematu,ale nie znalazlam ;) dzieki za przerzucenie :) no wlasnie,zagadalam sie ze sprzedawca i zupelnie zapomnialam o tym robaczku,dopiero w domu mi sie przypomnialo... jak znalazlam w klatce gasienice :lol: wiecej w tym sklepie chyba nic nie kupie :P
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-06, 22:52   

Czy?by chodzi?o o karm? firmy Animals ? Ja znajdywa?am robale w?a?nie w podobnych pude?kach Animalsa kiedy?, jak je kupowa?am - przez krótki czas, bo prawie we wszystkich pude?kach byli lokatorzy :roll: . Samo pude?ko faktycznie jest dosy? szczelne, wi?c raczej sk?ania?ymbym si? do wersji, ?e jakie? jajka s? w karmie... (jeszcze przed zapakowaniem jej) szczególnie, ?e s? prawie w ka?dym opakowaniu... nie mówi?c ju? o tej samej karmie w wersji z pude?kiem tekturowym. To samo zreszt? w kolbach Animalsa - te? kupi?am ze 3 razy i za ka?dym razem jaki? mol/?ma wylatywa?a mi z pude?ka :/ ...
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-07, 22:29   

nie,to nie byl Animals, cos z "zoo" w nazwie,nie pamietam dokladnie ;) jade tam w przyszlym tyg po poidlo,to sprawdze,jak beda jeszcze ;) ja krotki czas uzywalam animalsa i nie narzekalam,ale rozne rzeczy slyszalam o tej karmie :P
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2006-10-08, 09:17   

Najbezpieczniej kupowa? karm? "na wag?". Od razu wida? co zawiera!! lub otworzyc na miejscu kartonik z karma w celu sprawdzenia, je?eji macie podejrzenie o robactwo!!
_________________
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-08, 10:06   

ja dla bezpieczenswta karmie myszki mieszanka wlasnej roboty ;) przynajmniej wiem co im daje ;) u mnie jakos nie widzialam w zadnym sklepie karmy na wage. kiedys byla, ale zamienili na karme kubelkowa w stylu megan ;)
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-08, 13:55   
   Myszy: tak


Na wag? nie zbyt jak dla mnie. Otwarte to to, nie wiadomo jak d?ugo tak si?wietrzy i co ma. I nigdy nie ma 100% pewno?ci, bo czy na wag? czy si?otworzy, to mog? si? owadziki dopiero wyklu?... :(

Ja widzia?am w AnnachZoo... :( Ale nie przygl?da?am si? zbytnio... ;)
 
 
 
KasiaB. 
Gadu?a Myszaty
mysiomaniak



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 10 Sie 2005
Posty: 386
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2006-10-08, 22:34   

Na wage jest jeszcze gorsza, nie wiadomo ile le?y w tych wiadrach. W Animalsie ja te? kilka razy znalaz?am robale, wi?c teraz kupuj? karm? z wy?szej pó?ki ze specjalnym systemem przechowywania..
_________________
rasowa Emancja, Ajunia,Azjunia i Europka (szczurcie) i ja
 
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2006-10-09, 07:27   

Ja kupuje Vitapol i jestem zadowolona, raz znalaz?am bia?e robaczki w karmie papugi... a co powiecie na karmy w wiaderkach?
_________________
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-10-09, 11:04   

Mi w Vitapolu(kupuj? dze wzgl?du na ziarenk i s?onecznika - w?asn? mieszank? robi? ;) )te? nigdy si? nie zdarzy?y robale,lecz karma jako?ci? nie grzeszy...Teraz si? chyba na Megana przerzuc?.Wi?cej s?onecznika :P .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT