AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-05, 18:21
Ryjowka w domu - co robi??
Autor Wiadomość
evita 
Szara myszka


Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-01-05, 16:08   Ryjówka w domu - co robi??

Witajcie! Jestem nowa na forum i nigdzie nie znalaz?am podobnego tematu. Od d?u?szego czasu w domu (mieszkam w domku w ma?ej miejscowo?ci) grasuje ma?a ryjówka (lub ca?e stado?). Kilka razy uda?o mi sie j? z?apa? (do ?ywo?apki), od razu wypuszcza?am na dwór (do ogródka). Nie mijaj? dwa dni i zawsze wraca! Tak si? zastanawiam czy jest to ta sama ryjówka czy mo?e ca?e stado? Teraz jest zima i nie mam sumienia wyrzuci? jej na ?nieg. Dlatego toleruj? jej obecno?? - grasuje ko?o mojego biurka i ?ywi si? okruszkami ;)

Wiem, ?e ryjówki sa pod ochron?. ale skoro ju? sama przysz?a do mnie, to mo?e jest szansa ?eby j? jako? oswoi?? Czy to bardzo ryzykowne? Boj? si? ?eby nie za?o?y?a gniazda, o ile jedn? mog? tolerowa?, to ca?ej familii ju? niekoniecznie.

prosz?, dorad?cie co robi?. :m:D:
Pozdrawiam!
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2011-01-05, 18:39   
   Myszy: Bobek


evita, na pewno jej nie oswajaj. To dzikie zwierze i na wolno?ci b?dzie jej o wiele lepiej. Zastanawiam si? czy jest te? sens dokarmiania jej. Ale je?eli b?dziesz to robi?a systematycznie przez ca?y rok to czemu nie? Chocia? mo?e rzeczywi?cie pr?dzej czy pó?niej b?dziesz mia?a o wiele wi?cej lokatorów przez to dokarmianie. :razz:
Tak czy siak - nie oswajaj i nie zamykaj nigdzie w klatce. Jak z reszt? - nie wiem. :razz:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-01-05, 19:07   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


je?li nie jeste? pe?noletnia to zapytaj rodziców o zdanie. Cho? raczej ka?da mama by nie pozwoli?a na takie zwierz?. Je?li b?dziesz karmi?a j? systematycznie to ona si? przyzwyczai i potem sama nie b?dzie sobie radzi?a ze zdobywaniem jedzenia. Gdybym by?a na twoim miejscu to rzeczywi?cie te? nie wiedzia?abym co robi? no bo w ko?cu jest zima :?
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
evita 
Szara myszka


Dołączyła: 05 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-01-07, 11:33   

Dzi?ki za odzew :)

Nie planuj? jej zamyka? w klatce. Nic z tych rzeczy. Z dokarmianiem te? nie b?d? przesadza?a. Dziwna sprawa, ?e moja ryjówka zjada okruszki chleba (nie wiem czy taka dieta jej s?u?y). Chyba faktycznie pozwol? jej zosta? - przecie? jest zima :) .

Z tym oswajaniem to mia?am raczej na my?li, ?e widzia?am j? kilka razy (oczywi?cie kiedy zaczynam si? rusza? - ucieka). Chyba, ?e jeszcze si? przyzwyczai do mnie ;p
 
 
arielka186 
Starszy Myszaty


Imi?: Beata
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Lut 2011
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-08, 21:07   
   Myszy: Amorek (El-Amor),Greg,Fergus/ Phoebe (Punia)


jak si? przyzwyczai i nauczy ?e to Ty j? karmisz to jak si? zrobi cieplej mo?e sobie nie poradzi?... mo?e zostawiaj jej te okruszki ale tak ?eby ona nie kojarzy?a ich z Tob? (zapach)? Sama nie wiem. Czyta?am kto? kiedy? trzyma? w domu badylark?-zwierz? chronione w Polsce- ryjówka chyba jest z ni? spokrewniona?
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-09, 00:26   
   Myszy: tak


arielka nie pracuj na osta.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT