AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:36
??czenie myszy (samic, samcow)
Autor Wiadomość
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-04, 21:12   

czy jest dominuj?ca czy nie, jest agresork? ;) wi?c w przypadku dalszych bójek, jednak bym j? oddzieli?a.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-11-04, 21:36   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Grrr... nawet przed chwil? j? capn??a. Idzie do ma?ej klatki, w ?rod? b?dzie sprz?tanie, wi?c do??cz? j? dopiero w czwartek, jak laski juz oznacz? teren.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-11-05, 08:55   

próbuje zdoby? now? pozycj? w stadzie korzystajac ze zmienionej sytuacji
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-11-05, 13:07   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Rano zasta?am ma?e piekie?ko: szefowa Bójka równo gania?a ma?e samiczki, wgryza?a si? w ty?ki (bez krwi, ale z mnóstwem pisków). Zdecydowa?am si? dzi? sprz?ta? klatk?, chc? spróbowa? od nowa. Dam im sam domek i ?are?ko, postaram si? by? cierpliwa i nie ingerowa?. Myszy pójd? do ma?ego pude?ka na czas mycia duny i zastanawiam si?, czy do tego pude?ka da? te? Bajk? (która jest w samotni od wczorajszego wieczoru), czy na razie nie i do??czy? j? jutro, jak ju? b?dzie czu? w klatce inne samiczki.

By? mo?e za szybko da?am im te kilka akcesoriów, przy poprzednim ??czeniu da?am ju? drugiego dnia i by?o ok, ale teraz cos mi nie idzie. Jedynie Brawurka nie gania i nie podgryza maluchów, a ma?ej Kru obrywa si? najbardziej, bo to panikara i nie chce da? si? umy? starszy?nie.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-11-05, 13:16   

Ja tam bym po??czy?a wszystkie od "pocz?tku" (pod ma?? obserwacj? )
Nie dawaj im zabawek nawet par? dni
Mo?e ta ma?a to poprostu taka panikara która na sam widok reaguje piskiem bo i tak mo?e by? mo?e by? i tak ?e ta starsza samiczka wzbudza w niej ogromny l?k tylko skoro jej nic konkretnego nie zrobi?a to mo?e zawczasu panikuje i tyle .
Ty?ki mo?esz wysmarowa? .
Powodzenia :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Edytek 
Mysi Bywalec
edytek



Imi?: Edyta
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 106
Skąd: Przec?aw/Szczecin
Wysłany: 2013-11-05, 14:07   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)


Na sam widok nie, potrafia jesc razem, mala czasem sama pierwsza niuchnie, ale dwie starsze po powachaniu ja gonia i gryza. Sprobuje jeszcze raz, bedzie pachniec wanilia:-)

[ Dodano: 2013-11-06, 19:39 ]
No dobrze, wczoraj po ok. godzinnym pobycie i drzemce w pude?eczku 12/12 myszy trafi?y do umytej klatki z domkiem, zapasem ?ar?a i napitku. Noc przebieg?a raczej spokojnie, tfu, tfu, dzie? te?, wszystkie ?pi? razem.
Nudzi im si?, chodz? po suficie :) , mia?am zamiar da? im kolo dopiero jutro, je?li b?d? grzeczne, ale korci mnie da? im cho? to jedno ?ród?o rozrywki dzi?, jak s?dzicie?
 
 
Mania 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-12-22, 21:40   
   Myszy: Kiki


dziewczyny, kupi?am dzi? drug? myszk?, gdy? 2 dni temu odesz?a jedna ze stada. Kiki(jedyna która zosta?a) ci?gle goni now? lokatork?, przez co ta ucieka i piszczy. Nowa mysia jest du?o m?odsza i okropnie si? o ni? boj?. Co robi??! Klatka zosta?a wymyta przed po??czeniem samic..
 
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-12-22, 21:44   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


Mania, najpierw powinny by? chyba po??czone na neutralnym terenie? :wink:
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-12-22, 21:44   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


po pierwsze, je?eli wzi??a? myszke ze sklepu - jeste? pewna jej p?ci? teoretycznie najpierw powinna? przetrzyma? j? w "izolatce", ?eby zobaczy?, czy nie jest chora itd.
po drugie - jest krew?
je?eli nie, to nie ma co si? ba?. ma?e myszki maj? tendencje do panikowania, moja piszcza?a, jak starsza do niej tylko podchodzi?a. musz? si? pogoni?, ?eby ustali? hierarchi? w stadzie.
 
 
 
Mania 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-12-22, 21:58   
   Myszy: Kiki


Wyci?gn??am rzeczy z klatki, nic tam nie by?o. Jakie?10 minutach by?a norma, w?o?y?am miseczk?. Gwiazdka(nowa mysz) zacz??a je??, ale Kiki wyrywa jej jedzenie, przez co ma?a ucieka i piszczy.. Ja ju? nie wiem..
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-12-22, 22:03   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


no to i tak spokojnie, moje sobie do teraz potrafi? wyrywa? jedzenie. dopóki nie ma krwi, nie rozdzielaj. potem ewentualnie oddziel agresorke - w tym przypadku starsz? samiczke ;)
 
 
 
Mania 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-12-22, 22:07   
   Myszy: Kiki


teraz, kiedy robi?am jak mówicie Kiki podgryza j? i tupie ogonem..
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-12-22, 22:13   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


takie drganie ogonem oznacza co? w stylu "nie podchod?", myszki cz?sto te? tak robi?, kiedy si? czego? wystrasz?/us?ysz? dziwny d?wi?k - przynajmniej moje. czasem, kiedy biegaj? na dysku, a ja nagle stane przy klatce to staje, nas?uchuje i robi "grzechotnika" ;) je?eli nie widzisz krwi na uszach lub ogonku (bardziej ukrwione miejsca) nie ma potrzeby reagowania, obserwuj je i tyle. mo?esz ewentualnie wysmarowa? kuperki dziewczyn olejkiem do ciasta.
 
 
 
Mania 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-12-22, 22:17   
   Myszy: Kiki


www.myszy.info/viewtopic.php?p=280792#280792

Ale wiecie, ja nie potrafi? nie reagowa? patrz?c, jak Kika j? tam terroryzuje. Chyba b?de musia?a odda? Gwiazd? :(
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-12-22, 22:19   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Bo piszczy? Lito?ci... to jest normalne. Nie normalne by by?o jakby nie piszcza?a.

Aha, no i to nie jest terroryzowanie. Z tego co czyta?am (do?? pobie?nie, co fakt ot fakt) to nawet krwi nigdzie nie ma. Wi?c czego szale?? Nie mo?esz s?ucha? pisków? Wynie? myszy do innego pomieszczenia. Bez Twoich ingerencji dogadaj? si? najlepiej.
_________________
Ostatnio zmieniony przez aShadow 2013-12-22, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT