AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-05-15, 20:35
Odg?osy myszy
Autor Wiadomość
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-08-30, 17:39   

Dodam mo?e jeszcze i mam nadziej?,?e w jaki? sposób to mo?e wyja?ni spraw?,?e praktycznie nie s?ucham radio,muzyki z wie?y,telewizor te? rzadko u mnie w domu gra, jest idealna cisza i s?ycha? nawet tupot biegn?cych mysich nó?ek po kanapie.Oczywi?cie tylko wtedy gdy na niej siedz?,a nie w drugim pokoju :lol:
S?ycha? jak szeleszcz? gazet?,czy chusteczkami higienicznymi gdy nios? je w domku lub w rolce po r?czniku papierowym. :m:):
Gdy s?ysz? buczenie Vendetty i Velvet - to dwie siostry - jedna z nich jest w moim podpisie.Wyczuwa si? na pod?o?u tj na moim ramieniu niesamowit? wibracj? ich stóp,chocia? stoj? normalnie oparte i nie ruszaj? ?apkami.
Mo?na w to niewierzy?,uwa?a?,?e to mo?e choroba,ja jednak jestem przekonana,?e to "mowa mysia" :m:): i dlatego o tym na forum napisa?am.
Gdyby myszka by?a chora przypuszczam,?e tak jak w przypadku szczurków d?wi?ki by?yby o wiele g?o?niejsze,wyra?niejsze,oprócz tego widoczne by?oby falowanie boczków,inne ni? normalny oddech.Jak du?o i d?ugo si? na to napatrza?am u moich ogonków w tym tak?e na arytmi? serca. itd itd :cry:
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-08-30, 17:55   

Bernadeta napisał/a:
Wyczuwa si? na pod?o?u tj na moim ramieniu niesamowit? wibracj? ich stóp,chocia? stoj? normalnie oparte i nie ruszaj? ?apkami.

Wiem o czym piszesz. To samo da?o si? wyczu? u moich szczurzyc, gdy by?y ma?e i mniej oswojone, tak samo mam teraz ze Stuartem :)
Wydaje mi si? ?e to ma zwi?zek z pewnym poddenerwowaniem/ekscytacj?/pobudzeniem. Myszki s? z natury nieco bardziej nerwowe od szczurów, mo?liwe, ?e dlatego nie zauwa?am tego ju? u szczur, bo s? ju? przy mnie totalnie wyluzowane.
Za to u Stu czuj? to bardzo mocno, gdy siedzi mi na d?oni, jakby wprawia? w drganie ca?e cia?ko. Przypuszczam, ?e gdy si? bardziej oswoi, to b?dzie mniej odczuwalne, albo przejdzie ca?kowicie ;) Przypuszczam, ?e tak myszy informuj? si? nawzajem o swoim obecnym stanie emocjonalnym :)
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-08-30, 18:09   

Mangalarga, My?l?,?e w tym co napisa?a? jest sporo racji,bo rzeczywi?cie jak analizuj? te sytuacje w których wyczuwa si? te wibracje po??czone z "d?wi?kiem" bucz?cym s? to sytuacje gdy bardzo chc? wróci? ju? domu,gdy próbuj? je z?apa? pod kocem.
Umbrella natomiast gdy siedzi na ramieniu sygnalizuje zupe?nie inaczej swoje emocje zbli?a swój pyszczek do mojego ucha i s?ycha? : fyy,fyy,tak samo Fiki-szczurek "informowa?a" mnie,?e chce wróci? do domu. :m:
Africa za? gdy czuje,?e zaraz j? z?api? "krzyczy" : kwik ,a potem ju? jest ok. :smile: Albo gdy która? z kole?anek ma ochot? podebra? jej co?,s?ycha? : kwik.
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Ruslana 
Mysi Bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 105
Skąd: Mr?gowo
Wysłany: 2008-08-30, 19:02   
   Myszy: Loretta, Juliane, Chrumka, Lora


Bernadeta, Emielcia ma racj?. Koty maj? identycznie, jedynie miaucz? i pomrukuj?.. Mo?e dla ?wi?tego spokoju warto sprawdzi?, co w myszce piszczy? ;)
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2008-08-30, 19:10   

Gdzie? obi?o mi si? o uszy ?e myszy porozumiewaj? sie ze sob? prócz mowy cia?a i puszczenia ultradzwi?kami a tych my nie s?yszymy. Mo?na za to us?ysze? jak myszka czasami g?o?niej w?szy gdy j? co? zaciekawi. Jak trzymam myszk? na r?ce i zbli?? do niej ucho to s?ysz? jej oddech.
Nie wiem czy hodowcy zauwa?yli ?e mysie noworodki przez kilka pierwszych dni wydaj? takie dzwieki jakby szmery, buczenie, chrapanie nie wiem jak to okre?li? i co to jest czy tak oddychaj? :roll: gdy s? starsze to juz nic nie s?ycha?.
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-08-30, 19:12   
   Myszy: wci?? za ma?o...


To zupe?nie normalne, ?e myszy wydaj? rózne dzwieki - to nie s? nieme zwierz?ta :wink:
Bernadeta nie musisz si? niczym martwi?, po prostu jeste? bardziej czu?a na wydawane przez nie odg?osy.
Niech ka?dy posadzi sobie myszk? na ramieniu w cichym pokoju i zobaczy jak ona "gada" :m:D:
Tak?e spokojnie.
_________________

 
 
 
Ruslana 
Mysi Bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 105
Skąd: Mr?gowo
Wysłany: 2008-08-30, 19:14   
   Myszy: Loretta, Juliane, Chrumka, Lora


moja Loretka tak klika leciutko jak co? obw?chuje i to brzmi jakby serio gada?a. a Juliane g?o?no kicha... i to s? serie po 10 kichni??.. ;/
 
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-08-30, 20:12   

Mohanah, Dzi?kuj?,bardzo dzi?kuj? za Twoj? odpowied? :smile:
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-08-31, 19:14   

Bernadeta, no chyba ?e tak wyolbrzymi?a? te dzwieki i nazwalas je tak jakby by?y g?o?ne ;)


Je?eli zareagowa?am zbyt glatwonie, przeprzaszam.
Sama na poczatku swojej przygody z myszkami zignorowalam takie mysie dzwieki (bo myslalam ze to normalne) i za pozno udalam sie do weta... i bardzo tego zaluje. I nie chcia?abym aby komus przytrafilo sie to samo.

Mohanah, tych subtelnych dzwiekow poprostu osobiscie nie nazwa?abym bnuczeniem, chrumkaniem czy chrzakaniem ;)
Tak opisane dzieki kojarza mi sie z objawami choroby :)
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Bernadeta 
Mysi Rozmówca


Imi?: Ewa
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 265
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2008-08-31, 19:46   

Emielcia, Rozumiem Ciebie zupe?nie dobrze zw?aszcza,?e sama mia?a? z?e do?wiadczenia :sad: ,ale po prostu gdy jest super cisza u mnie w domu a tak?e pewnie ws?uchanie si? moje w myszki spowodowa?o,?e opis wypad? jakby to by? d?wi?k jak wystrza? armatni a nie subtelny d?wi?k ma?ej myszki. :m:D:
Trudno czasem pisaniem opisa? pewne poj?cia . :wink:
_________________
http://www.freerice.com/
 
 
 
Nawiedzona 
Mysi Bywalec



Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-19, 18:54   
   Myszy: To?ka i Zo?ka


Moje myszki tak jakby kichaj? b?d? fukaj?. Wydaje mi si?, ?e jest to ich sposób porozumiewania si?, poniewa? zdarza si? to, gdy jedn? z nich zabieram z klatki i k?ad? na r?k?, b?d? biurko. Cz?sto s?ysz? owe piski w nocy, jakby ukrywa?y si? z tym przede mn? w dzie? xD
_________________
nie ma wilgotnego szmeru traw u p?cin(...)
stacja towarowa z ?elaznym d?wigarem
nie zmi?uje si? nad noc? i krowami

"Krowy na zabicie s?"
J.Czechowicz
 
 
 
Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)



Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2823
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-10-03, 09:40   

Nawiedzona@_@ napisał/a:
Moje myszki tak jakby kichaj? b?d? fukaj?.

To ju? chyba nie s? subtelne dzwi?ki... szczególnie kichanie.
Stres (np. wyci?gni?cie z klatki) mo?e chwilowo zwi?ksza?/zmniejsza? objawy chorobowe.
_________________
REGULAMIN FORUM ; SZUKAJ NIE GRYZIE ; GOOGLE NIE GRYZ?
 
 
Anes 
Starszy Myszaty



Imi?: Anna
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 55
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-10-03, 20:32   
   Myszy: Boom, Smelly, Yoko, Tofik


Moja Nettie wydaje odg?os przypominaj?cy bardzo szybkie stukanie z?bków o z?bki (je?li wiecie, co mam na my?li). Tak powinno by??
_________________

Ze mn?: Kessy, Qulka, Billie, Boom, Yoko, Smelly, Tofik.
Za TM:Kubu?, Nettie, Werbel, Susie, Whisky, Milka.
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2008-10-04, 13:17   

Charlie juz nie grucha :m:): od miesiaca go nie s?ysza?am ^_^
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Anes 
Starszy Myszaty



Imi?: Anna
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 55
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-10-07, 18:38   
   Myszy: Boom, Smelly, Yoko, Tofik


Dobra, ju? mycha przycich?a
_________________

Ze mn?: Kessy, Qulka, Billie, Boom, Yoko, Smelly, Tofik.
Za TM:Kubu?, Nettie, Werbel, Susie, Whisky, Milka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT