AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Krolik i ?winka morska w jednej klatce
Autor Wiadomość
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-04, 17:19   
   Myszy: Connie, Tayla


Króliki i ?winki to jeszcze nie najgorzej, ró?ni? si? g?ównie sposobem ?ywienia, wi?c spokojnie mo?na mie? królika i ?wink? razem, jedynie karmi? karmami oddzielnie.
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2012-01-04, 19:36   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


SzalonaNakr?tka napisał/a:
Króliki i ?winki to jeszcze nie najgorzej, ró?ni? si? g?ównie sposobem ?ywienia, wi?c spokojnie mo?na mie? królika i ?wink? razem, jedynie karmi? karmami oddzielnie

no i najgorsze jest to, ?e wi?kszo?? tak my?li..
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-04, 19:44   
   Myszy: Connie, Tayla


Nie zauwa?y?am by by?y problemy ze spotkaniami tych dwóch zwierz?t, szczególnie je?li to s? dwie samiczki albo wykastrowany samiec królika i samiczka ?winki. Karmione osobno mog? si? spotyka? np wspólny wybieg. W jednej nie wielkiej klatce to i dwa zwierz?ta jednego gatunku nie powinny by? trzymane. Natomiast posiadaj?ce osobne klatki(ew.królik wolno wybiegowy a ?winka w klatce) Po zapoznaniu ze sob? mo?na wypuszcza? ?wink? nawet na d?u?szy czas, w ka?dym razie bezpieczniejsze rozwi?zanie ni? np z kotem czy psem. :roll:
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-04, 22:06   

kiwi napisał/a:
SzalonaNakr?tka napisał/a:
Króliki i ?winki to jeszcze nie najgorzej, ró?ni? si? g?ównie sposobem ?ywienia, wi?c spokojnie mo?na mie? królika i ?wink? razem, jedynie karmi? karmami oddzielnie

no i najgorsze jest to, ?e wi?kszo?? tak my?li..


No w?a?nie...

Królik mo?e ?wince zrobi? krzywd?. Jest od niej wi?kszy i ci??szy, no i lubi sobie pokica?... mo?e nie zauwa?y? ?winki, skoczy? na ni? i nie b?dzie ciekawie.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-04, 23:03   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Niewiele osób zdaje sobie spraw?, ?e ?winki to bardzo delikatne stworzonka, ?atwo je "uszkodzi?". I nie zgodz? si? ze stwierdzeniem, ?e wypu?ci? z królikiem jest bezpieczniej ni? z psem... Z moj? suni? "bawi?" si? myszy, tzn. g?ównie zwiedzaj? jej futro, bez problemu te? spotykaj? si? z ni? ?winki, cho? kiedy wypuszczam je na wybieg, s? zawsze odgrodzone od psa. Pies jest bardziej przewidywalnym zwierz?ciem ni? królik.
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2012-01-04, 23:06   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Ja jeszcze rozumiem spotkania (o ile dobrze znamy zwierz?ta). Niektórzy maj? takie leniwe koty, ?e spokojnie mog? le?e? obok myszy. Np szczur mojej kole?anki chodzi? sobie po jej kocie. Tak samo mog? zrozumie? "mi?o??" szczura i myszy (co nie zmienia faktu, ?e szczur musi mie? drugiego szczura).
Ale nie rozumiem jak mo?na trzyma? dwa gatunki w jednej klatce. Bo "przecie? s? do siebie podobne"
Jaki? czas temu jak by?am w zoologicznym spyta?am si?, czemu ?winka i królik s? razem w klatce, sprzedawca odpowiedzia?, ?e ich w?a?ciciele wyje?d?ali i musieli je odda?. No tego to na prawd? nie moge zrozumie?.

W skrócie:
Je?li ufamy, nie, nie ufamy, tylko znamy dane zwierz?ta to mo?na pozwoli? na spotkania, ale nie mog? razem mieszka?!

Np taki przyk?ad: mastomys. Prawie niczym nie ró?ni si? od myszy (z wygl?du). A wyobra?acie sobie trzyma? je razem?
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-01-05, 14:03   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


co do psa i myszy, rzeczywi?cie du?o bezpieczniej jest gdy przebywaj? razem ni? zeby przebywa?a mysz z jakims innym gryzoniem, bo pies jest bardziej rozumny(tak s?dz?), wytresowanny i reaguje na ludzkie polecenia. Mój chomik leza? sobie spokojnie na pleckach pinczera mojej kole?anki, pies nic sobie z tego nie zrobi?, a taki niewaidomo jaki gryzo? mo?e i raz nie zrobi krzywdy ale nie wiadomo co za drugim.
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 17:42   
   Myszy: Connie, Tayla


Królik to nie jest wcale "twarde" zwierze, wr?cz przeciwnie, niew?a?ciwym podniesieniem mo?na uszkodzi? mu kr?gos?up.

zuza911 napisał/a:
I nie zgodz? si? ze stwierdzeniem, ?e wypu?ci? z królikiem jest bezpieczniej ni? z psem...


Pies ma instynkt który w ka?dej chwili mo?e si? obudzi?(Przeczycie w?asnym s?owom kiedy zar?czali?cie ?e taki instynkt ?owcy mo?e obudzi? si? w szczurze w stosunku do myszy,tak samo dzia?a to u psów i kotów, nie mo?na mie? pewno?ci ze w jednej chwili nie zrobi? obiadu czy te? zabawki z mniejszego i bezbronnego zwierz?cia ). Natomiast królik z pewno?ci? nie rzuci si? na ni? z zamiarem po?arcia. wiadomo ?e jedno zwierze b?dzie terytorialne i agresywne inne nie(sama mam kontrast na podstawie dwóch ró?nych królików, obecnie nie ?yj?cy ju? jeden z samczyków mimo kastracji nie przesta? by? agresywny i by? po prostu samotnikiem natomiast drugi i bez kastracji nawet innego nie wykastrowanego samca nie zaatakuje, do ka?dego zwierz?cia si? garnie(brutalnie traktowany przez kota w poprzednim domu, u mnie od pocz?tku garn?? si? do nich)Myszki te? s? dla niego przyjació?kami, )ze ?wink? równie? mia? kontakt, je?li wylizywanie futerka i spanie obok siebie uwa?acie za mo?liwo?? uszkodzenia :roll:

EDIT:
Jaszczurka napisał/a:
a taki niewaidomo jaki gryzo?


Pozwol? sobie wtr?ci? ?e królik to nie jest gryzo?, ró?ni je od nich trawienie pokarmów dwa razy i ustawienie siekaczy. S? zaj?czakami.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 19:17   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Nie przesz?o mi przez my?l, ?e królik mo?e si? na ?wink? rzuci? umy?lnie :wink: Króliki to zwierz?ta aktywne i szybkie, a przy tym wi?ksze i ci??sze od pro?ków i niechc?cy mog? zrobi? im krzywd?.
W czasach, kiedy psy tak bardzo ró?ni? si? genetycznie od wilków, przypisywanie im instynktów ?ownych jest sporym nadu?yciem... Zreszt?, nawet spora cz??? kotów nie wie, co zrobi? z mysz?, jak j? zobaczy... Oczywi?cie s? rasy psów, w których instynkty ?owieckie przetrwa?y, czy te? takie, które z natury nie toleruj? innych zwierz?t (niemniej, kiedy? moja amstaffka z wielkim zainteresowaniem obserwowa?a i wylizywa?a poln? mysz...), ale wi?kszo?? ras ozdobnych i ich mieszanki maj? mniej wi?cej tyle z ?owcy co ja :razz:
Mój pies jest du?y i to jedyny powód, dla którego nie zostawiam go sam na sam z gryzoniami. Wiem, ?e gdyby np. kto? zapuka?, zerwa?by si? z miejsca i stratowa? wszystko, co stanie na jego drodze... Ale to z ca?? pewno?ci? nie jest my?liwym, który tylko czeka na dobr? okazj?, ?eby zamordowa? ?winiaczka.
 
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 20:04   
   Myszy: Connie, Tayla


Zapewniam królik nie naumy?lnie nie zrobi krzywdy, 6 kg baran francuski nie zrobi nic z?ego ok 1 kg Hermelinowi. Nawet w jednej klatce mog? mieszka? a króliki s? naprawd? delikatnymi stworzeniami na równi z prosiakami jak nie bardziej, tym bardziej takie male?stwo jak Hermelin. Je?li zwierze nie jest agresywne nie uderzy innego przez przypadek czy te? nie po?o?y si? na nim, Króliki nie maj? mo?liwo?ci nie zauwa?enia czego?, poniewa? bez ruchu g?owy widza wszytko dooko?a oprócz niewielkiego punkcika tu? przed noskiem.

Pies to jednak pies, ma gdzie? geny odpowiadaj?ce za natur? ?owcy, wystarczy spojrze? na 90% yorków które zaczepi? wszytko a niby psiaki do przytulania.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 20:14   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


York to terier i wbrew pozorom ma niewiele wspólnego z psami do przytulania. Charakter ma porównywalny z pitem, tylko mo?liwo?ci mniejsze :lol:
Te? mia?am swego czasu królika i nigdy przenigdy nie w?o?y?abym go do klatki ze ?wnik?. Nie wypu?ci?abym te? ich na wspólny wybieg. Owszem, króliki nie s? drapie?nikami i uwa?am, ?e spokojnie mog? si? "widywa?" ze ?wink?, ale tylko na zasadzie obw?chania, kiedy królika si? przytrzymuje albo przynajmniej ma pod r?k? i mo?na w ka?dej chwili z?apa?.
 
 
 
rysieek 
Gadu?a Myszaty
myszkowelove



Imi?: Dorota
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Tychy .
Wysłany: 2012-01-05, 20:27   

zuza911 napisał/a:
York to terier i wbrew pozorom ma niewiele wspólnego z psami do przytulania. Charakter ma porównywalny z pitem, tylko mo?liwo?ci mniejsze

Z tym si? zgadzam w 100% bo gdyby nie to, ?e trzymam zwierz?ta w klatkach a nei w akwariach to ju? bym ?adnego nie mia?a... Niestety si? o tym przekona?am :<

A co do ?M i królisiów - one w ogóle sie rozumiej? ? W sensie czy znaj? swoje zamiary nawzajem, czy rozumiej? mow? cia?a itd ?
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 20:30   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Mowa cia?a u ka?dego gatunku w jakim? stopniu si? ró?ni, wi?c na pewno królik nie zrozumie tak ?winki, jak ?winka :wink:
 
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-01-05, 20:38   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


wiem ?e królik nie jest gryzoniem, pisa?am to ogólnie, szczerze powiedziawszy nie my?l?c o nim wtedy.
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 20:46   
   Myszy: Connie, Tayla


S? to zwierz?ta stadne i owszem powinny mie? towarzysza swojego gatunku co nie zmienia faktu ?e ?winka z królikiem jak najbardziej mo?e si? widywa? spotka?am nawet 2+2 w jednej zagródce czyli dwa króliki i dwie ?winki nie jestem w stanie ju? stwierdzi? jakiej p?ci by?y zwierzaki. Osoba która si? nimi opiekuje/opiekowa?a zna si? na obu gatunkach na tyle ?e wie co robi. Zuza nie wnikam w charakter twojego królika, poza tym jeden nie oznacza ?e wszystkie inne tak si? zachowuj? jak pisa?am królikami zajmuje si? ju? jaki? czas obecnie mam jednego i planuj? drugiego. Króliki z agresj? zdarzaj? si? jednak znaczna ich cz??? jej nie posiada. A Kali jest nawet wyj?tkowo ?agodny, bez ?adnego ustalania hierarchii przyjmuje inne zwierzaki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT