AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Krolik i ?winka morska w jednej klatce
Autor Wiadomość
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 20:55   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Nigdzie nie wspomnia?am, ?e mój królik by? agresywny. Nie by?. Je?li napisa?am to niewyra?nie, to powtórz? inaczej: ?ADNEGO królika nie w?o?y?abym do klatki ze ?wink?. A to ?e kto? tak robi i zwierzaki ?yj? nie znaczy, ?e mo?na tak robi?. To na zasadzie: ja daj? swojej ?wince mi?so i nic jej nie jest, wi?c ?winki s? mi?so?erne... Je?li kto? trzyma króliki i ?winki razem to znaczy, ?e jednak nie wie tak du?o o obu gatunkach, ewentualnie wie i nic sobie z tego nie robi. A charakter królika ma tu akurat najmniejsze znaczenie.

Cytat:
Nie przesz?o mi przez my?l, ?e królik mo?e si? na ?wink? rzuci? umy?lnie Króliki to zwierz?ta aktywne i szybkie, a przy tym wi?ksze i ci??sze od pro?ków i niechc?cy mog? zrobi? im krzywd?.
 
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 21:09   
   Myszy: Connie, Tayla


Cytat:
Zapewniam królik nie naumy?lnie nie zrobi krzywdy, 6 kg baran francuski nie zrobi nic z?ego ok 1 kg Hermelinowi. Nawet w jednej klatce mog? mieszka? a króliki s? naprawd? delikatnymi stworzeniami na równi z prosiakami jak nie bardziej, tym bardziej takie male?stwo jak Hermelin. Je?li zwierze nie jest agresywne nie uderzy innego przez przypadek czy te? nie po?o?y si? na nim, Króliki nie maj? mo?liwo?ci nie zauwa?enia czego?, poniewa? bez ruchu g?owy widza wszytko dooko?a oprócz niewielkiego punkcika tu? przed noskiem.


równie? nie napisa?am ?e twój królik by? agresywny, nie wiem jak si? zachowywa? do innych zwierz?t. Mia?am takie okazy które atakowa?y wszystkie inne ?ywe stworzenia (jeden z nich ?rednio ludzi tolerowa? ale jeszcze nie rzuca? si? z zamiarem pogryzienia). Natomiast mówi?c ze osoba maj?ca razem ?winki królikami nie am wiedzy mylisz si?, osoba ta posiada wielk? wiedz? na ich temat, jest obyta w wszystkich sprawach dotycz?cych obu tych zwierz?t.
Id?c dalej twoim tokiem rozumowania, pies z kotem jest na pewno tragedi?.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 21:21   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Psa z kotem nie trzyma si? w jednej klatce, to raz. Oba zwierzaki mieszkaj?c razem w domu maj? swoje kryjówki, gdzie mog? wej??, by ewentualnie uciec przed wspó?lokatorem. Po drugie pies z kotem mimo ró?nicy w wadze (cho? z drugiej strony nie zawsze) maj? zbli?one mo?liwo?ci, tzn. kot ma pazury, przy pomocy których mo?e si? w skrajnym przypadku obroni? przed psem. Poza tym, jak ju? wcze?niej by?o napisane, pies jest zwierz?ciem w du?ym stopniu przewidywalnym i na pewno nie zrobi kotu krzywdy "niechc?cy", bo kot sobie zwyczajnie na to nie pozwoli :wink: Przez 2 lata mój pies mieszka? z kotem pod jednym dachem, cho? musz? przyzna?, ?e by?o to koszmarem dla wszystkich domowników, mimo ?e nie mia? morderczych zamiarów. Potem, kiedy mieszka?am sama, mia?am 2 asty i kota w jednym mieszkaniu i owszem, wszyscy prze?yli, nawet sypiali razem w moim ?ó?ku, ale nigdy w ?yciu nie odwa?y?abym si? zostawi? ich sam na sam bez nadzoru. Id?c dalej tym tropem, bullka mojej kole?anki mieszka?a przez rok z kotem, a w kilka tygodni po jego odej?ciu rozszarpa?a (dos?ownie) kota s?siadów, który postanowi? sobie urz?dzi? wycieczk? po jej ogrodzie.
Ogólnie rzecz ujmuj?c nie powinno si? ??czy? gatunków, które w naturze nie ?yj? razem. Mo?e si? to uda? 100 razy, a za 101 dojdzie do tragedii.
 
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 21:39   
   Myszy: Connie, Tayla


Obecnie mam psa i dwa koty.Zazwyczaj mieszkaj? w moim domu oba te gatunki. Nie zauwa?a?am ?adnego przejawu agresji jednego w stosunku do drugiego(mówi? o czasie kiedy oba zwierzaki doskonale si? znaj?). A w odpowiednio przygotowanej zagrodzie nie maja swoich kryjówek ? -.-'
Królik nie zrobi nie chc?cy krzywdy ?adnemu zwierz?ciu. Pies mo?e, chocia? by przy zabawie. U mojej babci BAWI?CY si? szczeniak uszkodzi? kota, przez przypadek.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 21:48   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Królik nie zrobi niechc?cy krzywdy ?adnemu zwierz?ciu, bo Twój nie zrobi?? ?ycz? Ci aby tak pozosta?o.

Ja tak?e bardzo bym chcia?a, ?eby w moim domu pies wychowywa? si? z kotem, ale nie zmienia to faktu, ?e ryzyko zawsze pozostaje.
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-05, 21:58   

SzalonaNakr?tka, wprowadzasz ludzi w b??d. ?ADEN królik nie mo?e mieszka? z ?ADN? ?wink? morsk?. Nawet, je?li owy królik jest potulny jak baranek. Króliki s? z natury skoczne, a ?apy maj? naprawd? mocne i ci??kie. Wystarczy, ?e królik postanowi skoczy?, ?winka akurat przewinie mu si? pod ?apkami (wbrew pozorom ?winki s? szybkie, wi?c nawet je?li ?winka jeszcze przed chwil? by?a w bezpiecznej odleg?o?ci od królika, to za kilka sekund mo?e by? tu? obok niego, zw?aszcza gdy si? go wystraszy) i nie b?dzie ciekawie. Poza tym mowa królika jest CA?KOWICIE inna ni? mowa ?winki. Te zwierzaki nigdy si? nie zrozumiej?. Ludzie my?l?, ?e skoro królik i ?winka wygl?daj? podobnie, no i skoro to ro?lino?ercy, to pewnie dogadaj? si? bez problemu. Tymczasem króliki nie kwicz? jak ?winki, nie gruchaj? jak one - maj? ca?kiem inny "sposób mówienia".
To, ?e jaka? tam osoba trzyma?a w jednym kojcu dwa króliki i dwie ?winki morskie ?wiadczy tylko i wy??cznie o tym, ?e brak jej podstawowej wiedzy na temat tych zwierz?t, a nie o tym, ?e jest specem do tych zwierz?t. Gdyby naprawd? dobrze zna?a potrzeby i natur? ?winek i królików, to nigdy nie mieszka?yby one u niej w jednym kojcu. Nie nale?y sugerowa? si? lud?mi, którzy b??dnie post?puj?.
Piszesz, ?e skoro ta osoba tak trzyma?a te zwierzaki i nic im si? nie sta?o tzn, ?e jest to ok, ?e mo?na tak robi?. A je?li kto? trzyma kilka syryjków w jednej klatce i jakim? cudem si? nie gryz?, to co, równie? to oznacza, ?e syryjki mog? mieszka? razem?
Poczytaj sobie fora o ?winkach, gdzie s? przypadki, ?e potulny króliczek niechc?cy zrani? ?wink? morsk?. Mo?e wtedy zrozumiesz, ?e piszesz bzdury.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 22:00   
   Myszy: Connie, Tayla


Nie konieczne u mnie nawet z 3 letnim psem po??czy?am kota , stworzenia którego wcze?niej nie widzia?, krzywdy mu nie zrobi?, kot równie? by? doros?y.

Nie królik nie zrobi niechc?cy krzywdy bo widzi wszytko dooko?a g?owy a sam z siebie raczej nie zechcia?by wpa?? w przeszkod?.(nie mów ?e przy szybkim poruszaniu si?, piruetach nie zauwa?y bo uciekaj?cy królik przed zagro?eniem nie wpada w przeszkody mimo ci?g?ego kluczenia)

[URL=http://www.miniaturkabeztajemnic.com/swinka.html]?winka i królik[/URL](nie znalaz?am w regulaminie nic zabraniaj?cego podawania linków do innych stron, je?li jest taki podpunkt przepraszam)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-05, 22:07   

SzalonaNakr?tka napisał/a:
Nie królik nie zrobi niechc?cy krzywdy bo widzi wszytko dooko?a g?owy a sam z siebie raczej nie zechcia?by wpa?? w przeszkod?.

Zapraszam w takim razie na ró?ne fora o ?winkach, gdzie mo?na przekona? si?, kto ma racj?. Wybacz, ale ludzie chyba nie wymy?laj? sobie, ?e ich królik zrobi? co? ich ?wince.
Mia?am praktyki w lecznicy weterynaryjnej i spotka?am si? kilka razy z przypadkami, gdzie królik zrobi? co? ?wince, czy nawet agresywna ?winka królikowi. Tak wi?c wiem co pisz? i nie mów mi, ?e jest inaczej, skoro na w?asne oczy widzia?am, ?e takie sytuacje s? mo?liwe.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 22:08   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


SzalonaNakr?tka napisał/a:
Nie królik nie zrobi niechc?cy krzywdy bo widzi wszytko dooko?a g?owy a sam z siebie raczej nie zechcia?by wpa?? w przeszkod?.(nie mów ?e przy szybkim poruszaniu si?, piruetach nie zauwa?y bo uciekaj?cy królik przed zagro?eniem nie wpada w przeszkody mimo ci?g?ego kluczenia)


Chyba ?e "przeszkoda" wpadnie na niego.

SzalonaNakr?tka napisał/a:
Nie konieczne u mnie nawet z 3 letnim psem po??czy?am kota , stworzenia którego wcze?niej nie widzia?, krzywdy mu nie zrobi?, kot równie? by? doros?y.


"Wychowywa?" napisa?am w sensie ?ycia pod jednym dachem niezale?nie od wieku. Ja tak?e ??czy?am w?a?nie 3-letniego psa z kotem i nigdy nie próbowa? zrobi? kotu krzywdy, wr?cz odwrotnie - nie raz zosta? przez kota podrapany. Jednak podobnie jak ?winka z królikiem, pies z kotem maj? inn? mow? cia?a, np. kot macha ogonem, gdy jest zdenerwowany, a pies, gdy jest szcz??liwy (prosz? si? do tego nie czepia?, bo podaj? tu pewne uproszczenie) i ju? mamy pierwszy powód do niezrozumienia.
 
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 22:11   
   Myszy: Connie, Tayla


Laraine napisał/a:
Zapraszam w takim razie na ró?ne fora o ?winkach, gdzie mo?na przekona? si?, kto ma racj?. Wybacz, ale ludzie chyba nie wymy?laj? sobie, ?e ich królik zrobi? co? ich ?wince.
Mia?am praktyki w lecznicy weterynaryjnej i spotka?am si? kilka razy z przypadkami, gdzie królik zrobi? co? ?wince, czy nawet agresywna ?winka królikowi. Tak wi?c wiem co pisz? i nie mów mi, ?e jest inaczej, skoro na w?asne oczy widzia?am, ?e takie sytuacje s? mo?liwe.


Jak piszesz agresywna, znaj?c oba zwierzaki, obserwuj?c je, nie powinno by? szkodliwych wypadków. :roll:

zuza911 napisał/a:
Chyba ?e "przeszkoda" wpadnie na niego.


Te? raczej nie,
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 22:14   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


"nie powinno" i "raczej" to troch? za ma?o, chyba ?e kto? ma ochot? ryzykowa? zrowie i ?ycie pupila. W poczuciu zagro?enia nawet naj?agodniejsza ?winka mo?e zachowa? si? agresywnie, zreszt? tyczy si? to ka?dego zwierzaka.
 
 
 
SzalonaNakr?tka 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 31
Wysłany: 2012-01-05, 22:19   
   Myszy: Connie, Tayla


Je?li królik jest ?lepy to mo?liwe ze z pocz?tku b?dzie wpada? w ró?ne przedmioty. Je?li zwierz?ta s? ze sb zapoznane znaj? swoje zachowania i mo?liwo?ci czego maj? si? wystraszy? ?To jakby powiedzie? "oddzielmy ludzi od siebie przecie? si? ró?ni?, wybuchaj? mi?dzy nimi spory, tak nie mo?e by?".
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-01-05, 22:21   

http://www.jdp.user.icpnet.pl/ania/scan0001.jpg dzi?kuje za uwag?.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-05, 22:24   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


SzalonaNakr?tka napisał/a:
To jakby powiedzie? "oddzielmy ludzi od siebie przecie? si? ró?ni?, wybuchaj? mi?dzy nimi spory, tak nie mo?e by?".


Tylko ?e ludzie nale?? do tego samego gatunku :wink: ?adna z nas nie napisa?a, ?e królik nie mo?e mieszka? z królikiem, a ?winka ze ?wink?, bo mog? wyst?pi? konflikty.
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-01-05, 22:25   

o ile komu? zechcia?o si? poczyta? to co w linku xD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT