AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
PROBLEM Z MYSZKAMI :(((!!!!!!
Autor Wiadomość
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-10-25, 22:25   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Karma ratunkowa jest lepsza, bardzo dobrze, ?e j? masz. Dowiedz si? dok?adnie u weta, co myszka dosta?a. Je?li dostaje jakie? silne leki, mo?e mie? problemy np. z w?trob? i st?d chudni?cie. Pilnuj te?, ?eby si? nie wych?odzi?a.
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-10-25, 22:34   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


On by? badany na pewno pod wzgl?dem serca przez bodaj?e Damian jaki?tam, na pewno Katarzyna Kacprzak i jeszcze jedna babka, ale nie pami?tam.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 22:35   

Damian Deluga - to nasz wet. Dobry ch?opak ale si? wci?? uczy gryzoni, na moich myszach równie?. ;P, jest ?wietnym patologiem, robi? sekcj? mojej Trufli [']. Dr Kasia mnie osobi?cie nie przekona?a. W razie czego polecam w Ogonku Dr Agat? oraz Joann?.
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-10-25, 22:40   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Ca?y czas ma termofor, w nocy wstajemy na zmian? z ch?opakiem i zmieniamy wod?. Nie mia?am g?owy do zapisania leków, zawsze zapisuj?, co dostaje, ale wczoraj to naprawd? by?o w biegu, jeszcze po 22 i specjalnie czekali na mnie z zamkni?ciem, ?eby go przyj??. Nie s?dz?, ?eby uszkodzili mu w?trob?, bo to ju? 4 wizyta w ci?gu i oni dok?adnie wszystko zapisuj? mu w karcie, co i jak podaj?. Ju? raz by? taki stan z powodu serca i zapalenia p?uc na raz, ale uda?o si? wróci? do normy, tydzie? temu byli?my na wizycie kontrolnej. Ja nie chc? si? jako? pieni?, ale kurcze pytam o przyczyny chudni?cia, nie jak si? zajmowa? chor? mysz?...

[ Dodano: 2012-10-25, 22:42 ]
Frufru, czy to nie z Twojego powodu ten wet sprawdza? profilaktycznie u wszystkich moich myszy wzd?cia? Tak mi si? z Tob? wtedy to skojarzy?o (myszy + wzd?cia, nie Ty + wzd?cia)
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-10-25, 22:46   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Przyczyn chudni?cia mo?e by? du?o: zapalenie p?uc, paso?yty, choroby przewodu pokarmowego (ale tutaj by?aby równie? biegunka, wzd?cie lub inne tegi typu objawy), uszkodzenie w?troby lub ogólne os?abienie myszy na skutek choroby. Trudno jednoznacznie stwierdzi?, zw?aszcza na odleg?o??. Nikt tu Ci nie zarzuca, ?e si? nie umiesz opiekowa? mysz?, ale staramy si? w miar? mo?liwo?ci pomóc, podrzuci? "pomys?y" - cz?owiek jest tylko cz?owiekiem :razz:
Trzymam kciuki za mych?, b?dzie dobrze :smile:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 23:09   

Jaghut napisał/a:
Frufru, czy to nie z Twojego powodu ten wet sprawdza? profilaktycznie u wszystkich moich myszy wzd?cia? Tak mi si? z Tob? wtedy to skojarzy?o (myszy + wzd?cia, nie Ty + wzd?cia)
Bardzo mo?liwe, bo moja nie?yj?ca mysz w?a?nie z koszmarnym wzd?ciem do nich trafi?a w nocy (siedzieli?my do 23:00 za co mega uk?on dla nich). No i jej Deluga robi? sekcj? potem. Wierz?, ?e m.in. dzi?ki tej sekcji sporo nowego si? dowiedzia?. :)
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-10-25, 23:15   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Chyba tak, bo ca?ej siódemce dok?adnie obmaca? brzuszki (ku ich powszechnemu niezadowoleniu), co mnie troch? zdziwi?o, ale wyja?ni? mi, ?e ostatnio by?a u niego taka pani, co jej myszki mia?y ogromne wzd?cia i ?e jedna zdech?? i on teraz woli si? u ka?dej myszki upewni?. Tak?e wida? choroba Twojej myszki nie posz?a na marne, bo teraz mo?e uda mu si? zdiagnozowa? to i wyleczy? u innych...
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 23:24   

Ale powiem Ci, ?e w Ogonku gniecenie brzuszka to z kolei norma, nie wiedzieli ?e jedn? mysz od tego straci?am, a pierwsze co zrobili przy os?uchiwaniu to pomacali bebeszki. Wi?c dobre nawyki Pan Damian nabywa. A ja si? ciesz?, ?e pomimo straty mog?am si? jako?, cho?by w teroii, przys?u?y? innym myszom. ;)

Mo?esz przekaza? pozdrowienia od Pani-Której-Mysz-Zdech?a-od-Wzd?cia. :P
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-10-25, 23:28   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Mam tak? cich? nadziej?, ?e jednak moje kontakty z medicavetem b?d? rzadsze i nie a? tak familiarne. Je?eli nie b?dzie poprawy, albo sytuacja si? powtórzy, to pójd? do Ogonka, na dzisiaj jednak uwa?am, ?e nie ma sensu jeszcze bardziej stresowa? tej myszy czy zmienia? jej kuracji.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 23:34   

Ja nie namawiam - mnie po prostu desperacja pchn??a.

Nie chcia?am si? zgodzi? na powtarzan? mi 2-krotnie diagnoz? przez dwóch ró?nych wetów i uzna?am, ?e gram va bank i jad? do Ogonka bo jeszcze tylko tam mnie nie by?o. Zanim jednak to zrobi?am to tydzie? mailowa?am z lek. wet. Joann? Str?k aby si? upewni? ?e jest sens si? fatygowa? do nich i wywala? kas? po raz n-ty. Opisa?am dok?adnie histori? myszy a ona wprost powiedzia?a co zrobi?. Zaufa?am i na razie nie ?a?uj?. Bez ich decyzji o RTG nie mia?abym poj?cia, ?e jedna mysz jednak ma co? w p?ucach a obie generalnie arytmi? serca oraz lekki przerost mi??nia.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-26, 14:09   

A mi wychodzi na to ?e ja by?am u dr Kasi jest ona bardzo polecana szczególnie dla szzurków nam póki co pomog?a :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 14:42   

Ja z ni? konsultowa?am si? telefonicznie i jedyne co mog?a mi poleci? do zrobienie po?miertnych bada?. A w Ogonku okaza?o si? ?e ca?kiem sporo jeszcze mo?na zdobi? za ?ycia myszy. St?d mam sceptyczne podej?cie do dr Kasi.
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-26, 21:26   

Przepraszam za zamieszanie w?ród forumowiczów z powodu mojej myszki :smile: Ale równie? bardzo dzi?kuj? za dobre rady i pomoc . Myszak ma si? dobrze , je , pije , kr?ci si? w ko?owrotku i ogólnie wygl?da zdrowo . Nie chudnie . Lecz te poszarpanie zosta?o . Zoabczymy mo?e w najbli?szych dniach to minie albo kolejna wizyta u weta
_________________
Gucio [*]
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-10-27, 08:21   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


zonia332, dla mnie to zaden klopot , wazne ze myszka ma sie lepiej i bardzo wazne ze intereujesz sie jak wyglda i jej zdrowiem , jestes odpowiedzialna nastolatka :) , zawsze ludzie tutaj zrobia wszytsko zeby pomoc o tyle i ile moga na odlegolosc :)
Jaghut, odpisalam ci na pw , jestem praktycznie pewna ze jest to zapalenie pluc polaczone z arytmia lub odwrotnie ze zapalenie pluc jest choroba wtorna towarzyszaca chorobie serca , sa to 2 najbardziej prawdopodobne mozliwosci , 3 jest tylko wirus ciezki do okreslenia ktory powoduje chudniecie i niestety nie jest do wyleczenia ;/ - lecz tutaj raczej nie szlabym w ta strone , dziwi mnie iz weterynarze i to dosc wyksztalceni tak slabo lacza objawy z danymi chorobami , tak jak np u czlwpieka choroba nerek wywoluje bol w okolicy kregoslupa i moze byc pomylona ze skolioza tak u myszy choroby dolnych drog oddechowoych moga wywolac arytmie serca i j/w
trzymam kciuki za wszytskie chore mysiaki
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-10-27, 11:15   

lilith, ciesze si? ?e to nie k?opot :) Jednak gdyby co? si? myszkowi sta?o nie wybaczy?abym sobie tego . W ko?cu to ja jestem za niego odpowiedzialna . Fajnie ?e s? tu tacy pomocni ludzie :wink:
_________________
Gucio [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT