AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Plastikowe faunarium/faunbox
Autor Wiadomość
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-02-28, 20:28   Jednak terarium

Kupuje terarium to

CO WY NA TO ?? hodowca powiedzia? ?e bedzie ok!Pami?tajcie ?e na 2 mysie ma pasowa??
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-02-28, 21:45   

Terrarium?Please,kup im klatk?!W ciep?e dni b?dzie w nim myszkom gor?co!Mo?e i jest do?? du?e,ale na dwie mychy ...ledwo,ledwo.I ko?owrotek trzeba dac i domek i wszystko.To jest dobre do transportu ale do hodowli to ju? nie bardzo.
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-02-28, 21:55   

*Nati12* napisał/a:
Terrarium?Please,kup im klatk?!W ciep?e dni b?dzie w nim myszkom gor?co!Mo?e i jest do?? du?e,ale na dwie mychy ...ledwo,ledwo.I ko?owrotek trzeba dac i domek i wszystko.To jest dobre do transportu ale do hodowli to ju? nie bardzo.


Ale gada?am z hodowc? i powiedzia? ?e bedzie dobre a ja mam po?owe tego do 1 mysi i jej narazie pasuje, wi?cej miejsca i dro?sze nie wiem czy uzbieram:-(
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 07:12   

Hmmm... nie wiem mo?e ze mn? gada?a?, bo ja g?ównie faunariów u?ywam :P . Aczkolwiek napewno nie poleci?am konkretniej tej klatki, wi?c nie wiem. Moim zdaniem ta medium na dwie myszy jest stanowczo za ma?a. Ja tymczasowo musia?am trzyma? w jednej takiej samczyka (krótko, bo si? przesy?ka ze sklepu z now? klatk? spó?nia?a :/ ) i stwierdzi?am, ?e nawet dla jednej myszy jest za ma?a. Tyle tylko, ?e jeden rasowiec jest jak 2-3 japonki :D , ale nawet dla 2 japonek wydaje mi si? za ma?a. Je?li mo?esz kup t? large albo któr?? z dwóch "p?askich"...

Nati - a mia?a? to faunarium ? Z wypowiedzi s?dz?, ?e nie. Ja Ci powiem, ?e wentylacja jest bardzo dobra i nigdy ?adnych "zaduchów" ani innych takich nie b?dzie. Tutaj mo?e niezbyt mysi argument, ale w tych faunariuch mo?na trzyma? np. ?aby (i nie mówi? np. o karlikach, tylko takich bardziej wymagaj?cych, ?eby nie by?o) i nieraz wymagaj? wilgotno?ci 90% - gdyby wentylacja nie by?a dobra to tam by wszystko pople?nia?o... Zreszt? np. duna jest du?o wy?sza od wszystkich innych faunariuów, a kratke te? ma na górze i jest dobrze :roll: .
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-01, 09:04   

Duna jest lepsza,bo wielka powierzchnia przynajmniej.Ja zawsze stoj? "murem"za klatk? i sta? b?d?.Wiecie,najlepiej jest po??czy? akwa z klatk? - mycha si? nie przezi?bi i b?dzie mia?a wspinaczk? XD.
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 09:42   
   Myszy: tak


Hm, Duna ma "normalne" dno i tylko gór? tak? jak faunarium, no a ono ca?e takie jest z takiego platiku jak dla mnie który trudno czy?ci? i wszystkie rysy na nim zostaj?. Presea czy?cisz w jaki? szcze gólny sposób swoje faunaria? (Mo?e mi co? podpowiesz... ;) )
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 15:17   

OK, Nati, znowu chyba mnie ?le rozumiesz. Powtórze raz jeszcze - ja nie chce Ci narzuca? jak masz co? robi?, tylko nie krytykuj (!) czego? o czym nie wiesz, "please". Bo do mnie taka ostra krytyka te? jest skierowana. Natomiast to co piszesz o faunariach to dla mnie kompletne bzdury za przeproszeniem ! Mo?e lepiej napisz jakie? argumenty ? Ja u?ywam ich od nieca?ych dwóch lat i zd??y?am ju? sprawi? jak to jest latem, jak zimn? itd. Dla mnie jest wr?cz przeciwnie - widz? same zalety. A je?li najpierw krytykujesz faunaria, a post pó?niej polecasz akwaria (jeszcze gorsze, bo wentylacji w ogóle nie ma) to ju? naprawde nic nie rozumiem... albo co? krytykujesz i masz na to jakie? argumenty albo piszesz "od tak sobie" ?
Natomiast co do powierzchni to ja nie trzymam w "medium" tak jak napisa?am wcze?niej - g?ównie mam p?askie "large", które maj? podobn? powierzchni? jak duna :roll: (zreszt? dwie duny te? mam, wi?c nie mówi? tego "od tak sobie"). Oprócz tego te "wysokie" large dla doros?ych samców, które s? dosy? spore jak dla jednej myszy.

Je?li chodzi o mycie to problemó raczej nie mam - myje g?bk? i si? nie rysuje. Z dun? jeszcze tylko s? ma?e rpoblemy z wycieraniem :lol: , bo jednak przez "wzór" na dnie nie sposób jej wytrze? idealnie do sucha. To znaczy mo?na, ale trzeba mie? czas i nerwy, ?eby ka?d? "krateczk?" osobno dok?adnie wyciera? :twisted: . Faunaria ogólnie myje si? i wyciera bardzo wygodnie. Tylko oczywi?cie zasady jak zawsze - ?adnej chemii i dok?adnie wytrze?. Wiadomo, jak wiórki zaraz po sprz?taniu maj? by? mokre to troche bez sensu.
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 16:14   
   Myszy: tak


No w?a?nie z tym jest problem... :P Chcia?am kiedy? zostawi? a? samo wyschnie, to mia?am ?liczne zacieki... Za?amka... ;)
Co do dna, to mo?e u?yj jakie? innej ?cierki (lub ?cirki zamiast g?bki). Ja jak potem macam po tytarciu, to jest suche, ale mo?e czucie nie mam albo nie wiem... ale nie wyczuwam morko?ci... :oops: Mo?e mam jaki? super ?cierki... :D
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 16:24   

Przed "suszeniem" jeszcze wycieram. Nie tak, ?e zostawiam zupe?nie mokre. Myje g?bk?, pó?niej wycieram (nie g?bk?, a te? ?cierk? :P ), ale jako? w?a?nie zawsze troche tej wody zostaje w "szparkach"... nie wiem. Mo?e to ja jaka? niemota jestem :lol: .
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-01, 16:50   

Presea - gdzie ja polecam akwaria?Mo?e to kiedy?,ale teraz zmieni?am zdanie.Ja faunarium co prawda nigy nie mia?am,ale fakt faktem,?e w nim mychy nie mog? si? wspina?,a w klatce tak.Wed?ug mnie to jest wa?ne.PS:czyta?am w ksi??ce o mychach,?e ?ycie na p?askim poziomie staje si? bardzo nudne dla myszy,monotonne,dlatego w akwa trzeba dla urozmaicenia w?o?y? jak?? ga???.A czy w tym ni?szym faunarium ga??? si? zmie?ci?Pytam ciebie,bo masz takie faunaria.
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-03-01, 18:06   

No ja wiem ?e lepsza klatka ale jak mi zwieje mysia??
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 18:07   

*Nati12* napisał/a:
Duna jest lepsza,bo wielka powierzchnia przynajmniej.Ja zawsze stoj? "murem"za klatk? i sta? b?d?.Wiecie,najlepiej jest po??czy? akwa z klatk? - mycha si? nie przezi?bi i b?dzie mia?a wspinaczk? XD.


Zdaje si? tutaj...

To, ?e myszy nie mog? si? wspina? nie znaczy, ?e faunaria s? "be" i nie nadaj? si? dla myszy itp. Wystarczy odrobinka czego? takiego co si? nazywa wyobra?nia i wszysto da si? zrobi?... Przyk?ad - mo?na obklei? boki faunarium siatk? i prosz? bardzo.
W dunie te? nie mog? si? wspina? i co ? Ma ?wietne opinie w?ród mysiarzy.
?miem twierdzi?, ?e moje myszy jako? si? nie nudz?, a pisz?c, ?e jak nie mog? si? wspina? to ich ?ycie jest monotonne to nie tylko os?dzasz mnie (?eby nie powiedzie? obra?asz, bo chocia? tak to odbieram to mam nadzieje, ?e nie masz tego na my?li), ale te? kupe ludzi, którzy trzymaj? tak myszy, wi?c mo?e jednak chwilka zastanowienia, Nati ? Mo?e watoby u?y? takiego zwrotu jak "moim zdaniem" ?
To, ?e kto? ma klatk? te? wcale nie znaczy, ?e wystarczy tylko miseczka + domek na wyposa?enie. Do KA?DEJ klatki powinno si? u?y? wyobra?ni, ?eby powstawia? tam jakie? sprz?ty, czy to kupione czy zrobione w?asnor?cznie. Ja na miejscu myszy nawet nie mia?abym w?pliwo?ci mi?dzy faunaboxem z wieloma ró?nymi atrakcjami, a pust? klatk? (+ jako opcja wspinaczka). Sk?d wiesz, mo?e myszy wspinaj? si? po klatkach, bo im si? nudzi ? Mam teraz jedn? klatk? dla doros?ych ch?opaków i jako? nie widz?, ?eby si? wspinali...

Podsumowuj?c moim zdaniem wszystko zale?y od tego co kto ma w danej klatce, a to, czy to jest klatka czy faunabox ma si? wprost nijak do jako?ci ?ycia myszy. Je?li si? odpowiednio je urz?dzi jak najbardziej nadaj? si? dla myszy.

PS. To co pisz? w ksi??ce nijak si? ma do rzeczywisto?ci i to potwierdzaj? chyba wszyscy hodowcy myszy. Przyk?ad : Jak wyt?umaczysz ponad cztero-tygodniowe myszki ss?ce mleko matki ? Dodam, ?e ja czyta?am wypowied? hodowcy z anglii, który wr?cz pisa?, ?e u niego do 5 tyg. ma?e pij? mleko matki (niedojrza?e p?ciowo). Nie b?d? si? rozdrabnia? na przyk?ady, bo troche za du?o miejsca by to zaj??o :P .

Odpowied? na Twoje pytanie : zmie?ci si? bez problemu. Tylko trzeba dobra? kszta?t. Wiadomo, ?e ga???, która b?dzie wsoko?ci 30 cm i nijak j? ustawi? inaczej nie wejdzie. Ko?owrotki te? si? mieszcz?.

Aha, propos jeszcze tej mojej jednej klatki (zdaje si? z serii Teddy - z pi?terkiem). Mi?dzy dnem, a pi?trem jest 20 cm. Niski faunabox ma 17 cm. Te dla pojedy?czych myszy large 25 cm. Wydaje mi si? w takim razie, ?e ga??? tak samo da si? wstawi? do klatki jak i do faunaboxu, bo chyba o 3 cm nie b?dzie awantury ?
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-01, 19:05   
   Myszy: tak


sunia napisał/a:
No ja wiem ?e lepsza klatka ale jak mi zwieje mysia??

A dlaczego by mia?a? :) Chyba pod tym wzg?dem nie ma ró?nicy, wystarczy dobrze zabezpieczy?, nie? ;)

Presea, próbowa?a? z r?cznikiem? (Zwyk?ym, nie papierowym. Starym, nie swoim... :P ) Mi si? wydaje, ?e lepiej wch?ania... :)

Co? jeszcze chcia?a, ale zapomnia?a... :roll:
 
 
 
sunia 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 148
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2006-03-01, 19:23   

nie wole bezpieczniejsze czyli terarium pa ap
_________________
Moje kofane myszki Mynia Laki i Star!!!
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2006-03-01, 22:01   

Presea - ja ci? nie obra?a?am,pisz?c o tym,?e ?ycie na p?askim poziomie u myszy jest nudne,tylko cytowa?am z ksi??ki.Nie znaczy to,i? ludzie,którzy trzymaj? mychy w faunarium nie dbaj? o nie i nie staraj? im si? zapewni? atrakcji "pi?trowych".?e twoje ch?opaki si? nie wspinaj?,to mo?e w dzie? nie,a w nocy tak,lub te? maj? inne lepsze zaj?cia lub inne charakterki.

[ Dodano: 2006-03-12, 16:57 ]
Dzisiaj widzia?am to najwi?ksze faunarium w M1 i musz? powiedzie?,?e jest nie bardzo wed?ug mnie.Niskie jest(ko?owrotek si? mie?ci,fakt,ale i tak nie jest wysokie).Nie jest te? bardzo du?y,to takie minimum dla dwóch myszy.To moja opinia ;-) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT