AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Powody kanibalizmu
Autor Wiadomość
AsKeR
Szara myszka
...???...



Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 6
Wysłany: 2006-09-14, 23:27   

Nie no zaraz nie wytrzymam.... :evil:
JESTE?CIE WSZYSCY NIENORMALNI :!:
Najpierw Kamyczek87, mnie od dzieciaków wyzywa...
potem Fauka, zarzuca nieodpowiedzialno?? i oskar?a o "zabójstwo"...
a teraz KasiaB., sugeruje ?e wychowuje myszy w jakim? "zbrodniczym" celu :evil:
Id?cie si? wszyscy leczy? :evil:
Mo?e was mam jezcze przeprasza? za to ?e urodzi?y mi si? myszy :?:
A mo?e w ogóle mia?em przed kupieniem pierwszej myszy pyta? si? was o pozwolenie :zdziwko:
Jeste?cie ?a?o?ni...
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2006-09-14, 23:39   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Dzi?ki,ty bardziej :) Mi?o by?o pozna? :papa:
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-14, 23:47   
   Myszy: tak


Ej, nie gniewaj si? tak... ;) Formuowicze przewra?liwieni. Trzeba od razu pisa? co i jak, ?eby nie podpa??... Dziewczyny my?la?y, ?e zostawiasz myszki na pastw? instynktów... ;)
 
 
 
Kakaoko
Szara myszka


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 2
  Wysłany: 2007-04-11, 17:26   Jola zjad?a Tofika

Witam serdecznie. Moja ruda mysz o imieniu Jola (z?ota jest) spo?y?a dzisiaj swoje zdech?e niedorozwini?te dziecko o d?wi?cznym imieniu Tofik. Czy to jest zwyczajne zachowanie w wypadku tego gatunku?

Pozdrawiam, Kakoko
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-11, 17:53   
   Myszy: tak


Do??. Zjadanie ma?ych si? zda?a.
Zalewni?a? jej odpowiedni pokarm w zwi?zku z ci????
(Wy?ej masz kilka powodów jakie mog?y by? tego przyczyn?.)
 
 
 
Madziula20 
Szara myszka
Myszomyszka


Wiek: 38
Dołączyła: 26 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Wrocek
Wysłany: 2007-05-03, 12:34   

myszka przed porodem pewnie ie zd??y?a si? przyzwyczai? do ciebie i nowego miejsca,czuj?c zagro?enie zagryz?a maluchy...
moje mychole by?y ze sob? jakie? oko?o 3 tygodnie zanim mi Krówcia urodzi?a (tyle by?y te? u mnie) prawdopodobnie kupi?am ju? ci??arn?...urodzi?a maluchy w nocy (s?ysza?am nawet ich piski,ale my?la?am,?e Krówcia znowu Limonk? myje (na wzajem si? my?y i przy myciu np ucholków Limonka cichutko popiskiwa?a)...wsta?am rano,a Krówcia w gnie?dzie z dzieciaczkami :D

pó?niej przy obserwacji zauwa?y?am,?e jak Krówka wychodzi to ciotki maluchów (Limonka i Bura) wchodz? do gniazda i ogrzewaj? maluchy (które wtedy przysysa?y si? ciociom do cyców)...
Maluchy maj? ju? 8 dni,ju? rosn? im w?oski,wszystkie myszki dbaj? o nie,Krówcia ufa mi bardzo i np mog? zrobi? wszystko w klatce w??cznie z podsuni?ciem ma?ego pe?zaka do gniazda (no wype?zaj? czasem za mam?/ciociami).

my?l?,?e to,?e myszki by?y u mnie tyle czasu,(same wchodzi?y na r?k?,bra?y jedzonko z r?ki itp) spowodowa?o to,?e zsocjalizowa?y si? ze mn? (du?a mysz jestem ;) ) i ze sob? i dlatego wszystko jest ok.

czasem te? jest tak,?e maluchy s? np chore...wtedy matka te? mo?e je zagry??..

Co do rozdzielania myszy...jak myszy si? znaj? d?u?szy czas,to lepiej nie oddziela? (chyba,?e samca-->ruja poporodowa)bo mysz to stadny zwierz...
_________________
4 myszki:Burcia,Gizmo,Mrówka,Krówka :)

Oraz reszta zwierzów :D
 
 
 
Maua 
Szara myszka


Imi?: Oluu$
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: St?d.
  Wysłany: 2009-09-21, 19:22   Moja mysz porzuci?a, a potem zjad?a swoje m?ode.
   Myszy: Mysz, i mysza


To tak.. Poczyta?am sobie o myszkach, i stwierdzi?am ?e mam odpowiednie warunki na myszki. To kupi?am wi?kszy transporterek(mie?ci si? tam karuzela, miski, drewienko i domek). Chcia?am dwie samice. Ale mi wcisneli park?, na poczatku nie rozró?nia?am p?ci.. Bo by?y malutkie.. A teraz sie okaza?o ?e ta jedna jest w zaawansowanej ci??y. I urodzi?a(samca narazie odstawi?am, ?eby jej na zap?odni? w rui poporodowej.) Urodzi?a trzy maluchy. Potem je porzuci?a, i one tam le?a?y, na trocinach(nie w gnie?dzie), ale nie interweniowa?am, bo my?la?am ?e nie ma narazie potrzeby.(Ale te maluchy chyba zdech?y). Wróci?am ze szko?y, zagl?dam do myszy, a tam maluchów nie ma. Ani ?ladu. Jakby sie rozp?yn??y. Nikt ich stamt?d nie wyci?ga?, ani nic. A ich poprostu niema. Czy to mozliwe, ?e mysz zjad?a, zdech?e m?ode(moja mysia urodzi?a tylko trzy, b?dzie mia?a jeszcze wi?cej, bo jest poka?nych rozmiarów).
Jak wyt?umaczy? jej zachowanie?
_________________
Wchod?cie na Versia.gliteruje.pl proosze.. To dla mnie b wa?nee.. A do tego.. Mam dwie myszy, kota i psa..:) Buzie dla Wass, wszystkich:)
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-09-21, 19:35   

Tak si? czasami zda?a.
Poczytaj
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=3604
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=2480 tu jest troche wi?cej
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-21, 19:54   Re: Moja mysz porzuci?a, a potem zjad?a swoje m?ode.

Maua napisał/a:
To tak.. Poczyta?am sobie o myszkach, i stwierdzi?am ?e mam odpowiednie warunki na myszki. samca narazie odstawi?am, ?eby jej na zap?odni? w rui poporodowej.)

ju? NIGDY nie ??cz samca i samicy zawsze musz? byc oddzielnie! Mam nadziej?, ze to "na razie" to tylko b??d w pisowni.
Samiczce dokup kole?ank?, a samiec musi mieszka? sam - daj mu du?o zabawek, ?eby sie nie nudzi?. Powodzenia z myszkami.
A co do "du?ego transporterka" ... lepiej zaopatrz sie w klatk? czy akwarium, a je?li transporter jest wystarczaj?co du?y to niech samczyk sobie w nim sam mieszka.
Pami?taj Maua nie rozmna?aj myszy - nie pochwalamy tego.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-09-21, 20:46   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Mamusia mog?a nie mie? du?o prywatno?ci. Zestresowa?a si?, poczu?a ?e dzieci nie b?d? bezpieczne i je wola?a zagry?? dla ich dobra.

Szkoda ze wzielas samczyka. Bo on musi juz byc sam a samiczka musi miec kolezxankce :)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Maua 
Szara myszka


Imi?: Oluu$
Wiek: 28
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: St?d.
Wysłany: 2009-09-22, 14:21   
   Myszy: Mysz, i mysza


Znaczy, samca i samicy ju? nie po??cze. (Samiec ma ju? klatk?, a samiczka i tak nie wychodzi z gniazda, to pomy?la?am ?e dla samicy kupie klatk?, jak ma?e urosn?, ?eby sobie krzywdy nie zrobi?y przez te pr?ty.) Ale tak sobie pomy?la?am, ?eby zostawi? synka z ojcem(wtedy samiec mia? by przyjaciela), i córk? z matk?. Dla reszty maluszków znajd? odpowiedzialny dom. W którym mog?abym je dogl?da?. (Moje kole?anki s? ch?tne, i rodzice im pozwolili.) A wi?c chyba b?dzie dobrze.
Ale napisa?am bo si? przestraszy?am, nie czyta?am o takim zachowaniu myszy.:)
_________________
Wchod?cie na Versia.gliteruje.pl proosze.. To dla mnie b wa?nee.. A do tego.. Mam dwie myszy, kota i psa..:) Buzie dla Wass, wszystkich:)
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-09-22, 21:27   

Z tym tatusiem i synkiem to ja bym nie ryzykowa?a, to,ze s? spokrewnieni wcale nie gwarantyje ?e sie polubi?, a jesli b?dziesz po?wi?ca? du?o czasu samotnemu samczykowi, to nie b?dzie mu smutno. Oni tak w?a?ciwie to przecie? nie b?d? sie znali, silniejszy móg?by atakowac s?abszego.Ale mo?e poczekaj a? wypowie sie kto?, kto ma jakies do?wiadczenie praktyczne w tej kwest.W ko?cu rózne s? mysie charakterki, jedne sa mniej terytorialne, inne bardziej.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT