AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-24, 14:54
B??dy w ksi??kach
Autor Wiadomość
kondzio109 
Mysi Bywalec
Chomiczasty



Imi?: Konrad
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 123
Skąd: Krk
Wysłany: 2009-12-14, 21:59   
   Myszy: Blue


Ja o tym wiem , tylko chcia?em si? upewni? ?e to fail (Chocia? , niektóre bzdury to od razu z czai?em ). Tak samo , mam nadzieje ?e inni pokieruj? si? rozwi?zanymi niejasno?ciami , bo ksi??ki te? si? myl? :D

Piasek dla szynszyli jak pod?o?e ?
Mój chom ?y? w klatce dla szczura 2,1 i nie kwapi?o mu si? do ucieczki .
 
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2009-12-14, 22:35   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


a mo?na da? piasek szynszyli jako pod?o?e dla myszek? ;) :D ;O
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
Anisia 
Myszo?ak



Imi?: Anita
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 600
Wysłany: 2009-12-14, 22:43   

heh, mam ta ksi??ke. Fakt, ze jast tam kilka nieprawdziwych informacjiale ogólnie to jest ca?kiem spoko.Cieszy mnie ,ze nie opisuja wszystkiego pod katem hodowi, tylko ciep?ego domku dla kilku myszek.I jest napisane:
"...najlepszym rozwi?zaniem jest wybór 2 osobników tej samej p?ci, a wi?c dwóch samiczek, lub dwóch samców..."Bardzo mnie to ucieszy?o. W niektórych (niestety zw?aszcza tych polskich) ksi?zkach jest napisane, ?eby trzymac w klatce jednego samca i dwie samice :? ...poradnik dla terrarysty...I sa tam zdj?cia myszek rasowych (przynajmniej wygl?daj?cych zupe?nie jak rasowe) :smile: np blue tan i ssp. jest tez cos wspomniane, ?e myszy mozna kupic u hodowców "og?aszajacych sie w fachowych czasopismach" Mam nadzieje , ?e chodzi tu o hodowle myszy rasowych, a nie o hodowle karmowe.Jest tez cos o myszach "tanczacych" "to genetycznie uszkodzone zwierzeta, które maja uszkodzenia mózgu i ucha wewn?trznego, sa s?abe i najcz??ciej niep?odne. Ich taniec jest tylko bezmyslnym bieganiem w kó?ko w którym mózg nie bierze udzia?au. Wiedzac o tym trudno cieszy? sie z posiadania myszy ta?czacej"
I domniemam , ?e co? o myszach rasowych:
"(...)uda?o si? tez wychodowa? wiele odmian rózni?cych sie barw? futre - m.in czarne ?ó?te niebieskosiwe wielobarwne jasnobr?zowe ciemnobr?zowe- oraz wzorami i struktur?"Chodzi?o zapewne o Yellow, blue, markedy,chocolate, beige, black, satyne, astrex,rozety itp
W ksi??ce opisane s? myszki pod k?tem bardzi mi?ych, przyjacielskich i ciekawskich stworzonek, a nie jako materia? do produkcji maluchów.
Oczywiscie jest rozdzia? o potomstwie, ale autor ksi?zki nie zacheca do rozmnazania myszek, namawia do zastoanowienia sie nad swoja decyzja, oddzielenia maluchów wed?ug p?ci, oddzielenie zap?odnionej matki od samca.Czytaj?c rozdzia?a mia?am nawet wrazenie ?e autor podswiadomie odradza rozmna?ania myszy. Ale to tylko moje odczucia, wi?c tym si? nie kierujcie. :wink:

wydaje mi si?, ze wychwyci?am b??d "dojrza?o?? p?ciowa:od wieku 4 tygoni"-niepotrzebnie zaokraglone, dok?adniej to z tego co pamietam to 27 dni.A 3-4 dni to spora róznica, lepiej nie ryzykowac.Jak sie myle, to prosz?, zeby mnie ktoc poprawi?.
_________________
Charlie [*]
Daisy[*]
Mimi [*]
Fizia [*]
Pusia [*]
Czesia [*]
Vanilla[*]
Gabry?[*]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT