AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Frytki
Autor Wiadomość
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-15, 18:31   Frytki
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


no wi?c dzisiaj jak sobie jad?am obiad , to zostawi?am otwarte akwarium . Krówka sobie wysz?a i zacz??a chodzi? po biurku . podesz?a do mojego talerza i szybko pochwyci?a pierwsz? z brzegu frytk? . jak my?licie , czy to mog?o jej zaszkodzi? ? czy mo?na "od ?wi?ta" da? myszce jak?? frytk? ?
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-08-16, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-15, 19:17   

Nie przesadzajmy i nie popadajmy w paranoj?. Ma biegunk?? Pad?a Ci po tej frytce? Cz?owiek te? powinien je?? to to i to, a tego i tego nie, a czasem si? skusi. Frytka to nie specyfik truj?cy, to tylko ziemniak i o ile nie jest nimi stale karmiona, nie zaszkodzi. A wiadomo, frytki s? t?uste, to nasza mynia po prostu by uty?a, a w du?ej ilo?ci mo?e by i zaszkodzi?a. Nie karm jej jednak t? frytk?, jak raz zjad?a, niech jej to wystarczy ;)
 
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-15, 19:36   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Dzi?ks , a frytki pieczone w piekarniku , chrupi?ce i myni smakowa?y . :razz:
na szcz??cie posolone nie by?y , myni nic nie jest .
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-15, 20:03   

To, ?e robione w piekarniku nie znaczy, ?e kontaktu z t?uszczem nie mia?y, w ko?cu w trakcie produkcji si? je macza w oleju, aby nie wk?ada? surowych do woreczka ;) Same ziemniory by Ci si? tak nie zrobi?y, bez ani kropli oleju.
Wiadomo, powinno si? pilnowa? diety i swoich podopiecznych, ale raz na ruski rok jakie? odst?pstwo nie zaszkodzi, o ile b?dzie to odrobinka. U mnie Karmel dosta? do polizania z palca domowej roboty krówk? [mleko i cukier d?uuugo gotowane] i zajada? a? mu si? uszka trz?s?y, ale to jednorazowo i odrobin?, niech ma co? z ?ycia, skoro poszale? z dziewczynami nie dostanie :lol:
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-15, 22:41   

Mysie ADHD, ?adnych frytek!!! Ten jeden raz (mysz Ci ze sto?u spad?a!) powinien nauczy? Ci? troch? wi?kszej odpowiedzialno?? i dba?o?ci o zwierzaki. A widz?, ?e potrafisz tylko zak?ada? nowe tematy, lamentowa? i nic to nie zmienia!
Mysie ADHD napisał/a:
czy mo?na "od ?wi?ta" da? myszce jak?? frytk? ?
NIE, nie mo?na
Poza tym popraw ortografa:
Mysie ADHD napisał/a:
biórku

Ten jeden raz nic si? jej nie powinno sta?, ale mo?e troch? wi?cej rozwagi. A ten tekst to mnie rozwali?:
Mysie ADHD napisał/a:
myni smakowa?y . :razz:
nawet nie skomentuj?, bo s?ów szkoda
Tyle ju? jeste? na forum, pono? "dbasz" o zwierzaki ... Eh, szkoda gada? ...
Yun, a co do tej Twojej krówki ... Myszy nie powinny pi? mleka krowiego i cukru te? nie powinny je??, wi?c ten pocz?stunek nie by? najlepszym pomys?em.
Yun napisał/a:
raz na ruski rok jakie? odst?pstwo nie zaszkodzi
A ja apeluj? o zdrowe odst?pstwo - chrupek kukurydziany, orzech, ewentualnie kawal?tek s?odkiego owocu, kawa?eczek kokosa. Jasne, ?e nie stanie mu si? nic od odrobiny, ale te? by si? nie sta?o nic, jakby? mu tego nie dawa?a. :wink:
Owszem, nie wolno wpada? w paranoj?, ale te? nie przesadzajmy z tymi eksperymentami :smile:
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-15, 23:05   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


Do?ka napisał/a:
Mysie ADHD, ?adnych frytek!!! Ten jeden raz (mysz Ci ze sto?u spad?a!) powinien nauczy? Ci? troch? wi?kszej odpowiedzialno?? i dba?o?ci o zwierzaki.

Tylko, ?e od tego czasu mam zaufanie do moich myszek, nie uciekaj?, a ja pilnowa?am Krówk?. To tylko ma?y okruszek frytki, zjad?a i ?yje, nie umar?a.
Do?ka napisał/a:
A ten tekst to mnie rozwali?: Mysie ADHD napisa?/a:
myni smakowa?y .
nawet nie skomentuj?, bo s?ów szkoda

A co w nim takiego rozwalaj?cego ? przecie? nie da?am myszce ca?ego talerza frytek , sama sobie wzi??a i to malutki okruszek , a ?e jej smakowa?o - by?o wida? , wi?c nie rozumiem o co Ci chodzi .
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
hazynabq 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 65
Wysłany: 2010-05-15, 23:21   

Mysie ADHD spokojnie jak wida? Do?ka czepia si? wszystkich i wszystkiego na tym forum^^. Te? jestem zdania, ?e raz na pó? roku/rok mo?na da? co? innego myszce ale w ma?ych ilo?ciach.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-15, 23:22   

Mysie ADHD napisał/a:
mam zaufanie do moich myszek
dziecko drogie, ale to s? zwierz?ta! Nie mo?esz mie? 100% zaufania do myszy, nawet jak s? wed?ug Ciebie nie wiadomo jak oswojone.
Mysie ADHD napisał/a:
ja pilnowa?am
jakby? pilnowa?a, to by si? Ci do talerza nie dobra?a :roll:
Mysie ADHD napisał/a:
zjad?a i ?yje, nie umar?a
jasne, ?e ?yje i nie otruj? j? kawa?ek frytki, ale troch? wi?cej rozwagi nast?pnym razem. Innych pouczasz, a sama robisz tak g?upie b??dy - frustruj?ce to jest. A najgorsze, ?e kto? kto si? nie zna na myszach móg?by pos?ucha? tych rad. I b?dzie k?opot, jak z tym mlekiem ... Jeste? na forum d?u?ej ode mnie i mo?e warto by by?o, ?eby? je przeczyta?a ... nawet ca?e i to kilka razy i ze zrozumieniem... Nie zaszkodzi :wink:
Mysie ADHD napisał/a:
A co w nim takiego rozwalaj?cego ?
kobieto, ogarnij si? troch? - Ty pewnie te? wolisz "czipsy" od normalnego zdrowego jedzenia i to jest logiczne, ?e "myszce smakowa?o". Troch? odpowiedzialno?ci za zwierzaki...
Mysie ADHD napisał/a:
przecie? nie da?am myszce (...) sama sobie wzi??a
po prostu ?wietna argumentacja, co? w stylu - pies mi zjad? zeszyt i nie mam zadania domowego :roll:
Ja osobi?cie nie powierzy?abym Ci ?adnego swojego zwierzaka ... Jako? czuj? tu ograniczone zaufanie w stosunku do Ciebie. Niby dbasz o zwierzaki, niby chcesz dla nich dobrze, niby co? tam wiesz, ale to jest tak powierzchowne, ?e bym si? ba?a. Mo?e to nie jest temat na publiczne forum, ale w razie jakby? chcia?a od kogo? myszy, to chyba lepiej je?li tak? opini? przeczyta. Wierz?, ?e potraktujesz moje s?owa jako dobr? rad?, bo nie jest to "krytykanctwo" a raczej buduj?ca krytyka - taki by? mój zamiar.
Zalecam wi?ksz? pokor? (w stosunku do wiedzy :wink: ), poszerzenie wiadomo?ci i jak b?dziesz ju? pewna dopiero doradzanie innym. Naprawd? taka droga jest lepsza. Powodzenia :smile:
Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-05-15, 23:29 ]
hazynabq napisał/a:
Te? jestem zdania, ?e raz na pó? roku/rok mo?na da? co? innego myszce ale w ma?ych ilo?ciach.
i to ?wiadczy o tym jak ma?o wiesz ...
Rozczulaj?ce. :roll:
hazynabq napisał/a:
Do?ka czepia si? wszystkich i wszystkiego na tym forum
Krytykuj? i strofuj? tylko wtedy, kiedy trzeba i tylko takie posuni?cia, które nale?y i tylko tych, którzy je pope?niaj?.
Ciebie te? pozdrawiam :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Mysie ADHD 
Mysi Rozmówca
Mój ma?y Sid... [']



Imi?: Myszo?wir!
Hodowla: Trójca Przenaj?wi?tsza. :P
Wiek: 113
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 235
Skąd: z Krainy Elfów. ;p
Ostrzeżeń:
 9/3/6
Wysłany: 2010-05-15, 23:34   
   Myszy: trzy panienki: Kredka (bia?a), Krówka (?aciata), Mysia (czarnulka). :] ?.P. Sid [']


hazynabq napisał/a:
ale w ma?ych ilo?ciach

oczywi?cie mynia zjad?a tylko ma?y okruszek .
Do?ka napisał/a:
Niby dbasz o zwierzaki

jak niby ? przecie? gdybym o nie nie dba?a , to nie jad?yby Vitakraftu i VL , tylko animals , nie dostawa?yby co dwa dni urozmaicenia - orzeszków , owoców , warzyw , da? dla myszek , nie sprz?ta?abym im 2 razy w tygodniu .
_________________
27.03.2010r. - Sid. [']

30.03.2010r. - mam 3 mysie panienki: Kredk?, Krówk? i Mysi?. :)
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-15, 23:37   

Mysie ADHD, eh, przeczytaj raz jeszcze mój post, ca?y i to ze zrozumieniem, dok?adnie ... Mo?e zrozumiesz, co chcia?am Ci przekaza?.

Frytek nie dawa?, to po pierwsze.
A po drugie temat chyba do zamkni?cia, albo do dzia?u: czego myszom nie wolno dawa?.
:wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
bobek_114 
Mysi Rozmówca
Motylem jestem ..



Imi?: Ania
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 253
Skąd: G?ogów
Wysłany: 2010-05-16, 09:16   
   Myszy: Bobek


No to wi?kszo?? wie, ?e nie mo?na myszkom dawa? frytek. To, ?e jeden raz twój mysiak zjad? frytk? to nic mu nie b?dzie. A co do Ciebie, Mysie ADHD - zacznij si? zdrowiej od?ywia?. :h??: :grin:
_________________
'Lepiej, ?eby mnie nienawidzili takim, jakim jestem, ni? kochali kogo?, kim nigdy nie b?d?'
Kurt Cobain.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT