AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-08-18, 16:07
Znaleziona dzika mysz
Autor Wiadomość
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-01, 15:32   

Off z Pokarm dla szczurków.
kat


lovekrove, wypu?? to biedne stworzonko. Szczerze mówi?c, to robisz jej krzywd? skazuj?c na niewol?... Wypu?? mysz jak najszybciej, tak, ?eby jeszcze zdo?a?a sie schroni? prze zim?. Pewnie chcia?a? dobrze, ale dzikich myszy nie mo?esz trzyma? jako domowego pupilka. A co do wieku, to nie dasz rady tak go okre?li?, zw?aszcza, ?e myszy dzikie s? mniejsze ni? laboratoryjne... Mo?e zabrzmi to dziwnie, ale ju? lepsze dla tej myszy by by?o zgin?? w paszczy kota ni? sp?dzi? ?ycie z niewoli. Taka prawda. Wypu?? biedaka. Poczytaj forum i znajdziesz podobny temat.
W kwestii pokarmu, te? znajdziesz na forum temat, a rejestruj?c si? zobowi?za?a? sie do przestrzegania regulaminu. Zapoznaj si? z nim.
A je?li my?lisz o zapewnieniu domu jakiej? myszy, to pomy?l o myszach rasowych, albo adopcji.
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
Ostatnio zmieniony przez kat 2010-09-01, 18:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-01, 15:58   
   Myszy: Muffin


Ona jest jeszcze m?oda, niedawno co wysz?a od matki, w?a?ciwie zosta?a zabrana jej prze kota. By?y oprócz niej jeszcze dwie, ale zdech?y, z powodu obra?e?, jakich dozna?y w skutek dzia?alno?ci kota. Je?li wypuszcze j? teraz, jest z góry wiadomo, ?e zdechnie z wyzi?bienia. Ona na razie potrzebuje ciep?a, które jej zapewnie. Je?li zima nie zaatakuje wcze?nie i b?d? ciep?e jesienne dni, jak podro?nie - wtedy j? wypuszcze.
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-09-01, 16:46   

Cytat:
jak podro?nie

to mo?e troch? potrwa?, do tego czasu ona u Ciebie si? naprawd? b?dzie m?czy?a, a w dodatku nie nabierze umiej?tno?ci przetrwania. A jak podobaj? Ci si? myszy, to pomy?l o ich hodowli, ale myszy domowych nie dzikich. T? mysz, nie do?? ?e wym?czysz, to i tak nie b?dziesz mie? z trzymania jej zbytnio przyjemno?ci, bo jej raczej na pewno nie oswoisz. Ale zanim b?dziesz kupowa?a mysz, to si? do tego odpowiednio przygotuj, poczytaj o nich, kup odpowiedni? klatk?, odpowiednio j? urz?d?. A t? chyba jednak lepiej jak najszybciej wypu??.
Ostatnio zmieniony przez mcaffey 2010-09-01, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-01, 16:47   
   Myszy: Muffin


To tak jakbym j? zabi?a. Mam j? zabi??

[ Dodano: 2010-09-01, 16:48 ]
mcaffey: ona ju? sama podchodzi, czyli si? oswoi?a.
 
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-09-01, 16:52   

Nie, nie masz jej zabi?. Chcia?em zaznaczy?, ?e okres nim podro?nie mo?e potrwa?, a w dodatku mo?esz si? do niej przywi?za?. I najlepiej b?dzie, jak j? najszybciej jak to mo?liwe wypu?cisz. Jednak jej szanse i tak s? ma?e, gdy? jak j? wypu?cisz teraz, to jak to mówisz, zdechnie, ale jak j? przetrzymasz i si? przyzwyczai do ciepe?ka i jedzonka z miseczki, to gdy j? wypu?cisz, to te? pewnie zdechnie bo sobie nie poradzi. Wi?c masz trudny wybór, ale miej na uwadze, ?e u Ciebie nie b?dzie szcz??liwa i b?dzie jej brakowa?o wolno?ci.

[ Dodano: 2010-09-01, 16:54 ]
Jeszcze na pewno si? nie oswoi?a, to jest trudne nawet u myszy domowych, a ty masz mysz dzik?, w dodatku po przej?ciach. I masz j? raptem 2 dni.
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-01, 17:16   
   Myszy: Muffin


W takim razie nie ma wyj?cia idealnego. Dlatego j? zatrzymam.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-01, 20:39   

lovekrove, a to jest z?y pomys?... Naprawd? mo?e to okrutnie zabrzmi, ale b?dzie dla niej lepsze jak zginie na wolno?ci ni? zostanie w niewoli.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
mcaffey 
Starszy Myszaty



Imi?: Tomek
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 70
Wysłany: 2010-09-02, 09:44   

Tak, zgadzam si? z Do?k?.
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2010-09-02, 17:44   Mój mysz si? trz?sie.
   Myszy: Muffin


Mój Muffin si? trz?sie. Nie jestem pewna czy to ze strachu, ale raczej nie, bo nie ucieka, wr?cz lgnie do mnie, czy z zimna, czy mo?e jest chory. Jest to mysz le?na, która zosta?a zabrana matce przez kota. Nie jest ju? wcale taki m?ody (na oko 20 dni). Czasem daje mu torebk? z ciep?? wod? i wk?adam to w skarpetk?. Bardzo lubi ciep?o. Boje si?, ?e jak go nie b?d? dogrzewa?, to si? wyzi?bi. My?licie, ?e to ch?ód jest przyczyn? tego, ?e si? trz?sie? Dogrzewa?, czy pozwoli?, by sam sobie dawa? rad??

[ Dodano: 2010-09-02, 22:33 ]
To jednak mysz domowa, dzika, ale ju? udomowiona :m:P:
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-02, 22:41   

lovekrove, po prostu wypu?? t? dzik? mysz!
No i mo?e skoro ju? jeste? na forum i czyta?a? regulamin, to zamiast zak?ada? nowy zb?dny temat, to sprawdzi?aby?, czy takiego nie by?o...
A by?... Poszukaj sobie.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
Ostatnio zmieniony przez Do?ka 2010-09-03, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
taia 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 12 Cze 2010
Posty: 59
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-09-03, 00:34   
   Myszy: Dia i Hoti


Kup sobie od hodowcy normaln? domow? myszk?, a t? wypu??... Jak dzikie zwierz? lgnie do cz?owieka, to znaczy, ?e ma w?cieklizn?... Ju? ma?e dzieci tego ucz?... (wiem, ?e to przesadzone, ale dzikie zwierz?ta mog? by? chore na co?, co si? przenosi na ludzi, o tym te? trzeba pami?ta?)
_________________
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2010-09-03, 06:26   

dzika mysz urodzona na wolno?ci nigdy nie b?dzie udomowiona. Zapewne ma paso?yty jak wi?kszo?? zwierz?t dziko ?yj?cych.Nie wiem czy jest sens pisa? znów,?eby? j? wypu?ci?a bo nic nie dociera do ciebie. Wiem,?e to zabrzmi ?le ale ju? wol? by zdech?a ni? ?eby? j? zam?czy?a.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-03, 07:19   
   Myszy: Muffin


Dzi?kuj? za te jak?e na temat odpowiedzi. Bardzo pomog?y.
 
 
 
lovekrove 
M?ody Myszaty
lovekrove



Imi?: Ania
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-04, 12:15   
   Myszy: Muffin


Po tym jak wszyscy na mnie 'nakrzyczeli', ?e mam wypu?ci? Muffina, ?e lepiej, ?eby umar?, ni? si? m?czy?, postanowi?am go wypu?ci?. Usiad?am zatem na trawie i w ogromnym smutku pu?ci?am go. Po?o?y?am jaki? metr od siebie. S?odko stan?? na tylnych ?apkach, ciekawsko si? rozgl?daj?c. Po chwili by? przy mojej nodze i si? na mnie wdrapywa?. Wzi??am go do r?ki, po?o?y?am dalej. Znowu wróci?. Zrobi?am tak kilka razy, za ka?dym razem wraca?. Zawsze, gdy widzi maj? r?k? od razu si? na ni? wdrapuje. W tamtym momencie stwierdzi?am, ?e on dobrze si? u mnie czuje. Klatk? ma du??, z wyposa?eniem, któr? lubi. Nie szuka drogi ucieczki. Muffin uwielbia swój domek i swój koszyczek. Wydaj? mi si?, ?e mój myszak si? ju? zadomowi? i przywi?za? do mnie, tak jak ja do niego. Dalej s?dzicie, ?e mam go wypu?ci? wolno? :roll:
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-04, 12:20   

Je?li jest tak m?ody jak s?dzisz, to nic dziwnego, ?e tak robi. Przyzwyczai? si? ju?. Id? z nim do weterynarza, ?eby go odrobaczy? profilaktycznie i oceni? stan jego zdrowia, je?li postanowisz go zatrzyma?.
I nast?pnym razem pami?taj, ?eby nie ratowa? w ten sposób dzikich zwierzaków.
Ja osobi?cie bym go wypu?ci?a, bo to jest dzika mysz.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT